Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan éltétek meg a terhességet? fórum

Ti hogyan éltétek meg a terhességet? (beszélgetős fórum)


1 2
52. Panna1 (válaszként erre: 51. - 1397c45af7)
2008. febr. 12. 14:24

Na ez jó hír Panni! Már azt hittem velem van valami baj. Mindenhol azt olvasom, hogy már ilyenkor is, sőt a terhesség legelejétől beszélni lehet/kell a babához. De akkor ezek szerint más se cseveg a hasával a kezdetektől :-))

Gondolom, hogy másabb lesz, ahogy nő a poci meg a pici, mert időnként lehet majd látni a reakciókat akár egy simizésr, vagy apa dörmögő hangjára... Már várom, hogy mocorogjon odabent a kis lurkó :-)

51. 1397c45af7 (válaszként erre: 50. - Panna1)
2008. febr. 11. 16:58
Szia Panna!Én most vagyok 25 hetes,és a terhességem elején én sem tudtam elképzelni,hogy fogok majd beszélni a babához.De most beszélek hozzá,sőt képzeld te is fogsz!Észre sem fogod venni,annyira természetes lesz!Mondjuk mi is csak azóta dumcsizunk,mióta megmozdult:-)
50. Panna1
2008. febr. 11. 16:15

Sziasztok!


Én most tartok a 15. hétben. Nagyon örülünk a picurnak, csak a 6-9. héten voltam émelygős, párszor hánytam. Tök jól érzem magam ,majdnem úgy élünk még mint babó előtt, csak persze kicsit óvatosabb vagyok. Viszont amit javasolnak a könyvek, meg sok helyen olvasok, attól én még most hülsén érzem magam: beszéljek a babához! Még magamban csak-csak, de hogy hangosan is?! Az még nem megy. Gondolom fog változni a dolog, ha belülről már rugdos is a baba, vagy mocorog, és érzem. De ez még olyan hülyén jön ki, hogy beszélgetek a pocakomhoz, és még nem is látszik semmi! Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

2008. febr. 8. 02:40

Az elso 3 honap a rosszulletek miatt nehez volt, azutan sok izgalom, varakozas, legtobbszor masra se tudtam gondolni. Most a 32. hettol mar megint nagyon nehez, es nagyon unom is mar. Alig varom a veget, es ugy erzem nem vallalom be megegyszer.

Ennel persze osszetettebb a dolog:)

2008. febr. 1. 08:36
A legroszab az első három hónap volt még álandó hányással jár és ez kellemetlen és olyan rossz ízű volt a szám is de most már csak nevetek rajta meg szűnt és nagyon jó.
2007. dec. 7. 08:55

ÉN az elsö 12 hétben nyüglödtem rendesen,gyomrom állando sirhatnékon volt szorongás félelem uhhh ! De már minden rendben csak nehéz 10 év után ujra vissza szokni a babás dolgokhoz!(terhes gondozásra értem:)) de nagyon fel üdit a tudat.

üdv

2007. nov. 10. 00:38
Imádtam!!!
45. ALLICS
2007. nov. 9. 22:27
Én nagyon élveztem az egészet egyáltalán nem volt teher számomra!
44. eva25
2007. aug. 31. 10:22
A terhességem szuper volt. Imádtam az első perctől az utolsóig. Nem hánytam,nem émelyegtem, semmi problémám nem volt. A kisfiam tudta hogy Ö egy ügyes pocaklakó kell legyen, mert anya bekell hogy fejezze az egyetemet+államvizsgát. 5 nappal a császár elött államvizsgáztam. Nem izgultam,a kisfiam erőt adott. A párom is végig velem volt mindenben. Naponta többször is simogatta a hasam,beszélgetett a kisfiával.Szerinte csodaszép voltam, a böröm hibátlan volt, a hajam eröss volt, minden csak jobbra változott. Életem legszebb napja volt amikor a kisfiam megszületett.
2007. aug. 12. 05:21

Már nem most volt, az igaz, de úg éltem meg, mint egy valóságos csodát.

Egyik terhességem alatt sem volt hányingerem, gyakorlatilg problémamentesen telt el a várakozás boldog 9 hónapja. Mindezt megkoronázta, hogy fiúkat vártam és két fiam született. Háát, már 31 és 22 évesek.

2007. júl. 11. 15:04

Egyszer hanytam a terhesegem alatt,igaz a reggeli emelygesek megvoltak de azert remekul birtam.(Most visszagondolva csodalkozok,hogy volt annyi energiam mindere.)Gyonyoru idoszak volt az...

A szulesem is nagyon konnyen ment.Szerencsesnek erzem magam.

41. mongi
2007. júl. 11. 15:04

Én az első hónapokat kórházban töltöttem,mert véreztem,s kétséges volt,hogy megmarad-e?Nagyon szörnyű volt az a bizonytalanság,mert nagyon szerettünk volna babát.

Ahogy beléptem a 2. trimeszterbe,már semmi gond nem volt.Imádtam a terhességet,főleg,hogy már rendesen mozgolódott a pocaklakó.

A vége felé is jó volt minden,bár már sokszor sok helyen szúrt,fájt a hátam,alig bírtam mozogni,mivel már +16 kiló volt rajtam.

Sokat gondoltam a szülésre és izgalommal töltött el a dolog.

Egyszóval nagyon-nagyon szerettem terhesnek lenni,s nem bánnám,ha már megint az lennék!:-)

2007. júl. 11. 14:50
nekem nem volt hányingerem a terhesség alatt, viszont az 1. és a 3. harmadban nem tudtam autót vezetni, mert bepánikoltam, tőle. ha a volánhoz ültem kivert a víz és elkezdtem remegni.
39. Teráz
2007. jún. 29. 11:58

A terhességem 1. hónapjában hányingerem volt állandóan.A következő nyolc hónapban "mindketten" fantasztikusan éreztük magunkat.Csodaszép, várakozással,találgatásokkal teli nagyon boldog kilenc hónap volt!

A szüléstől nem féltem,nagyon jó hogy megszülhettem ŐT minden komplikáció nélkül .

2007. ápr. 17. 19:16

SZiasztok

Az első terhességemmel is volt hányingerem ,de csak fél idöig ,mert a másodiknál viszont totál rosszul voltam az egész 9 hónap korházban telt majdnem .De viszont maga a terhesség,föleg miután megmozdult a kisbabám engem akkora boldogsággal töltött el ,hogy folyamatosan arra vártam ,hogy ujra mikor érezhetem.Nagyon csodálatos érzés volt számomra ,minden megváltozott az érzéseimmel kapcsolatosan ,másképp láttam minden mint addig bármit is.Csak pozitivan hatott rám mindkét terhességem ,és mindennap ,esténként beszéltem a pocakommal ,és simogattam :))hihetetlenül jó érzés volt minden.Viszont a szülés gondolatától ,még a hideg is rázott ,de mondhatni ,a sok kismama kiket láttam ,hogyan szenvednek a korházi napjaim során ,én azokhoz képest nem panaszkodhatok a második szülésemmel.De az első az valóban egy 14 orás vajudás után sikerült ,nagyon megszenvedtem ,de azt sem tartottam olyan tragikusnak azokhoz képest miket láttam.

2007. ápr. 17. 09:58
Amig nem lettem terhes,annyira féltem tole,meg a szulestol,ugy éreztem nem tudnám végigcsinálni.Aztán egyszercsak megtortént,és annyira észrevétlenul teltek a napok,és novekedett a pocim,hogy idom sem volt felni.Persze egy kicsi félelem azért volt bennem,de inkabb az ismeretlentol,mint magatol a terhessegtol es szulestol.Par hetes hanyingeren kivul semmi gondom nem volt,es a szules sem okozott gondot,igaz,csaszárral szultem.Bármikor belevágnék újra!A mutet miatt még legalább egy évet várnom kell,de utána remélem jonni fog a testvérke.
36. mylene
2007. ápr. 4. 16:03
38 hetes kismama vagyok.Az első három hónapban állandó hányingerrel küzdöttem éjjel-nappal.Betöltve a 12.hetet minden problémám elszállt. Most az alvással vannak gondjaim, a pocaklakó nagyon mozgékony. Szülés? Egy pici természetes félelem van bennem.
35. mimo
2006. dec. 30. 14:11

Szia ani79.

Hogy müködött nálatoka lombik??Elmeséled??????

34. ani79 (válaszként erre: 33. - Leleszi)
2006. nov. 22. 11:35
Nekem sok küzdelem árán lombik kezelés segítségével sikerült terhesnek lennem.Most vagyok a hetedik hétben,de majd csak dec. 4-re vagyok berendelve ultrahangra.Nagyon távolinak tünik,nagyon nehezen telnek a napok.Igazán majd csak az uh után leszek megnyugodva.Teljesen panaszmentes vagyok,ami egy kicsit idegesít is,mert biztos szeretnék lenni benne,hogy ott van,vagy vannak e.A teszt kimutatta,hogy terhes vagyok,és azóta sem jelentkezett a menszeszem,ami megnyugtat.Már gondoltam arra is ,hogy elmegyek a máshova megnézetni magam addig is,de mindenki azt mondja ne kavarjak be,várjam ki.
2006. nov. 21. 11:10

Mind két terhességem teljesen problémamentes volt !Még egyetlen hányás sem volt.

De a szülésem mindkét esetben kicsit máshogy történt mint terveztem.

32. monee1
2006. okt. 8. 13:08

SZIASZTOK!


A sors megadta nekem még 1 x , h szüljek immár 1 éve.Nekem nincs sok önbizalmam, de komolyan mondom,megszépültem a várandóság alatt.

Az arcom kisimult, a hajam nagyon szép egészséges lett, és akörmeim úgy nőttek mint a gomba:)

És valami leleki nyugalom vett körül, nem tudtak a külső körülmények felhúzni, minden olyan békés volt.

Rengeteg energiám volt,még a 8-dik hónapban végén létrára állva mostam a konyhaszekrényt.

Az egyik ilyen akció során,jelezte lánykám h már szeretne a világra jönni,párocskám éppen dolgozott így nem zavartam.Besétáltam a korházba, de a picikém megijedve a kinti világtól, másnapig váratott magára.Szegénykém elakadt a lágyék csontba,így császárral hoztam a világra.De így is szép volt:))))

31. roxy@
2006. szept. 5. 20:44

Sziasztok!

Én a 35.hétnél tartok.Nagyon élvezem a terhességem,az első babánkat várjuk.Az első három honapom volt nehezebb a sok rosszulét miatt.De utánna nagyon jól éreztem magam ,most is jól érzem magam,én úgy érzem hogy a terhesség meg szépitett.Nem is hiztam sokat.Csak a szüléstöl félek de szerintem ez természetes.Remélem minden rendben lessz.Ja és kisfiut várunk. Nagyon élvezem mikor beindul a pocakomban. Hiányozni fog nekem majd a rugdalozása.:))

30. Nőci1
2006. szept. 2. 18:51
Sajna én már nem vagyok terhes!Imádtam terhesnek lenni meg is történt 4-x.A hajam szép csillogó lett a körmöm megerősödött és rám szállt valami érdekes nyugodtság.Mindig volt valami szép és jó a babavárásba.Nézni kerekedő pocakomat,várni pici csöppséget kis ruhákat vásárolni ,büszkén viselltem az állapotomat!Esténkénz csiklandoztam pici lábát ,amit mindig kidugott.Nem volt hány ingerem,ok a végén ülve aludtam az igaz!Nekem mindig jót tett a terhesség,megszépültem és még elsem híztam ,csak 4-után jöttek a hízás gondjaim,de akkor is megérte.
2006. szept. 1. 14:11

Én most már lassan 32. hete élem újra a terhességet.Elvagyok.Néha igaz olyan mintha a bőrömön keresztül akarna előbújkálni ez a fiú.Semmi egyéb rosszullét.Gyomorsav néha van, de egy kis tej megoldja a gondom.Az biztos, hogy lesz haja, mert nem csak ez, hanem az UH is kimutatta.

De nekem tuti, hogy ez az utolsó kismamaságom.3 portéka elég lesz egyéletre azt hiszem.

2006. szept. 1. 14:04
Sziasztok. Sajnos minden ami "rossz" nekem kijutott. Alig vártam, hogy megszülesen, mert annyit szenvedtem vele. Sokszor még felkelni sem bírtam. Mindíg azt mondtam, hogy csak jönne már ki. Majd a szüléssel is megszenvedtem( vákummal szültem) mert nem jött ki magától. Most így 1 év távlatából irígykedve nézek a kimamákra és már alig várom, hogy sorra kerülhessen a második. Már arra gondolok, hogy milyen jó lesz, hogy megint lesz valaki a pocakomban.
2006. aug. 25. 15:12

Sziasztok!


Nagyon élveztem a terhességem minden pillanatát. Nem voltam egyáltalán rosszul és ugyanúgy éltem, mint előtte. Az utolsó héten is bevásárló körúton voltunk. Remélem a második terhességem is ilyen jó lesz. De az még odébb van.

2006. aug. 22. 16:38

Szerintem sok terhes nő érez így, ah. most te. Sajnos ha fiatalon vállal vki babát , ez ezzel jár. Hoxával viszont egyetértek. Beszélj a pároddal, lehetnek még közös light-os buliitok, kerti party...idővel úgyis előjönnek az anyai ösztönök. Később meg sokkal jobb lesz.

Sok sikert!

25. be52089f0e (válaszként erre: 24. - Vandancsi)
2006. aug. 20. 16:03

Szia Vandancsi!


Bocsi, de egy hét nyaralás után most találtam rád.


Erről a betegségről többet olvashatsz a www.endometriozis.hu oldalon.

Én úgy tudom, hogy lehet örökölni.De az én családomban nem volt ilyen eset, (vagy a technika még nem volt olyan fejlett, hogy ezt megállapítsa.) Én ott tartok, hogy ha nem szedek fogamzásgátlót, akkor nem is jönn meg. De ha megjönn akkor nagyon fáj és akár 1 hétig is eltart. Ez is az egyik tünete az endometriozisnak.

Ezt a betegséget nem lehet gyógyítani, csak átmenetileg és az sem segít, hogy többször leszel terhes. De szerintem ez személyre szabott. Elvileg nekem se lehetett volna természetes úton gyermekem.


Mit mondtak az Uh-n?

Én a helyedben otthon maradnék és sokat pihennék. De ha mégsem így döntesz, akkor ha teheted pihenj sokat.

24. vandancsi (válaszként erre: 17. - Be52089f0e)
2006. aug. 10. 21:21

Szia Bvdt!


Csak most olvastam a válaszodat, bocsi, a késlekedésért.


Szóval nekem is vérzésem volt, a 4. héten, meg a 9. héten. Vagy menstruáció volt még, vagy attól van (a doki szerint), mert sérülékeny a méhszájam. Kiírtak 2 hétre, de sajnos most fog letelni, és hétfőn már mennem kell dolgozni. Ha akarnám, maradhatnék itthon akár a terhesség végéig is, de azt nem szeretném. remélem nem lesz baj! Kedden megyek 12. heti uh-ra. Már jó lenne túl lenni rajta, akkor megnyugodnék, nagyon!

Nekem duphastont írt fel a doki, meg gynoflor hüvelytablettát.

Korábban nekem is mindig fájt a hasam bal alsó része, a petefészek környékén (szerintem), de mostanában nem. Mondjuk pont most mintha egy picit fájna, de ez most fordul elő először, mióta terhes vagyok.

Mi pontosan ez az endometriózis? Lehet ezt örökölni? Mert tesóm szerint neki ez van, és csoda, hogy teherbe esett.

Anyának, tesómnak, meg nekem is igen erős a menstruációnk. Ez hozzájárulhat a kialakulásban?

Azt olvastam, hogy nincs rá ellenszer, de szüljünk minél többet, mert akkor nincs menstruáció, és addig is pihen a méh, meg a hüvely.

23. norahhh (válaszként erre: 20. - Pitypang)
2006. aug. 10. 14:46

Szia Pitypang!

Nekem nem 2 terhességeből egyikkel sem volt rosszullétem, de a családomban többen is köszködtek ezzel a problémával.

Náluk a reggeli ébredés után, még az ágyban elfogyasztott néhány szem keksz, kétszersült, v kifi-zsemle vált be.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook