Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kell hajat fonni? fórum

Hogyan kell hajat fonni? (tudásbázis kérdés)


16. josey
2008. ápr. 9. 15:08

Sziasztok.

Ez a "parketta" elnevezés nekem új...

15. Bernuska (válaszként erre: 2. - 2a5bff1a1e)
2008. márc. 29. 21:50

Szia!

Az én kislányomnak derékig érő, nagyon vastag hosszú haja van, minden reggel parkettába fonom neki... :) szerintem 5 perc alatt megvan, ahogy te a csurit unod, úgy én már ezt a fonást, pedig bármilyen formában megcsinálom neki: hullámosan, koszorúba, kétágba... stb.

Én azt szeretem nagyon, amikor a fejtetőn 5 ágba fonom parkettába egy 10 centis szakaszon, és alul kiengedve van a haja. Ennek csak annyi a nehézsége, hogy egyenletesen és egyenesen legyenek a tincsek elválaszva egymástól.

14. Andrea1977 (válaszként erre: 12. - Wanda910814)
2007. júl. 3. 15:46
www.alexandra.hu
13. Menyó
2007. júl. 2. 12:59
Meg lehet "bolondítani" a hagyományos és persze a többi fonást is azzal, hogy nem befelé fonod a hajat, hanem kifelé. Tehát a tincseket nem felfelé teszed, hanem a fonat alá. Nem tudom érthető-e amit írtam?
2007. júl. 2. 12:51
Melyik oldalon van ez a könyv???????? Légyszi írjátok már meg! Köszike :-)
11. Andrea1977 (válaszként erre: 9. - TandiAndi)
2007. jún. 28. 13:18
Bocsi! 1499Ft-ba kerül! 1 napos szállítási határideje van! 25 féle hajfonatot mutat be és még a hajápolással is foglalkozik!
10. Andrea1977 (válaszként erre: 9. - TandiAndi)
2007. jún. 28. 13:14

Kedves Andi!

Az Alexandra könyvkiadótól megrendelheted a Hajfonatok c. könyvet! Nagyon szép dolgok vannak benne! Az oldalukon, meg is nézheted! Online rendelés esetén 1699Ft-ba kerül!

Üdv: Andi

2007. jún. 6. 19:16

Nem ismertek olyan oldalt, ahol le van rajzolva, hogyan lehet ezt a parketta fonást megcsinálni?

Én értem, és tudok is, viszont a sajátomat nem tudom így befonni. A párom türelmes és ügyes, de ha nem látja, nem tudja megtanulni, és nincs senki, akinek a haján prezentálhatnék:)

Már majdnem derékig ér a hajam, és nyáron meg lehet tőle bolondulni.....

2007. jún. 4. 12:58
Nagyon szép a búzakalász fonás is! Ezt két ágból kell fonni! Próbáljátok ki!
7. anita72 (válaszként erre: 6. - PIROS35)
2006. dec. 18. 13:47

Ez a parketta fonás.

Az én lányomnak is volt már majdnem derékig érő haja, ősztől úszunk, ugyhogy olló lett a vége. Most kis kleopátrás, csütörtökön néptánc fellépésük lesz, nem tudom, de be kellene valahogy fonnom. Szerintem ma már nekiállok gyakorolni.

2006. dec. 17. 16:25

Az én kislányomnak fenékig érő,vastag szálú haja volt (most már levágattuk a harmadára,mert nehéz volt kezelni).A húgom próbált megtanítani különféle fonásokra,de sehogy sem sikerült neki.(A simafonáson kívül és sem tudtam mást elkészíteni.)

Van egy olyan fonás,nem tudom,hogy hívják,amit mégis sikerült elsajátítanom,hogy a hajat hátul kétfelé kell venni,majd mindig egy kicsi kell hozzá venni (minél véknyabb tincseket,annál szebb lesz).Végülis hasonlít a sima fonáshoz,csak az egyik oldalt mindig vastagabb haj lesz,amiből majd leveszel,és utána a másikból.Nem tudom érted-e de ezt másképp nemigen tudom leírni.

5. 2a5bff1a1e (válaszként erre: 4. - Rekus)
2006. aug. 3. 11:23

Kipróbáltam a francia fonást... Nagyon aranyos lett.

Szerencsére a gyereknek van türelme, ügyesen végigül, míg én szerencsétlenkedek... : ) De tényleg szép lett, ő is meg van elégedve a művemmel. : ))

2006. aug. 3. 10:38

Ha az egyszerű hármas fonást ismered, akkor már nyerő vagy:) Az mindennek az alapja.


Ahogy a legegyszerűbb elkezdeni:

Gumival összefogod a haját a fején háttul, és copfot három felé veszed és befonod. Szerintem így a legegyszerűbb befonni.

Aztán lehet ugyanezt, de ugy hogy nem gumizod előtte össze a haját, hanem kifésülve háromfelé veszed, és úgy fonod össze.

Egy másik változata, ha középen kettéválasztod a haját, és a két felet fonod be külön-külön. Ez nagyon aranyos kislányokon:)

Aztán parketta vagy francia fonás néven ismerem:

A homok feletti részből veszel három tincset, És nekiállsz fonni, de a szélső tincshez egy kicsit veszel mindig oldalról, míg végig nem érsz a fején. Aztán onnan sima fonással befejezed.

Lehet ugyanezt kettéválasztott hajjal is, de ahhoz már gyakorlat, és főleg türelmesen ülő gyerek kell:)

Ezzel a módszerrel - hogy három kicsi tinccsel elkezded a fonást, és a szélső tincsekhez oldalról veszel egy kicsit - lehet úgy is haladni, hogy először a fejtetőről indulva fésülöd szét a haját (hogy a hajból előlre is kerüljön), és az egyik fültövétől indulsz. A fonás során a hajas fejbőr szélén haladsz, és így koronaszerűen fonod körbe a haját. (Ha nagyon sok, vagy vastagszálú a haja, akkor nem fog ez szépen kinézni:(, mert nagyon vastag lesz oldalt.)

Meg lehet sok kicsi tincsbe is befonni, de ahhoz birkatürelem kell:)

2006. aug. 3. 09:37
Ne izgulj, én is. Azzal is nagyon csinosak! (Pedig már hányszor megtanítottak a másik fonásra! Tudom is vagy 10 percig... Mindig elfelejtem...)
2006. aug. 2. 21:22
A kislányom haja végre közepes hosszúságúra nőtt... Mivel igazi kislány, ezért nagyon szereti, ha becsurizzuk a haját. De mostmár lassan unalmas, be szeretném fonni a haját. Csak egy gond van, nem tudok fonni... : ) Csak az egyszerű "hármas fonást" ismerem...
2006. aug. 2. 21:19
Hogyan kell hajat fonni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook