Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet-e utazni az EU-n belul 6 honapnal rovidebb ideig ervenyes utlevellel? fórum

Lehet-e utazni az EU-n belul 6 honapnal rovidebb ideig ervenyes utlevellel? (tudásbázis kérdés)

12. ujlany
2008. júl. 29. 08:54

Tenyleg orszagspecifikus…

A KLM website-on minden orszag kombinaciojaban le lehet kerdezni.

meg is tettem, ezek szerint csak annyi kell, hogy az utlevel ervenyes legyen.

Augusztus vegen megint keresztul megyek Parizson, most tenyleg HAZA (MO-ra), lehet, hogy majd megprobalom megkerdezni az ottani utlevel kezeloket.

koszi mindenkinek aki segiteni probalt.

11. ujlany
2008. júl. 29. 08:49

Szia, sajnos nincs magyar szemelyigazolvanyom, mert mar lejart joideje.

En nem nevezem Hollandiat a hazamnak :-) Isten ments. Odamegyek haza, mert ott az otthonom, haz egyebek...

De nem veletlenul nem vagyok hajlando holland allampolgarra valni.

Mo. a hazam...

2008. júl. 29. 08:42

Szia!

Érvényes magyar személyi igazolványod van?? Ha magyar állampolgár vagy akkor gondolom van. Tehát hiába nevezed hazádnak hollandiát még magyar vagy és innen is van személyid, tehát ha franciáknál elfogadják az útleveled, már pedig miért ne fogadnák el, ha egyszer hazafelé tartassz, az uniós területen pedig már elfogadják a személyidet.

Szerintem, de hívd fel a vpop-t ott biztos feltudnak világosítani.

Irigyellek india miatt :D én is szívesen kimennék, szép ország lehet. Mit csinálsz ott, ha nem titok ??

2008. júl. 29. 08:33
Sajnos nem tudom:-(.
8. ujlany (válaszként erre: 4. - Idnus)
2008. júl. 29. 08:24

ja, bocsi, a masodik felere nem reagaltam.

Dolgozni jottem ide Indiaba. Informatikai teruleten dolgozom.

2008. júl. 29. 08:23

A 6 honap az biztos megvan. De a pesti Indiai nagykovetsegen azt mondtak, hogy nincs egyseges szabalyozas, ez mind orszagfuggo.

Indiabol magyar utlevellel akkor is ki lehet utazni, ha kevesebb mint 6 honapig ervenyes.

Viszont ez nem vonatkozik minden orszagra.

Mondtak ok...

2008. júl. 29. 08:21

A repteren meg van ellenorzes ha Schengenen kivulrol jovok.

Sajnos a szemelyigazolvany nem megoldas, mert Hollandiaba koltozok " haza".

Csak magyar allampolgar vagyok, tehat magyar utlevelem van.

2008. júl. 29. 08:17
Eu-n belül elég ha a személyid érvényes, én úgy tudom. :)
4. idnus (válaszként erre: 2. - Ujlany)
2008. júl. 29. 08:16

Szia! Párizsból biztos, mivel személyivel is utazhatsz. A kérdés inkább az, hogy Párizsba beengednek-e, de én nem tudok arról, hogy lejárati időkorlát lenne.

Azért én a helyedben hivatalos szerveknél érdeklődnék! Egyébként hogy kerültél Indiába? Nagyon

érdekes lehetett

2008. júl. 29. 08:12
Már nem nézik az útlevelet, mert nincsen határ! Mi már személyi igazolvánnyal utazunk.
2008. júl. 29. 08:11

Sziasztok!

Remelem van ezen a portalon legalabb egy hataror :-)


November 30-an koltozom haza Indiabol. Az utlevelem 2009 marcius kozepeig ervenyes.

Azt mar tudom, hogy Indiabol kiengednek, de vajon Parizsbol hagynak-e tovabbutazni, ha az utlevelem kevesebb mint 6 honapig ervenyes?

2008. júl. 29. 08:10
Lehet-e utazni az EU-n belul 6 honapnal rovidebb ideig ervenyes utlevellel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook