Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi-új hobbi: a gobelin fórum

Régi-új hobbi: a gobelin (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. SF
2008. máj. 30. 20:30
Irigylem a gobelinezőket! Anyukám képes hetekig 1-1 szép darab fölött görnyedni, de ha nekem kéne, kb. 10 perc után rohammentőt hívna a körzeti. Meg tudom csinálni, de a türelem nagyon hiányzik hozzá!
2008. máj. 25. 20:09
Aki az első darabot elkészíti sosem találja meg az utólsót:-)Ez egy szenvedély amikor mindig talál az ember csak még ezt az egyet elnevezésűt.
8. rr00
2007. jún. 16. 18:54
én csak a kereszt szemest tudom de már a gobelint is selytem hogy kell amikor ... elkezdte tanítgatni a keresztszemest akkor azt mondta hogy nagyon gyorsan ráéreztem :))))))))))))))
2006. dec. 21. 14:10
Én nagyon szeretek gobelinezni, teljesen kikapcsolja az agyamat, nem gondolok butaságokra :) Én még soha nem tartottam meg, amit készítettem, minden képem valamelyik rokonom falán lóg, és imádják :) Azoknak, akik félnek, hogy nem tudják megtanulni: nincsen rajta nagyon sok tanulnivaló, bele kell vágni. Én minden segítség nélkül készítettem el az első képemet.
2006. dec. 21. 13:53

érdemes megtanulni a goblein készítést, nagyon szép képeket készíthetünk, és ami fő értékállóak.

Én nagyon sok képet készítettem, már 22 éve varrok, és mondhatom idővel mindig jobban sikerültek a képeim, pedig már az elsők is jók lettek. De így évek múlva visszanézve jöttem rá, hogy az első képeim igen csak kezdetlegesek voltak még. Amúgy nagyon jó nászajándékként is, legalábbis nálunk bevált a családban. Tényleg húzos az áruk de megéri!!!

2006. okt. 4. 20:26

Egyik ismerősöm most kezdte, de már az első kép is nagyon jól sikerült neki.Kár, hogy én nem vagyok elég kitartó ehhez a kézimunkás dolgokhoz.

Csak gratulálni tudok mindenkinek, aki ilyen szép dolgokat képes csinálni!

2006. szept. 30. 02:17
Imádok gobelinezni. A fárasztó nap után nagyon pihentető tud lenni. Igaz, hogy nem az olcsó kézi munkákhoz tartozik, bár kérdés kinek mi a drága. Készítettem fali képet, párnát, sokat ajándékba is. Az biztos ha az ember rászánja magát egy tűgobelinre akkor kösse fel a fehérneműjét. Én hármat készítettem, de semmi pénzért nem adnám oda.
2006. szept. 24. 19:45
Mama tudott gobelinezni, nagyon szép képeket csinált. Sajnos én nem tudok, pedig szeretném megtanulni.
2006. szept. 15. 11:57
amikor még 16 éves voltam, nagypapám tanított meg gobelinezni. Anyukámnak választottam egy képet, megvettem hozzá a fonalakat és reggeltől estig kézimunkáztam. A névnapjára készítettem egy gyönyörű virágcsokros képet. Nagypapám bekeretezte. Mai napig az a legszebb ajándék, amit kapott :)
2006. aug. 3. 17:47
A kézimunkával készült lakásdíszek örök élményt nyújtanak annak, aki kapja, és annak is, aki készíti. Varrás közben meghitt légkörben elmélkedhetünk ugyanis a világ nagy dolgairól, míg kezeink között valóságos műremekek születnek...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook