Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavárás és Atkins fórum

Babavárás és Atkins (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. okt. 10. 14:47

sziasztok, 8hónapos kisbaba vizelete 4keresztes lett? véleményetek érdekelne mitől lehet ez?


orvos látta kapott antibiotikumot.

239. 32050f4944 (válaszként erre: 237. - Angi1)
2006. aug. 8. 19:42

Ez nagyon aktuális kérdés. Képzeld, gyanús volt a dolog már az elmaradt vérzés előtt két héttel, mert baromi sokat pisiltem, meg a melleim sem voltak a megszokottak. Vettem egy olyan tesztet, ami 700 Ft körüli, 2 van benne, és nem a vizeletsugárból, hanem magából az összegyűjtött vizeletből hozza meg az eredményt. Mindkettő negatív volt, én meg baromi szomorú és csalódott...

Aztán nem jött meg a vérzésem. Vártam kb. 3-4 napot, és megvettem a legdrágább tesztet(1750Ft!!!), ami vizeletsugaras, és 1 mp alatt pozitívat mutatott.

Úgy látszik, a drágább megbízhatóbb is...

238. 32050f4944 (válaszként erre: 235. - Hoxa)
2006. aug. 8. 19:38
Köcönöm...képzeld, még mindig nem múlt el...:)))
237. angi1 (válaszként erre: 233. - 32050f4944)
2006. aug. 7. 12:37
milyen tesztet vettél,mennyi idő után gondoltad,hogy terhes lehetsz
236. angi1
2006. aug. 7. 12:33
szerintetek mennyi császármetszés lehetséges
235. Hoxa
2006. aug. 7. 09:40

Bp. Árkád alagsori bioboltban van.

Én ott vettem.


Audrey: GRATUŰUUUUUUUUU!! :)))))

234. Fcica (válaszként erre: 232. - Edit78)
2006. aug. 7. 09:24
Bocsi, hogy beleszólok, de nemrég szültem: A málnalevéltea szerintem segített, bár első szülésem volt, így nincs összehasonlítási alapom, de a bébi az első fájástól számított 3 óra múlva mgszületett. Ebbe talán a tea is segített. Beszerezni tényleg elég nehéz, én néha azt kaptam válaszul, hogy ilyet nem is lehet forgalmazni, de végül egy kis eldugott vidéki gyógynövényboltban kaptam.
2006. aug. 7. 07:46
Sziasztok!Pozitív lett az itthoni tesztem, tehát BABÁM LESZ!!!!!!! Annyiradeannyira boldog vagyok...Bár azért vannak fura körülmények: 39 éves vagyok és van már egy 14 és egy 16 éves fiam, szóval nem olyan egyszerű a helyzet...de egy biztos: borzasztóan örülök!!!
232. Edit78 (válaszként erre: 209. - Lelkesa)
2006. aug. 1. 21:31

Szia Lelkesa!


segített a 2. szülésednél a málnalevéltea? hol tudtad beszerezni? mert rám elég nagy szemekkel tekintenek mindenhol!

üdv

231. Hoxa (válaszként erre: 230. - Lelkesa)
2006. márc. 12. 20:30
Köszi szépen, remélem így lesz :)
230. lelkesa
2006. márc. 12. 16:58

Én sem örülnék, ha be kellene feküdnöm a kórháza, és arra várnék, mikor indítják be a szülést...

Sok türelmet és kitartást kívánok Neked !! :-)

...és gondolj a kisbabádra, hogy nemsokára a kezedben tarthatod...

229. Hoxa (válaszként erre: 228. - Lelkesa)
2006. márc. 12. 10:11

Hétfőn befekszem és majd a napi méhszáj vizsgálatok alapján a főorvossal karöltve eldöntik. Szerintem a jövő hét valamelyik napján, most már tuti bizti. Annál tovább csak nem húzódik...


Már kicsit be vagyok tojva. :)

Szerintem éjjel egy szemhúnyásnyit sem fogok aludni. Nem kívánkozom a kórházba. :(

228. lelkesa
2006. márc. 12. 10:07

Hoxa !


Mit mond a doki, mikor indítják meg a szülést???

Lehet, hogy már írtad, bocsi ha figyelmetlen voltam...

227. Hoxa (válaszként erre: 226. - Lelkesa)
2006. márc. 10. 19:33

Áh, nem úgy megy az :)


Nekem is akkortájt (37-38. hét) kezdődött a türelmetlenségi időszak :) Főleg, mikor a doki bogarat tett a fülembe, hogy "jövő héten szülünk..." - ez volt vagy 3 hete...

226. lelkesa (válaszként erre: 225. - Hoxa)
2006. márc. 10. 19:07

Szió !


Nem láttalak reggel meg de. gondoltam, hátha már babázol ! :-)

Szorítok, hogy magától induljon be a dolog...

Most már én is türelmetlen vagyok, pedig még csak a 38. hét + 3 nap...meglátjuk!

225. Hoxa (válaszként erre: 224. - *Gyöngy*)
2006. márc. 10. 15:23

Köszi jól. :) Most már csak kibírom valahogy.

Remélem keddig megszülök és akkor nem fogják elindítani és nem kell előre befeküdnöm a kórházba. De ennek még semmi jele továbbra sem.

Néha már nagyon fáj a medencém, meg olyakor már a hátam is sajog, szóval most már épp ideje a szülésnek.

224. *Gyöngy* (válaszként erre: 223. - Hoxa)
2006. márc. 9. 14:19

Szia Hoxa!


Hogy vagy?

223. Hoxa (válaszként erre: 221. - Fcica)
2006. márc. 7. 15:04
Fcica, ide akkor apukát ne vidd, inkább egy barátnőt. Úgyis vannak felnőtt cuccok, amíg áttúrod a gyerekholmit, lehet hogy ő is talál magának valamit. Pasiknak ez kínszenvedés. :)
222. lelkesa (válaszként erre: 221. - Fcica)
2006. márc. 7. 14:21

Én is ilyen turikból veszek sok-sok ruhát, a mai napig is a kislányomnak. Sokszor még a címke is benne van, és nagyon szép darabok.

Ami még jó hely lehet: Ruhagaléria (Kálvin térnél...Baross utca felé)

OKÉ Stores, Múzeum krt. (Itt talán kisebb a választék) és a Garderobe nevű hely az Október 6. utcában, ez kimondottan gyerek bolt.

Ja, és ha nem esik ki a XI. kerület az Etele út 28-ban Gönczöl (csak gyerek), és az Etele 68. ua. a bolt is nagyon jó lelőhely ! :-)

221. Fcica (válaszként erre: 220. - Hoxa)
2006. márc. 7. 13:36

Köszi a tippet. Nem igazán törekszem arra, hogy minden új legyen. A gyerekágy, a babakocsi is használtan került hozzánk a családból. Köszi az ötletet, azt hiszem még a héten felkeresem.

Nem tudom, hogy mennyire leszek aktív a hó vége felé, de reménykedem benne, hogy még mászkálós üzemmódban leszek. A férj nagyon várja a trónörököst, de a vásárlásra nem igazán tudom rávenni. Agyára mászom, ha egy percnél tovább nézegetek egy babaruhákkal teli polcot. (Az ő barkácsos részlegén persze órákat el tudunk tölteni...)

220. Hoxa
2006. márc. 6. 20:54

Egy fia jóslófájásom sem volt még. Legalábbis olyan, amiről én - a tapasztalatlan - azt mondanám, hogy az. Persze keményedés, meg néha nyilalló fájdalom van, de ezek nem azok szerintem.

Elég vacak lehet, ha már azt hiszed szülsz, erre hazaküldenek. :(


Fcica, nem tudom mennyire akarsz új dolgokat venni. Engem Bige és Kisgé elvitt a Renoválás nevű használtcuccos boltba a Blahánál és ott vettem meg majdnem minden ruhát Benjinek. Nagyon szépek, külföldről hozzák be őket, a legtöbbön nem is látszik, hogy volt már gyereken. Az áruk pedig kb. a bolti harmada.

Március 25-én lesz megint a BNV-n bababörze, de azt hiszem az neked már késő lesz, ekkora pocakkal már amúgy sem szabad kimenni. Ott sok mindent meg lehet venni olcsón, csak mindig baromi nagy a tömeg. Mi voltunk kint az előzőn, a ruhák mondjuk sokkal használtabb, koszosabb állapotban voltak általában, mint a Renoválásban.


Gondolj arra, hogy utána is simán megvehetsz egy csomó dolgot. Férjedet is elküldheted vásárolni, ha kell valami, csak tudja melyik a tuti bolt, ahol te is el tudod magyarázni mi hol van :)

219. Fcica
2006. márc. 6. 20:15

Sziasztok!


Én a Szent Imrét választottam. Mivel nem ismertem sehol senkit, így csak a kolleganők, barátnők internet alapján tudtam tájékozódni. Úgy érzem, hogy jól választottam. Aztán a többi majd kiderül.


Én is végig tudom aludni az éjszakát, nem görcsölök, vizesedem stb. Legnagyobb problémám a babakelengye. A neten már minden elolvastam, összehasonlítottam a különböző listákat. Szóval elméletben már mindent tudok, de amikor ma a polc előtt álltam teljesen elbizonytalanodtam...


Jóslófájás? Remélem legalább ezt meg fogom ismerni alkalomadtán. A szülésznőm mesélte, hogy az egyik kismamát már háromszor küldte haza, mert csak jóslófájásai voltak, nem az igaziak. Remélem én nem keveredem ilyen cikibe.


Fcica

218. lelkesa
2006. márc. 6. 14:50

Hoxa!


Neked vannak (voltak) jósló fájásaid??


Én nem tudom, hogy mit kéne éreznem - mert ugye az előző babánál nem voltak fájások - szóval 4 napja egyre többször fájdogál a hasam, úgy össze-vissza.

Két napja még sűrűbben + keményedik...szerinted???

Vagy aki már szült korábban?

217. lelkesa (válaszként erre: 216. - Hoxa)
2006. márc. 6. 14:46

?? Nem tudom...hát így utólag (meg visszanézve) valóban a szülésznő fogta a kis buksiját, és segítette a kibújást, de akkor a vágásnak ehhez semmi köze...? Na mindegy...

:-)

Egyébként csajok merre szűltök?

216. Hoxa (válaszként erre: 215. - Lelkesa)
2006. márc. 6. 14:44
Én úgy tudom, hogy a gátvédelem azt jelenti, hogy a szülésznő a kezével segít, megpróbálja megelőzni a repedést.
215. lelkesa
2006. márc. 6. 14:35

Szerintem is kórház, illetve orvos függő a dolog.

Csak azt nem értem, hogy ez menet közben mitől függ...Nekem amikor már nagyon feszített a baba feje, akkor érzékeltem a vágást. Érezni már semmit nem éreztem, de tudtam, hogy akkor vágtak...Egyébként én ezt már nem értem, az én zárójelentésemen az szerepel, hogy: "gátvédelem". Akkor most a gátvédelem nem azt jelenti, hogy vágnak??

214. Hoxa (válaszként erre: 213. - Fcica)
2006. márc. 6. 14:32

Fcica, jobb is otthon gyűrni az utolsó heteket. Főleg az utolsó 2-3 hétben éreztem, hogy már nem oké. Pedig még mindig mázlista vagyok, mert nagyon jól alszom, semmi bajom, ahhoz képest miket jósoltak... Csak valahogy lelkileg már nem olyan sima elfogadni, ami vár ránk, meg várakozni, hogy mikor történik végre valami.

Előtte szinte minden nap csináltam valamit kreatívkodtam, rakodtam, ma már csak olykor-olykor tudom rávenni magam egy kis házimunkára. Ha nem lenne internet meg ez az oldal, már tuti becsavarodtam volna :))

213. Fcica (válaszként erre: 207. - Hoxa)
2006. márc. 6. 13:37

Szia!


Köszi az érdeklődést. Gyanúsan jól. A kedves már meg is jegyezte, hogy Ő már arra számított, hogy mostanra kiszolgáló személyzetté fog átalakulni. Február közepén meguntam a munkába járást, azóta táppénzen vagyok. El sem tudom képzelni, hogy mit fogok itthon csinálni a baba megérkezéséig. A négy fal között nem túl szórakoztató, de a másfél órás beutazást már nem igazán bírtam mosdó nélkül.

A mozgásom lomhább, de azért én ennél sokkal rosszabbra, nehezebbre számítottam. Bár még kb 6-7 hét hátra van.



Nekem a szülésznő azt mondta, hogy alapesetben van gátvédelem, ezért is ajánlotta a bogyókat és a teát. Mindenesetre a kórház honlapjához képest, az élet sokkal szigorúbbnak túnik.

212. molntak (válaszként erre: 211. - *Gyöngy*)
2006. márc. 6. 12:34
Háát igazából nem igazi döntésről van szó. Vannak olyan kórházak, ahol rutinból egyből vágnak, de van olyan is, ahol kérheted az orvost, hogy csakis akkor vágjon ha muszály. De én nem nevezném ezt igazi döntés helyzetnek.
2006. márc. 6. 11:56
A gátmetszést szerintem egyébként sem én fogom eldönteni. Az én kórházamban pl. minden kismamánál megejtik tudtommal. De egyébként sem hiszem, hogy ezt szülés közben vagy előtt bárki eldönthetné.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook