Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A két hónapos kötelező védőoltás kiválthat gyulladásos reakciót egy csecsemőnél? fórum

A két hónapos kötelező védőoltás kiválthat gyulladásos reakciót egy csecsemőnél? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 23. 20:30

Szia!

Én úgy tudom, hogy ilyen esetben, ha oltási szövődmény lép fel, akkor nem kötelező ugyan annak az oltásnak az emlékeztetőjét beadatni. Mindenképpen járj utánna, és próbáld meg nem beadatni neki.A László kórházat hívd fel és kérd a védőoltási tanácsadást, tájékoztatást. Az ÁNTSZ-től is lehetne érdeklődni. Édes kicsi baba, úgy sajnálom! Ne engedd semmi képpen a gyerekorvosnak addig beadni, amíg nem tudtál meg mindent erről, hogy megismétlődhet-e, vagy nem lesz-e súlyosabb a következő. Írtad, hogy állandóan sírt utánna. A sírás milyensége sem mindegy, mert a szinte csillapíthatalan fejhangú sírás idegrendszeri károsodásra utalhat. Azért ne ilyedj meg nagyon, mert nem maradandó, de azzá válhat, ha többszörösen megkapja ezt a beavatkozást.

10. 78826dc958 (válaszként erre: 9. - 39f5f6877d)
2008. júl. 29. 09:17
Sok kitartást nektek és jó egyészséget!
9. 39f5f6877d (válaszként erre: 8. - Icus)
2008. júl. 29. 08:53

Ha tehetném a kötelezőket se mindet adatnám be. De sajnos nincs választási lehetőségünk, mert az állambácsi lesúlyt ránk. Igaz most az egy védőoltás mellé kapott még 8 vénásinjekciót, de ez hol érdekli őket. Jó egészséget kivánok mindannyiótok picikéjének és azt kivánom, hogy senki ne élje át azokat a napokat amin mi most keresztülmentünk.

Eddig is nagyon ragaszkodott hozzám a kicsike, de most csak velem hajlandó lenni. Ha nem vagyok mellette azonnal sír. Sajnos még nincs túl az elmúlt napokban ért traumán. De remélem minél hamarabb elfeljti ezeket a dolgokat.

8. Icus
2008. júl. 29. 06:48

Igen.

Bár látom már tudjátok, hogy ez igy van. A kötelezőkkel nem tudsz mit csinálni, azokat be kell adatni. Sajnos, mi a kullancs védő oltással jártunk igy:( Szerintem negyon gondolj meg minden nem kötelező védőoltást és mérlegelj mielőtt beadatod. Sok egészséget kivánok nektek:))

7. 78826dc958 (válaszként erre: 6. - 39f5f6877d)
2008. júl. 28. 23:54
Remélem nem lesz gond bár elhiszem,hogy félsz én is félnék a helyedben!De talán kétszer nem töténik meg ugyanaz!Szurkolok nektek!
6. 39f5f6877d (válaszként erre: 5. - 78826dc958)
2008. júl. 28. 23:34
Mostmár úgy tünik jól van. Bár kicsit visszaesett a súlya, mert a kezelés alatt alig evett azt is össze-vissza és szinte állandóan sirt. Remélem hamarosan elmúlik ez is és visszaáll minden a régi kerékvágásba bár lehet addigra jön a következő oltás. Amitől már most rettegek.
2008. júl. 28. 23:29
Ez most ledöbbentett,ilyet még nem hallottam!Azt hittem csak pillanatnyi gyulladásra gondolsz.Nem tudom mitöl lehet ez.Remélem jobban van a pici!
2008. júl. 28. 23:28
Sajnos igen.
2008. júl. 28. 23:26
Sajnos már túl vagyunk a borogatós időszakon. Nagyon magas lázzal ( 39,9 )kerültünk a kórházba a védőoltás másnapján. Ott vérvétel után kiderült, hogy gyulladás van a kicsi szervezetében. 5 napos anibiotikum kúra után jöttünk haza és azt mondták a védőoltás váltotta ki a gyulladásos reakciót.
2008. júl. 28. 23:20
Szerintem igen de nem akarok hülyeséget mondani!Cseréld sürün a borogatást az oltás helyén és figyeld hogy lázas-e.Én is azt tettem.
2008. júl. 28. 23:14
A két hónapos kötelező védőoltás kiválthat gyulladásos reakciót egy csecsemőnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook