Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jó-e a digitális mérleg és hogyan méri a testzsírt? fórum

Jó-e a digitális mérleg és hogyan méri a testzsírt? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 27. 22:34
Jómagam egy Beurer BF 18-cal méregetem magam, szerintem érdemes beruházni rá. Pár perc kalibrálást követően már használható, akár öt profil is létrehozható. Három-négy éve megbízhatóan működik. Nagy pontosságú, nemrég csináltam egy kontroll mérést egy orvosi testzsír mérő eszközzel, és 0,8% volt csak a különbség (igaz, pár óra is volt a mérések között).
2013. márc. 1. 09:12
Ja, ha szőnyegre rakom, 2 kg-val kevesebbet mér :)
2013. márc. 1. 09:11
Sztem testsúly mérésére is alkalmatlan,nem hogy testzsír mérésre. Akárhová pakolom a mérleget, mindannyiszor mást mutat, és + - 1 kg eltérésekkel, 30-40 cm távolságon belül. Mondják hogy érzékeny a talajegyenetlenségre. Hát nálam minden szépen ki van burkolva egyenesre, és sehol sem mér egyformán. Kb. ugyan annyi egyenetlenség lehet a talajban, mint bárhol máshol, ilyen eltérésekkel nem mérhet egy mérleg. De sokszor ha ugyan ott hagyom és ki-be kapcsolom, újra ráállok, fél kilóval kevesebbet vagy többet mér. Sztem nem jók. Szép egy fürdőszobában, mert üveg, meg fém, meg minden egyéb, és nem létező tudással felruházzák őket. Testzsír %? Ugyan. Max. egy vödör zsír lemérésére alkalmas :), de arra is csak akkor ha több mint 3 kg, ugyanis ez alatti súlyt nem mér meg, meg se mozdul. Direkt kipróbáltam kilós cukrokkal, és 3 kg-nál 10 dkg-t csak felfelé. Nem hinném hogy manapság több cukrot tesznek a zacskókba, inkább kevesebbet. Nyilván eladom és veszek egy hagyomás mérleget.
2007. okt. 30. 09:07
szerintem a digitális mérleg nem testzsír mérésére való
15. c299b9bcdc (válaszként erre: 6. - 7130b15964)
2007. okt. 6. 21:34

Milyen az az elektromos impedanciás mérés?


Én ma voltam egy mérésen, nem tudom, de volt egy ilyen készülék, magam előtt kellett tartani és mindkét oldalt kicsit vizes hüvelykujjal meg kellett nyomni egyszerre egy-egy gombot. Kis idő múlva kiirt egy értéket (16), de ez nem tudom milyen érték. Ennyi kilónyi zsírom van?

14. pufika (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 12. 10:59

Igazad van. Na de azért megnyugtató számokban is látni, hogy az a 2 számmal kisebb ruha mondjuk 15 kilót jelent.


A testzsír viszont engem sem érdekel.

2007. máj. 12. 06:59
Ha csak a fogyás miatt kell mérleg, akkor felesleges. Látom a ruháimon, ha 2 számmal kisebb méretű kell.
2007. febr. 4. 10:39
Digi mérlegek nem jók testzsír mérésére /egyáltalán nem a pontos értéket kapjátok/.
11. Margitnéni (válaszként erre: 9. - 7130b15964)
2006. dec. 11. 13:46
A lényeg, hogy több helyen mérik, így már biztosan pontos képet ad. Bár szerintem nekem felesleges lenne megméretni, úgyis tudom, hogy csupa zsír vagyok. Ez gondolom akkor érdekes, ha már fogyott az emberlánya, és így látja, hogy mi a helyzet.
2006. dec. 10. 09:37

van 3 pontos és 7 pontos mérési módszer.

Kép nélkül fölösleges is nekiállni, mert fontos pontosan tudni, hogy hol kell mérni.

neten sok helyen megtalálható pl:

www. tesztoszteron. hu/ taplalkozas_elmelet_kalkulatorok_testkomp.php


(a szóközöket szedjétek ki)

9. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2006. dec. 9. 18:41

felkar, csípő, hát, oldal, has, mell, comb

Ezeket átlagolják és ebből következtetnek a teljes testzsírszálalékra.

8. Margitnéni (válaszként erre: 7. - 575e11e2d1)
2006. dec. 9. 17:59
És melyik testrészen nézik a bőrredőt, mert nem mindenhol egyforma? Nekem pl. ha valaki csak a karomat látja,nem mondaná meg,hogy mekkora a fenekem.
2006. dec. 9. 15:07

Hogy honnan tudom? A tükörből :)

(De ott sem mindegy, hogy melyikben nézem... Sok a csaló tükör ám!)


Egyébként bőrredő mérés a legjobb módszer.

6. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2006. dec. 5. 20:55
Bőrredőméréssel (kaliperes, olyan fém izé, amivel összefogják a bőrt), meg elektromos impedanciás méréssel. Ez utóbbi pontosabb lehet, csak mondjuk nem mindegy, hogy laboratórium számára készült profi készülék vagy valami kevésbé pontos. A fémcsipeszesnél meg a belső lerakódásokat nem lehet megállapítani.
5. gyopár (válaszként erre: 4. - 575e11e2d1)
2006. dec. 5. 20:01

Szia!


A 7-8%-ot honnan tudod? Milyen egyéb módszer van, amivel ez mérhető?

2006. aug. 3. 09:59

Testzsír mérésére teljesen alkalmatlanok ezek.

(nekem 20%-ot mér, amikor 7-8%on vagyok)

3. time
2006. aug. 3. 09:50
Köszi a tapasztalatot Rózsa! Mi a pontosság miatt gondoltuk, hogy veszünk ilyet, a testzsír az csak + lenne. Most több helyen láttam leárazva 3500-4000 körül.
2006. aug. 2. 21:46

Szia!

Nekem az van!Hát ahogy már leirtam a mérlegfüggök rovatban,ezen nem lehet csalni hogy billegsz meg jobblab balláb stb.Ez mindig annyi amennyi!

A testzsirt meg a vizet méri elektromos kisugárzással ezért kell elöbb papucsba utána nélküle ráállni.aztán ad értéket és egy táblázatban nézed meg hogy jó-e vagy nem.5000 volt leértékelve a baumaxba.

Az őszintét megmondva elöször érdekes de aztán eszedbe se jut majd( max. 2hónaponta) hogy zsirt mérj rajta!

1. time
2006. aug. 2. 18:46
Jó-e a digitális mérleg és hogyan méri a testzsírt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook