Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5269. medithke (válaszként erre: 5261. - *bakancslista*)
2013. nov. 13. 06:54

Újra belelendültem, hogy eltüntessem a foltjaim. Megírná nekem valaki a sokat dícsért Marika elérhetőségét?

Segítségeteket előre is köszönöm.

edithke@freemail.hu

2013. nov. 4. 05:52
majtisztitas segit
5267. Katie100 (válaszként erre: 5262. - Jud27)
2013. nov. 4. 03:19

Szia!


Igen. :) Tegnap kezdtem el a 14 napos kurat.

Nagyon izgatott vagyok.

Azt hiszem,hogy ez a folyadek bevalik majd,mert

tok piros az arcom es amikor felkenem,akkor egeti a boromet,ami termeszetes ilyenkor. (legalabbis ezt irtak)

2 het mulva jelentkezem!!!

2013. okt. 29. 21:18
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk, lehet, hogy inkább belsőleg kellene ezt a problémát kezelni, mert eddig a krémek egyáltalán nem használtak... :-(.
2013. okt. 29. 00:40
csinalj majtisztitast,egyel majmukodest segito eteleket vagy gyogynovenyt,etelek kozul cekla a legjobb erre a celra.
5264. nila (válaszként erre: 5263. - Angeltrumpet88)
2013. okt. 28. 06:20
rosszat nem olvástál róla ?
2013. okt. 26. 16:14

Sziasztok!

Légyszi írjátok már meg nekem is a Marika néni elérhetőségét! Már annyi jót olvastam a készítményéről, hogy mindenképp ki akarom próbálni! Nagyon megkeserítik az életemet a májfoltok....az e-mail címem: csillabartok2@gmail.com


Előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!

5262. jud27 (válaszként erre: 5199. - Katie100)
2013. okt. 21. 12:00

Szia,


Végül megrendelted az Age3derm krémet?

5261. *bakancslista* (válaszként erre: 5260. - Moszatkacsa)
2013. okt. 18. 18:33
Írtam privit.
5260. moszatkacsa (válaszként erre: 5257. - *bakancslista*)
2013. okt. 18. 16:32
tokjo hogy van ilyen krem es marika neni de nem talalom sehol az elerhetoseget, semmit sem rola a neten. te tudod meg hogy hogyan rendeltel honnan mi a cim stb..?
2013. okt. 15. 20:56

Sziasztok !

Az én arcomon is van májfolt ,rengeteg kencét kipróbáltam már eddig.Semmi nem használt,sajnos !!!

Már ott tartottam ,hogy természetgyógyászhoz is elmentem,és megérte !!! Kaptam 1 teakeveréket amit nekem állitottak össze,és 1,5 hónapja iszom a teát.Szemmel láthatóak az eredmények !!!

Már a családom is,észrevette a változást az arcomon.

Sziasztok.

2013. okt. 13. 18:23
Sziasztok :) valaki el tudná nekem küldeni a sokat emlegetet Marika néni elérhetőségét? Nagyon nagyon köszönöm!!!
2013. okt. 6. 21:57

Sziasztok!

Egyszerűen elképesztő a változás a bőrömön! Az anyukámnak mutattam (régen találkoztunk) és azt hitte alapozó van rajtam, pedig kivételesen nem volt! Annyira boldog vagyok!

Sok sikert mindenkinek!

5256. mirci2
2013. szept. 30. 07:06
Sziasztok! Én most nem használom a Marika féle krémet, várom, hogy megkapjam a másikat, de még 2 hét. Az tény, hogy halványodott, de állítólag ez a másik krém eltünteti a foltot, és ott már nem alakul többet ki. Nem olcsó, de ha tényleg eltünteti akkor mindent megér. Szóval majd beszámolok mi történt a bajuszkámmal, mert azzal kezdem a kezelést. Azt mondták, hogy az ilyen hámlasztó krémek, lehet, hogy eltüntetik a foltot, de az adott területen nem szünteti meg a problémát és a nap hatására újra kijön. Nem tudom, lehet, hogy nem igaz, de ahogy már írtam, nem olvastam itt a fórumon senkitől, hogy totál eltünteti a foltokat és nem jön vissza, de ha jól emlékszem valakitől olvastam, hogy ezt a Marika krémet nem lehet abba hagyni, használni kell évekig. Azt tudom, hogy smink alatt lehet használni, mert nem engedi át a napsugarakat, de, hogy most még 20 évig használjam az annyira nem jön be. Ha valaki a régi csapatból olvasná a fórumot, és neki teljesen eltűntek a foltok az arcáról, írjon már pár sort nekem nekünk! Köszönöm
5255. Syra (válaszként erre: 5254. - *bakancslista*)
2013. szept. 27. 20:44

Köszi! Én is BB krémet kenek még rá :) de várom azt az időszakot, mikor az se fog kelleni. Bár én már ennek is nagyon örülök, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen eredményes több területen is, mert előtte nem használt semmi (lézer, bőrcsiszolás, krémek, schüssler só) és kezdtem nagyon elkeseredni.

Igaz csak tavasz óta jelentek meg, de olyan rohamosan súlyosbodtak, hogy nem is értem miért meg hogyan, mert végig 50 faktoros krémmel nyomtam a nyarat. És a legjobb, hogy az sem derült ki végül, hogy vajon miért alakultak ki.

2013. szept. 26. 20:37

Szia Syra!

A Marika féle krémet használom én is, szintén kb. 1 hónapja.

Rengeteget halványodtak a foltjaim az arcomon és a két kezemen is. Egységesedett a bőrképem, ha leheletnyi BB krémet kenek fölé akkor már semmi sem látszik a régi foltocskákból.

Ma reggel tünt fel, hogy a szemem alatt volt egy kb fél borsónyi önálló foltocska és hipp-hopp nyoma sincs.

Eddig dermarollereztem (napmentes időben rendszeresen), AHA-val, gliycolsavval, Ilcsi néni krémekkel hámlasztottam, szinte nem is halványodott, bár más szempontból midegyik csodálatos eredményeket hoz.

Bár megoszlanak a vélemények, de én annak hiszek, amit tapasztalok. Hálás vagyok Marikának és azoknak, akiknek a szintén pozitív tapasztalatait itt olvasva kipróbáltam ezt a valóban csodálatos krémet.

Szép estét és további sikeres halványodást!

5253. Syra (válaszként erre: 5246. - Mirci2)
2013. szept. 26. 15:37

Szia!


Olvastam,hogy te is a Marika féle krémet használod. Mióta? Én is azzal kenem kb 1 hónapja. Nagyon sokat halványított, persze most nincs tűző nap se. Nem emlékszem én se, hogy a többieknek végül eltűnt-e teljesen. Mindenesetre sokkal szebb... és a pattanásos bőröm is helyre tette. Összességében nagyon szép, egységes.

5252. A sziget (válaszként erre: 5251. - Mirci2)
2013. szept. 22. 11:42

Szia!


Szerintem nem fogod megbánni! :-)


De közben semmi fogamzásgátló, és csak akkor hagyd abba a kezelést, ha teljesen eltűnt a foltosodás....akkor is, ha ez esetleg 2 db krémet jelent.

Nekem holnap jár le a 10 hét, a makacsabb foltokat addig kentem, és már én sem látok foltot....tényleg remélem, hogy ez is maradandó!!

A többi folt jól tűrte a nyarat, én napi 1x használok maximális faktorszámú krémet az arcomra. Tengerparton lakom, rengeteg nap ér, a nap folyamán valszeg a tenger is lemos belőle bőven....de eddig nem jött vissza egy sem..:-)))


Sok sikert, majd írj, hogy hogy alakul. Arra számíts, hogy piros lesz:-) És úgy kend be, hogy ne szívja el teljesen, tehát se nem vékonyan, se nem vastagon, de legyen rajta egy réteg, amit az idő lelelte után lepergetsz.

5251. mirci2 (válaszként erre: 5247. - A sziget)
2013. szept. 21. 09:45
Szia! Úgy döntöttem, hogy felveszem a kapcsolatot Guti Enikővel. Beszéltem vele, és rendelek tőle krémet. Sajna csak október közepén érkezik a krém. Nagyon kíváncsi vagyok, de kiderült, hogy valószínűleg nekem is terhességi maszkom van, mert a foltok terhesség alatt jöttek ki. Nagyon várom, és a bajszommal kezdem!:-)) Ezzel a krémmel is sokat halványodott az arcomon a folt, tehát jó, de a bajszom makacs és persze az a legsötétebb. Még használom kb 2 hetet és akkor leállok vele, hogy ne legyen a börömön felszíni sérülés.
5250. A sziget
2013. szept. 18. 09:30
* próbáld
5249. A sziget (válaszként erre: 5248. - Tahiti)
2013. szept. 18. 09:30

Szia!


A hidrokinon tartalmú krémeknél sajnos ez a pirosság normális. +bőrszárazság-hámlás-égés. :-(

Próbált erősen lealapozni, magas pigmenttartalmú alapozóval, annak jó a fedhatása, és próbált "túlélni" a kezelést, mert utána szebb lesz sokkal, és könnyebben kezelhető. De vigyázni kell rá, mert napon ugyan úgy visszajöhet, tehát magas faktorszámú fényvédő javasolt.

5248. Tahiti
2013. szept. 17. 23:25
Sziasztok! Új vagyok itt, a problémám persze nem újkeletű :((( Màr vagy 13-14 éve , húszas éveim elején kijött az első foltom , az arcom jobb oldalán, aztán a holmlokomon, majd 1 évre rá az arcom másik oldalán, es igy tovább.... Mára olyan szinten szétterult a kepemen, mintha túlzásba vinnem az arc csontra felvitt pirositot:(( Próbáltam mar Vichy-t, Biodermat, Cliniqe-et, Ilcsit, Shiseidot, Lancome-ot, mèg La Praire-t is, semmi de semmi nem használt, legutobbitol ha foltjaim nem is, de legalább a bőröm szebb lett:), aztán voltam savas hamlasztason, nehany hónapig szep volt, majd sielesnel 50's faktor mellett is ocsmanyabb lett mint volt, szóval most a pigmanormot kezdtem el használni 1 hete, es brutális piros az arcom, úgy nézek ki mint egy bohóc:( , lassan mar úgy is érzem magam.... Van vkinek hasonló tapasztalata a pigmanormmal, hogy ez a pirossag elmúlik , vagy végig ilyen lesz amíg kenem?!!! Mert akkor ezzel utcára menni se lehet.. Köszönöm ha valaszoltok!
5247. A sziget (válaszként erre: 5246. - Mirci2)
2013. szept. 17. 10:49

Szia!


Persze, most semmiképpen ne kezdd el, csak ha már befejezted a másik kezelést, és picit pihentetted a bőrödet.


Ha én is befejezem a maradék kis foltjaimal a küzdelmet (amit szintén már csak én látok), szívesen küldök Neked pár képet,ha érdekel, hogy nekem milyen volt és milyen lett. Nem valami művészképek, de a lényeg rajta van:-DD


A régi kezelésemről sajnos nincsenek..:-(

5246. mirci2 (válaszként erre: 5244. - A sziget)
2013. szept. 16. 21:31
Szia! Most nagyon felkeltetted az érdeklődésemet! A párom azt mondta ne kezdjek most el másikat, mert látszik, hogy hat, és halványodnak a foltok. Azonban nem emlékszem, hogy egyértelműen írta volna valaki, hogy teljesen eltűnt a folt az arcáról. Várok, mert ha 1 évet bírtam a foltokkal élni, akkor pár hónap már nem számít. Ha januárig nem tűnik el, akkor rendelek én is egy ilyen krémet.
5245. A sziget
2013. szept. 16. 20:22
Bocsi a sok helyesírási hibáért...pici a billentyűzetem..:-(
5244. A sziget (válaszként erre: 5243. - Mirci2)
2013. szept. 16. 20:19

Szia!


Igen, a Guti Enikő krémjéről meséltem.

A májfolt gyakorlatilag egy élek kontúrú hiperpigmentáció, az évek során nem változik a mérete, és általában nem hozzák összefüggésbe a hormonális változásokkal.

A melasma elvileg hormonális pigmentprobléma, a folt mérete változhat, megjelenhet új helyen, és sokszor szimmetrikusan a 2 arcon, bajuszvonalon. Tehát neméles kontúrú folt, hanem olyan, mintha maszatos lennél...:-)))

Az Enikő féle krémet nem lehet smink alá használni, egyrészt, mert viaszos, és a sminkkel ledörzsölöd, másrészt pedig nincs rá szükség, hiszen egy nap csak 6 órát kell, hogy rajtad legyen.

Én ezt általában túllépem, mert van, hogy napközben, ha van időm felkenek, ill. én éjszakára is, mert háton alvós vagyok, nem dörzsöli le a párna. Illetve én nemcsak 2 gyermektenyérnyi felületet kentam, hanem mindenhol,ahol a probléma jelen volt. Kérdeztem anno Enikőt, hogy ez baj-e, vagy csak a piros bőrreakció miatt nem ajánlatos, mert elég hülyén fogok kinézni? Azt mondta, hogy csak bőrreakció miatt nem kellene....

Én már többször használtama krémet, mert újabb és újabb helyen jönnek ki a foltok, picit megszokta a bőröm, nem annyira piros, így kentem, ahol foltot láttam..:-)))

Nálam a régen kezelt folt nem elhalványodott, hanem teljesen eltűnt. Amivel pedig legutóbb küzdöttem, 1-2 folt látható még. A bajuszvonal 2 hét alatt tünt el, az arccsontomon lévő "maszk" pedig 8 hét alatt. Azzal a pár folttal még küzdök, elmegyek 10 hétig, aztán legközelebb januárban folytatom.


Igen,a lézer nálam sem jött be, és egy-egy kezelés után elég csúnya maradt az arcom, véraláfutásos lett, égett...stb. És minden ugye nem kevés pénzért.... :-(((

5243. mirci2 (válaszként erre: 5240. - A sziget)
2013. szept. 16. 11:19
Szia! Guti Enikőről van szó az a kozmetikus aki a teve utcánál dolgozik? Szerintem olvastam valahol róla, de miután nem igazán írtak a tapasztalatokról a fórumon, ezért Marika féle krém mellett döntöttem, főleg, hogy smink alatt is lehet használni. Látom a hatását, de én nem azt szeretném, hogy csak halványabb legyen, ne is legyen többet az arcomon. A terhességi maszk az miben más mint a májfolt? Vagy csak én értettem félre? Enikő féle krémet, hogy kellett használni? Én is gondolkodom a lézeren, de ott is mondták, hogy nem tudják garantálni, hogy hatásos lesz a kezelés.
5242. A sziget
2013. szept. 15. 20:01
Most olvasom, hogy nem lett volna szabad kiírnom a termékek nevét....remélem nem lesz gond..:-(((
5241. A sziget
2013. szept. 15. 19:37

Jaaa, és a Dianella ensifolia növényről írják még, hogy hasonlóan hatásos lehet, mint a hidrokinon, bár túl sok terméket még nem lehet találni a neten...ű


Jó lenne egy olyan Hatásos! termék, amit az egész arcra fel lehet kenni megelőzésként, nem pedig csak az aktuális foltokat kezelni..

5240. A sziget
2013. szept. 15. 19:27

Sziasztok!


Régóta olvaslak Benneteket, így gondoltam megosztom én is a saját tapasztalataimat e témában, hátha.


Nekem melasmám (terhességi maszk) van\volt, nálam egyértelműen a fogamzásgátló tabletta váltotta ki, de sajnos eltelt "kis" idő, mire rájöttem.


Először, miután a bőrgyógyász azt mondta, hogy "ez a nők sorsa, tanuljam meg elfogadni, neki is van..." sírva fakadtam, hogy így kell leélnem az életem... :-( A gyógyszertári termékeket kezdtem el kipróbálni, miután a citromlé, aszpirinpakolás,peeling..stb. kudarcot vallott,de sajnos nem sok sikerrel.


Végül lézerkezelés mellett döntöttem. 3x kezelték az arcom mindkét oldalát, semmilyen változást nem tapasztaltam, pedig tényleg türelmes voltam. :-((


(Tudom ismeritek, próbáltátok, de azért ha nem probléma írnék róla)...:-)

Az Enikő krémjét 8 évvel ezelőtt próbáltam ki először (akkor még egy kezelés 6 hétig kellett, hogy tartson, nem tudom most mi változott), és 6 hét után teljesen eltűntek a foltjaim, és azóta sem jött vissza OTT. Máshol persze sajnos igen, de az is csak 5 év eltelte után, valószínűleg az én hibámból.


Ugyanis közben volt egy tabletta váltásom, magasabb hormontartalmúra....akkor kezdtek szépen lassan újra kivirulni a foltjaim, ezúttal az arccsontomon.


Mivel sokat olvastam, hogy a tabletta okozhat ilyen elváltozásokat, úgy döntöttem, hogy inkább abbahagyom.... 2 hét tabletta nélkül....ááááááá. Tiszta pattanás lettem..gondolhatjátok, a májfoltok mellé..:-((( így nem vártam meg a ciklus végét, gyorsan elkezdtem szedni 2 hét után újra, ezzel felborítva a havi ciklusom, így a hormonháztartásom. A tél kellős közepén, összesen kb. 2 hónap leforgása alatt az összes pattanásom májfoltot hagyott maga után, és egy "szép" sárgásbarnás "maszk" keletkezett a homlokomon, az arccsontomon,az államon..és egy halvány a bajuszvonalon.


Én újra az Enikő krémjével kezeltem, és 1-2 makacsabb foltot leszámítva, szintén eltűntek a foltok a kezelt helyen, remélem annyira maradandóan, mint 8 éve.


Szerintem ami ennél a kezelésnél nagyon fontos, és nem biztos, hogy a honlapon írják, hogy a kezelés mellett ne szedjétek a fogamzásgátlót, mert a magas ösztrogénszint és a fény amúgy sincsenek jóban egymással... illetve, hogy addig folytassátok a kezelést, amíg a folt teljesen el nem tűnik. Nekem a legelső kezelésem hatásos volt, de azt 6 hétig kentem. Voltak foltjaim,amit 9 hétig kellett... az, ha Te látod magadon, de mások nem,az sajnos nem elég, hiszen a probléma még nem szűnt meg teljesen, szépen lassan vissza fog jönni a folt..


Én is kenem magam mindig, mert nem szeretnék kockáztatni: La Roche Possay,50+ matt krémmel. Nyáron nem menekülök a nap elől, és persze van különbség az arcom és a testem színe között:-DD Ez otthon nem zavar, ha elmegyek otthonról, akkor pedig ásványi pigmentes nappali színezett hidratálókrém, egész szépen beszívja a bőr..


Remélem nem untattalak Benneteket, tudom, hosszúra sikeredett:-DD


És van még valami, amit még nem próbáltam, de úgy tudom, hogy az melasmára nem jó, viszont makacsabb májfoltokra igen.


Próbálta már valaki a Rejuvi Spotaway-t??

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook