Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aura érkezése fórum

Aura érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aura érkezése

2009. febr. 11. 20:50
Szia. Nem is tudtam ,hogy otthon szültél! Gratula mégegyszer....gyönyörű ez a lány!!!!
2008. aug. 18. 18:28

Gratulálok és irigykedek Rátok, hogy ilyen szépen és simán ment minden. De ne felejtsük el, hogy sajnos nem mindig megy így, ezért én azt gondolom, hogy felelőtlenség bárkit is otthonszülésre bíztatni.

Problémamentes 9 hónap után mégis császárral szültem, pedig, nem tudtam volna elképzelni, hogy ne simán bújjon ki a fiam.

A mellkasán és a nyakán volt a zsinór-szegénykém képtelen volt megszületni. /Burokrepesztés után majdnem fekete magzatvíz, tágultam gyorsan de gyerek sehol./ Mindketten ott maradtunk volna!

7. diagonalt (válaszként erre: 6. - Sz.Csirke)
2008. júl. 30. 08:11

Szia!


Nagyon szép szüléstörténet volt.

A háborítatlanság talán a legfontosabb.Rühelltem,hogy a szülőszobán megmondták,h mit csináljak.Vagyis meg akarták.De szerencsére hagytak nyugodtan vajúdni,és csak 1*-1* néztek rám,hogy megvagyok-e még.Meg csak az utolsó egy órát töltöttem ott.Nekem az első 2 ujjnyi tágulás tűnt végtelennek,utána pik-pakk 1 óra alatt megvoltunk.

Elhatároztam,hogy a következő szülésemet is így szeretném,csak akkor előre megkérem a dokit,hogy a burokrepesztéssel várjon,és csak akkor,ha nagyon nem akaródzik.(Molófájásaim voltak,mikor a doki repesztett,mert az istennek sem akart megrepedni.)Hagyjanak magamra,békén vajúdni.A fájásmérő bigyó is zavart az utolsó órában.Volt,h éppen fájásom volt,a szülésznő meg valami bonyolultabb mozdulatot akart tűlem.Erre mondom,h várjon,mert fájok.Ránéz a gépre:"Dehát nincs is fájás."No itt elfutott a pulykaméreg,a gép vagy én érzem?

2008. júl. 26. 15:52

Koszonom szepen, nagyon kedvesek vagytok!


En is hiszek abban, hogy ha beindul a szules, akkor nem all le csak ugy ok nelkul, es ugye az egesz fajdalom kerdes is fejben dol el. Nekem sem vagtak a gatam, megis gyorsan gyogyult.

Egyebkent ha korhazban lettem volna, biztos beinditottak volna a dolgokat legalabb burokrepesztessel, aztan oxitocinnal, ahogy szoktak, mivel semmit sem tagultam tobb mint 10 oran at. De szerencsere senki sem surgette a picit, igy mikor o vegre keszen allt, hipp-hopp megszuletett:)


Hogyha ez a tortenet egy kicsit kozelebb hoz valakit a termeszetes szuleshez, akkor mar elerte a celjat.


Sok erot es turelmet kivanok mindenkinek, aki most all ezelott a meghatarozo esemeny elott!

2008. júl. 25. 21:15

Nagyon gyönyörű, megható történet. Én is már várom a nagy pillanatot- 4 napja fájdogál a pocim, de csak az alja. Egyszer (mosogatás közben) a derekam is úgy megfájdult, mint annak előtte soha, ez is elmúlt. Olykor megkeményedik a méhem. Sajnos mindiez még semmit nem jelent- csak azt, h készülődik a picike. Pedig én olyan kíváncsi vagyok már Rá ;)

Az otthonszülés nekem is szimpatikus. Irtózom attól a gondolattól, h átvágják a gátamat. Az egy baromság, h az egyenes sebszélek könnyebben gyógyulnak- egészségügyben dolgoztam. Ráadásul egy csomó olyan történetet hallottam, h a kisanya tágulása egyszercsak leáll- váleményem szerint pszichés okokból- nem érzi biztonságban magát- nővérek és orvosok fontoskodva körülveszik, akár durván megvizsgálják.

2008. júl. 25. 17:17
Gratulálok, s gyönyörű beszámoló volt. Én eddig nem tudtam h otthon vagy kórházban, de most már biztos vagyok hogy otthon vagy szűlésházban szeretnék majd lenni.
2008. júl. 25. 14:08
Szép történet, egy igazán természetes szülés, gyönyörű nagy baba! Csak gratulálni tudok!!!
2008. júl. 25. 13:53
Gyönyörű, nagyon megható, gratulálok még egyszer a tündérlánykához, nagyon ügyes voltál!!!
2008. júl. 25. 11:03
Első babánk születésének története hosszan és részletesen. Kórházi szülést terveztünk, mivel az otthonszülést túl veszélyesnek éreztem. Igaz, nagyon vágytam rá, de a kórházi körülmények sem sokban tértek el az itthoniaktól. Azonban a lányom ezt másképp gondolta...

Ugrás a teljes írásra: Aura érkezése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook