Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5089. nila (válaszként erre: 5088. - Emily13)
2012. jún. 15. 08:07

Mi csak itt beszéljük meg ,hogy mit tartalmazhat a krém ,mert ugye IGEN IS SZÁMÍT,HOGY MIT KENÜNK A KÉPÜNKRE !!"

Meg tudják nézni egyes gyógyszertárakban ,hogy mit tartalmaz a krém, és mivel nem kértünk róla papírt , nem tettünk feljelentést , nem mondtuk honnan /kitől van ezért Ők önhatalmúan nem jelenetenek fel senkit .

Valószínüleg ha hivatalosan probálnánk utána járni Marika nagyon megütné a bokáját , több oldalról is .. ezt szerettük volna elkerülni , mivel mi nem akartunk Neki ártani ,de szerettünk volna mindenkit ráébreszteni ,hogy nem túl jó ,ha ártalmas a krém az egészségre .

Megbeszéltük már nem egyszer,hogy ki mit gondol a krémről , néhányan hisszük,hogy higanyt tartaslmaz és még ha kis mennyiségben is ,Én speckó nem szeretném magamra kenni , de Te tedd nyugodtan,mert ugye mindenki maga dönti el mit tesz mit nem .


két hét kevés idő ...

5088. emily13
2012. jún. 15. 07:13
Sziasztok!Én már több,mint 2 hete használom a krémet,semmi gondom nincs vele.Halványodnak a foltjaim.Egyébként,ha van gyógyszertáros ismerősöd,ha nincs,nem vizsgálnak be higanyt.Külön engedélyt kell kérniük a reagens beszerzésére.Ha megkapja az engedélyt,akkor te fizeted a reagens + a bevizsgálás árát.Amennyiben kimutatják,hogy van benne higany,azt el kell küldeniük az ANTSZ-hez,ahol további vizsgálatot végeznek.Végül kapsz róla egy hivatalos papírt,amin minden egyes összetevő részletesen %-os arányban fel van tüntetve.Mivel tilos higany tartalmú krémet forgalmazni,a gyártója ellen eljárást indítanak.
5087. dddd (válaszként erre: 5086. - Cirmix)
2012. jún. 15. 06:21

Ebben remènykedem en is,plusz az csak 50 gr volt,de szavidôs.

Nem tudom,azèrt nem mindegy,mert azt pàr napig hasznàltad,ès hosszu idôre elfelejthetted a gondodat.Ezt viszont minden nap kell hasznàlni.

5086. cirmix (válaszként erre: 5085. - Dddd)
2012. jún. 14. 23:52
Hm, most átmentem matekba. Azon agyalok, hogy abba a régi krémbe azokat az összetevő-arányokat nézve kb. 15,8 % volt a higany. Ennél a mostaninál pedig - rusnyi hsz-ében olvastam - 2 % (ha ez meg lett állapítva, mert én még mindig reménykedem, hogy nincs benne ennyi sem). Nomármost, azért a kettő között óriási a különbség nem? Ezzel nem akarom bagatelizálni a veszélyeket, de úgy gondolom, talán nincs akkora baj.
5085. dddd
2012. jún. 14. 22:16

Hydrargyrum chloratum amidatum a neve,rogton az elso.

Amugy,en anno hasznaltam is ezt a kremet,rovid ido alatt segitett is.

De nagyon nem mindegy,hogy harom hetig kened,vagy minden nap.

Volt,akit ez is sebesre mart.;(

Nagyon ovatosan kellett vele banni.

Aztan betiltottak,most van egy csomo draga vacak,ami

semmit nem er ;(

5084. dddd (válaszként erre: 5082. - Cirmix)
2012. jún. 14. 22:11

Nem,nem kentem a nyakamra :-) ,azt se mondom,hogy atol volt bajom,csak epp nagyon akartam,hogy elmuljon,ezert gondoltam,hogy azt se kenem.

Pill.megkeresem annaknaz osszetevonek a nevet,csak errol a geprol nem tudok masoni.

5083. cirmix (válaszként erre: 5081. - Dddd)
2012. jún. 14. 21:54
Megnéztem ezeket az összetevőket, vajon melyik lehet a higany? (Már a %-ok miatt lenne jó tudni.) Bocs, sosem voltam jó kémiából :) Ez az a krém, amit már nem kevernek ki a gyógyszerészek?
5082. cirmix (válaszként erre: 5079. - Dddd)
2012. jún. 14. 21:50
Bizony, jó lenne megtalálni az igazi megoldást... Te amúgy a nyakadra is kented? Remélhetőleg gyorsan elmúlnak azok a kiütések. Én is asszem mostantól csak a foltokra fogom használni.
5081. dddd (válaszként erre: 5074. - Cirmix)
2012. jún. 14. 21:00

En is kerdeztem gyogyszeresz ismerosomet.

En is azt a valaszt kaptam,hogy naluk nincs,tilos:(

Azt is mondtak,hogy kikeverni sok mindent ki tudnak,analizalni ok nem szoktak.

Azt is mondtak viszont,hogy bar gyogyszertarban nincs ez az anyag,a higanyos krem osszetevoje,lsd.134.hsz.,azert be lehet szerezni,mashonnan.

5080. Pocak0515
2012. jún. 14. 20:56

Jó ideje olvasó üzemmódba mentem át!

Mióta jött ez a cécó, nem használom a krémet, de tény, hogy az előtte lévő 3 hét ha meg nem is szüntette a foltjaimat, de halványított rajtuk, s a bőröm is szebb lett tőle.

De mondom, legalább 2 hete a krém közelébe se mentem!

Még mindig nem tudom mitévő legyek?!

Van két pici gyerekem, fel akarom nevelni őket, nem elpatkolni idő előtt!!

5079. dddd (válaszként erre: 5074. - Cirmix)
2012. jún. 14. 20:46

Bocsi,ezt ugy ertettem,hogy szoltak,van benne.

Valahol,valakinek igen,megneztek ,gyogyszertarban.

Papirt en errol nem lattam,de remelem,nemigen mernenek ilyet mondani,ha nem igaz.

Marika nekem azt mondta,nincs higany,de azt is,hogy aki allergias ra,ne hasznalja.

Nekem egy hete rusnya kiutesek lettek a nyakamon;(

Lehet allergia,lehet hogy a melegtol.

Pont hetvegere,persze;

Mostam,Ca tabletta,fenistil.

A kremet felfuggesztettem,mert eleg sok tarsasagi esemenyen kell reszt vennem a kozeljovoben.

Viszont utana en szandekozom hasznalni,mert az en foltjaimon is sokat halvanyitott.Mondjuk,csak a foltra fogom kenni,azt hiszem.

Informacio van,vagy nincs....en akartam hinni benne:-)

De nem tudom,az orszag kulonbozo pontjairol jonnek ezek az infok,kinek lenne ez erdeke;(

Ha ugy erzed,legy ovatosabb,ha pedig kenni akarod,kendEn

hiszem,hogy tenyleg csak joakaratbol szoltak.Sokan,ahogy latom,Te is ,jo ideje itt vagyunk mar. Jo lenne megtalalni a megoldast.

5078. meraz (válaszként erre: 5077. - Rusnyi)
2012. jún. 14. 20:29
Köszi az infót! Te is gyógyszertárban tudtad bevizsgáltatni? Nekem egyébként elég hatásos a krém, de most egész arcra én sem merem kenni, bajuszvonalon viszont még kenem, talán az kis felület, olyan nagy kárt nem okoz, remélem. A bajusztól nagyon szenvedek.
5077. rusnyi
2012. jún. 14. 19:59

2% a higany benne ezt többen leírták.

Nekem a foltjaimat nem halványította és a szemem szépen beráncosodott az igaz ,hogy a miteszereimnek jót tett,de a szemem vagy 20 évet öregedett.Ez elég gáz 36 évesen.

5076. meraz
2012. jún. 14. 19:46
Bocsánat, lehet, hogy kicsit lemaradtam, de Csabin kívül kinek sikerült analizáltatni még a krémet? Tőlük szeretném megkérdezni, hogy a %-os arányról is van infótok? Azért azt is jó lenne tudni.
5075. cirmix
2012. jún. 14. 19:32
Emlékeim szerint elég sokan elkérték májusban a krém beszerzésének lehetőséget. Vagyis sokan vásároltunk. Szeretném kérni, h. akik használják, írjanak róla, hogy mik a tapasztalatok mert most úgy tűnik, h. sokan meg sem mernek szólalni azóta, hogy ez a "hajcihő" megy a fórumon. Vannak még rajtam kívül használóóóóóóóók?????????????? Köszi :)
5074. cirmix (válaszként erre: 5070. - Dddd)
2012. jún. 14. 19:26

"Az informació a birtokunkban, s mindenki azt kezd vele, amit akar. . "


Dehát épp ez az, NINCS semmilyen konkrét információ pro és kontra sem. Vagyis, azok, akiknek állítólag sikerült analizáltatni a krémet nem osztják meg csak ködösen az infót, miszerint VAN benne higany. Ezt csak rámondták a gyógyszertárban, hogy igen van és kész? Vagy le is írták???? Mert ha igen, akkor már lehet hinni benne. De ha csak úgy rábólintottak, az mennyivel több, mint a Marika kijelentése, miszerint NINCS benne. Nem szeretnék én sem higanymérgezést, több helyen is érdeklődtem, de SEHOL (!) mármint gyógyszertárban nem végeznek analizálást. Még ismerős, jó barát sem. Innentől hihető az, hogy egyeseknek mégis sikerült megtalálni benne a higanyt? Amúgy a krém nekem használ, 2 hete kenem és már látható az eredmény. Furcsa dolgok vannak itt, én el vagyok teljesen képedve attól, h. mi folyik, h. ki mond igazat és ki nagyon nem...

5073. rusnyi (válaszként erre: 5069. - Csabi3)
2012. jún. 14. 19:14
Köszi!!Csak máskor elég hangosan szólj előtte mert megijedtem mikor valaki hátbavágott,de már tudom Te voltál a távolból:D :D
5072. dddd (válaszként erre: 5071. - Zseby baby)
2012. jún. 14. 19:12
Nekem ez igy jooooo:-)
5071. zseby baby (válaszként erre: 5070. - Dddd)
2012. jún. 14. 18:40

Kenni,vagy nem kenni,ez itt a kèrdès:-)

Avagy sok hûhô semmièrt:-)


majdnem olyan jó vagy mint a maris! :) de te csak egy valaki vagy dddd, ő meg "nem akárki" ám! :O

5070. dddd (válaszként erre: 5069. - Csabi3)
2012. jún. 14. 18:36

Szent szalmaszàl,mi megy itt megint:-)

Valôban remèltûnk,bîztunk,szabadulni szerettûnk volna a foltoktôl.

Talàn èn voltam leginkàbb elkeseredve,hiszen làtvànyosan halvànyodtam.

Mindenesetre,sajnos tènyleg sok itt a furcsasàg.

Szegèny Shakespeare,mar persze,ha tènyleg ô irta az irodalom hîres gyongyszemeit:-) ,most mondhatnà:

Kenni,vagy nem kenni,ez itt a kèrdès:-)

Avagy sok hûhô semmièrt:-)

Az informacio a birtokunkban,s mindenkinazt kezd vele,amit akar..

5069. Csabi3 (válaszként erre: 5068. - Rusnyi)
2012. jún. 14. 16:53
Rusnyi, jól meg asszontad, megveregetem a válla! :))
5068. rusnyi
2012. jún. 14. 15:28

Már tényleg kezd érdekes lenni ez krém dolog.Van aki azt mondja van benne higany aki elhiszi és fél tőle ne használja .Aki nem hisz neki az meg használja nem ez a logikus?Mit kell itt görcsölni,hogy ki hogyan mikor merre nézette meg ,hogy van e papír róla vagy nincs?Kikészült a bőröd tőle ne használd egyértelmű nem??Ha meg tök jó használd!!

Mit kell itt piszkálni azokat akik kicsit jobban belenéztek a krém összetevőibe?Ők azt mondják nem kenik mert szerintük nem oké és ennyi!!!Segíteni akartak azzal,hogy elmondták van ez a krém valamint azzal is ,hogy mi van benne.Olvassatok vissza pár oldalt nem pedig itt akadékoskodni ,hogy ugyan már honnan szedik ,hogy higany van benne.

5067. Daphnee (válaszként erre: 5066. - Szanika123)
2012. jún. 14. 15:23
Sajnos többen kaptunk ilyen választ, a legtöbb helyen nem tudnak segíteni. Nyilván úgy könnyebben szerzel infót ha esetleg gyógyszertáros ismerősöd.
2012. jún. 14. 15:07

3 ból 3 gyógyszertár a környéken biztosan nem vállalt és nem is vállal ilyet (bp) és nem is tudnak ilyenről.


Vittem a krémet, Csabi :)

5065. Csabi3 (válaszként erre: 5061. - Szanika123)
2012. jún. 14. 15:01
Bocsi, elfelejtettem, hogy a krémet is vinni kell! :)
5064. Csabi3 (válaszként erre: 5061. - Szanika123)
2012. jún. 14. 14:57
Gyógyszertár, ha javasolhatom ott megnézik:))
5063. Daphnee (válaszként erre: 5061. - Szanika123)
2012. jún. 14. 14:56
pont itt a lényeg.
2012. jún. 14. 14:55

Jaj de unom ezt az egész ügyet gyerekek, meg a foltokkal való küzdelmet, az évek óta tartó fellángolást, aztán a csalódást!


Teljesen beleöregszem:-)))))


Eccő majcsak lesz valahogy, hamegnem, hát nem!



Na pusza mindenkinek!

5061. szanika123 (válaszként erre: 5059. - Csabi3)
2012. jún. 14. 14:55
szívesen elvinném, de mint mondtam, még nem találtam ilyet.. Ezért akadékoskodom.
5060. szanika123 (válaszként erre: 5058. - Daphnee)
2012. jún. 14. 14:54
nem értem mért kerülne bajbe de mindegy...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook