Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkám során egész nap a számítógépnél kell ülnöm és már nagyon ég, fáj a szemem. Van olyan szemüveg, ami kifejezetten erre való? fórum

Munkám során egész nap a számítógépnél kell ülnöm és már nagyon ég, fáj a szemem. Van olyan szemüveg, ami kifejezetten erre való? (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 2. 12:52
Monix. Ez kimondottan erre van.
2011. jún. 2. 12:37
Van direkt monitorvésős szemüveg.
13. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Szilviy)
2011. jún. 2. 09:23
azt hiszem van olyan szemüveg amit dioptriásan is elkészítenek, és azt úgy nevezik, hogy monix szemüveg. ez konkrétan erre való.
2009. jan. 6. 13:35
Pld Artelac szemcsepp mert ha ég a szemed az szárazságot jelent.
2008. júl. 26. 12:05

És hol lehet beszerezni ilyen szemüveget?

Nem vagyok szemüveges, szóval nem dioptriás kellene.

A pislogást pont most olvastam egy cikkben:)Meg fókuszálni, pihentetni félóránként stb.D

2008. júl. 26. 11:58
szia van olyan szemüveg. Az is segít ha nem felejtesz el pislogni, ez a szemed szárazsága miatt van, de kapható még szemcsepp is.
9. ejmi
2008. júl. 26. 11:50
Igen van olyan szemüveg. És még az is segít, ha számítógépezés közben nem felejtesz el pislogni, pislogj sokat ! :))
2008. júl. 26. 11:47
Az 50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet és ennek módosításáról szóló 3/2002. (VIII. 30.) ESzCsM rendelet szabályozza a képernyő előtti munkavégzés minimális egészségügyi és biztonsági követelményeit.
2008. júl. 26. 11:46

Hm!Ez valóban érdekes.

Csak az a gond, hogy én csak szakmai gyakorlaton vagyok (októberig, de addig simán szemüveges leszek, ha így folytatódik).

Szóval nem hogy szemüveget nme kapok, de még egy minimális fizetést sem.

De ezt a bejegyzést, megjegyzem magamnak a jövőben.Ki tudja hol fogok elhelyezkedni.Egyébként szerintem a mágánvállalatok nem foglalkoznak a munkáltatók szemeivel...Sajnos.

2008. júl. 26. 11:43

A munkáltató költelessége

A munkáltató köteles a munkavállaló látásának vizsgálatát biztosítani szükség szerint, de legalább kétévente látásvizsgálatra elküldeni, a munkavállaló köteles a vizsgálaton részt venni. A vizsgálatot a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatást nyújtó orvos végzi el. Szemészeti szakvizsgálatra akkor van szükség, ha az orvos megállapítása szerint a munkavállalónak képernyő előtti éleslátást biztosító szemüvegre van szüksége.


A rendelet előírja a munkáltatónak, hogy a szükséges (a képernyő előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító) szemüveget, mégpedig a minimálisan szükséges mértékben – kell biztosítania.

A minimálisan szükséges mérték adott – hiszen az orvos előírja a szemüveg pontos paramétereit; az ehhez szükséges szemüveg keretet (szintén a minimálisan szükséges mértékben) a munkáltatónak kell biztosítania. Nem háborodhat fel a munkavállaló, ha a munkáltató a legolcsóbb árfekvésű keretet hajlandó megtéríteni.


A munkáltatóknak tudniuk kell, hogy a képernyő előtti munkához szükséges, éleslátást biztosító szemüveg/kontaktlencse védőeszköznek számít, tehát nem kell utána megfizetni a személyi jövedelemadót, továbbá mint természetbeni juttatás nem képez munkáltató járulékalapot.

2008. júl. 26. 11:43
Szia! Bemásolok valamit, szerintem hasznos lehet.
2008. júl. 26. 11:40
A látszerész BarátnQm a Gyermekemnek, úgy foncsoroztatta be, hogy kímélje a szemét.. és be is vált.Kérlek vígyázz a Szemeidre!Szerintem kérni kell a látszerészt hogy úgy csinálják meg a lencsét. Igaz ez pár éve volt.Ha akarod megkérdezem TQle, hétfQn. Írd meg privibe, ha akarod tudni. köszönöm.SZÉP, EGÉSZSÉGES NAPOKAT NEKED.
2008. júl. 26. 11:34
Értem.Lehet már nekem is romlott a szemem, mivel egyébként is ülök a gép előtt, de azért mégsem egész nap.De csak van olyan szemüveg, ami ilyen "monitoros", nem?:)Vagy mi a szösz.
2008. júl. 26. 11:32
Nekem is ez volt, de mondjuk en elmentem szemeszetre es kiderult, hogy kicsit rossz a szemem es irtak fel szemuveget... azota sokkal jobb:))
2008. júl. 26. 11:27
Munkám során egész nap a számítógépnél kell ülnöm és már nagyon ég, fáj a szemem. Van olyan szemüveg, ami kifejezetten erre való?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook