Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


2007. máj. 4. 13:03

Szóval a kozmetikus sokat segített a dolgon.

Minden kezelés alkalmával volt egy dermabrázió, majd villanófény, végül valami halványítókrémet masszírozott be. Sokszor nem tudtam elmenni, de ha heti 2* elmentem volna, kb. 1.5- 2 hó alatt szépen elhalványodott. Aztán megfáztam, és mivel akkor volt a Rubint Rékának az ominózus tüdőgyulladásos rossz tapasztalata, ezúttal 2 gyerekes anyukaként komolyan véve meginfráztam a mellkasomat. Nem is jutott eszembe a foltom, így visszasötétedett. Kidobtam vagy 50ezer ft-ot.

Ja, ezalatt használtam éjjelre az Uniton4-et, nappalra (nekem a Vi..y nem segített) nappalra Photoderm maxot.

Elmentem egy bőrgyógyászhoz, akkor tudtam meg az okot is. Ja, bocs időrendi zavarban vagyok, hisz ő javasolta ezt a 2 krémet.

Akkor először volt bőrgyógy, aztán volt kozmet.

Szóval max. annyit értem el a krémwekkel, hogy nem erősödött, ettől függetlenül a mai napig ezeket használom.

Kb. 1 hónapja felkerestem Budán egy neves bőrgyógyászt, akivel kipróbáltuk az orromon a lézeres kezelést, gyönyörű babapopsi rózsaszín heg lett a helyén, majd eltűnt. Majd szépen visszajött. Valamivel halványabb, de csak egy hangya...nyival. Máj. 8-ra vagyok hozzá bejelentkezve, és bár nem olcsó a kezelés, abban bízom, hogy a kezelés után (1 hétig bújkálok majd sebes arccal) úgysem megyek ki, nem kell alapozó, éjjelre körömvirágkrémet kenek majd, nappalra pedig halványítót, és símaszkot fogok húzni, nehogy az ablakon besütő nap megfogja.


DRUKKOLJON? AKI LÁTJA!

18. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 17. - Figarina)
2007. máj. 4. 12:49

Sziasztok!


Jujj de régen voltatok itt.

Kezdődik a nyár, hol vagytok?

Én 2000 óta küzdök ezzel a problémával.

Szimmetrikusan jött ki rajtam, először szép kis bajuszom lett, majd az orromon a 2 szemöldököm felett, és most az arcom mindkét felén. Hát 30 éves nőként gyönyörű így élnem.

Nekem nem az a legrosszabb, amikor azt mondják, maszatos az arcod, hanem amikor azt kérdezik: Miért nem borotválod le? Istenem, hát ennyire igénytelennek nézek ki? Bár le tudnám borotválni.

AZ OK: 10 éve megszültem a lányomat, majd elmentem a nőgyógyászomhoz tablettát iratni. Ezer gyógyszert kipróbáltam, az egyiktől össze-vissza mwenstruáltam, a másiktól állandóan migrénem volt addig-addig próbálkoztunk, míg végre rátaláltunk a nőgyógyásszal a tökéletes fog.gátlóra. Már nem emlékszem, hogy a Mer..lon, vagy a Marve...n volt az, de nagyon bevált. Látszólag, mert ettől a kis kedves gyógyszertől, ill. a májamban lerakódott méreganyagaitól vagyok most "bajszos".....folyt. köv.

17. figarina (válaszként erre: 15. - Ancsi.baba)
2006. nov. 1. 20:02
Patikában kapható fehérítő krém vi..y,ezzel az egész arcot kenheted,és csak a problémás részeken fejti ki a hatását!Fényvédő krémet viszont egész évben használni kell rá!A jó minőségű krémek mindegyike tartalmaz már fényvédőt,kérdezd meg a kozmetikusodat!
2006. nov. 1. 11:18

Ezt találtam:

MÁJFOLT (562)

(halványítás)


· Elõször mindig tárjuk fel a májfolt megjelenésének okait (terhesség, hormonzavar, betegség stb.), mivel az esetek többségében a kiváltó okok megszûnésével a folt magától eltûnik vagy az elszínezõdés elhalványul.

· Ha mégsem tûnik el, próbáljuk meg a barna foltot elhalványítani. A legjobb halványító a citrom- és az uborkalé. De használhatjuk még a hidrogénperoxid oldatot is. A kezelést mindig elõzze meg a bõr alkoholos vagy finom benzines zsírtalanítása.

· A májfolt eltûntetésére vegyszeres hámlasztást is alkalmazhatunk, de a fényhatásra folt ismét elõjöhet. Ezért célszerû már tavasszal elkezdeni a védekezést fényvédõ krémekkel, púderokkal vagy egyéb módon. A legfontosabb, hogy mennél kevesebbet legyünk napon.

· A foltok halványításához segítséget nyújthat az A-vitaminos kezelés is. Az A-vitamin óvja a hámréteget, a bõr nem szarusodik el. A legegyszerûbb védekezés, ha naponta megiszunk egy pohár sárgarépa levet. A nyers répa a bõr enyhe pigmentálódását váltja ki.

· Ha a folt nem halványul, nem tûnik el, és továbbra is zavar bennünket, forduljunk kozmetikushoz vagy orvoshoz. Lehetõség van a pigmentet tartalmazó szaruréteg eltávolítására is.

2006. nov. 1. 10:27

sziasztok!!!

nekem születésem után 3 hónappal jött ki egy jó nagy barna folt a bal arcrészemen...elég nagy a kiterjedése...szem alattól-nyakig-szájig.érdekelne hogy ez a citromos megoldás ezen is segít?!mert igaz h télen elhalványul,de nyáron ha napozol kenj rá 60-100 faktoros krémet,akkor talán nem jön ki annyira...tudtok nekem segíteni?hogy tüntessem el?

14. eee466847e (válaszként erre: 12. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 26. 10:09
Én erről már 30 évvel ezelőtt hallottam, nálam bevált. Most 60. évemben már kenhetek rá citromot, narancsot, meg mindenféle csodakrémet nem múlik el. Ebben a korban ezt már el kell fogadni, noha én ápolom az arcbőröm ezek a kis foltok nem tüntek el. Nálam a smink, ami szolíd,ápol és eltakar, megoldást jelent erre a problémára.
13. cskata (válaszként erre: 12. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 9. 19:26
szerencsére már eléggé elhalványult és az idén talán ennyivel "megúsztam", de - mivel a bőrgyógyász szerint lesz jövő nyáron is.. - akkor tuti kipróbálom ezt a citromos-dolgot!:) Ha "hoxázunk" mindketten akkor is, majd beszámolok a kísérleti tapasztalatokról!:)
12. fcf0c655e6 (válaszként erre: 11. - Cskata)
2006. szept. 8. 16:21

Szia!

Lehet, hogy annyi ember kozul nehany valoban hallott errol, csak epp nem irtak le, mert nem hittek benne, ill.nem is probaltak.

De nezzuk ugy a dolgokat,; veszitenivalod nincs, esetleg nyerhetsz rajta...

Kivanok kellemes hetveget, BK.

11. cskata (válaszként erre: 9. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 8. 11:08

természetesen van igazság és összefüggés a krémvásárlási intenzitás növelése és a gyártók bankszámlájának növekedése között, és persze tudom, hogy ezeknek a krémeknek jóval olcsóbb az előállítási költsége, mint amennyiért megvehetjük.. viszont én úgy gondolom, valóban alaposan körüljártam a témát a nyáron, és elég sok netes fórumot olvastam erről a fajta pigment-problémáról (mert ez az! lényegében hasonló a vitiligóhoz, csak itt nem eltűnnek a pigmentjeid, hanem bizonyos területeken megszaporodnak...)

Ha egy szimpla citromos kenegetés elmúlasztaná 1 hét alatt, akkor nem hiszem, hogy ennyi sok kétségbeesett ember közül ezt még soha senki nem hallotta volna és nem írta le volna valamelyik fórumon... ők is sokmindent kipróbáltak, és ők is jártak bőrgyógyásznál + kozmetikusnál és ezer más helyen.. szóval nem tudom, hogy ez a házi praktika mennyire válik be ebben az esetben.. DE próba szerencse! ha jövőre ismét előjön és tényleg csak egy kiló citromra kell áldoznom egész nyáron ahhoz, hogy gyorsan el is tűnjön, akkor én leszek a legboldogabb!!:))

2006. szept. 8. 07:14
A Lierac-ról én is jó dolgokat hallottam.
2006. szept. 8. 06:32
kendd be naponta ketszer 10 percre citrommal, egy het mulva nyoma sem lesz...a citrom olcsobb, mint az ugynevezett "csodakenocs", ami teletomi a gyartok zsebeit penzzel, es joval hatasosabb is...nem sokan tudjak, hogy a csodakenocs-gyartok,soha nem hasznaljak a sajat termekeiket, mert tudjak, hogy ertektelen mindegyik, de hirdetik, mert az a bankbetetjuket noveli...
8. anduca (válaszként erre: 7. - Cskata)
2006. szept. 7. 09:11

Kissé ciki, amikor rám szólnak, hogy maszatos vagyok a szám felett :D

Sok sikert Neked is!

7. cskata (válaszként erre: 6. - Anduca)
2006. szept. 6. 22:44
azt nem tudom, hogy teljesen eltűnteti-e, de ha már alig láthatóvá teszi, az is jobb, mintha ott "virít" az emberen egy barna folt.. sok szerencsét és türelmet Neked (is) hozzá!:)
6. anduca (válaszként erre: 5. - Cskata)
2006. szept. 6. 09:01
köszi a tanácsokat. hát, ez tényleg szomorú :-( abban reménykedem, hogy télre eltünik és tavasztól minden nap fogom magam kenegetni magas faktorszámú krémmel. de lehet, hogy nem tünik el...? :-( akkor én kipróbálom a Lierac-ot, bár elég drága... de ha tényleg eltünteti, akkor megéri. :-)
2006. szept. 6. 00:12

sziasztok! sztem hasonló cipőben járhatunk... nekem anducához hasonlóan az orrom és a szám között jött elő, 1-2 éve.. de most a nyáron egy hosszú verőfényes júlusi délután nagyon durván rásegített..:(( teljesen el voltam keseredve, mert olyan, mintha "bajusza" lenne az embernek.. elmentem egy drogériába, ahol az eladó csajszi javaslatára megvettem a "Lierac" nevű kenceficét (30 ml, kb. 5-6000 Ft). Netes fórumokon is jókat olvastam róla. Ezen kívül még vettem egy Vichy 50+ faktorszámú napfényvédő krémet is (azt is neten olvastam, hogy muszáj valami nagy faktorszámú krémet használni..)

Azért elmentem bőrgyógyászhoz is, aki félvállról vette az egészet és közölte, hogy a nap hozta elő és vmi pigment-probléma, már nem lehet vele semmit sem kezdeni, majd a télen elhalványul és jövőre figyeljek rá jobban..

A kozmetikusom azt mondta (több fronton támadtam a folt ellen..;)) szóval azt mondta, hogy télen majd lehet gyümölcssavas hámlasztást csinálni, amitől "megújul" a bőr és elhalványul a folt, de erre nyáron az erős napsütés miatt nem lehet sort keríteni..

A Lierac-ot használom esténként és sokat halványodott is a folt (bár a drogériás csaj mondta, hogy kb. 3 hónap..) - de sztem nem fog teljesen eltűnni... Viszont szörnyű még belegondolni is, hogy ezután minden nyaram erről fog szólni: extra fényvédő + árnyék.. Good-bye sunshine..:(

2006. aug. 5. 09:17
nem tudom hogy pontosan mi a májfolt, de nekem 2 éve a homlokomon jött elő egy barnább folt, ami nem múlt el (télen nem látszik, de nap hatására az a terület barnább lesz). Kíváncsi lennék én is, hogy hogyan lehet esetleg elmulasztani, bár tartok tőle, hogy nincs ilyen csodaszer:(
3. anduca (válaszként erre: 2. - 978c6e4f5a)
2006. aug. 4. 11:11
Nekem is van májfolt az arcomon, pontosabban csak a szám és az orrom közötti részen. Azt mondják, hogy az májfolt, ami szülés után jön ki. Én még nem szültem, mégis kijött. Megelözni állítólag magas faktorszámú napozókrémmel lehet. Hogy eltüntetni mivel lehet, az engem is érdekelne. Szóval akinek van tapasztalata ebben, kérjük a segítségét! Köszönjük!
2006. aug. 4. 08:31
Senkinek sem sikerült eltüntetni, vagy nincs senkinek májfolt az arcán,csak nekem..:-))
2006. aug. 3. 10:43
Májfolt az arcon.Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook