Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5329. mirci2
2014. máj. 19. 13:42
Hát nincs semmi ami jó lenne????!!!!! A " celebeknek" nincs ilyen problémája??????? Csak a mezei földi halandóknak??????? Őket mivel kezelik? Nem érdekelne mennyibe kerül, és ezt komolyan gondolom, csak lenne valami ami használ! mi a jó a plasztika?? Kint van egy ismerősöm Amerikában, ott fodrász, hát írok neki, hogy utána tudna érdeklődni, van-e valami krém. Lehet, hogy ott használnak valamit ami esetleg az uniós szabályok miatt itthon nem lehet. Ha valaki mégis tud valamit írjon!!!!
5328. A sziget
2014. máj. 18. 20:57

Sziasztok!


A Marika krémet én is kipróbáltam, mert barátnőmnek szépen halványított. Nekem is halványította a foltjaimat, viszont hulla fehér lett a bőröm, és a sok dörzsöléstől hajszálerek jelentek meg az arcomon.:-(

A bőrdoki azt mondta, hogy a napi rendszerességű bőrradírozás árt a bőrnek, vékonyítja, így abba hagytam...de most már rosaceával is küzdök :-(((


Az én melasmámra az Enikő krémje szerencsére szépen használ, 3 hónapig szoktam kenni, aztán 3 hónap pihi...de a pihenőidő alatt visszapigmentálódik :-( régen is használtam, kb. 8-9 éve, akkor nem jöttek többet vissza a foltok.....lehet, hogy más az összetétel azóta? :-(


Bársony klinikán én is voltam, 3 alkalmas kezelést írtak ki, de sajnos semmit nem ért nekem sem, de lehet, hogy lézere válogatja..


Bioptron lámpát próbáltam még, de az összes foltom besötétedett :-((


Most pedig Sharplight IPL kezelésen gondolkodom, de arról sincsenek túl jó vélemények.:-(:-((

5327. Andesz75 (válaszként erre: 5326. - Mirci2)
2014. máj. 17. 08:26

Szia!

Én voltam a Bársony klinikán kezelésen de semmit sem ért. :( Persze talán ha 4-5 kezelést végigcsináltam volna (1 kezelés akkor 30ezer volt) lehet hogy ért volna valamit.

Marika kréme én úgy vettem észre kb. 1 évig hatásos. Utána már nem olyan jó. Ilcsi nálam nem ért semmit. Enikő kréme és neostrata sem.

Minden kipróbáltam az évek során.

5326. mirci2
2014. máj. 17. 06:59

Sziasztok!

Én rendeltem Guti Enikő krémet 2 hónapot vártam rá mire megjött, addig nem használtam Marika krémet sem, nem mentem más kezelésre sem!!! Guti krém semmit nem használt, sőt drágábban adta a hirdetett árnál, és miután azt mondta telefonon, hogy valószínűleg nem fog rendelni többet én 2 dobozzal kértem ( én hülye 18.000 ) Nem lett volna gond ha használt volna! Most persze fent van az oldalon megint! Amerikából rendeli. Lehet, hogy hatásos, de mivel azt mondta, hogy nagyon sok pénzébe került a vámoltatás és most nagyon macerás volt behozatal és nem árulja többet, én simán kinézem belőle, hogy más krémmel keverte. Bársony lézerklinikára akarok majd elmenni,persze csak majd szeptemberbe tudok. Kozmetikában ahol lézereznek azt mondta egy ismerősöm aki ilyen helyen dolgozik, hogy nem szabad. Marika krémet használom, de pár hónapot állt a fürdőszobámban, szerintetek jó még? Vagy rendeljek másikat? Bőrgyógyász aki közölte, hogy nem csinálnak nyáron ilyen kezeléseket ajánlotta neostrata krémet, ami halványít. Ilcsinek is van ahogy olvastam. Valamit még biztosan kipróbálok, hogy egy kicsit jobb legyen, hogy ne bőgjem el magam amikor tükörbe nézek!

5325. Andesz75 (válaszként erre: 5324. - Kistigris13)
2014. máj. 8. 08:05
Én Marika krémet használok, most már talán 3-4 éve. Nekem használ.
2014. máj. 7. 22:41
Marika néninek vagy Enikőnek lehet még rendelni a krémjéből? Kinek melyik volt hatásos?
2014. máj. 7. 22:08
Sziasztok! Van itt valaki aki tudna nekem segíteni? Rengeteget olvastalak titeket, és szeretném a tanácsotokat kérni. Egy májfolt van az arcomon a szám szélén, mivel tudnám eltüntetni onnan? Már nagyon sokat költöttem rá, és sokat szenvedek miatta.. Nem tudom magamat így elfogadni, bizonytalan vagyok nem érzem magam teljes értékű embernek. Kérlek segítsetek nekem!!!
5322. Syra
2014. márc. 6. 22:35
Segítséget kérnék! Enikő elérhetőségét szeretném, ha valaki elküldené nekem. Köszönöm!
5321. mel79
2014. jan. 24. 13:32
Sziasztok!!voltam a klinikán,de még nem csinálta meg a doktor úr,majd ketten,mert előkészítő krémet kaptam(savas sérum),(fotkat is csinált)elsőre 2 fajta lézerrel fogja,majd 3 hét múlva egy másikkal!!Izgulok nagyon,mert horror ára van,de remélem h.eredménnyel!:))))
2014. jan. 11. 17:36

Csajok,


itt a fórum, akit érdekel a belsőleg való fiatalodás, a táplálékkiegészítők, hatóanyagok, vitaminok világa, az jöjjön :-))


A májfolt problémára is úgy gondolom, hogy belülről fogunk végleges megoldást találni!


[link]

5319. Bellavita21 (válaszként erre: 5318. - Syra)
2014. jan. 11. 15:00

Syra,


A pigmanorm tretinoin-t (retinolt), hidrokortizolt és hidrokinont tartalmaz.

A fenti hatóanyagok lassan fejtik ki a hatásukat, türelem szükséges hozzá.

Emellett azt lenne érdemes tisztázni, hogy dermisz vagy epidermisz rétegben található-e a melasma. Ha dermisz rétegről van szó, azaz a pigmentelváltozások mélyebben vannak, akkor felületi kezeléssel szinte semmit nem lehet elérni. A tretionoin hosszú távon segít, talán :-) De a hidrokinonnal viszont ne kísérletezz hosszú távon, ha pár hónap után nem hat, akkor már nem is fog, így inkább ne kenjed, ugyanis a krém erőteljesen irritálja a bőrt, ki tudja, mit okoz és a hidrokinont majdnem mindenhol betiltották már szinte rákkeltő hatása miatt (itthon is az ephelis-t visszavonták, majd új recepttel dobták újra piacra, mert a hidrokinont idehaza is betiltották).

5318. Syra
2014. jan. 9. 00:41

Sziasztok!


Pigmanorm krémről szeretnék kérni tapasztalatokat!

Eddig úgy hallottam nagyon hatékony.

Viszont én már 5 hete használom, de azon kívül hogy hámlik a terület /ami jó/, és pirossas, nem látom, hogy elmúlnának a foltok. A hámlás miatt tudom, hogy normális a pirosság, de nem úgy tűnik, mintha a foltok egyébként halványodnának.

5317. *bakancslista* (válaszként erre: 5316. - Bellavita21)
2014. jan. 6. 19:39

Remélem jobban vagy!

Köszi az infókat! Biztosan fogok mazsolázgatni belőle!

2014. jan. 5. 22:16

A hámlasztós fórumban írt hozzászólásomat ide is postolom azoknak, akik az öregedés, pettyhüdtség és foltokkal küzdenek, hátha segít.


Csajok, én tényleg nagyon boldog vagyok, h kezdek régi önmagam lenni. Pár éve még úgy néztem ki, mint egy vénasszony (holott még szépségversenyeken is döntős voltam anno), tehát szép voltam vala, csak valami történt... küzdelmeim hatására most talán kezdek újra nő lenni....és úgy is érezni magamat. Nagyon jó, hogy megint a vizslató szemekkel néznek a férfiak, s nem átnéznek rajtam :-))

Szóval, akkor a küzdelmeimről a ráncokkal, hegekkel, foltokkal az alábbi tapasztalatokat és eredményeket hozták:

Fontos megjegyezni, hogy mivel sokféle dolgot próbáltam, csináltam egymás után és mellett, nehéz egy -egy termékre vagy eljárásra visszavezetni a pozitív hatást.

Nyilván ezek szinergikus együtthatása is fontos volt.

Rékabékával régóta kísérletezünk párhuzamosan- rollereztünk, aztán jött a savazás, meg az egyebek. Szóval akkor sorban:


Torna:

Az arctorna baromi fárasztó,időigényes és rendszeresen kell végezni. Nem tudtam kitartóan évekig csinálni, mindenesetre talán a legjobb hatást a Luise Anette huzogatós módszere adta- online megtanulható az összes, ne higgyetek annak, aki tanfolyamokat hirdet, azzal a dumával, hogy elronthatod az arcodat :-)) Amúgy Luise módszere fent van a neten is kisvideókon, majd megkeresem újra ( a régi laptom, amin ezer link volt a kedvenceimben, sajnos meghalt- vele együtt a linkeimmel)


Ha tudsz angolul,megvan a magadhoz való eszed, mindent meg lehet tanulni a net segítségével, olcsón. Legyen az torna,roller vagy savazás.

Szóval torna esetében ajánlom a linket: [link] ograms.html

Az agelessifyoudare a legjobb szerintem: [link]


Mindenesetre a tornánál a hatás elmúlik elég gyorsan...


Rollerezés, savazás:

A rollerezés esetében azt mondják, hogy a hatás jóval később indul be, mert a kollagénháló lassan építi újra magát. Lehet, hogy nekem mostanra érett be a sok otthon töltött hétvége.:-) A savazás is lassan épít újra, fontos a rendszeresség, inkább alacsonyabb savval, de rendszeresen csináljátok- nekem ez a tapasztalatom. Meg ugye azt gondolom, hogy egy idő után nehéz az otthonülés, engem már sokszor ez tartott vissza az akciózástól, mert az összes hétvégém, töltődésre alkalmas szabadidőm a bőröm regenerációja miatt a négy fal között zajlott.

Persze rájöttem, hogy erősebb savazás vagy rollerezés esetén is mehet a jó minőségű alapozó a 2-3. nap, így már kevesebbet voltam a négy fal közé zárva. Szóval az otthonülés áldozathozatala szerintem nem térül meg- inkább az észrevétlen, de folyamatos munka vált be nálam (kisebb tűjű roller, alacsonyabb százalékú sav, amivel lehet jönni-menni akár már másnap is).


A savazást a neten találtam még jópár éve, talán még a roller előtt tca-ztam. De megőrjített a hosszú várakozási és hámlási idő, és a foltjaimon sem segített annyira... amúgy a platinumskincare és MUAC odalakról számos krémet is kipróbáltam, a híres copper peptide-et is, ami semmit sem ér.

Szóval a tca-t még szoktam használni, de ma már inkább az enyhébb mandulasavat kenegetem, az csodaszép bőrt varázsol, és a foltokra is jó.


Belsőleg:

A belső táplálékkiegészítőkben nem annyira hittem, de mivel sajnos egy éve kezdődő rosszulléteim miatt kénytelen voltam valami megoldást keresni, így elkezdtem tudományos szaklapokat olvasni, hogy mi bajom lehet, mit tegyek a gyógyulásért. Eközben bukkantam egyéb infókra is, majd bőszen kipróbáltam.


Szóval rátaláltam az iherb.com oldalra, ahonnan négy dollárért szállítanak (vigyázni kell a vámmentes határra, bár én rendszeresen túllépem, mégsem történt semmi eddig).


Szóval a hatóanyagok (hadd ne írjam le mindegyik hatásmechanizmusát, olvassátok el a review-kat az oldalon és keressetek rá a neten). Amúgy többségük itthon is kapható, de sokszor 5-10x-es áron, ezért rendelem az USA-ból, megbízható márkákat!!!! A shopbuilder-en is sok infó található róluk:

- Alfa-liponsav (ALA- Alpha-lipoic acid)- antioxidáns- ez fontos! 100mg 100 db $6.4

- DMAE- öregedésgátló, sejtmembránjavító, fontos! Napi 100mg, a Twinlab-es 100db-os $6.8 !!!

- Erős multivitamin Alive for woman

- C vitamin 2x- 1000mg

- q10- antioxidáns 100mg (Doctors best 120 darabos volt 9 dollár)

- Pyncogenol- 100mg- ez is speciális antioxidáns, a foltokra jó állítólag, szerintem ez nagyon sokat segített a bőrömön, de drága, 33 dollár volt a 100mg-os.

- Omega 3 olaj és lenolaj

- Hyaluron 100mg

- Resveratol -antioxidáns

- Quertecin- antioxidáns

- és még rendeltem Sylimarin májregenerálót (máriatöviskivonat)

-MSM - nagyon szuper, gyönyörű a bőr tőle, a haj erős- napi 1000mg körüli a jó- sajna nekem egy idő után kiütést okoz, így óvatosan kell bánnom vele!!! Ezt mindenkinek nagyon ajánlom, itthon is meg lehet venni a Biotech boltokban.


Ezek többsége nagyobb dózisban 100 darabos kiszerelésben 10 dollár alatt van. Van olyan termék, amiben az összes szuper hatóanyag megtalálható,de úgy jóval drágábban jön ki a napi adag, így inkább én rakom össze. A kedvezmények és az olcsóság miatt bőven megéri kintről rendelni 4 dolláros szállítási költséggel. Itthon a DM-ben vagy egyéb helyeken semmi hatóany sincs szinte a vitaminokban, táplálékkiegészítőkben.


Kiszámolom majd, mennyi a havi adag, de ha az ALA és DMEA, MSM és egy erős vitamin már elég, szerintem azzal is lehet javulást elérni.

Amúgy az alábbi kuponkóddal lehet kedvezményt kapni az első rendelésből az iherb.com oldalon:RDC918 (10 dollárt asszem).


Amúgy az összetevőket a legdrágább termékekből szedtem- Perfectil, Murad, Imedeen stb., illtve tudományos publikációkból, termékvisszajelzésekből. Ezután összeraktam magam, hogy milyen termékeket vegyek, nagyobb dózisban, töredékéért.


Egyéb krémek:

nekem az iherb- ös MRM MSM krém sokat segített, most tesztelem a DMAE-t és liponsavat is tarmalmazó Derma E krémet, szerintem ez is szuper.


Emelett retinolos krémek- régen az ROC-t használtam, de az drága nagyon, így lett belőle Retin-a, ami szerintem szuper (amúgy külföldről kell behozatni receptre)- most valami más nevűt kaptam szintén orvosi retinol tartalmút. Az Avene Ysethial terméke is tartalmaz retinolt, de szerintem aránytalanul drága.


Emellett a természetes anyagok, mint a shea vaj, kókuszolaj, stb. sokkal jobbak a bőrömnek, mint az ócska loreál vagy boltban kapható szerek. Ezt egyrészről a jomtom-nál szerzem be évek óta, másrészről az iherb-ről rendelgettem egy-két dolgot. Nekem a mannaszappan és a loccittan meg a jónevű márkák aránytalanul drágák (régen marketingben dolgoztam, így tudom, hogy a márkaérték milyen fontos, de az nem a termék tartalmi minőségét jelenti).


Szóval ezek együttese tud komoly eredményeket hozni pár év alatt :-) A bőröm feltöltődött, életttel teli, csillogós, a barna foltjaim (az egész arcom tiszta folt volt) lényegesen halványodik, felszakadozik, a bőröm egyenletesebb tonusú, feszesebb. Pont, mint a reklámok ígérik, de ez most igaz is, nemcsak ígéret :-)

A marketingnek ne dőljetek be, csak az eszeteknek, tapasztalatotoknak.


Postolom ezt majd a másik két fórumba is (roller és a májfolt fórumba).


Sok sikert lányok!

5315. *bakancslista* (válaszként erre: 5312. - Bellavita21)
2013. dec. 15. 20:04

Szia!

Nem tudom ez mit jelent pontosan, de remélem hamar megtalálják a gyógyuláshoz vezető utat és végre minden rendben lesz!

Mielőbbi gyógyulást!

5314. Bellavita21 (válaszként erre: 5313. - Tahiti)
2013. dec. 15. 14:51

A fényvédőket naponta többször kell kenni.

Fizikai fényvédőt használj, ami tartalmaz cinket. Ezektől fehér lesz a bőr (pl. bepanthen), de nem kell félóránként kenni...


Nekem az Avene krémje jött be a legjobban: [link]

5313. Tahiti
2013. dec. 15. 13:19
Sziasztok, nemrèg végig csináltam egy 6 hetes "kurat" a pigmanormmal, több-kevesebb sikerrel, de ezt most hagyjuk is:((, viszont januárban megyünk nyaralni, es rettegek attól , hogy a nap telibe vágja az arcomat csak egyszer, es visszajön az összes folt, vagy mèg tobb is:(. Kérdésem, ( ahogy látom, itt nagyjából mindenki jobban informált nálam a foltok terén, nekem csak van, es szimplán utálom, de annyira nem kutakodom a témában.....), szóval az a kérdésem lenne, ha tudtok segíteni, hogy milyen fény védőt hasznaltok, ami tenyleg ér is vmit, mert nekem eddig tuti bármit kentem magamra, megis elő jöttek a foltok egy kis naptól is, pedig nem napozom, soha, utalok napozni pont emiatt:(((((( Amiket eddig próbáltam, Bioderma, Shiseido, Vichy. Ja , es mind 50-es volt, Shiseidobol a krémet is, es a stick-et is próbáltam, semmit nem ért, kifoltosodtam.:( Előre is köszönöm ha vki tud segíteni!
2013. dec. 14. 18:41
A héten kiderült, hogy hipofizis daganatom van- ez nyomja a hormontermelést, s az ACTh megemelkedett szintje nyomja a melanocitatermelő hormon működését is.... megvan az ok. 2006 óta erre várok....:-)
5311. Nissi (válaszként erre: 5310. - Bellavita21)
2013. dec. 11. 19:18
Hát nem semmi, de most már legalább tudod mi a bajod és tudsz ellene tenni Nekem IRm van ha gyakran hipozol akkor nézesd meg nincs e neked is
2013. dec. 11. 01:38
Hááát én nagyon rosszul voltam, alig tudtam felkelni az ágyból. Mindenféle tünetek jöttek: először alvási nehézség- a magas kortizol nem engedi, hogy aludjak, reggel nem tudok felkelni. Fura fájdalmak- az endokrin rendszer téves üzeneteket ad le. Szőrösödés, állon, bajusz, mellek között, hason. Fehér foltok jöttek testszerte, illetve nagyon rossz fizikai közérzet: a cukromat is felborította sajnos, sokszor hipózom, rosszul leszek, ha nem kapok szénhidrátot. Hasmenés évekig... a mellékvese egy csomó hormont termel, ennek felborulása az egész test fehérjeszintézisére, szénhidrátháztartására hatással van. Menses problémák, magas prolaktin. Feküdtem kórházba, ott pszichiátriára küldtek ... aztán valahogy eljutottam endokrinológiára, ott megállapították a magas prolaktint, aztán a többi hormont is nézték. Azt mondták, még nem mellékvese betegség, ne aggódjak. De szarul voltam....Itthon nem diagnosztizálják a mellékvesekifáradást, egy amerikában is tapasztalt doki segített a felismerésben. Van egy könyv is erről, angolul, ezt átküldte nekem, azok szóról szóra igazak rám. le van írva a terápia is, ha azt betartom, egész jól vagyok....
5309. Nissi
2013. dec. 9. 17:18
En szedtem MSM igaz csak egy üveggel de nekem nem használt.
5308. Nissi (válaszként erre: 5301. - Bellavita21)
2013. dec. 9. 17:14
Mik a jelei a mellékvese fáradságnak? Ha nem nézik honnan tudod hogy az van. Az utóbbi idöben én is sokat hallottam róla ahogy irtad.
2013. dec. 5. 23:24

Kezelik a bajomat, kapok 3 gyógyszert és hétvégén megyek MRI-re, amire 7 hónapot kellett várni. A gyógyszereket nem szedem be, mert attól aztán végképp felborulna a teljes hormonháztartásom, próbálom természetes szerekkel kezelni.

MSM-et bárhol be tudsz szerezni amúgy.

A probléma, a melasma mindenképpen belső eredetű, szerintem igy is kell kezelni. Neked akkor szerencsésd volt Enikő krémjével....

5306. A sziget (válaszként erre: 5301. - Bellavita21)
2013. dec. 5. 01:10

Sajnálom, hogy ilyen lassan derült csak fény a problémádra :-((

Tehát ha azt látják az endokrinológusok, hogy a mellékvese a kifáradás felé tart, azt még nem kezelik? Vajon lehet támogatni valamivel? (gondolom a kevesebb stressz lenne az egyik megoldás, de az sajna sokszor nem választható opció) :-(

Az MSM-et hol lehet beszerezni? Gyógyszertár, biobolt, vagy online rendeljem meg?


Előre is köszi.


Jaaa, és nekem amikor Enikő krémjét legelőször használtam, teljesen eltűntek a foltjaim, 8 éve nem jött vissza azon a helyen. Az is igaz, hogy nem 2 hétig használtam, hanem asszem másfél-két hónapig.

Aztán magasabb hormontartalmú gyógyszerre váltottam, és elindult a lavina...:-((


Jelenleg 5 hónapja nem szedem, azt hittem el fog tűnni az összes ami azóta kijött, de nem..ráadásul nagyon makacs foltok:-(((

2013. dec. 4. 22:16

Félreértés ne essék: mindkét krém használ, én ezt képekkel tudom alátámasztani, ugyanis készítettem előtte utána képeket és csodás lett a bőröm.

Itt az egészség a kérdés....

Más kérdés, hogy utána visszajöttek, pedig még barátnőknek is ajánlottam ezerrel. Egyik barátnőm utána nem sokkal lett terhes, szerencsére semmi baja sincs, de neki is rosszak voltak a májfunkciói, az enyémek is amúgy....

5304. *bakancslista* (válaszként erre: 5300. - Bellavita21)
2013. dec. 4. 19:49

Köszönöm Bellavita21! Sajnálom, hogy Neked és sokaknak nem használt megfelelően a krém. Nyilván, ha nekem sem használt volna vagy megbetegedtem volna mást mondanék és lebeszélnék mindenki, ez érthető. A jövő héten megyek teljes vérképre, (csupán szokásos éves ellenőrzés, szerencsére egészségesnek érzem magam) majd meglátjuk milyen eredményt kapok.

Mégis erős túlzásnak vélem, hogy csupán a hitem segített, hidd el, nem mormoltam varázsigéket a használata közben, illetve csupán, mint egy sima krémet használtam, mindenféle hit nélkül.

Remélem az ilyen problémával küszködők mindannyian megtalálják a számukra legmegfelelőbb megoldást. Mint írtam, csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni, talán csak szerencsés vagyok, hogy nekem használt. Annyi minden nem jött össze az életben, de legalább nincsenek foltjaim.

Szép estét.

5303. A sziget
2013. dec. 4. 19:05

Sziasztok!


Köszi Bellavita21, én is gondoltam rá, hogy csak a biztonság kedvéért érdemes egy hormonszintet is vizsgálni...sosem lehet tudni :-(


Az Enikő krémben nem tudom még mi van, de hidrokinon az tuti, ismerem a szagát :-(


Rákérdeztem Nála, nem tagadta, már az oldalán is kiírta. Még annyit írt mailen, hogy 2%.


Nekem nem halványította egyből, kb. 2 hét kellett ahhoz, hogy lássak valamicske változást, de inkább 1 hónap. Nekem epidermális melasmám van, tehát a dokik szerint a legkönnyebben kezelhető. Szerencsére elég halovány .... de nyáron én is 50 faktorossal nyomon..:-(

2013. dec. 4. 15:38
Kinek van egy iciripiciri mennyisége Guti enikő féle krémből? Kölcsönbe :-)
5301. Bellavita21 (válaszként erre: 5287. - A sziget)
2013. dec. 4. 15:04

Kedves A sziget!


Nekem is mellékvese fáradtságom van, ahogy alant írtam.

Nekem évekig alakult ki, sokszori anyagi, egzisztenciális összeomlás, párkapcsolati problémák miatt halálra idegeltem magam.

Van egy könyv is erről, abban foglaltak nekem segítettek. Most nagy sláger a téma, rátapintottak megint vmi jól eladhatóra Usa-ban, de csak akkor van ilyen bajod, ha a hormontesztek is ezt alátámasztják. Sara Gottfried egy komplett üzletágat épített erre rá kint az USA-ban. A könyv- Adrenal Fatique, the 21st century stress syndrome tanácsai sokat segítettek, kezdek jobban lenni.

A mellékvese problémák kihatnak a női hormonokra is, én is már összevissza menstruáltam, de a táplálékkiegészítők sokat segítettek. Mellékvese fáradtságra szedem a Maca-t, Ashwagandha-t és Rhodiolát.

Amúgy az öndiagnózist kerüljétek, menjetek endokrinológushoz. Bár a mellékvese kifáradást nem diagnosztizálják, csak a végső betegségig való eljutáskor mondanak bármit is a dokik (Cushing, Addison), szóval rá van utalva az ember, hogyha rosszak az eredmények - de csakis akkor!!!- kezdjen el törődni a saját egészségével!!!!!!!

5300. Bellavita21 (válaszként erre: 5289. - *bakancslista*)
2013. dec. 4. 14:55

Kedves Bakancslista,

Nyilván a te dolgod, hogy mit csinálsz magaddal, mi csak azért írjuk mindezt le,mert sajnos ugyanezt a folyamatot jártuk végig.

Mivel pszichológiával foglalkozom, ezért van arról ismeretem, hogy az emberek hite hogyan működik, sokszor azt látják, amit látni akarnak, és nem a valóságot,tényeket hiszik el. Mennyi átverés van az országban, amely csak a hitre alapszik! Az még csak ok, ha a pénzedet veszik el, de itt a saját egészséged a kockázat!!!!


Végigjártuk ugyanezt az utat, örömködtünk a csodás bőrünkön, mire mindenkinek valami baja lett egyszercsak....


A te dolgod, mit csinálsz, én csak azt érzem, hogy valamennyire kötelességem átadni ezen információkat,ha már tudunk róla.


És a hit csodás dolog, de csak a hitre alapozva nem szabad döntéseket hozni. Marika egy utolsó könyvtáros volt a vegyiműveknél vagy hol, soha semmilyen vegyészi területen nem dolgozott!!!!!!!!!!!!

Nincs engedélye sem, semmilye. Eladja a sztorit, hogy költőnő meg ilyesmi, ami még fedősztorinak is rossz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook