Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


49. cskata (válaszként erre: 48. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 15. 14:12

akkor kész, ennyi..?:( háát, ez nagyon elszomorító..:(

Télen sem látja értelmét a kezelésnek?


az egyik unokatesómnak vitilligója van évek óta (ez az a bőrbetegség, amikor fehér foltos lesz a bőr) - azzal sem tudnak/tudtak mit kezdeni a bőrgyógyászok.. de az ugyebár pigment hiány - pigmenteket meg nem tudnak a bőrébe "pakolászni", szóval valahol még számomra is érthető.. na de hogy a pigment túltermelést nem lehet csökkenteni..? ezt nem nagyon értem..

2007. máj. 15. 13:28

Nos, voltam ma a bőrgyógyásznál, aki azt mondta, semmi értelme halványítani (a próba alapján), mert kidobott pénz lenne, túlságosan új a gépe, nincsenek még tapasztalatai és a nap sem kedvez, rögtön visszajönne, én ilyen típus vagyok!!

HÁT ENNYI!

47. opium (válaszként erre: 46. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 13. 14:16
a patikában azt mondták ha nincs nagy baj, akkor elég egy csapott kávéskanál, annyit vettem be, ananászlével (nem fogom vízbe tenni legközelebb sem :)), és kétszer produkáltam valamit, de azt hiszem ennyi volt mára.
2007. máj. 13. 13:15

A keserűsót éhgyomorra 30 g-ot (kb. 1-1.5 evőkanál) 2 dl. langyos vízben oldva ittad?

Lehetetlen, hogy ne hasson, hacsak 1 hete nem ettél semmit.

45. opium (válaszként erre: 44. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 13. 11:11

én is ittam ma keserűsót, de valahogy nem hat rám :)


ha időd engedi, nézz utána a neten, sokkal több infót kapsz onnan, mint tőlem.


kulcsszavak:


fotorejuvenáció

cloasma

44. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 43. - Opium)
2007. máj. 13. 11:03

Ez a fotor.. ez a villanófény? Ha igen, előfordulhat, hogy van akinek végleges, bár nagyon ritka lehet, nekem úgy kezdte a kozm, hogy nagyon vigyázzak rá, kenjem a faktort, mint a meszes.

Majd megnézem a neten, de most rohannom kell, sok dolog van.

Most a méregtelenítésre leszek nagyon kíváncsi.

Egyenlőre belköltöztem a WC-re.

43. opium (válaszként erre: 42. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 13. 10:46

arról valóban nincs tudomásom, hogy a fotorejuvenáció végleges eredményt ad-e, vagy ezek a foltok makacsul vissza-vissza térnek és újabb kezelések kellenek-e, erről nem írnak.


szar ügy :(

42. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 41. - Opium)
2007. máj. 13. 10:31

De, volt eredménye, de sajnos hiába vigyáztam rá, nem volt lehetőségem délben mindig lemosni az alapozót, aztán újra 100 faktor+ alapozó. Úgyhogy ez csak tüneti kezelés, az okot kellene megszűntetni.

(Ma reggeltől belevágtam a 3 napos keserűsós májméregtelenítésba, mégiscsak ott rakódnak le a gyógyszerek nem kívánatos melléktermékei.Hátha.)

Tudniillik, én alapozó nélkül annyira szörnyű vagyok, hogy még a szemetet sem vinném így ki.

41. opium (válaszként erre: 40. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 13. 08:31

És nem vezetett eredményre??


Sajnos nem tudok erről többet mondani, nem hallottam egyéb módszerekről.

2007. máj. 13. 07:52

Köszi, én ezeken túl vagyok, Vácra a Jessica szalonba jártam (sokan járnak Pestről is).

Nekem mélyhámlasztás+elektrolízis (azt hiszem)+villanófény meg krémek bemasszírozása sosem került többe 6000-nél, sztem ott a legolcsóbb!

39. opium
2007. máj. 13. 00:30

Találtam sokkal húzósabb árakat is, szóval érdemes alaposan utána nézni, több helyen...


[link]

38. opium
2007. máj. 13. 00:21

Nekem a halántékom alatt vannak kisebb pigment foltok. Tavaly, egy szolizás alkalmával, belenéztem az ottani tükörbe és elszörnyedtem, valahogy annál a fénynél sok-sok apró, más helyen is nagyon jól látható foltokat fedeztem fel az arcomon, a szemöldököm alatt pl, amiket itthon nem is vettem észre. A bőrgyógyász azt mondta ennek cloasma a neve, a számtalan kiváltó okok között szerepelhet a napfény, valamilyen kozmetikum, az erre való hajlam, de nagy eséllyel lehet hormon alapú készítmény is, fogamzásgátló pl. Valóban szedtem fogamzásgátlót pár évig.

Ajánlott valami fehérítőkrémet, és 100-as faktorú napvédőt. Nem vettem meg, mert nem ígértek végleges, 100%-os eredményt. A bőrgyógyász említett még egy fotorejuvenációnak nevezett módszert, amit nem részletezett alaposan, ezért utána néztem a neten. Érdekes dolgokat olvastam és hiszem, hogy ez valóban jó lehet, csak baromi drága. Közben beszéltem erről a húgommal is, aki fodrászként dolgozik egy szépségszalonban és mondta, hogy ők is foglalkoznak ezzel, hámlasztás + ez a fénykezelés. Mert ez tulajdonképpen az. Náluk, hámlasztással együtt, ha jól emlékszem 12 ezer egy kezelés, de ugye több ilyen kezelésre van szükség.

Bemásolok erről szóló cikkből részletet, de érdemes beütni a google-ba, hogy fotorejuvenáció, sok helyen sok infó van erről, és képek is. Pl:


„ Sokunknak okoznak gondot a főleg arcon lévő értágulatok, barna foltok, napfény okozta öregségi foltok, rozáceák. Ezeknek a foltoknak az eltüntetésére nyújt megoldást az IPL-el végzett arckezelés.


» Hogyan hat a kezelés?

Az arckezelés ezen módja az IPL készülék nagy energiájú fény-impulzus kibocsátásával történik. Ezen bőrelváltozások kezelésénél az IPL fényének széles spektrumát használjuk a szükséges hőenergia szelektív bevitelére. A villanófényes technikával célzottan a pigment foltokba (rosacea, seprűvéna, öregségi foltok) irányítjuk a fényt, mely apró részeire bontja a bőrben lévő festékmolekulákat, amelyek így átjutnak a sejtfalon keresztül, bele a véráramba, ezzel a folt elhalványodik, majd eltűnik.


[link]


[link]

37. Tücsi75 (válaszként erre: 36. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 9. 13:06
De, szerintem is megnyugtató,csak ezt mindenki úgy gondolhatja,hogy megnyugtat,de ez kevés.Nem bunkóság amit írtál, ugyanis van némi igazság a dologban,nekem igazából nem csúnya,de engem nagyon zavar.
36. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 29. - Tücsi75)
2007. máj. 8. 10:27

Tücsi, a szemed mellett lévő májfolt nem tesz szexivé, mint az anyajegy?

Lehet, hogy bunkó vagyok, és esküszöm, mindenkinek kívánom, hogy elmúljanak ezek az életünket megkeserítő foltok (legalább a bajuszformájúak), de azért némi vígaszt nyújt olvasni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Nektek nem?

35. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 34. - Cskata)
2007. máj. 8. 10:23

Nem, dehogyis, nyáron mindig erősebb.

Most hívtam a bőrgyógyász asszisztensét, jövő kedd de. van időpont, azt mondta, ne keseredjek el, mert a leggyengébb ütést adták az orromra, úgyhogy újabb próba erősebb ütéssel + addig beszerzem a Vi..y 50+-os védőkrémét, hátha az jobb, mint a Pho..Derm Max.

Egyébként még nem is írtam, ugyanez a dokinéni felírt nekem egy krémet, amit a Ph....futárral hozathatok be Németo-ból, valószínű kedden ezt is megrendelem, a nevét ne kérdezzétek, olvashatatlan.

Ha megjön kipróbálom, ha használ, megmondom.

Ja, persze, hogy minden lassú folyamat, az Uni4-et 1-2 éve kenem becsülettel, ez elég lassú, merthogy semmi látszata.

34. cskata (válaszként erre: 33. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 7. 21:04

:( szegény..:((

szerintem bármi is fog használni az eltűntetésében, biztosan lassú folyamat lesz - ez a citrom kencefice is tuti nem egyik napról a másikra fog hatni, de még lehet hogy nem is egyik hétről a másikra.. az én krémemről (Lierac) is valami olyasmit olvastam annó, hogy hónapok alatt halványít rajta..

jajj, tudom, hogy mennyire szar érzés..:(( nekem szerencsére a télen egész elhalványult, most meg óvom-védem, amennyire csak lehet..


Neked télen is ugyanolyan erősen látszik, mint nyáron?

2007. máj. 7. 20:23

Ja, és képzeljétek, holnap nem tudok elmenni a bőrgyógyászhoz, mert a fiam bárányhimlős lett, apuci meg persze hogy holnap lesz nagyon vidéken, anyukámnak meg sürgős dolga akadt. Szóval nem tudom meg egyhamar, segít -e az a lézer. Bár az orromon, ahol kipróbáltuk, szépen vissza is jött.

A citromtól sem látom, hogy halványodna, de azért még kenem, épp most mondta a barátnőm, hogy látja, hogy jól besötétedett.

Még jó, hogy van a Vi..y korrekciós alapozója.

32. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 30. - Ben)
2007. máj. 7. 20:18

Hello!


A májtisztító teát én is elkezdtem inni, de mindig elfelejtem, egyszerűen képtelen vagyok napi 3-szor arra figyelni, hogy felforral, áztat stb.

Ált. nem jut eszembe.

Viszont egyszer majdnem véghezvittem egy nagyon drasztikus májméregtelenítést,több napos volt, a vége az volt, hogy valami 3 dl. olivaolajba egy narancs vagy grapefruit. Még le is gyűrtem volna, ha nem jön a lányom aggódó arccal fujjogni. Aztán elrohant szólni az apjának is, mintha valami öngyilkosságra készülnék, ő meg kikapta a kezemből és könyörgött, hogy ne igyam meg, mert rosszul van.

31. anduca
2007. máj. 7. 09:25

Szerintem nekem csak a naptól jött ki. Még nem szültem. Szedek fogamzásgátlót is, ugyanazt, amit a hugom. Hugomnak nem jött ki folt. Általában semmivel nem kenem be az arcomat. Olvastam, hogy Ti kentétek az arcotokat, mégis kijött.

A szám és az orrom között van a folt.

30. ben (válaszként erre: 21. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 6. 20:10

sziasztok!

timothy64, én a mercilont szedtem nagyon sokáig és igen nekem is már elkezdődött a dolog a szám felett tavaly nyáron...azóta váltottam tablettát és nagyon védem az arcom, de elgondolkodtatott hogy esetleg májtisztító teával nem -e lehet elérni valamit..?

2007. máj. 6. 19:48
Szia mindenkinek.Új emberke vagyok az oldalon,és az aromon lévő MÁJFOLT az oka ,hogy segítséget kérek bárkitől aki megoldást tud.Amikor előbujik a napocska akkor ez is megjelenik a szemem mellett.Aki tud segítsen szívesen veszek minden tanácsot,tapasztalatot.Előre is köszönöm.
2007. máj. 4. 20:32
Írjátok csak, ki mit használ, majd sorban mindet kipróbálom.
27. csipor
2007. máj. 4. 18:13
nekem a bőrgyógyász egy babe depigmentáló terméket ajánlott, 50 ml volt kb 3500 forint...nekem használ, szépen halványítja a foltot, de teljesen nem tűnik el...emellett is kell az erős fényvédő krém
2007. máj. 4. 15:05
ja, jó hogy mondod, most már lassan be is kenem a fényvédővel, amit a citrom miatt lemostam.
25. cskata (válaszként erre: 24. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 4. 15:00

köszi, aranyos vagy, de én Szegeden lakom - így első körben helyben kell majd találnom valakit..:)

de mint írtam, most még nincs nagy vész, csak már jóelőre tartok a nyártól..:(


De mindenképpen mesélj majd, ha jártál már nála, hogy mit mondott!!:) no meg akkor is, ha a citrom esetleg tényleg eltűntet mindent!!:)

24. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 23. - Cskata)
2007. máj. 4. 14:55

Hát, még nem tudom, mit javasol az enyém, csináljuk, vagy ne, de ha megcsináljuk, és használ, esetleg ajánlom őt neked is.

Dr. Lányi Cecília, van honlapja, nagyon jó szakember, és csak akkor vállal el, ha tud segíteni!

23. cskata (válaszként erre: 21. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 4. 14:18

én nem szedtem fogamzásgátlót, nekem abszolút a nap hozta elő (szerintem legalábbis) tavaly nyáron..

a "poén" az, hogy épp akkoriban kezdtem el használni egy Oriflame-es napvédő stift-et és azzal voltam bekenve azon a délután is, amikor iszonyatosan előjött a foltom (szám és orrom közötti részen) - szóval szerintem ebben az Oriflame-s kencében lehetett valami anyag.. de ezt csak én gondolom!

A bőrgyógyász, akihez elmentem, nagy ívben tojt a témára..:(

Ha idén megint jobban előjön, akkor elmegyek egy másik bőrgyogyihoz..

2007. máj. 4. 13:19

Ja, visszaolvasva elég értelmetlen.

Szóval anno lusta voltam a citromot kipróbálni, de most kipróbálom a határidő miatt be is tartom szerintem.

2007. máj. 4. 13:18

Hallottam már róla, mivel én is több fórumot megnéztem, igen olvastam a lenti sorokat, és első dolgom volt felkenni magamra egy liter citromlevet, de délután veszek citromot is.

Mivel 8-ára vagyok bejelentkezve (addig nézem a citrom-hatást) nem szívesen dobnék ki az ablakon 50 ezer ft-ot, ha nem muszáj.

Egyébként te szedted valamelyik fog. gátlót, amit írtam, vagy közületek bárki?

20. cskata (válaszként erre: 19. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 4. 13:11

háát, Te aztán tényleg mindent kipróbáltál már úgy tűnik..

én Lierac nevű krémmel kenegetem esténként, napközben meg Vichy 50+ faktoros fényvédőkrém, ha nagyon süt a nap... most még "nyugton van", nem igazán feltűnő - csak esetleg nagyon közelről látszik, de még el sem kezdődött a nyár..

Ha visszaolvasol, lent valaki ajánlotta a citromot (bár én akkor sem hittem el, igaz, ki még nem próbáltam..) - Te azt próbáltad már esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook