Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mit tud az E-kártyáról? Mire használhatom, ha kiváltom? fórum

Ki mit tud az E-kártyáról? Mire használhatom, ha kiváltom? (tudásbázis kérdés)

8. 2ecfe1b5f5 (válaszként erre: 7. - Bezike)
2008. júl. 30. 12:08
KÖszi!!! Köszi!!! Köszi!!!
2008. júl. 29. 17:19

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár honlapján találtam egy nyomtatványt az E-kártyáról, abból másoltam ki. Annak a pontos elérése:

[link]

2008. júl. 29. 17:17

Ez egyben azt is jelenti, hogy:

􀂾 a Kártyát csak az adott állam társadalombiztosítási szervével szerződött szolgáltató fogadja el,

􀂾 az adott állam társadalombiztosítása/egészségügyi szolgálata által nyújtható ellátások igénybevétele esetén, és

􀂾 az adott tagállamban biztosítottak által is fizetendő önrészekre/kötelező hozzájárulásokra a Kártya nem nyújt fedezetet.

A Kártya nem használható fel továbbá akkor, ha a biztosított valamilyen egészségügyi szolgáltatás igénybe vételének céljából utazott másik tagállamba!

2008. júl. 29. 17:16

Igénybe vehető egészségügyi szolgáltatások

Egy másik tagállamban a magyar egészségbiztosítás terhére vehetők igénybe azok az egészségügyi szolgáltatások, amelyek az adott tagállamban való átmeneti tartózkodás során orvosilag szükségessé válnak.

A szolgáltatás orvosilag szükséges jellegét a kezelőorvos bírálja el, ennek megfelelően a Kártyával közvetlenül az adott tagállam társadalombiztosítási/egészségbiztosítási szervével szerződéses kapcsolatban álló egészségügyi szolgáltatóhoz kell fordulni. Az egészségügyi szolgáltatónak úgy kell ellátnia a magyar biztosítottat, mintha az adott tagállamban lenne biztosított.

2008. júl. 29. 08:33
Igen. Eü. kártya. Csak azt nem tudom hogy, milyen ellátást kapok érte ha baj van.( Nem plasztikai és epeműtétre gondolok). Hanem sűrgős CT, UH RTG, labor. És mennyit kell fizetnem ha kinnt ellátást kapok.
2008. júl. 28. 12:44
Szia, én is úgy tudom, hogy ez az új egészségbiztosítási kártya. Ha külföldre utazol, és beteg leszel, akkor ezzel elmehetsz orvoshoz.. szerintem...
2008. júl. 28. 12:27
Szia, ez nem valami Uniós egészségbiztosítási kártya? A Taj kártya modern változata...
2008. júl. 28. 12:15
Ki mit tud az E-kártyáról? Mire használhatom, ha kiváltom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook