Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyetek a szüleim! fórum

Legyetek a szüleim! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Legyetek a szüleim!

1 2 3 4
103. 3a7a317934 (válaszként erre: 99. - Miso84)
2010. ápr. 10. 17:21
Budapesten egy fiatal édesany 1 másfél hónap mulva fog életet adni egy kislánynak de a korházbol ő nem viheti haza gyámot keres a kislánynak vagy egy olyan családot akinek nem lehet gyermeke ha jelentkezne valaki addig akkor nem kerül othonba a gyermek vagy intézetbe hanem a korházból már lehetne is haza vinni elöször mint ideglenes gyám csak hogy kiadja a korház de szorit az idő és nem szeretném ha az a szerencsétlen még meg se született kislány intézetbe kerülne ha valakit érdekel a sorsa akinek még nincs gyereke irjon nekem de minnél hamarabb köszönöm
102. emmalee (válaszként erre: 101. - KékZsebElefánt)
2009. nov. 23. 19:00

Jaj, Zsebike. Nagyon sajnálom, ha már nem találkozhattok személyesen.

Remélem, van, akinek elsírhatod a bánatodat és nem egyedül kell ezen túltenni Magad. Ilyenkor más a vsz családból nem jöhet szóba? Egy testvér pl?

2009. nov. 20. 19:13

*szülőanya- és gyerek.

Elirtam.

Újabban elöfordul.

100. KékZsebElefánt (válaszként erre: 62. - Szidy85)
2009. nov. 20. 19:10

Sziasztok!


Szidy, olvastam a hozzá szólásodat...

Bocs, nagyon ritkán vagyok net közelben, az életem igy alakult.

A gyámhivatalnak adtam fel levelet, több mint hat hete...

Vártam,vártam, semmi.

Aztán 3-4 napja felhivtam őket.

Hogy ez és ez vagyok,ezért telefonálok, haladtak az ügyben? Tudhatok e valamit az anyukámról?..

A nő átadta egy másik nőnek a kagylot, neki is elmondtam azt,amit az elözönek...

Az a néhány csendben töltött tized másodperc egy élet volt...

Legalábbis hosszúságra.

Vártam, de féltem. Félve vártam...

Amint beleszólt a kagylóba,és mesélt... A határozottságom eltünt.

Valahol az éterbe.

A nagyjából felnőttből egy anyját kereső-akaró gyerek lettem újra.

Állitoólag az én anyukám nem él már... Meghalt, nem olyan rég, fiatalon. Hetekkel csúsztam le.

Az apám nyilatkozatát meg megkell várni, mig többet mondhat...

Nem is tudom... Nem lehet megfogalmazni.

11 éves koromtól úgy írtam a naplóimat, hogy hátha elolvassa majd.

Bíztam benne, hogy büszke lesz rám, azért, aki lettem-vagyok.Olyan igazán hittem, hogy ami kimaradt, abból kaphatok egy szeletet. Ha csak egy percre is.

Tudtam, hogy ott van a pakliban az is,amit végül mondtak.

Tudtam,de nem hittem el.

Én, aki gyerekkorom óta elszántan küzdök az élettel, én, aki olyan pokolian anyás lettem volna... Én nem láthatom meg a *csodát*.

Nekem csoda, másnak talán heg, vagy valami átok.

Eltört a mécses, mikor a gyámügyesnő mondta azt,amit. Csak annyit tudtam mondani, hogy : De annyira vártam...Olyan büszke lenne rám. ... Itt elcsuklott a hangom.

És a vonal túl végén?...

A nő sírt velem.

Apám kezében a sorsom, akit nem tudok hova tenni.

Talán megkeres, vagy hajlandó látni.

Talán nem.

Talán ad egy emlék képet arról a nöröl, aki szült. Aki végig szenvedett kilenc hónapot velem.

Akitől akaratán kivül vettek el , mint nemrég kiderült.

(Örökbefogadó anyám mondta.)

Igy, most, "okosabban"... Feladtam volna azt a levelet? Nem...

Nem kellett volna. A születésnapom környékén halt meg, október harmincaidikai vagyok.

Fiatalon.

A hogyant nem tudom. Kérédsek ezre.

A miértek? A miértek lélegeztetnek...

Minden sóhajomban ott van a Titok, amit még magam sem tudok pontosan.

Valahol talán a lelkiismeret is bánt.

És...

Hiába sóvárogtam utána évekig... Hosszú -hosszú évekig...

Már nincs akinek elmondhassam, ki lettem én.

Az a láthatatlan kötelék, szülögyerek és gyerek között...

Még igy, ezer és ezer méterről is érzödik.

Én érzem.

Nem haragszom, mert nem tudhatom, hogy mi volt mindennek az oka.

Nem gyülölöm, mert talán nem ellenem volt minden...

Ha ő nincs, én nem vagyok. S ha nincs ő, mára nem lennék az, aki.

Egy alig 22 éves, sokat megélt, verseket író, küzdő ember.

Neki... Neki köszönöm.

Hogy mit? Az életemet.

És az ővét is.

Nektek meg? Elnézést e néhány keserü sorért.


Zsebi

99. Miso84
2009. okt. 13. 22:17

Sziasztok.

Felvideki magyarok jelentkezeset varom akar órokbefogadottak v orokbefogado szuloket,jo lenne talalkozast osszehozni.Ha erdekel mindenkepp jelentkezzetek Felvidekiek,en Dun.Stredatol ťkm.re lakom.Irjatok.

98. hte23 (válaszként erre: 97. - Miso84)
2009. okt. 11. 14:16

Köszönöm hogy irtál.


A kisebbemnek tudom, hogy vannak testvérei 4. Ők a családdal élnek, tudok róluk. Ők nem rólunk, hiszen titkos öf.

A nagyobbnak is vannak, de róluk nem tudok semmit.


Természetesen mellette fogok állni bármelyiküknek, sőt velük megyek ha meg akarják keresni a vsz.szülőket.

Én is remélem, hogy a mi családunkat tekintik CSALÁDNAK.

97. Miso84 (válaszként erre: 96. - Hte23)
2009. okt. 11. 12:57

Szia.

Hat ez nagyon nehez es sajnos a kivancsisagot nem lehet elfojtani.En magamrol tudom,mivel engem is orokbefogadtak s tele voltam s meg vagyok is kerdojellel.Ami azt illeti nem torvenyszeru,h a gyerek csalodni fog a verszerinti ,,szulobe,,de en azt gondolom h vmilyen szinten megiscsak csalodunk.Kialakul egy kep vagyis elkepzeljuk h ilyen volt az ,,Anyu meg az Apu,,alkotunk 1 fantaziavilagot s aztan csalodunk.Igaz a geneket orokoljuk meg a kulsosegeket de semmi mast.Barmilyen korulmeny miatt ad egy ,,Anya,,adoptaciora egy gyereket en azt gondolom azt 18 v 20 ev mulva nem lehet megszeretni megismerni stb.Barmi oka is volt anno,az a gyermek akirol lemondott tobbe nem az ove hanem a Tied.En is megkerestem a vôrszerinti ,,szuloket,,. ,,Apammal,,sajnos nemtudtam beszelni mert meghalt viszont a masodik felesegevel sokaig kapcsolatba voltam es mint kiderult nem volt olyan rossz ember,gondolom o se igy akarta de akkor se ot sajnalom hisz nem ot szolgaltattak ki hanem engem.Az ,,Anyammal,,kb ľszer beszeltem telefonon eleg is volt,o azt gondolja megmagyarzhat mindent.En meghallgattam de megerteni nemtudom s nem is akarom hisz 23 ev utan nekem ne magyarazzon meg semmit hisz o egy idegen no volt az eletmbe s az is marad.A gyerekeidnek vannak testverei?En remelem ha ugy dont a gyermeked h megkeresi a ,,szuloket,,te melle allsz es segited ot,s hidd el h ertuk nem dobna fel a csaladotokat.Nincs mitol felned ugyis rajon h nem az a szulo aki megszul hanem az akifelnevel szeret,gondoskodik rolad....Udv.Miso

96. hte23
2009. szept. 25. 20:49

Sziasztok!


Nem én vagyok örökbefogadott, hanem a gyerekeim. A nagyfiam 17 éves. Kicsi lányom 8. Mindketten titkosak. Tudják hogy öf.gyerekek.


Tapasztalatokat szeretnék arról, hogy ha a vsz. szülőt szeretnék megkeresni, lelkileg mire készüljünk fel. A fiam is meg mi is. Már kiváncsi, de az apja kérésére megvárja a 18. életévét. Természetesen segitek neki, de félek attól, hogyan fog reagálni. Amit mi tudunk az Ő is tudja, de akkor is sok a ??????, Nagyon féltem.


Igaz a kicsi is kiváncsi, de megbeszéltük, hogy csak akkor beszélünk bővebben róla, ha nagyobb lesz. Belenyugodott ( látszólag )


Ha valaki tud, segitsen.


Köszi.

2009. aug. 26. 20:18

Akit érdekel + add tovább:)

Szept. 1. -én, kedden 5 órakor lesz a következő találkozója az örökbefogadott felnőtteknek. Szeretettel várjuk a régieket és az újakat is a Wesselényi u. 17. alatt, a III. e-en, az Erzsébetvárosi Közösségi Házban. A Mózeskosár Egyesület nevében: Székely Zsuzsa és Dénes Zsuzsa

2009. aug. 18. 12:22
Semmi extra,gondoltam találunk egy olyan várost, ami minden jelentkezőhöz elég közel van, és max. beülünk egy kw-ra, és beszélgetünk...ezen kívül Budapesten a Mózeskosár alapítvány 2 havonta tart találkozót felnőtt örökbefogadottaknak egy klub keretében.ott is beszélgetünk, van némi innivaló, harapnivaló...akit érdekel, szóljon:)
2009. aug. 17. 21:33

Szia!Sajnos még nem jött össze a találkozó.

Te milyenre gondoltál pontosan?

2009. aug. 17. 18:23

Sziasztok!


Nem tudom mi lett a találkozókból, de szívesen szerveznék egy találkozót örökbefogadottaknak.Így a nyár vége felé, talán még belefér:)

Akit érdekel a dolog,keressen meg, és írja meg mikor érne rá, illetve merre lakik, milyen nagy távot tenne meg ennek érdekében! Minden jót,szeretettel várom a jelentkezőket!

91. Miso84
2009. júl. 4. 19:09

Szia!

Igen?Örülök neki,én még szeretnék több hasonlo ciböben járo emberkével megismerkedni akár személyesen is,de vhogy nem jön össze.Pedig jo lenne néha összeülni s beszélgetni.AKIT ÉRDEKEL IRJON V FONÁLJON:)

90. 78826dc958 (válaszként erre: 89. - Miso84)
2009. júl. 2. 20:21
Képzeld!Tegnap kaptam egy email-t egy szintén örökbefogadott lánytól.Egyre többen vagyunk!!
89. Miso84
2009. jún. 30. 21:29

Szia!Benne vagok,ugyanis jo lenne több emberrel is megosztani ezeket a dolgokat,amelyet közvetlenül v közvetve átéltünk.Ha még vkit érdekel jelentkezzen.

E mail cimem: nagyova@citromail.hu

msn cimem: monika.nagyova@freemail.hu

tel.szám 0670/6146652

Ezek a elérhetöségeim.....

88. 78826dc958 (válaszként erre: 87. - Miso84)
2009. jún. 27. 12:52

Szia!Jó ötlet egy ilyen tali!Én Tatabányán lakom!Ha gondolod valamikor hétvégén talizhatunk!Irj!

Vera

87. Miso84
2009. jún. 22. 20:48

Sziasztok Mindenkinek!!!

Szeretnék találkozni olyan emberekkel,akiket szintén örökbefogadtak!Engem Györ környékén megtalálni.Akit érdekel egy ilyen találka s nem a világ végén lakik,irjon itt v 0670 6146652 el lehet érni!

Mindenkit üdvözlök: Miso

86. 64253a8a31 (válaszként erre: 76. - Nagyszucs35)
2009. máj. 6. 19:40
Szia Ildikó!Még kezdők vagyunk,de egy hónnappal ezelőtt telefonon bejelentkeztünk a lakóhelyünk szerinti illetékes TEGYESZ-nél,majd időpontegyeztetés után megjelentünk ott ez kb.egy órás elfoglaltság volt,sok papírmunka.Következő héten kijöttek környezettanulmányt készíteni otthonunkról.Május 18-án megyünk a pszichológushoz és máj.26-27-28-án Bp-re a tanfolyamrs.A pszichológushoz is és a tanfolyamra is nekünk kellett jelentkezni,a Tegyesznél megadták a telefonszámokat.Ha minden meg lesz(ja és közben a háziorvos is ír rólunk egy szakvéleményt eközben),vissza a Tegyeszhez és megkapjuk a sorszámot és kezdődik a várakozás.
85. nagyszucs35 (válaszként erre: 83. - Helena)
2009. máj. 6. 19:35
Mindenféleképpen többször fogom hívni a TEGYESZt és ha kell személyesen is elmegyek hozzájuk .Szia.
84. nagyszucs35 (válaszként erre: 83. - Helena)
2009. máj. 6. 19:30
köszönöm szépen az infót.
83. Helena (válaszként erre: 78. - Nagyszucs35)
2009. máj. 6. 19:12

Szia!


AZ örökbefogadást csak a TEGYESZ-nél tudod elindítani. Az örökbefogadáshoz engedélyezéséhez szükség van egy alkalmassági határozatra. Első lépésként jelentkeznek kell a lakóhelyedhez tartozó TEGYESZnél, ahol először felveszik az adataidat és azt, hogy milyen nemű, korú gyermeket tudnál elfogadni. Ezután megkezdik az alkalmasságod kivizsgálását, kell egy igazolás a háziorvosodtól, el kell menni pszichológushoz, kimennek az otthonotokba környezettanulmányra, részt kell venni egy örökbefogadásra felkészítő tanfolyamon, és vinned kell kereseti igazolást is.

Ha minden rendben, az anyagodat leküldik az illetékes gyámhivatalnak, és a gyámhivatal hozza meg az alkalmassági határozatot.

Csak ezzel a határozattal a kezedben tudsz alapítványokhoz fordulni.

Olvastam egy másik fórumon, hogy van már 3 gyermeked, ezért az alapítványok nem biztos, hogy szóba jöhetnek nálad, mert a legtöbb alapítványnál csak olyan házaspárok jelentkezhetnek, ahol max. 1 gyermek van. Ennek persze nézz utána, mert nem olvastam el az összes alapítvány honlapján a jelentkezés feltételeit.

A TEGYESZ-nél nincs ilyen kikötés..

Saját tapasztalat: A TEGYESZ-t hívogatni kell telefonon, levélben iszonyú lassan reagálnak.

82. nagyszucs35 (válaszként erre: 81. - 78826dc958)
2009. máj. 6. 18:59
Köszönöm szépen .
81. 78826dc958 (válaszként erre: 78. - Nagyszucs35)
2009. máj. 6. 18:25
Gólyahir Egyesület:ezt ird be a google-ba.
2009. máj. 6. 18:16
Rákerestem neked a google-ban,hogy hol lehet inditani örökbefogadást.
79. 78826dc958 (válaszként erre: 78. - Nagyszucs35)
2009. máj. 6. 18:11

Sajnos ebben nem tudok segiteni.

Talán a Gyámhivatalban meg tudják mondani.

Szeretnél örökbefogadni?

2009. máj. 6. 18:07
A TEGYESZen kívül hol lehet elíndítani az örökbe fogadást ?
77. 78826dc958 (válaszként erre: 76. - Nagyszucs35)
2009. máj. 5. 19:47
Mit szeretnél tudni?
2009. máj. 5. 19:43
Sziasztok!Ildikó vagyok tudnátok segíteni örökbefogadás ügyben .
75. 78826dc958 (válaszként erre: 73. - Diderke)
2009. máj. 3. 17:34
Szia!Hidd el én könnye szemmel irtam sokmindent ide!
74. 78826dc958 (válaszként erre: 72. - Miso84)
2009. máj. 3. 17:32

Azt tudom mondani,hogy nincs semmi rossz abban hogy kiváncsi vagy.Keresd meg ha meg akarod ismerni!

Hidd el megnyugszol ha megtszed ezt a épést.Én is megnyugodtam!szerencsére nekem jól alakult de nincs garancia arra hogy olyan lesz mint amilyennek várod!

Ne várj semmit és akkor nem csalódhatsz!!Nekem ez az elvem!

Azért irj,ha van valami!Kiváncsi vagyok hogy alakul!

Sok sikert és kitartást!

Szurkolok neked!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook