Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. dec. 4. 14:29
Amúgy ha lenne hivatalos termék, akkor simán ingyen be lehetne vizsgáltatni, de így ezt a kutyulmányt a hatóság nem tudja hivatalos úton kezelni, mivel nincs kereskedelmi forgalomban! Ezért kell érte fizetni!
2013. dec. 4. 14:27

Az én sztorim amúgy annyi, hogy nekem komoly endokrin bajom van, mint kiderült, évekig lappangott a dolog, de sajna nem derült ki, míg olyan beteg nem lettem, hogy ki sem tudtam lépni az ágyból. Sajnos komoly mellékvese diszfunkcióm van és most megyek MRI-re, mert lehet, hogy ott van a hipofízisben egy mikroadenóma, ami a hormonális működést teljesen felborítja. Voltam dokiknál, de a 3 hormon után semmi egyebet nem néztek, pedig a prolaktinom az egekben, a kortizolom az egekben meg az ACTH-m is.....

szóval orvoshoz csajok, meg kell nézetni az okokat és utána kitalálni a gyógymódot.

AZ étrendkiegészítők segítenek a test harmóniájának helyreállításában!!!!!!!

Ne higgyetek a sarlatánoknak, akik név nélkül, titkolózva, levélben küldözgetve adnak el krémeket!!!!! Ha tényleg jó lenne már régen szabadalmaztatnia kellett volna és ott lenne a boltok polcain! Vajon miért stikában, otthon kutyulgatva, nem hirdetve, számla nélkül árulja? Gondolkodjatok csajok!

És az egészségetekre vigyázzatok, abból csak egy van!!!!! inkább legyen ott az a folt, de ne legyen vese vagy májelégtelenségetek, utána azt már sokkal nehezebb orvosolni!

5297. Bellavita21 (válaszként erre: 5294. - A sziget)
2013. dec. 4. 14:22

Kedves Sziget,


Én nem cáfolnám Guti Enikő krémjét, de kétlem, hogy bevizsgáltattad volna.

Én használtam hidrokinon tartalmú krémeket, a Trilumát is és Neostrata készítményeket, a dermal melasmám meg se moccant ezektől!!!! Bezzeg Guti Enikő krémje napok alatt halványított- persze, mert a méreg blokkolja a bőr működését, ezért szűnnek meg a pattanások, hibátlan, foltmentes bőrkép alakul ki- látszólag. Nekem gyanús Enikő krémje!!! Ha gondoljátok, dobjuk össze a pénzt és vizsgáltassuk be! Mindkettőt!!!!


Én rengeteget foglalkoztam a témával és sajnos, bármennyire szeretnétek hinni, nincs csodakrém! Ami csodával határos, az meg nem reális! Igy rögtön gyanúsnak kellene lennie!!!

Kérlek titeket, hogy az egészségeteket ne kockáztassátok olyan szerekre, amiről azt sem tudjátok mi van benne! Guti Enikő állítólag USA-ból hozza a krémet- ha lenne ilyen csodakrém, akkor ennek már máshol lenne nyoma- én végigolvastam az összes amerikai fórumot feedback-ért (essential dayspa, earthclinic, skincaretalk, realself stb) és kérdeztem is a csajokat- soha senki nem hallott efelől!!!

A rollerezés amúgy segít!!!!

2013. dec. 4. 14:14

Hozzátenném, hogy a melasma mindig belső eredetű okok miatt van. Kb 2006 óta van melasmám, és most már kezd felszakadozni, köszönhetően a belső szereknek. Hiába kenegettem, hámlasztottam, semmi nem használt (nekem dermal melasmam van)

Tudományos kutatások szerint az antioxidánsok szedése és egyes hatóanyagok jelentősen csökkentik a melasmát. Emellett többnyire ösztrogén dominancia áll a háttérben (van-e egyéb tünteted, PMS, mellfeszülés, barnázás stb)- így ezeket kell kiegyensúlyozni.


A legutóbbi kutatásaim szerint az alábbi szerek segítenek (és komoly kutatási eredmények is alátámasztják, és fórumokon is ezt tapasztalják).

- MSM- ezt napi 1000 mg körül (nekem ez kiütést okoz, így ez nem nagyon megy a szedése)

- Pyncogenol

- Resveratol

- Astaxanthin(ez belső fényvédőként is működik)

- Antioxidánsok: szőlőmagkivonat (grape seed extract), e vitamin, kurkuma,

- Grépfruit mag kivonat (egyesek szerint)

- Ha menses problémák vannak, akkor Vitex (ez kiegyensúlyozza a női hormonokat, itthon lehet kapni barátcserje néven Zafir, vagy Premens).


Mivel ezen szerek nagyon drágák lennének itthon, így felkutattam alternatív forrás lehetőséget. AZ Iherb.com oldalról rendelek vitaminkészítményt, hyaluront, minden fent említett szert.



Az okok mindenképpen hormonálisak, a test harmóniája borul fel.

A Pyncogenol 100mg -os adagja drágább, 60 db 100mg-os kerül 33 dollárba (7200 huf)

de a resveratol 2 havi adagja 12 dollár (2400 huf), az Astaxanthin 60 db 10 dollár körüli (2200), MSm 10 dollár 180 db 1000mg-os (havi 400 huf körüli).

Lehet kapni Vitexet is, ha valakinek női hormonális okai vannak- ez sem drága, 100db 400mg-os kerül 5 dollárba!!!! Itthon a premens havi adagja tizedannyi hatóanyaggal kerül 3000 forint körülibe.

SZóval ez így összesen havi 6000 körülire jön ki, de ha az ember a pyncogenolt elhagyja, akkor még olcsóbb is.

Az Iherb 4 dollárért szállít, érdemes minél többet rendelni egyszerre. Bár, arra figyelni kell, hogy áfát kell fizetni, elvileg 22 euró felett áfa köteles. Eddig nekem soha nem kellett fizetnem, pedig sokkal többért is rendeltem már.

Az iherb -ön az alábbi kóddal regisztrálók 10 dollár kedvezményt kapnak első vásárlásukból: RDC918.

5295. Csabi3 (válaszként erre: 5293. - Bellavita21)
2013. dec. 4. 13:50
Ezért kérem mivel tudom, h a híres művészasszony olvassa az oldalt, sőt több néven itt is van, h írja ki, állítólag kötelező megadni a krém összetételét!
5294. A sziget
2013. dec. 4. 13:48

A Guti Enikő krémje nem tartalmaz higanyt! Ez hibás feltételezés.


Hidrokinont tartalmaz, 2% arányban. Ez még az EU-ban is kozmetikai célokra felhasználható mennyiség. Ettől magasabb hidrokinon tartalmú kutyulékot forgalmazni az EU-ban nem lehet, csak orvos írhat fel, indokolt esetben. Ezeket a krémeket kúraszerűen kell alkalmazni erőteljes hatása miatt, nem folyamatosan.


A másikról személy szerint nyilatkozni nem tudok, nem ismerem.

2013. dec. 4. 13:45
Amúgy mivel fura dolgok is történtek azután, hogy feltérképeztük a csalást (fura telefonok, fenyegetések), így egy titkos fórumon vitattuk meg a továbbiakat, mert sajnos drága Marikánk is olvassa itt a fórumot.
5292. Csabi3 (válaszként erre: 5289. - *bakancslista*)
2013. dec. 4. 13:45

Én Marika válaszára várok nyíltan, h ha nincs higany a krémébe nyíltan írja ide ki!

én sem vitázom, de az igazságot várom, szerintem hiteltérdemlően erre Marika tud választ adni:))))))))

Marika, légyszíves tedd meg!

2013. dec. 4. 13:43

Amúgy én beszéltem a hatóságokkal, és be lehet vizsgáltatni, de 20 ezer forint körül van a hatósági vizsgálat díja.

A hatóságnál dolgozó hölgy még jól le is cseszett, hogy hogyan jut eszünkbe olyan krémet vásárolni, amin nem szerepelnek a hatóanyagok részletesen, és mindezt arc nélkül, postán- szóval jól leteremtett, hogy mennyire felelőtlenek vagyunk.

Ha van rá valakinek pénze és idegrendszere, vizsgáltassa be. Fontolgattuk a feljeneltést is, de aztán senki sem lépte meg.

Amúgy az Apeh-nál is fel lehetne jelenteni, mert számlát sem ad- nyilván. Igy nagyon nehéz rajtakapni, mert semmi bizonyítékunk sincsen!

Nem véletlen!!!!

Az egyik csajszi vitte el egy ismerős gyógyszerészhez és ott sikerült egyértelműen kimutatni a higanyt. AMúgy azt láttuk, hogy elég béna a nőci, mert némelyik krém nagyon jól hat némelyik meg kevésbé, nyilván a higanyt nem egyszerű egyenletesen elkeverni :-)))

Terhesség előtt álló hölgyeknél fenn áll a veszélye, hogy a gyermek komoly idegkárosodással születik!!!!

2013. dec. 4. 13:38

Szeretnék mindenkit figyelmeztetni, hogy Marika krémje mérgező, toxikus higanyt tartalmaz. A tudományos kutatások egyike sem fejlesztett még ki olyan krémet, ami hatásosan blokkolná a melanint, az egyetlen jelenleg ismert ilyen hatóanyag a higany. Azért csodálkoznék rajta hogy egy vidéki primitív asszony fejlesztette volna ki a csodakrémet.

A higany a pigmentrendellenességekre való gyors hatásáról tudnak a tudósok, de szinte a világ össszes országában be van tiltva. A higany felszívódik a bőrben, és mivel nehézfém, nem egyszerű a kiürítése. Amennyiben felhalmozódik a szervezetben, komoly betegségeket is okozhat- beleértve a máj, a bélrendszer, az idegrendszer károsodásait.Ezt a neten ki lehet keresni.

Mivel a higany tartalmú krémek forgalmazása tiltott, így titkolják a gyártók, kutyulók.

Amúgy a hatás átmeneti, én is kentem egy ideig, és abbahagyása után visszajöttek a foltok.

Feltételezéseink szerint Guti Enikő krémje is higanytartalmú.

Marika krémjében sikerült kimutatni a higanyt. Sőt, nekem a nyári hónapokban a tégely széle szürkeés árnyalatú lett, mert a higany kicsapódott. Persze messze a lakásból is eltávolítottam, mert nemcsak az arcon mérgező, de a higanygőz is rendkívül toxikus méreg. (nem véletlen, ha higanyos hőmérőket is betiltották).

Ha valakinek van rá pénze, ki lehet vizsgáltatni.

5289. *bakancslista* (válaszként erre: 5283. - Csabi3)
2013. dec. 4. 12:44

Szia!

Mint már írtam is régebben, én ezt a krémet használom. Amikor rendeltem, akkor beszéltem a Marikával telefonon, ő hívott fel. Elmondott mindent a krémről. Én elhiszek mindent, amit a keletkezésével, illetve az összetételével kapcsolatban mondott. A higanyra rákérdeztem és azt a választ kaptam, hogy nincs benne, illetve még ennek feltételezése is felháborító rosszindulatot feltételez.

Hiszek Neki, hogy nincs semmi benne, ami káros lehetne, ami miatt beteg lehetnék, ami miatt a gyermekeim édesanya nélkül nőnének fel.

Annyit tudok mondani, hogy még az első tégely sem fogyott el és elképesztően csodálatosan foltmentes a bőröm. Nemcsak foltmentes, de tiszta, feszes.

Nem kell elhinnie senkinek, de nap mint nap kapom az elismerő megjegyzéseket, mint pl.: tátott szájjal mondta egy ismerős fiatalember, aki régebben látott, hogy: "Olyan szép vagy ma. Nem tudom mit csináltál, máskor is szép vagy, de ma, különösen."

Semmi mást nem tettem, mint szép lett a bőröm.

Nem akarok én senkivel vitázni. Én annak hiszek, akinek örök hálával tartozom, hogy kaphattam a krémből. Annak, aki felhívott amikor megrendeltem, pusztán azért, hogy segíthessen nekem. Nem hinném róla, hogy a halálomat akarná néhány fillér haszonért.

Nem értem mi az akadálya annak, hogy valaki, aki bevizsgáltatta, beszkennelje az eredményt.

Mondhatunk mi mindent. Pl. hogy kulyagumi van benne, bevizsgáltattam, sőt, elefánt pisit tartalmaz. Én azokat nem értem, akik mondanak mindenfélét és nem tudják hitelt érdemlően igazolni.

Persze mindenki szíve joga gondolni bármit.

Amíg nem bizonyosodik be az ellenkezője, én hiszem amit most és gondolom amit most.

További szép napot!

5288. A sziget
2013. dec. 4. 11:29

Nem tudom ilyet belinkelhetek-e, de végülis nem reklám. (ez az a cikk amiről az előbb írtam)


[link]

5287. A sziget
2013. dec. 4. 11:28

Közületek, akiknek terhességi ill. fogamzásgátló foltjai vannak, volt valaki hormonvizsgálaton?


Megéri egy ilyenre elmenni?


Olvastam valamit a neten, hogy egy csajnak szintén ilyen jellegű foltjai voltak, és megállapították, hogy mellékvese fáradtsága van. (tehát nem termelődik a kortizol, ami az antistressz hormon) Írtak rá természetes hormonokat, amit szednie kell, és magától visszafejlődtek a foltjai ahogy rendeződött a hormonszint.


Szerintetek?

5286. Csabi3
2013. dec. 4. 11:12

Kedves Marika!


Légy oly kedves és nyilatkozzál tartalmaz higanyt az álltalad forgalmazott krém?

5285. Csabi3 (válaszként erre: 5284. - A sziget)
2013. dec. 4. 11:09

Nézd nem biztos, h jó ha feszegeted, ki és hol mérette be, tőlünk távolálló okok miatt!!

De megéri feltenni Marikának a kérdést és én most meg is teszem:))

valljon ő színt, okunk van rá hidd el!!

5284. A sziget
2013. dec. 4. 10:51

Persze, érthető.


Ezért is kértem a "többieket" akik gyógszertárban vizsgáltatták be, hogy nyilatkozzanak. Nem számít ha vidék, telefon is van a világon, csak rákérdezni, hogy csinálnak-e ilyet, és ha igen, még mindig ott az autó vagy a posta. Az egészség, ahogy mondod megér ennyit.


De az ismerős, ismerős ismerőse sajnos nem elég.


Persze elhinni itt senkinek nem kell semmit, ahogy régebben is írtad, idegenek vagyunk, nem ismerjük egymást. Pont ezért fura, amikor arra kerülne a sor, hogy valaki hajlandó bizonyítani és megosztani a többiekkel, hirtelen eltűnnek az emberek, és annyit kapunk, hogy: "vizsgáltassa be maga ha nem hiszi".


Persze, Nem hiszi, de szeretné tudni.


Nemcsak a higany mellékhatása amit leírtál!!

Növények, (növénymérgek) is okozhatnak ilyet, ha az ember allergiás rá. Illetve egyéb rovarmérgek. Még a méhmérges arckrém is ami küldöldön nagyon elterjedt, válthat ki ilyen reakciót. :-(


De mindegy, én leakadok a témáról, mert személy szerint én nem ezt a krémet használom, nem nekem kell. Csak közben elkezdett engem is furdalni a kíváncsiság :-))

5283. Csabi3
2013. dec. 4. 10:20

Mindenki döntse el, h mit tesz, senki sem mondta, h ne használjátok, de én vidéken vizsgáltattam be és egy gyógyszerész ismerősöm álltal.

Többen be vizsgáltattuk, miután nekem bedagadt az arcom és folytak a könnyeim, ez pedig a higany mellékhatása, nem mindenkinél vált ki allergiás reakciót, de veszélyes nem hiába szüntették be.

Drága Bakancslista, szerinted miért mondanánk ilyet, ha nem lenne igaz, komoly gondokat okozhat és válthat ki halált is a higany!!

De meg kell kérdezni a Marikát igazából, neki kötelessége elmondani, h mit tartalmaz a kréme, nem kell csak a higany százalékos arányára rákérdezni, nem a "titkos recept érdeke" :))))

5282. *bakancslista* (válaszként erre: 5281. - A sziget)
2013. dec. 3. 20:33
Szerintem nincs semmilyen bevizsgalás. Kár feszegetni a témát.
5281. A sziget
2013. dec. 3. 19:38

Persze, hogy van otthon kréme, hiszen használja.


Elviszi maga, senki nem kért rá mást.


Állítólag többeteknek sikerült bevizsgáltatni gyógyszertárban. Ha megírjátok melyikben, utánajár.



Szerintem nem egy nagy kérés...persze ha valóban létezik az a gyógyszertár. :-)

5280. nila (válaszként erre: 5278. - A sziget)
2013. dec. 3. 18:54

Ha használja, akkor feltehetően van otthon krém .

Vigyel el ő vizsgáltassa ki saját maga ha annyira kíváncsi rá .

5279. *bakancslista* (válaszként erre: 5278. - A sziget)
2013. dec. 3. 15:39
Szia! Remek ötlet, engem is érdekelne! Én annak hiszek, amit tapasztalok és látok.
5278. A sziget
2013. dec. 3. 15:00

Nekem szintén egy ismerősöm használja, neki sincs vele semmi gondja de ő is bizonytalan az olvasottak miatt.


Azt mondja, ha leírjátok, hogy hol, melyik gyógyszertárban végezték el ezt a teszteket, fel fogja keresni őket, és reprezentálja a történteket, hogy mindenki lássa az eredményt. :-)

5277. A sziget (válaszként erre: 5276. - Csabi3)
2013. dec. 3. 14:53

Mint már írtam, én nem ezt használom.


Csak ugye fórumon azt állít az ember, amit akar (és ez természetesen mindenre igaz).


Azt nem tudtam, hogy ilyen sokan bevizsgáltattátok, én csak egyről olvastam, egy "reagenses" vizsgálatról.

Csak fura, hogy egy teszteredmény sem lett lefotózva :-(((

5276. Csabi3
2013. dec. 3. 11:58

Sziasztok!


Nem 1 teszt volt, megnyugtatlak több, sajnos tartalmaz higanyt!

Többen és mindenki más-más helyen csináltatta, vizsgáltatta, de ti kenjétek nyugodtan, mert a higany nem ürül ki a szervezetből, de semmi baj, most volt 1 ismerősöm aki higannyal dolgozott 36 évig és sajnos megállapították, h agydaganatát a higany váltotta ki, pedig nem kente magára sem!

De ti ezzel ne foglalkozzatok, egy elismert " művész " nem kockáztatja a hírnevét kétes dolgokkal, ez is IGAZ! :))

5275. A sziget
2013. dec. 3. 00:02

Sziasztok!


Kicsit visszaolvastam...


A Marika féle krém szerintem nem tartalmaz higanyt :-))


Egy elismert művész, közéleti személyiség nem fogja kockáztatni a hírnevét ilyen "filléres" krémekkel, illetve amúgy sem adná a nevét ehhez.


A EU óta Mo-ról kivonták a higany tartalmú termékeket.


Ha akadt még gyógyszertár ahol mégis volt a kimutatáshoz reagens talonban, akkor régi is lehetett, adhatott rossz eredményt.


Én ugyan nem használom, de 1 teszt nem teszt, nem kellene leírni.

5274. Andesz75 (válaszként erre: 5273. - *bakancslista*)
2013. nov. 24. 08:18

Én is egyetértek veled. Nem tudom hogy ha mellékhatása lenne az mennyi idő alatt jönne ki de szerintem az aki cigizik nagyobb kárt tesz a szervezetésben mint mi ezzel a krémmel.

Én két éve használom a krémet és semmi negatív tapasztalatom nincs. Májértékeim tökéletesek.

5273. *bakancslista* (válaszként erre: 5270. - Pálmax)
2013. nov. 23. 21:08

Én is túl vagyok egy ilyen kúrán, igaz én évekkel ezelőtt próbálkoztam. Semmit sem használt, ahogy semmi sem használt az elmúlt 11 évben.

Szerencsére nekem bevált a sokak által vitatott krém. Elképesztő az eredmény, semmi mellékhatását nem tapasztalok. Pénteken voltam kozmetikusnál (3 hónapja nem voltam) és elképedve kérdezte, hogy mit csináltam a bőrömmel, hogy a foltjaimból alig-alig látszik valami. Csodálatos érzés volt. El is kérte a forrás elérhetőségét. Leírtam neki ezt a fórumot is a tájékozódás miatt, van patikus barátja és konzultál vele a lehetséges összetevőkkel kapcsolatban.

Talán rosszul teszem, de én elhiszem azt, amit a készítő mondott (akinek örök hálával tartozom), hogy nincs benne semmi olyan, amit káros lehet az egészségemre.

Végül is mindenki maga döntheti el, hogy milyen módszerrel próbálkozik. Sajnos nálam semmi más nem használt. Remélem szerencsésebb leszel és lesz eredmény.

5272. Andesz75 (válaszként erre: 5270. - Pálmax)
2013. nov. 23. 08:14
Nekem is ezt mondták. Pénzkidobás volt az egész.
5271. Katie100
2013. nov. 22. 19:18

Sajnos nem segitett az Age3derm sem,de nem adom fel!

Amig elek,remelek !!!

5270. pálmax
2013. nov. 22. 18:02
Én félek ettől a Marika-krémtől, ki tudja mi van benne.Ezt már előbbre is boncolgatták. Most villanófényes kezelésre járok. Eddig egyszer voltam. bár a bőrgyógyász (ahol csinálják) azt mondta, hogy 8-10 kezelés kell, az asszisztens szerint aki a kezelést csinálja)elég lesz 5 is. Ilyenkor télen elég halványak a foltjaim, remélem tényleg elég lesz ennyi. Csak nyáron újra elő ne jöjjön4
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook