Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka - miért kelt ekkorra ellenérzést az anyukákban? fórum

Mosható pelenka - miért kelt ekkorra ellenérzést az anyukákban? (beszélgetős fórum)


1 2
50. szatmári (válaszként erre: 48. - Virgie)
2012. márc. 20. 13:50
Én már nagyi vagyok, de emlékszem, hogy én a gyerekeimnek mosható pelust használtam, ugyan nem is voltak ilyenek mint most. Csak ha elmentünk vendégségbe, vettem néhány eldobhatót. Akkor is drága volt! Nézem, hogy a lányom mit költ el havonta az eldobható pelusokra. Gondolom két-három havi pénzből már el is mehetnének egy hétvégi kiruccanásra valahová.Ma már ez a pelus mosás nem nagy ügy, amikor kitünő mosóporok vannak, mindent kiszed. Kicsit kényelmesek a mostani fiatalok szerintem.Senki nem akarok bántani persze, csak a véleményem írtam meg.
2011. okt. 7. 14:31
Szerintem fontos különbséget tenni a régen használt textil mosható pelenkák és a mai modern mosható pelenkák között. Amikor még nem voltak automata mosógépek és a pelenkát is vasalni kellett egészen mást jelentett mosható pelenkát használni mint ma, hiszen a mai modern mosható pelenkákkal tényleg gyerekjáték a pelenkázás nem igényelnek különösebb időráfordítást. Az eldobható pelenkák sok olyan kémiai, ragasztóanyagot tartalmaznak amik a bőrön keresztül kisbabánk egészségére is ártalmasak lehetnek. Első gyermekemnél eldobható pelenkát használtunk és 3 év 3 hónapos korára mire szobatiszta lett ki is számoltam hogy mindez mennyibe is kerül havi 10.000 Ft-tal. Ez évi 120.000 Ft és 3 év alatt több mint 360.000 Ft-ba került az eldobható pelenka. Második gyermekemnél mosható pelenkára váltottunk természetesen a mosási költségek figyelembevételével is töredéke lett az összeg. A legfontosabb, hogy a popsikrémet teljesen elhagytuk és soha nem pirosodott ki a bőre, a mosható pelenkában természetesen szellőzött. A mai modern mosható pelenkák már teljesen más felépítésűek mint a régi pelenka + gumibugyi összeállítás. A pelenka nedvességzárása olyan légáteresztő anyag ami lehetővé teszi a szellőzést is, a pelenka belseje pedig puha szárazontartó réteget tartalmaz, valamint nedvszívó betétekkel egyénileg szabályozhatjuk a pelenka nedvszívását gyermekünk igényeire alakítva. Ezeket a mai modern mosható pelenkákat egyszer kell megvásárolni, újszülöttkortól a szobatisztaságig egy méretben kapható és mérete állítható a baba növekedési ütemének megfelelően. Használata egyszerű 3 naponta egy plusz gépnyi mosást jelent, gyorsan száradnak mert szétszedhetőek, vasalni nem kell és amint száraz újra használhatóak. Ami fontos még, hogy egy pelenka garnitúra nemcsak hogy a szobatisztaság eléréséig elegendő, de több testvérnél is használható, ezáltal tovább fokozódik a mosható pelenkázás előnye, miszerint kevesebb hulladék, boldog egészségesebb babák, több pénzmegtakarítás a családnak.
48. Virgie
2011. okt. 5. 11:25

Ma a mosható pelenkákról kezdtem olvasgatni a neten. Nem titkolom, hogy elfogult vagyok, hiszen nemcsak használom, hanem készítem is őket, és igyekszem népszerűsíteni, ahol lehet.

Böngészés közben szemembe ötlött egy cím:

"Tonnaszámra termelik a veszélyes hulladékot a mosható pelenkák"


Megoldás? Minek, ha egy kifogás is elég. Mosható pelenka tévhitek. Letaglózó volt számomra a döbbenet, ami ért. A cikkben nagyon tudományosan érvel a tájékozottnak tűnő szerző. Talán csak azok fedezik fel a félig és teljesen hamis információkat, akik gyakorlott mosható pelenka használók, és nem sajnálták az idejüket arra, hogy tényleg körültekintően járjanak el a környezettudatos döntésük meghozatalában.

Azonban aki még csak tervezgeti, hogy kipróbálja ezt az alternatívát, annak bizony alaposan elveheti a kedvét.


A fent említett cikkben említett tonnányi veszélyes hulladékot ugyanis az elhasználódott mosógépek teszik ki. Azonban a megjelent adatok erősen túlzóak. Ráadásul azt feltételezik a felhasználóról, hogy ezeket a gépeket, ha meghibásodnak, egyszerűen kidobják, és vesznek helyette újat.

Valójában, aki környezeti szempontok miatt vállalja a többlet munkát a mosható pelenkával, az nem fogja a szemétbe dobni még a javíthatatlanul tönkrement mosógépét sem, hanem eljuttatja olyan hulladékfeldolgozóba, ahol szétszedik, és újrahasznosítják.

A cikk egyetlen dologra alkalmas, kiváló kifogásokat lehet benne találni arra, hogy miért ne használjunk mosható pelenkát, zsebkendőt, konyharuhát, törlőkendőt és még sorolhatnám.

Amikor végigolvastam, rögtön eszembe jutottak azok a kifogások, amiket már annyiszor hallottam:

- Nekem nincs hova teregetni

- Nem is környezetbarát, hiszen a mosópor káros a környezetre, és rengeteg vizet használsz el a mosáskor.

- Mennyi plusz munka, azt az időt, inkább a gyerekkel töltöm, az jobb neki.

- Hú de büdös lehet, biztos az egész lakás olyan, mint egy nyilvános illemhely.

- Olyan drága, ennyi pénzem nincs.

A legtöbb ilyen vélemény azonban félinformációból vagy szándékosan eltorzított, kisarkított adatokból származik.

A legjobb példa erre a fent említett szerzemény is.

Sokan sokféleképpen használják a legkülönbözőbb típusú mosható pelenkákat. És a ténylegesen használók osztatlan véleménye az, hogy a fenti állítások vagy hamisak, vagy olyan nehézségek, amikre már van megoldás.

Ráadásul már itthon is hozzá lehet jutni minden típusú pelenkához. Bár én mindenkinek azt ajánlom, hogy inkább nézzen körül a magyar termékek piacán, mert jóval kedvezőbb áron meg lehet kapni, olyan vagy jobb minőségű termékeket, mint amiket külföldről hoznak be.

Sokan vagyunk, akik igyekszünk tenni valamit egy élhetőbb környezetet hagyjunk a gyerekeinkre, és nem kellene a többieket elbizonytalanítani, hogy ők is tehetnek valamit. Ha veszünk 1 db mosható pelenkát és belecsempésszük minden nap az eldobósak közé, ahányszor használjuk, annyiszor spórolunk magunknak egy kis pénzt, és a környezetnek fél kg el nem bomló szemetet.

A reklámokban minden nap savakat, mérgeket, mesterséges anyagokat magasztalnak fel, hogy milyen kényelmessé teszik az életünket. De meddig?

Nem kell a világot megváltani, el lehet kezdeni apránként. Nem azzal kell foglalkozni, más mit csinál, hanem azzal, mi mennyit tehetünk.

2011. máj. 10. 15:47

A textilpelusra mindig ráhúztak gumibugyit. legalábbis 30-40-50 évvel ezelőtt igen. Vagy csak a sima gumi védőt. Abban is pontosan annyira befülled a baba feneke, mintha eldobható belusban lenne.

Vannak komposztálható eldobhatók is- egyáltalán nem szennyezi vele az ember a környezetét. Amíg kicsi a baba, nem ritka a napi 10 peluscsere se, nem tudom elképzelni hogy 20 textilpelenkával ezt végig lehet csinálni. A heti 1-2 plussz mosógépnyi mosásra költött pénz ha kiszámolja az ember másfél-két éven át a szobatisztasáig igen tetemes összeg. Talán érdemes lenne kiszámolni mennyit költenénk és így megéri -e a mosható pelus. Megnéztem egy kezdő csomag már van huszonezerért (6 db) és hatvanezerért is (12 db). Nem olcsó ez se. Ennyiért elég sok eldobhatót tudok venni.

2011. máj. 10. 15:29

Nekem valahogy természetesnek tűnt,hogyha megszületik a babóca,akkor eldobhatót veszek neki!Hisz még a csapból is az folyik ugyebár....

Meg aztán anyám,és a nővére is lebeszélt hogy moshatót használjunk,ők is ezeket az érveket mondták,fáradságos,plusz munka,kifőzni,vasalni,meg hogy mennyire örültek volna ha az ő idejükben eldobható van!De lehet a következő bébinél majd jobban utánanézek!

2010. jan. 8. 13:36

És ha tudnátok, milyen szag terjeng a kukából, amikor beledobnak egy napi adagot??!! És hetente csak 2x viszik el a konténert, a nap meg csak süti, süti azt a nagy böhöm tákolmányt... Kidobott pénz és csak szaporítja a szemetet!! És szerintem tulajdonképpen veszélyes hulladék!


És ha a napon szárítjuk, attól még jó illatú lesz és akkor nemigen kell vasalni, ha szépen simítva terítjük ki.


20-30 db pelenkával ki lehet húzni azt a 3 évet, és utána meg még lesz mivel takarítani is...

2010. jan. 8. 13:26
Olcsóbb, környezetkímélő, és hamarabb lesz szobatiszta! Semmi gond, ha 2 naponta lesznek a pelusok kimosva, és addig áznak egy fehérítő folyadékban... Kétnaponta úgyis mosni kell a kisruhákat, akkor napi 6-7 pelenka nem oszt, nem szoroz. Jobban meglesz a gépbe a mennyiség...
43. Bokatica (válaszként erre: 27. - Ében11)
2010. jan. 4. 20:02
..hát nem mindegy hogy a mi a motiváció a leszokáshoz? Szerintem ha az anyuka nem szeret pelenkát mosni, és emiatt szokik le a gyerek a pelusról, az baj? Szerintem nem az a lényeg mi miatt szokik le, hanem az hogy minél előbb leszokik...
42. Bokatica (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2010. jan. 4. 19:57
Sokan azt mondják, hogy a mosható pelus sem "annyira környezetbarát", mert a mosással sok víz fogy. Én erre azt szoktam mondani, hogy nézzétek meg mennyi vízet használnak fel a cellulózgyártás során (felhasználás+szennyezés)...
2010. jan. 4. 19:51

A textilpelenka környezetkímélőbb és olcsóbb mint az eldobhatós. Mosásuk automata mosógépekkel nem, vagy alig jelent többletmunkát. A textilpelenka nem növeli a kommunális hulladék mennyiségét.


A textilpelenkák biztosítják a bőr szellőzését. Természetes anyag érintkezik a baba bőrével. Nincs szó befülledésről, hiszen ez a pelenka szellőzik. A mosható pelenka több babát is kiszolgál egymás után, vagyis nem termelődik több tonna fekáliával szennyezett hulladék. Egy adag mosható pelenka súly kb. 5-8 kg!


Két érv álljon még itt a textilpelenka használata mellett. Az egyik, hogy sokak szerint a textilpelenka használatával lerövidül a pelenkázási korszak, hiszen jobban érzi a baba-kisded, ha átnedvesedett a "bugyor". Figyeljünk arra, hogy ami a mi kényelmünket szolgálja, nem mindig kényelmes a babánknak is! A másik érv a használatuk mellett, hogy az enyhe csípőficammal született babák számára kifejezetten hasznos lehet, hiszen terpesztartást biztosít.


Az összehasonlítás végett, nézzük meg, miből is van a papírpelenka?


Kívülről befelé haladva a rétegek: polipropilén, papír, cellulózorlemény (duzzadó zselével: nátrium-poliakrilát), papír, nedvességzáró polietilén fólia. Ezen kívül tartalmaz még ragasztót és gumit. A cellulóztartalmú nedvszívó réteg gyártása során nagyon sok vizet használnak el, amit erősen elszennyezve kapnak vissza. Ráadásul ezt is klórral fehérítik, ez a művelet pedig dioxin felszabadulásával jár, amely az emberiség történelmének egyik legveszedelmesebb mérge. Tehát nemcsak az „eredmény”, hanem a gyártás maga is ökológiai problémát okoz.


Az orvosoknak a használattal kapcsolatban is vannak fenntartásaik. Orvosok hívták fel a figyelmet olyan tényekre, amelyeket a reklámok elferdítve közöltek: tudniillik a baba egész alsóteste hosszú órákon át "üvegházban" van. Itt folyamatos a meleg, a nedvesség(!!!), a levegotlenség, ami ideális táptalaja a gombáknak, baktériumoknak. Ezen kívül a gyermek ürüléke több száz féle vírust tartalmaz. A székletben lévő vírusok több hétig fertőző képesek. Ez a szeméttelepeken kóborló állatok által fertőzéseket okozhat.

Kiváló textil-nadrágpelenkák kaphatóak, egyszer kell megvenni, az egész pelusozás kerül összesen kb 40 ezer ft.-ba (+a mosás) méretre állíthatóak, ahogy a baba növekedik követi a méretet, és nem telik meg a szemetes! Ha bárki számára ez meggyőző, annak szívesen segítek hogy lehet a legolcsóbban,legjobb minőségben ezeket beszerezni és hogyan a legkényelmesebb használni őket!

40. sznilla (válaszként erre: 39. - Drnéni)
2009. aug. 19. 19:16

Na, igen, nekünk is ki kellene próbálni :)

Én azért a színszappanhoz - ha máshoz nem is - ragaszkodom egyelőre. Kicsit problémás a bőröm, gyorsan zsírosodik. De NEM HÜLYESÉG amit írtál :)

A másik, amit kipróbálhatnánk, a mosódióval való hajmosás. Azt olvastam, gyönyörűen tisztít az is.

A pelenkából meg érdemes olyat keresned, ami nagyobb babákra is jó. Vagy olyat, ami nem one size, hanem mondjuk kettő méret. Bár, ha megnézed a képeinket, Bulcsú sem kicsi, és simán jó még neki a pelus. És úgy nézem, a plusz két méret miatt kitart még. De ha jól értettem, a pocaklakónak kell pelus, neki meg sokáig jó lehet. És ez a legolcsóbb mosható, így gyorsabban meg is térülhet az ára, és ha szükséges, később még vehetsz másik fajtát. De először mindenképpen próbáld ki egy-két darabbal!!! Mi már kilenc hónapos korában kezdtük használni, így nincs tapasztalatom anyatejes kaki terén :)

39. drnéni (válaszként erre: 29. - Sznilla)
2009. aug. 19. 14:40

Na, nem olvastam el, mit írtál, úgyhogy sikerült majdnem szó szerint ugyanazt leírnom :-)

Növényi mosogatószert hol veszel? Olyat még nem találtam, pedig jó lenne, mert állandóan ekcémás vagyok a szintetikustól, hiába húzok kesztyűt, kicsit mindig befolyik.


Még egy titok: a kislányom fürdetéséhez a vízen kívül SEMMIT nem használok. A bőre gyönyörű, semmiféle kiütése nem volt soha! Egyébként a gyerekorvosunk is megsúgta, hogy csak azért írják fel a fürdetőkrémet, mert a szülők nagy része nem hiszi el, hogy mindenféle kence nélkül is meg lehet fürdetni a gyereket. Babatestápolóra sincs szükség.


Magunkon is kipróbálhatnánk a dolgot: a húgomnak volt egy pasija, egy ultragazdag üzletember, aki évek óta nem használ se szappant, se tusfürdőt, se izzadásgátlót, se krémet, se semmit. Azóta teljesen rendben van a bőre, ápolt, tiszta és teljesen szagtalanul izzad. (Pedig a tesóm jó közelről szagolta :-)

38. mmacus
2009. aug. 19. 14:39
Én nem tartozom a nagyi korosztályba (még:)), három gyermekem van. Használtam eldobható pelenkát is, de hagyományos (nem ilyen mindent tudó!) textilpelenkát is. Igen, mosni-vasalni kell, de szerintem az embernek arra nincs ideje, amire nem akarja. Kisgyerekek mellett egyébként is naponta mostam, akkor pedig már mindegy volt, ha a pelenkát is mosom. Sajnáltam volna annyi pénzt kidobni, csak eldobható pelenkára. Szobatiszta pedig mindhárom akkor lett, amikor elég érett volt rá, 2 éves kor körül, nyáron.
37. drnéni (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. aug. 19. 14:30

Ez alapvetően igaz, de ezek jó részét is ki lehet ám szanálni, aztán csak néz az ember, hogy mennyiet spórol ráadásul Időben nem igényel többletet, ha nem veszel meg valamit. Nálunk nincs se vécétabi, se légfrissítő, se szőrtelenítő krém; sőt nincs mosószer, se öblítő brutál takarítószerek. Mégsincs nagyobb kosz, mint egy átlag kisgyerekes háztartásban. Na jó, hajlakk meg olaj nálunk is van! De pumpás! (Mármint a lakk.)


Ez pusztán annak a kérdése, hogy akar-e tenni valamit az ember. Veszélyes hulladékot szállító vonat elé nem fogom odaláncolni magam, főleg most... ;-)


Ráadásul mi amúgy is 3 naponta mosunk, valahogy be fogom tömni a pelusokat is a gépbe, így még vizet se fogok pluszban elhasználni.

36. drnéni (válaszként erre: 21. - Sznilla)
2009. aug. 19. 14:22
Köszi a választ. Sajnos sok gyerek igancsak felszed körméretet is egyéves kora után: az én lányom mindig úgy nő, hogy pár hónapig szinte csak széltében, aztán csak hosszában. Persze sokkal nyúlánkabb, mint akár fél éve volt, de azért biztos szélesebb is. Szerintem ő az, akire tuti nem menne már fel (hivatalosan sem, mert 14,5 kg). Bár már nem is nagyon használ. De persze ki tudja, milyen lesz a második?
35. sznilla (válaszként erre: 34. - Ében11)
2009. aug. 19. 11:30
Jó, jó, hogy régen így volt. De miért arról beszélünk, hogy régen hogyan kellett ezt megoldani? Ezért írtam, hogy 2009-et írunk! Könnyebben kezelhető pelenkák vannak, na meg automata gép (bár hozzáteszem, én csak a centri miatt teszem gépbe, a többi kézzel is megoldható).
34. ében11 (válaszként erre: 31. - Sznilla)
2009. aug. 19. 08:40
én sem kitaláltam hanem anyukám meg anyósom elmondta hogy igenis fáradtságos volt pelust mosni-akkor még nem volt automata mosógép-fertőtlenítették mosták vasalták-és nem 5 perces munka volt vele-emiatt a gyerekre kevesebb idő jutott és ezért hamarabb biliztettek hogy ne kelljen annyit mosni vasalni.
33. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - Aminee)
2009. aug. 19. 07:11

Az én fiam már 17 éves elmúlt, nem mostanában volt pelenkás.

Én annak idején textilpelenkával kezdtem.

Nagyon rövid iidő alatt áttértem az eldobhatóra.

Nem kényelmi szempontból (persze kényelmesebb is volt), hanem azért, mert hiába cseréltem sűrűn (anyukám szerint túlságosan is) a textilt, folyton kimarta a bőrét.

Amikor 1 napot végigüvöltött (a popsija olyan volt, mint a pipacs, hiába kentem), akkor megvettem az első tasak P... pelenkát.

Nem bántam meg, bár drága volt a gyes összegéhez, de soha többet ilyen problémánk nem volt!

2009. aug. 18. 20:53

Jó kis vita kerekedett ebből a kérdésből :)

Ne értsetek félre, egyáltalán nem ítélek el senkit, amiért eldobhatót használ. Csak hirdetem az igét :) Az én ismeretségi körömben még csak én használok moshatót - bár bio mosó- és mosogatószereket, tisztítószereket mások is.

31. sznilla (válaszként erre: 27. - Ében11)
2009. aug. 18. 20:51
Mi hatan vagyunk testvérek, négyünknél még textil pelus volt, a "kicsiknél" már eldobható. Négyen négy éven belül születtünk (ikrek is vannak közöttünk), és anyu (akire egyébként nem lehet azt mondani, hogy remek háziasszony) meg tudta oldani. Persze sokkal több időt igényelt, mint a mai mosható pelenkák kezelése, viszont természetes anyaggal érintkezett a baba bőre. Ja, és azt, hogy általában hamarabb lesznek szobatiszták (persze nem mindenki), nem én találtam ki!!! Csak utána olvastam. Nálunk nem ez volt az elsődleges szempont, és az sem baj, ha nálunk nem így lesz.
2009. aug. 18. 20:46

Én naponta 2-3 gépet mosok. Mosódiót használok évek óta- de a mosódió fizikai adottságai miatt SOK vízzel mos csak jól. A mai modern víztakarékosok nem megfelelőek erre. Ezt tapasztalatból mondom!!!

Figyelek a környezetemre, de kiszámoltam ,hogy egyáltalán nem károsítom jobban ha eldobhatót használok mint a moshatóval! Minden nagyobb üzletben lehet biológiailag elbomló pelust venni- egyszerűen beledonom a komposztba. Hogy az ember takarékoskodik a vízzel_ itt ahol mi élünk minden sarkon víz folyik, 50 m-ként források vannak. Itt nem takarékoskodnak a vízzel, mert a természet adja.

29. sznilla (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. aug. 18. 20:45
Erről beszéltem: idő és egy kis plusz munka. De nem kell hozzá egy egész fő. Elárulom, hogy a férjem dolgozik, tehát én főzök, mosok, takarítok, na meg itt a 10 hónapos kisfiam. Ja, meg egyetemre járok! És nincs nagymama, ráérő barátnő stb. Viszont ma már van könnyen kezelhető mosható pelenka, amit vasalni sem kell. Mégiscsak 2009-et írunk. Környezetszennyezés: aki környezettudatosan él az nem csak mosható pelenkát használ, hogy védje azt. Nem használ illatosítót, aerosolt, wc-tablettát, hajlakkot, szörtelenítő krémet stb. Viszont bio növényi mosogatószert használ, ecetet, citromsavat a wc-ben... és sorolhatnám (mi tisztálkodásnál is színszappant, natúr kozmetikumot, és minél természetesebb összetevőkkel rendelkező tusfürdőt vagy sampont használunk). NEM KERÜL TÖBB PÉNZBE ÉS sokkal TÖBB IDŐBE. Csak némi odafigyelésbe. És rossz felfogás az, hogy de ott a víz, és egyébként is annyi minden más. Nem azt mondtam, hogy 100%-ig környezetkímélő módon élünk, csak hogy nagyon nagy mértékben csökkenthető a szennyezés, és lehet választani a kisebbik rosszat is!!!! És ha sokan így tudnánk élni, az rengeteget jelentene.
2009. aug. 18. 20:18

Én nem mondtam, hogy a textil pelenka miatt korábban lesznek szobatiszták a gyerekek!

Az enyém akkor lett szobatiszta, amikor már tudott beszélni. Szerintem ettől függ a szobatisztaság. Amíg nem tud beszélni, hogy szólna a gyerek.

Nekem nem okozott gondot a pelus mosás vasalás. Ezt én mindig csinálom csak most nem pelust mosok vasalok, hanem pólót, boxer alsó, nadrágokat, stb.

Most annyival szerencsésebb, hogy több ruhája van a gyereknek is (nem kell tartani attól, hogy kinövi), így nem mosok 2 naponta.

Jó, az is igaz, hogy kicsit beteg vagyok(mániás vasaló vagyok), mert nem csak mosás után vasalom ki a ruhákat, hanem akkor is mielőtt felvesszük. ez nekem nem tűnik plussz időnek.

Tehát én azt mondtam, hogy nekem nem vette el az időmet. Másnak lehet, hogy elveszi.....Magamról beszéltem!!!

27. ében11 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2009. aug. 18. 20:09
ezzel nem értek egyet teljesen.anyósom(3gyerek) és anyukám(2gyerek) is azt mondta a textilpelus mosása vasalása rengeteg időt elvett tőlük annak idején-és nem a textil pelus miatt lettünk korán szobatiszták, hanem amiatt ültettek rá a bilire 1 éves korom után mert fáradtságos munka volt mosni vasalni a textilpelust,ezért inkább próbáltak minél hamarabb bilire szoktatni.az hogy egy gyerek mikor beszél és lesz szobatiszta nem a pelus miatt dől el.én eldobhatót használtam, 2 éves kora óta ültettük a wc-re a gyereket de csak most lett szobatiszta 3 évesen.amúgy én sem lettem előbb,és éjszaka is történtek velem is balesetek még ovis koromban is-pedig anyukám is a textil pelust használta nálunk.
2009. aug. 18. 18:30

Szaisztok!

Azt sem tudom miről beszéltek:)) Én sima textil pelenkát használtam. Nem vette el az időmet, annak mosása, vasalása semmitől. Amúgy is mostam volna 2-3 naponta. És ráadásul még keverőtárcsás gépbe.

Kimostam, megszáradt, kivadsaltam. Vettem eldobhatót is, de azt csak akkor használtam, amikor elmentünk valahová. Akkor körülményes lett volna a textilt használni. És nem beszélve arról, hogy abban az időben egy csomag liberó pelenka 50-800 Ft volt kb, a gyes pedig 3600,-Ft.

Tehát nem nagyon tehettük meg. Én azt hiszem most is a textil pelenkáknál maradnék. A gyerekem 2 éves múlt kicsivel, amikor bölcsibe ment, már szobatiszta volt és beszélt. Volt olyan gyerek, aki még nem volt szobatiszta, az ő szüleitől eldobható pelenkát kértek a gondozónők.

25. Anka71
2009. aug. 18. 17:46

Az én lányom 1996-ban született, de eldobhatót vettünk neki, fel sem merült a textil. Vettem kb. 10 db-ot nyálzáshoz, hányáshoz, meg babakocsiba a feje alá, de ennyi.

Kislányom amúgy rengeteget teázott, és rengeteget pisilt, nem is tudom, hányszor kellett volna cserélni a textilt.

Egyébként az érdekes, hogy az anyám rinyált legjobban, hogy miért eldobhatót használunk, ez azért fura. De mondtam neki, hogy amíg egy napi munkámmal megkeresem az árát, addig talán ez nem az ő dolga.

24. ében11 (válaszként erre: 23. - Sznilla)
2009. aug. 18. 16:36

az összes dolgot nem tudja az ember kivédeni amivel a környezetet védené-mert nincs idő rá-max. ha legalább egy fő csak a háztartásban él és megold mindent környezetbarát módra.

amúgy a mosással víz is fogy az is környezetszennyező mert elhasználunk egy csomó vízet-és a pelust valamiben ki is kell mosni...nah szóval végtelen a lista amit a környezetszennyező dolgokról írni tudnék és mindennap használjuk, meg nem rá neveltek csak a háztartás része:illatosító, wc tabletta, étolaj,hajlakk,szörtelenítő krém,mosogatószer... tényleg felsorolni sem lehet az sszes vegyi anyagot ami egy háztartásban van-elég ránézni egy fürdőszobapolcra egy sminktáskára vagy a konyhában.

23. sznilla (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. aug. 18. 07:32

1. a kakit a pelusból ugyanúgy lehúzom a wécén, így annyit jelent, mintha még egy fő a wécét használná

2. valóban több szennyvizet termelek, de azt nem vegyszerekkel terhelve

3. nem termelek annyi sok szemetet, és ez az élet többi területére is vonatkozik. Saját pamut szatyorral vagy kosárral járok vásárolni, így nem dobálok ki sok műanyag zacskót. Ballonos PI-vizet iszik az egész család, ami amellett, hogy a csapvíznél egészségesebb, környezetkímélőbb is, hiszen nem dobálok ki annyi műanyag palackot. És még sorolhatnám.

Igen, aki moshatót használ, az általában arra is figyel, hogy másképpen se terhelje a környezetet túlzott mértékben. Nagyon sok dolgot tehetnénk még mi is. Az a baj, hogy így neveltek bennünket, plusz nagyon kényelmesek vagyunk...

22. sznilla (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. aug. 18. 07:25
Azért lehetnek előbb szobatiszták, mert bármennyire jó minőségű, és jó nedvszívású a mosható, azért csak természetes anyag, nem vezeti el maradéktalanul a pisit, mint az eldobhatónál használt "mű"anyagok, emiatt pedig inkább vannak pisiben. Emiatt kicsit gyakrabban is kell cserélni a moshatót (illetve az eldobhatót is gyakrabban kellene, csak kényelmesek vagyunk, és azzal megtehetjük, hogy húzzuk kicsit, ami azonban a baba bőrének nem tesz jót, a bomlási anyagok miatt). Szóval, a babát arra készteti, hogy elhagyja a pelust :)
21. sznilla (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2009. aug. 18. 07:20

drnéni! a külső része szinte száraz, mikor kiveszem a gépből (1000-es fordulatszámon van a centrifuga, és még nagyobbra is lehetne állítani). A betét is fél nap alatt megszárad. Ha délelőtt öblítek, estére száraz lehet (persze a levegő hőmérsékletétől, páratartalmától is függ). Az általános az, hogy este öblítek, centrizek, és reggelre "tökszáraz". A második kérdés is nagyon jó: én is aggódtam, ugyanis alkatfüggő, hogy meddig jó. 13 kg-ig írják a coolababyt, de a legtöbb esetben ennél tovább jó. Mi sem vagyunk kicsik (10 hónapos 10,5 kg és 77 cm), bár Bulcsú inkább magas és izmos, mint dundi. A combjánál még simán enged a gumi, a derekánál meg a most használton kívül még két méretet tudok állítani. De úgy tudom, egy éves kor után inkább nyúlnak, és a hasuk már nem nagyon nő :)

Remélem, tudtam segíteni. Ha van még kérdés, várom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook