Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a Herbalife termékeivel kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Herbalife termékeivel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
316. wéva (válaszként erre: 314. - Pirosalma)
2007. okt. 4. 16:58

Szia

Köszönöm szépen az én számításom szerint a napi kalóriaszükségletem 1339 kalória /nap a fehérje viszont 89 gramm.

Köszönöm az infót át fogom tanulmányozni.

Szia

Éva

315. c469e38f6f (válaszként erre: 312. - Wéva)
2007. okt. 4. 16:58

Már megint egy minden konkrétumot nélkülöző marketing szöveg egy olyan embertől, akinek létérdeke hogy menjen a "biznisz".

- nem én tartom drágának, a piacon kapható hasonló tulajdonságokkal bíró termékekhez képest IRREÁLISAN magas az ára:ez tény

-ha leveszem a 25%-ot, még mindig 9300 /550g: ez a vicc kategória:ez is tény

-minden MRP-re és táplálékkiegészítőre rá van írva az összetétele (tudom több, mint 12 éve fogyasztom őket)úgyhogy ez nem igazán termékelőny:ez is tény

- nem , nem tudok olvasni, lszi írd már ide, miért jó, ha guargumit eszek titán-dioxiddal:))

-elhiszem, hogy éreznek változást, ezzel semmi bajom, bármelyik ilyen készítménytől éreznének:tény

- a kutatócsoport...ja, ez a misztikus áltudományos szöveg, meg a szakértő, akire mindig hivatkoznak, de soha sincs neve, vagy rosszabb esetben azt sem tudja, hogy hivatkoznak rá...(de ha van is, nem jelent semmit, minden ilyen labor, cég mögött áll kutatócsoport)

-hogy jön ide a gyógyszeripar? ez csak egy kérdés

-hát konkrétumot -Pirosalmával ellentétben - nem sokat sikerült írnod...Ez is tény.

-csak hogy igazad legyen:"Nagyon sok embernek megváltozott az egészségi helyzete a Herbalife termékek használatának köszönhetően," - ez aztán jó konkrét:)

meg még nagyon sok embernek nagyon sokmindentől megváltozott sokminden az életében:)))-belekötöttem, jeeee:)))Ez is tény.

-egy tény tényleg van: 27 éve van a piacon,ugyan ez nem is előny, nem is érdekel senkit, de legalább tény:)


Szóval ha ütögetni szeretnéd a billentyűket azt pötyögd be inkább, hogy ezeknek a termékeknek miért is annyira természetesek az alapanyagaik és mivel tudnak többet, mint a versenytársaik? (az árukon kívül:))


És írjál végre jó sok tényt, számok és konkrétumok formájában, mert még véletlenül azt fogom hinni, hogy amit írsz, nem igen lehet komolyan venni:))

(még nem írom le, de már gondolom, amióta a húsról úgy általában leírtad, hogy sok benne a zsír, meg a kalória:))hát az is jó konkrét volt:)

314. Pirosalma (válaszként erre: 313. - Wéva)
2007. okt. 4. 16:45

Szia!


BMR (alapanyagcsere)~1300 kcal/nap. Ebből lehet átlagos aktivitási faktorral számolni (esetleg órára lebontva).


A fehérjeszükségleted ha egészséges vagy, nem végzel megerőltető testmozgást, nem szoptatsz, nem vagy terhes, az emésztőrendszered megfelelően működik, nem tartasz csökkentett energiatartalmú diétát, akkor napi 50 g, jó-közepes fehérjeforrásal (BV átlagban mondjuk, 60) számolva.


Egyébiránt ez nem elmélet, a klinikai gyakorlatban is alkalmazzák (ha érdekelnek a miértek, akkor [link] plusz Tápanyagtáblázat).

313. wéva (válaszként erre: 305. - Pirosalma)
2007. okt. 4. 16:28

Szia


Légy szíves számold nekem ki, hogy a te elméleted szerint menyi a napi kalória és fehérje szükségletem 155cm 50 kg vagyok.


Köszönöm

Éva

312. wéva (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 16:18

Stingy


Téged itt senki nem akar semmiről meggyőzni, te jöttél erre a fórumra természetesen szuverin jogod, hogy leírd a véleményed.

Ez a fórum a Herbalife termék tapasztalatokról szól itt a termék használattal kapcsolatos saját tapasztalatainkat, osztjuk meg egymással.

Nem gondolom, hogy pusztán, azért mert te drágának tartod vagy a minősége kétséges számodra ilyen stílusban, kellene beszélni.

A vádiad alaptalanok, vagy ha van alapja, annak hogy bárkit is átverne egy Herbalife tanácsadó, azt kérném is, hogy írd le.

Ha egy kicsit jobban beleolvasol a fórumba többször is, olvashatod, hogy elmondjuk azt is hogy meglehet ezeket a termékeket olcsóbban is venni .

Tudom, hogy ez számodra nem hihető de adott esetben bármely tanácsadó lemond a saját 25%-árol annak érdekében, hogy a fogyasztója olcsóbban kapja meg a terméket, ebben hol van az átverés?

Husinyuszi pedig azt próbálta neked elmondani, hogy a Herbalife termékek dobozára ki merik írni az összetételét és ez már jelent valamit, tudom, hogy neked semmit de nem van, akinek igen.

A honlapomat, mint már írtad ismered, tehát a kérdésedre a guargumival meg a többivel kapcsolatban, ha tudsz olvasni, megtalálod a választ.

A termékek használata senkinek nem kötelező és mindenki eldöntheti, hogy akarja e fogyasztani vagy sem.

Aki használja a termékeket, érzi a változást is és ez ellen, hiába tiltakozol.

Az a kutató csoport, aki a termékek előállításáért felelős tudja a dolgát és én teljes mértékben, megbízok bennük.

Az orvosi bizottságról szintén találsz infót az oldalamon.

Nagyon sok embernek megváltozott az egészségi helyzete a Herbalife termékek használatának köszönhetően, de nem foglak ezekkel fárasztani, mert úgyis belekötnél.

Ha valami gond lenne az összetétellel a gyógyszeripar már rég lesöpörte, volna a Herbalifét a piacról, de 27 éva töretlenül jelen van a piacon.

Ez nem marketing szöveg, hanem tény.

Ha vádaskodni szeretnél továbbra is azért jó, ha nem az összetételekbe kapaszkodsz, hanem konkrétan leírod, hogy X Y a Herbalife termékeket fogyasztotta és ez és ez lett a problémája.

Üdv

Éva

311. Pirosalma (válaszként erre: 310. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 16:13

Kétségkívül jobban hangzik a "természetes" szó (de persze nem feltétlenül jelent jelent jobbat vagy mást).

Nyilván az eladáshoz fontos a tálalás.

310. c469e38f6f (válaszként erre: 307. - Pirosalma)
2007. okt. 4. 16:05

Igazad van,a hatás azonos, a problémám nem ez, hanem az, hogy ezeket a termékeket úgy értékesítik, hogy messzemenően természetes alapanyagokból készülnek. Gondolj bele, ha a "tanácsadó" beszélgetés közben elmondja a leendő ügyfélnek:

- a termékünkben lévő E-vitamint kőolajszármazékból állítjuk elő,

- termékünk 6 féle E-betűvel jelölt adalékanyagot tartalmaz

- termékünk szintetikus vitaminokat tartalmaz stb...

Ez azért nehezen férne össze a cég image-ével.

309. Pirosalma (válaszként erre: 304. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 15:46

Na, Stingy...:-)...:-/ Légy jó fiú!;-)


Az általad említett adalékanyagok nem tartoznak a gázos kategóriába, legalábbis pl. a cellulóz (élelmi rost), pektin nem, a többiről nem merek véleményt mondani, mert nem értek hozzá.


A szervetlen kötésben lévő ásványianyagokkal semmi baj nincs, a felszívódás kismértékben változhat (csökkenhet), de ez több esetben előny is. A táplálékban, amit megeszel, abban sincs másképp (persze aminosavakkal - lizin, arginin főleg - komplexet képeznek, így javul a felszívódás, ez nyilván a fehérjével együtt történő bevitelnél érdekes).

308. Pirosalma (válaszként erre: 300. - HusiNyuszi)
2007. okt. 4. 15:40

Szia!


Énnekem semmi bajom azzal, amit csináltok (nem ítélek, hogy ne ítéltessek), úgyhogy én tényleg nem akarok veletek veszekedni;-) Szerintem Stingy sem akar, csak kijött ez most belőle.


Csak akkor szólok, ha a tanács egészségre káros lehet, vagy téves.


"Az a program, amely kiszámítja nekünk a napi kalória-bevitelt és fehérje-mennyiséget, Dr David Heber, világszerte ismert táplálkozástudós orvos ShapeWorks elnevezésű módszerén alapszik." - akkor vagy nem napi energiaszükségletet számol, hanem fogyáshoz ajánlott energiabevtelt, vagy tényleg ennyire rossz. A fehárjebevitelt meg szerintem szeptikus sokkon átment vagy kiterjedt égést szerzett betegekre írja, különben irreális az érték.


Remélem, így ok, a dolog, én téged amúgy is kedvellek.

307. Pirosalma (válaszként erre: 295. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 15:35

Azért én óvatosabb lennék. Ilyen mennyiségben valószínűleg semmi jelentősége a forrásnak.

Egy vitamingyártó sem rak a készítménybe alfa-tokoferolt, mert olcsóbb a DL-izomer, és a biológiai hatás gyakorlatilag azonos, amennyire én tudom.


A kivont tokoferol esetében is lehetne jelen szennyező anyagok, szerintem ezzel nem érdemes törődni.

306. Pirosalma (válaszként erre: 293. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 15:32

Helló!

Szuper, megjött az erősítés;-)


"8400- !!!!!! ft-ért?" - Hm...:-)

305. Pirosalma (válaszként erre: 292. - Wéva)
2007. okt. 4. 15:30

Szia!


Nem csak az állati eredetű fehérje (minekutána mindkettőben van nitrogén, a különbség elsősorban a szerves bázisokban van) terhelheti meg a vesét.

A 150 g fehérje/nap egyébként is irreális.


"klóri és fehérjeszükségletet egy számítógépes programmal számoltam ki" - akkor rosszul számol. Testzsírral fölösleges számolni, enyhe korrekciót végre lehet hajtani (ha a paraszimpatikus túlsúly - zsírszövet - nagy), de csak enyhét, mivel a Stein-Levin-egyenlet a testfelülettel is számol (feltételezem, te nem ebből számoltad).


Ha fehérjeszükségletnek ennyit ad 170 centihez, akkor az nagyon érdekes:-)


"Azt viszont én nem értem, hogy te miből gondolod hogy az általam kiszámolt kalóriaszükséglet kevés." - Stein-Levin-egyenlettel (az általam ismert legpontosabb) ellenőriztem, de "szemre" is kevés volt.


Csak a miheztartás végett;-)

304. c469e38f6f (válaszként erre: 300. - HusiNyuszi)
2007. okt. 4. 14:52

Kértem, hogy ilyen marketing jellegű hozzászólással ne fárasszon senki,(pláne az ne, aki ezeket árulja) de úgy látszik, téged nem tanítottak meg olvasni az iskolában.

Semmi konkrétumot nem írsz, csak nyomod a süket agymosott dumát, amit ilyenkor szoktak.

Ki a faszt érdekli, hogy hány éve van a piacon a cég? Csak tájékoztatásképpen: minden itthon kapható MRP készítmény étkezés helyettesítő. NEM ÉTREND HELYETTESÍTŐ!

Szerinted rajtad kívül beszélt itt valaki kenyérről és párizsiról? Olvass már vissza, ha tudsz.

Azzal reklámozzátok a terméket, hogy természetes alapanyagokból készül: ja, végülis a kőolaj természetes, benne van a földben...


Nos mégegyszer: miért van guargumi(E412)(Remélem nem az indiai dioxinos fajta:))),porított cellulóz(E460), karragén (E407),xanthan gumi (E 415), pektin (E 440i), titán- dioxid (E171), petróleum alapú dl-alfa tokoferol acetát (ez sztem brutál gáz!!!), szintetikus vitaminok,szervetlen kötésben lévő ásványi anyagok egy általatok természetesnek és egészségesnek mondott étkezést helyettesítőben? Ami a gyenge minőségű összetevői alapján a kereskedelemben az olcsó kategóriában versenyezhetne.

Nem az a bajom, hogy ezeket áruljátok, ez egy szabad ország. A baj az, hogy csekély ismeret birtokában lévő embereket vágtok át, nyúltok le, ahelyett, hogy tájékoztatnátok a valóságról,vagy az alternatív - és takarékosabb, vagy jobb minőségű - lehetőségekről.


Ha valaki leírná konkrétan a fenti kérdésre a választ (a sok E betűs összetevőről és szintetikus E vitaminról)azt megköszönöm.

Az előzőhöz hasonló negyedoldalas süketelésre viszont nem vagyok kíváncsi...

303. HusiNyuszi (válaszként erre: 302. - HusiNyuszi)
2007. okt. 4. 13:56
BABAkocsival... bocs...
302. HusiNyuszi (válaszként erre: 291. - Sidi)
2007. okt. 4. 13:56

Kedves Sidi!


Szerintem napi egy shake nem gáz, én is így csinálom, és van is szépen tejem. Bulcsú ma éjszaka 130 gr-ot evett :-) Nem is rossz egy 13 napos babától, ugye?


Két étkezést nem javaslok helyettesíteni, fogsz fogyni magadtól is a szoptatás alatt. Kell az energia a tejtermelésre. Inkább sétálj naponta fél órát a babkocsival, az jó edzés, és ha vége a szoptatásnak, könnyebben indulsz neki újra a mozgásnak és nem lesz gondod a felrakódott plusz kilókkal.


Szerintem.

301. HusiNyuszi (válaszként erre: 299. - Zena01)
2007. okt. 4. 13:50
Működik az. Csak türelem.
2007. okt. 4. 13:50

Megpróbálok egyszerre reagálni az előző néhány bejegyzésre.


Nem fogok elkezdeni senkivel vitatkozni a Herbalife termékek vagy a boltban kapható más táplálék-kiegészítők vagy a "normális" élelmiszerek összetételéről és hatásáról. Nem vagyok sem dietetikus, sem orvos, sem biológus. A Herbalife termékekre rá van írva, miből készülnek, a boltban kapható pl párizsira vagy kenyérre nincs.


Szerintem nem ez a lényeg.


A Herbalife cég 27 éve szerepel a táplálék-kiegészítők piacán, jelenleg 63 országban kaphatóak a termékei. Ez idő alatt többmillióan fogyasztották és érték el vele céljukat (fogyás, hízás vagy vitalitás-növelés, a személyes beállítástól függően). Egyetlen eset sem volt, hogy valakinek baja lett volna tőle. Nyilván nem létezhetne és működhetne sikeresen a cég, ha nem lennének egészségesek a termékei.


Én magam három éve eszem rendszeresen, a családommal együtt, és rengeteg jó tapasztalatom van vele. Ezért, valamint a sok ismerősöm és a sok ismeretlen miatt is, akiknek ismerem a történetét, merem ajánlani.


Igaz, hogy MLM-rendszerben működik a cég. Na és? Szerintetek a "bio-bolt", ahol táplálék-kiegészítőket lehet kapni, nem kap jutalékot az eladott termékek után? Megvetitek a benzinkutast, aki pénzért ad üzemanyagot? Ő is kap jutalékot az olajcégtől, amelynek a termékeit árusítja.


Akinek furcsa, hogy "fehérje-koncentrátumot" használunk fogyásra, az még nem találkozott személyesen egy Harbelife-tanácsadóval (tőlem hívhattok ügynöknek is, ha az jobban tetszik, engem nem zavar), aki elmondta volna, hogy a Herbalife F1 shake NEM "fehérje-koncentrátum", hanem egy olyan táplálék, amelyet egy világszerte ismert orvosokból és dietetikusokból álló tudóscsoport kutatásai alapján állítottak össze, és amellyel személyes beállítás után lehet elérni fogyást, hízást vagy vitalizálást.


Tavaly beszélgettem egy élsportolóval, egy testépítővel, aki megnézte a shake összetételét, és kissé lefitymálva kijelentette, hogy ennek a fehérjetartalma "nudli", ő ennél sokkal erősebbeket eszik. Igaz, feleltem én, hiszen a Herbalife termékei nem élsportolókra, hanem átlagemberekre van kifejlesztve. Ebben maradtunk.


Az a program, amely kiszámítja nekünk a napi kalória-bevitelt és fehérje-mennyiséget, Dr David Heber, világszerte ismert táplálkozástudós orvos ShapeWorks elnevezésű módszerén alapszik. Ez a módszer alacsonyabb szénhidrát- és magasabb fehérje-bevitel által fogyaszt, miközben a fogyókúrázó szervezete nem merül le, hanem egészséges és friss marad.


Mivel az F1 shake dobozára rá van írva, hogy mit tartalmaz, ahogy a gyógyszereknél is, itt is tudni kell: nem ajánljuk fogyasztani senkinek, aki az összetevők bármelyikére érzékeny vagy allergiás. Mivel nem gyógyszer, ezért ezt a mondatot nem kell ráírni, az összetételt viszont igen.


Végezetül egy tény: a Herbalife F1 shake az egyetlen olyan készítmény, amely Magyarországon megkapta az "étrendhelyettesítő" minősítést, azaz nem kiegészítőként, hanem étkezést helyettesítőként fogadták el.


Mindenki döntsön belátása szerint - nem biztos, hogy az olcsóbb jobb, de ha valakinek egy olcsóbb termék használ, szíve joga azt venni, és drukkolok neki, hogy sikerüljön elérnie vele, amit akar. Ha meg csalódik és szeretné kipróbálni a mi termékeinket, szívesen segítek.

299. zena01 (válaszként erre: 279. - HusiNyuszi)
2007. okt. 4. 12:22
Köszi az infót, már kezdtem kétségbe esni, hogy a fene esne bele nálam ez sem működik? Üdv zena
298. apokrif
2007. okt. 4. 09:36

"Az élet apránként természetmentes lesz, sőt, természetellenes is: ami zötyög, netán érdesen valamilyen azt elintézi a guargumi és társai, attól lesz lágy, csúszós, selymes és egyenfarmer-ízű minden, a hazugság, a média s minden egyéb nyelet, amit étel és élet helyett tuszkolnak belénk. "Azzá leszel, amit eszel!" ha műanyagot, akkor ..., ha természetes táplálékot, akkor ember.


A guargumi és társai ennek az éhségnek-szomjúságnak az elapasztásáért találódott ki: az állandó testi mohóság elfeledteti, hogy a lélek a létszínvonal alá szorítatott.

A világelfogyasztó társadalom élpolgárai örökké esznek-isznak, nyalakodnak, rágcsálnak, csócsálnak, torkoskodnak, szürcsölnek, és mégsem laknak jól soha, mert a lelkük kiszikkad. A lelk ugyanis nem a guargumizott nassokra sóvárog: szomjúságát egyedül a Lélek képes eloltani.

297. Castellina (válaszként erre: 293. - C469e38f6f)
2007. okt. 4. 08:56
Ez az stingy! Jól megmondtad! Egyetértek. Nekem furcsa, hogy fehérje táplálékkiegészítőket fogyásra alkalmaznak. Én utoljára akkor ettem protein port, amikor 50 kilós voltam és csontsovány, ettől sikerült híznom vagyis izmot felszednem sport mellett. Az én emlékezetemben tömegnövelőként szerepel.
2007. okt. 4. 08:21

Na, hamár így belejöttem, nézzük a hihetetlenül természetes (és ku..a drága) f1-üket.

Wéva ügynök honlapjáról bemásolom az összetételét:

"Szójafehérje kivonat, sűrítő anyagok (guar-gumi, porított cellulóz, karragén, xanthan-gumi, pektin), fruktóz, emulgáló szer (szójalecitin), szójaolaj, aromák, ásványi anyagok, kálcium citrát, kálcium-foszfát, magnézium-oxid, vas(II)-fumarát, cinkoxid, réz-glukonát, mangán-karbonát, kálium-jodid, nátrium-szelenid, frukto-oligoszacharidok, zabrost, kukoricakorpa, csomósodást gátló anyag, (szilícium-dioxid), tejfehérje, szőlőcukor, színezék,(céklapor), vitaminok (C vitamin, E vitamin, niacin, A vitamin, pantoténsav, D vitamin, B6 vitamin, B12 vitamin, B2 vitamin, B1 vitamin, folsav, biotin), repce olaj, porított méz, petrezselyempor, papayapor, antioxidánsok: (dl-alfa-tokoferol, ascorbil-palmitát) felhasználásával."


Guar gumira, karragénre,xanthan gumira biztosan nagy szüksége van a szervezetnek, ezeket szerintem mindenki kilószám veszi a bioboltban, mert annyira természetesek.(azért nem a jól ismert E-vel jelölik, mert így sokkal természetesebbnek hat:))

Én mindenesetre miután megettem a guar gumi pörköltemet-amit megbolondítottam egy kis porított cellulózzal-mindig titán-dioxidos shake-kel öblítem le...


Az ásványi anyagok jó részét a termék szervetlen kötésben tartalmazza, ami végképp nem nevezhető természetesnek, és a felszívódása sem olyan jó, mintha szerves kötésben lenne.(pl aminosav kelát).

Az, hogy a termékben található tej és szójafehérje allergiás reakciókat válthat ki egyes arra érzékeny személyeknél, a honlapról véletlenül lemaradt.(vagy csak én nem láttam).

Természetesen ebben a termékben is megtalálható az E-vitamin petróleumszármazékból előállított -olcsó- formája.(dl-alfa toc. acetát)


Nos, nézzünk gyorsan valami hasonlót a csúnya és egészségtelen bolti termékek közül(fogy.árral persze):

Nincs kedvem begépelni, ezért adok egy linket.


[link]


Különféle összetételű étkezés helyettesítők vannak az oldalon, kiszereléssel árakkal.(a Meal Replacement Formulák-at nézzétek, azok összetétele hasonlít erre a csoda f1-re). Itt lehet látni, hogy az f1 áráért kb 1-1,5-2 kg étkezés helyettesítőt lehet kapni, minőségtől, gyártótól függően.


Nos, minden Herbalife ügynök megnyugtatására: befejeztem ezen topicban történő szereplésemet. Ezeket csak azért írtam le, hogy a leendő felhasználók ne csak a marketing szöveget olvassák itt, hanem más szemszögből is kapjanak egy kis betekintést.

2007. okt. 4. 07:38
Bocs, még egy rövid info a rettenetesen egészséges és természetes Herbalife termékekről: a multivitaminjukban található E- vitamin dl-alfa tokoferil-acetát, ami tudvalevőleg szintetikus E-vitamin, és kőolajszármazékból állítják elő...
2007. okt. 4. 00:31

Kedves Sidi!


Én tavaly kislányom születése után kezdtem el fogyasztani a Herbalife-ot. 4 hónap alatt lefogytam 8 kg-ot. Úgy, hogy naponta egyszer fogyasztatottam a shaket.

Azt érdemes tudni, hogy a tejelválasztás nagyon sok kalóriát igényel a szervezettől. Éppen ezért a terhesség során magukra szedett kilók nagy részét, a szoptatási időszak során, a helyesen táplálkozó kismamák általában leadják. Szerintem egy szoptatós kismama esetében elegendő naponta 1x fogyasztani a shaket eleinte, majd a későbbiekben lehet korrigálni 2-szeri fogyasztásra a fölösleges kilók függvényében.


A Herbalife-nak köszönhetően kislányomat 7 hónapos koráig tudtam kizárólag anyatejjel táplálni, majd 17 hónapos koráig szopizott. Nem lett úgy mond "vizes" a tejem, nem volt szükség tápszeres kiegészítésre. Fejlődése kiegyensúlyozott és egészséges lett. Szervezette ellenállóbb lett a betegségekkel szemben.


Én minden kismamának csak ajánlani tudom legalább az F1 shake és az Omega 3 vitamin fogyasztását, gyermeke egészsége érdekében is.


Kati

2007. okt. 4. 00:01

Bocs, de eddig bírtam...

árulja már el valaki, hogy miért vesz meg egy olcsó szója és savófehérjét, meg némi hozzáadott vitamint tartalmazó 240 grammos!!!!!!! port 8400- !!!!!! ft-ért? Vagy a "híres" f1-et ami 550 gramm és több, mint 12000 FT!!!Ugyanis valamelyik oldalon ennyiért láttam ezt a Herbás gagyikat.

Nem mertek bemenni egy táplálékkiegészítőket árusító üzletbe?

Ott pl vehetnétek 0,45 kg Prolab soy proteint kb 3800 Ft-ért, 0,7 kg Prolab Whey izolátumot kb 11000 Ft-ért. Tehát kb 15000 Ft-ból lenne 1,15 kg CSÚCSMINŐSÉGŰ! fehérjétek. Ennyi pénzból vehettek fél kiló herbásat.(mivel nekem ebből nem származik hasznom, és hogy ne vegyétek reklámnak, leírom, hogy vehettek twinlabot, Scitecet, BTN-t, vagy amilyet szeretnétek, ezek mind jó minőségű fehérjekoncentrátumok!)Sőt, ha ezekből vásároltok, még fitnessbérletre is marad pénz.

Magyarázzátok már el, hogy miért ilyen MLM formában forgalmazott terméket vesztek?(már aki megteszi)

Ezeket valszeg azért így forgalmazzák, mert a polcról ilyen horror áron egy darabot sem tudnának eladni, így meg ugye nincs verseny...


Wéva, te írod, hogy a fehérjedús ételek, pl a hús sok zsírt és kalóriát tartalmaznak: akkor biztosan nem láttál még csirkemellet. Elárulom, van olyan, a testépítők, és általában a súlycsoportos sportolók ezzel fogyasztanak. Nézz szét a boltban, ha nem ismerős, kérdezd meg az eladót!


Végül mindenkinek: a fehérjekoncentrátumok táplálékkiegészítők. Mint a nevükben is szerepel helyes táplálkozás mellett és nem helyett kell fogyasztani!

Alapvetően a nem, vagy hobbi szinten sportolóknak - termékügynökök ajánlása ellenére - semmi szükségük fehérjekoncentrátumokra. Ahogy azt előttem leírták, nekik károsíthatja a veséjüket is (jobb esetben csak simán kiürül a szervezetükből, ami ugye elég drága székletet eredményez).Ezeket a termékeket, főleg amelyeknek 50% felett van a fehérjetartalma, versenyszerűen sportolóknak fejlesztették ki.

Tegye fel a kezét, aki itt az?


Röviden ennyi. Kérem, akinek Herbalife termékből anyagi haszna származik, ne fárasszon, hogy majd megmondja a tutit (és amatőr fogyókúrázók is kíméljenek). Köszönöm!(és bocs a stílusért, de az átverés mindig felidegesít)

292. wéva (válaszként erre: 290. - Pirosalma)
2007. okt. 3. 22:17

Kedves Pirosalma


Azzal egyetértek, hogy az állati eredetű fehérje valóban megterhelheti a vesét.

A Herbalife fehérjekoncentrátum 75%-a szójafehérje kivonat és 25%-a savófehérje kivonat ezzel biztosan nem fogja senki megterhelni a veséjét, ha pedig valakinek eleve veseproblémái vannak, menjen el orvoshoz.

Minden fogyasztómnak szoktam is javasolni, hogy konzultáljon az orvosával is.

A klóri és fehérjeszükségletet egy számítógépes programmal számoltam ki, ha van lehetőség testzsír%-ot is mérni pontosabb értékeket kaphatunk .

Azt viszont én nem értem, hogy te miből gondolod hogy az általam kiszámolt kalóriaszükséglet kevés.

Csodák azért nincsenek, ha egy alacsony kalóriatartalmú de tápanyagban gazdag élelmiszert fogyasztunk, akkor beindul a fogyás és ráadásul még a közérzetünk és az energiaszintünk is nagyon jó.

Szia

Éva

291. sidi (válaszként erre: 284. - HusiNyuszi)
2007. okt. 3. 17:15

Köszi szépen!

Szóval, ha szülés után helyetesítek egy étkezést a shake -kel akkor az nem gáz tej szempontból?

És ha kettőt az már sok?:)

Köszi, hogy írsz!

Üdv

290. Pirosalma (válaszként erre: 289. - Pirosalma)
2007. okt. 3. 16:25
Vagyis amíg nem ismered a fesefunkciókat, addig nem jó ötlet ilyen magas fehérjebevitelt ajánlani.
289. Pirosalma (válaszként erre: 277. - Wéva)
2007. okt. 3. 16:10

Szia, Éva!

Az energiaszükségletet nem tudom, honnan nézted, de irreálisan alacsony (nem fehérje eredetű kalóriának viszont reális[abb]).


A fehérjeszükséglet túl magas, és a 150 g-os ajánlás ilyen esetben (kóros elhízás) semmiképpen sem szakszerű (ha csak nem akarjuk, hogy 105,75 veséje idővel fölmondja a szolgálatot).


Amúgy kapom a hírleveledet rendszeresen;-)

2007. okt. 3. 16:04
És nagyjából tudjuk, hogy mi megy át a tejbe, ill. milyen arányban.
287. Pirosalma (válaszként erre: 284. - HusiNyuszi)
2007. okt. 3. 16:02
A koffeinnek 1 %-a megy át az anyatejbe, ez az esetek túlnyomó többséégben nem okoz problémát, de vannak érzékeny babák.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook