Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációs problémás:rövid vagy hosszú ciklusok, kimaradások, rendszertelen, erős vagy gyenge vérzés hirtelen én ennek lehetséges okai?! fórum

Menstruációs problémás:rövid vagy hosszú ciklusok, kimaradások, rendszertelen, erős vagy gyenge vérzés hirtelen én ennek lehetséges okai?! (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Zebra25 (válaszként erre: 40. - Eszter.ids)
2014. febr. 23. 16:04
Ezzel el kell menni egy endokrinológushoz mindenképp. Valszeg hormonproblémád van.
2014. febr. 23. 14:48
sziaszok, egy kérdéssel fordulnék hozzàtok, remélem tudtok segiteni. rendszertelen kb 40 naposak voltak a ciklusaim, mig a dokim ajànlotta az inofolicot, amitol màr dec 25 ota nem jon meg, 60 napja.... ilyen nem nagyon fordult elo, méregettem ciklus elején a homet, de vonalzo 36.5 volt, el is keseredtem. erre pénteken volt ovulàcios fàjdalom, tojàsfehérje szeru nyàlka, este csinàltam egy ovu tesztet és pozitiv, a homet mérem, az utobbi 2 napban 36.8. szoval ez lehetséges, a 60. napon peteérés??? szerintetek, ha igy sikerulne a baba, megmaradna? vagy ez valamilyen sulyosabb hormon probléma? mert végul is van pé, csak késon.... egyébként megyek vérvételre a kovetkezo ciklusban, ami ugy tunik 14 nap mulva lesz... csak ha esetleg valakinek van tapasztalata, kérlek irjàtok meg. koszonom!!!
39. Pici69
2011. szept. 7. 14:06

sziasztok!

olyan problémám lenne,hogy most 16-án kéne megjönnie de most vasárnap (4.-én) barnás gyenge folyás vagy inkább nyálka van. Néha érzem is h "van hasam" nem fáj csak fura..nekem ez menstruáció előtt 2 nappal szokott lenni.. tegnapelőtt együttlét után véreztem is de gyengén, mintha megjönne meg,de ma meg semmi(mondjuk még korán is lenne ahhoz), csak barna nyálka megint. szerintetek mitől van? felfázás vagy mi ez? májusban hagytam abba a fogamzásgátlót lehet, hogy most jön ki a mellékhatása? terhes nem vagyok!

38. Kocska (válaszként erre: 35. - 496b72c196)
2011. aug. 20. 01:11
nyugi nekem 13 napra és 50-re is megjön és már van egy lurkóm :)
37. Kocska (válaszként erre: 36. - Nua8)
2011. aug. 20. 00:59
Ha vérzik,akkor valószínűleg nem terhes.de a gyógyszertárban lehet venni már párszáz forintért is tesztet vagy drogériákban 1000 körül. Vegyetek egyet vagy vetessetek valakivel aki mer venni és csinálja meg ,hogy megnyugodjon.a köv.bulira meg még ivás előtt készítsetek gumit :)
36. Nua8
2011. aug. 19. 17:41

Sziasztok!

Egy barátnőmmel együtt regisztráltunk ide, mert felmerült nála egy apró probléma és nem mert egyedül segítséget kérni.

Szóval, az a helyzet, hogy néhány hete táborozni voltunk pár ismerősünkkel és mindannyian rendesen ittunk is egyik este. Ő lefeküdt az egyik sráccal, részletekre sajnos nem emlékszik (szerinte az alkohol hatása). Most meg, 1hetet késve jött meg neki és az eddigi, mondjuk úgy hogy megszokott, mensijéhez képest ez elég gyenge ami most van. Lehetséges hogy terhes vagy fölös a para és csak a melegre reagál így a szervezete??

Előre is köszönjük, ha tudtok segíteni =)

35. 496b72c196 (válaszként erre: 34. - Gyongyig)
2011. máj. 25. 07:20
Szia! :) Köszönöm a válaszod. viszont... ilyen rövid ciklussal egyáltalán hogy tudna terhes lenni egy ember? Nem szeretnék, csak elgondolkoztam ezen... sokaktól azt hallom, hogy így bizony kizárt... :)
34. gyongyig (válaszként erre: 33. - 496b72c196)
2011. máj. 25. 07:13
Szia Niki!Nekem 24 napos ciklusaim vannak es minden doki azt mondta teljesen normalis igy,az igaz hogy 3-4 nap alatt vege.
2011. máj. 24. 11:00

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy 22-24 napos ciklusom van? Régen is voltak problémáim. Fogamzásgátlót nem akarok szendi. Eddig úgy tartottuk rendben, hogy 3 hónap gyógyszer, 3 hónap pihi, de sajnos amint abbahagyom, a második hónapban már megint alig van 2 hét a két mensi között. Nagyon kellemetlen, mivel 6-7 nap egy mensi nálam... számoljátok ki! :) Tök gáz! :) Volt valakinek hasonló tapasztalata, tudna ötleteket adni? :) Előre is köszönöm! :)

2011. márc. 3. 12:15
Sziasztok nekem olyan jellegű problémám van ,hogy nagyon erős a menzeszem.esetleg nem lehet valamit kezdeni?jó lenne ha gyengébb lenne.sajnos azokon a napokon alig tudok ki mozdulni:(.köszönöm a segítséget .
2009. máj. 19. 11:34

Sziasztok!


3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, most először van olyan, hogy görcsölök nagyon, ráadásul darabos a vérzésem. Mitől lehet ez?

2009. febr. 2. 22:58
Sziasztok! Nekem 14 éves korom óta van meg és sosem volt rendszeres.Már nagyon únom hogy van amikor hónapokon át nincs meg, majd a kimaradt időt egyszerre pótolja be, és 1 hónapon át tart.Természetesen a nyaralások időpontjai mindig beleesnek :)Az orvosok "csak" azt tudják javasolni: Szedjek fogamzásgátlót, az majd beállítja. Ha kérdeztem mi miatt lehet ez a probléma, legkönnyebb volt a serdülőkorra fogni.Szerintem 20 évesen már ez nem normális.Arra is gondoltam, lehet cisztám van.Mindenképp el kell ezzel mennem orvoshoz.Célszerű magánrendelésre, mert ott foglalkoznak is a beteggel...
2009. jan. 19. 16:53

sziasztok!

Szedtem egy évig fog.gátlót, de szeptemberben abba hagytam,mert nem vált be...azóta viszont alig folyik vmi vér mikor menstruálok...gondolom ez nem normális nem? Mitől lehet? A napokban rászántam magam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz, de szabin van. Érdemes egyáltalán foglalkozni vele szerintetek,vagy majd helyre jön?!

28. miért?? (válaszként erre: 27. - Miért??)
2008. dec. 20. 20:38
:(:(
2008. dec. 19. 18:23

Sziasztok!

Másfél hónapig szedtem a fogamzásgátlót, miután arra került a sor, hogy óvszer nélkül történt a dolog. Eljött a mensi ideje...de olyan volt, mint akkor, mikor nem szedtem fogamzásgátlót.(tudjuk, h mi a különbség)

Szerintetek lehetek terhes???? Vagy miért volt ez így?

26. 2ab728965c (válaszként erre: 25. - Mongi)
2008. aug. 8. 08:28

Szia, a legfőbb ismérve a petefészek UH-os képe: sok apró tüsző mindkét ováriumban, amik nem érnek meg soha,( vagy csak nagyritkán és tökéletlenül) csak megvastagítják magát a petefészket.

A külső jegyek pedig:különböző fokú hasra lokalizálódó elhízás ( nem mindenkinél) , fokozott szőrnövekedés, magasabb inzulin szint és vagy ciklus-zavarok, vagy pedig meddőség, ez is egyéni. (A nagyon szerencséseknek nincsenek vérzészavarai)

Szerencsére vannak jó szakemberek és jó gyógyszerek is a kezelésre---elmulasztani sajnos nem lehet, de tünetmentessé tenni az illetőt igen.

Érdemes sokat kutakodni Doki után, mert ez esetben a minél magasabb szintű hozzáértés a legfontosabb, tapasztalatból írom!

25. mongi
2008. aug. 7. 20:44

Bolondfáni!

Tudom,hogy Te jártas/olvasott vagy ezekben a dolgokban...ill. érintett is,válaszolnál?:D

Tulajdonképpen mik a PCOS tünetei?

(Bocsánat,nem fórum téma,de itt és most jutott eszembe.):))

2008. aug. 7. 19:43

Igazad van, most néztem hogy még nagyon fiatal vagy, tehát rengeteg időd van arra hogy megfoganj.

Ha nem görcsölsz rá, biztosan sokkal hamarabb fog sikerülni, sok sikert!

2008. aug. 7. 13:43
Köszönöm a tanácsokat, nagyon megbízok a nőgyógyászomban aki az egyetemen is tanítja a tudományt. Ami nagyon szimpatikus számomra az az hogy nagyon megnyugtatott hogy ha majd babát szeretnék hagyjam abba a szedést és 2 hónap védekezés után, nyugodtan védekezés nélkül folytassuk az életünk. Azt mondta hogy csak akkor menjek vissza hogy rásegítsünk a fogamzásra ha 2 év után sem jön össze. Elhatároztam hogy nem fogok görcsölni a babán. Nem akarok csak gyerekcsinálás céljából szeretkezni. Elhatároztam hogy teljesen az élvezetre koncentrálok, és ha lesz baba az jó ha nem az is. Persze ha 2 év után nem jön össze akkor irány a nőgyógyász és mindent megteszek hogy legyen. De addig csak lazán!
22. 2ab728965c (válaszként erre: 21. - 2250724d1a)
2008. aug. 7. 08:20

Szia Nimpha, egy nagyon alapos endokrinológus és egy ugyan ilyen alapos, hormon-témában rutinos nőgyógyászra van szükséged.

A PCO sajnos meg nem gyógyítható, de kiválóan karban tartható betegség ha jó szereket szedsz rá, és szülni is lehet, csak kicsit hosszas gyógyszeres előkészítést igényel, no meg nagyobb odafigyelést az indukált terhesség miatt.

Én PCO-san szültem hármat, ezért merem ezt mondani.

Nagyon fontos hogy szakavatott orvos kezében légy!

21. 2250724d1a (válaszként erre: 11. - Mongi)
2008. aug. 5. 23:42
Igen PCOs vagyok.
2008. júl. 30. 14:53

Szia!


Már én sok nőtől hallodtam, hogy ez a fogamzásgátó inekciótól egyátalán nem jön meg a mensi. Ha jól tudom ezt mondják is.

Annyi biztos, hogy szeritnem válts nődokit ha tusz. Érdeklődj, hogy ahol laksz kit ajánlanak.

Szerintem az lenen a legjobb ha nem szedél most semmi hormonális dolgot. Mert egyik se igazán jó. Ezt én is úgy mondom, hogy van mogöttem 7 év gyógyszerszedés.

Amit esetleg én tudok javasolni ,hogy hagyd abba a gyógyszer(persze ezt a levelet már szedd végig, mert ha nem, akkro mégjobban rontasz a helyzeten) és probáld ki a PreMens nevű hómeós készítmányt. Ez barátcserjéből készül, gyógynövény. Ez általában rendezi a ciklust, de legalább 3 hónapig kell szedni.

De az orvos váltást mindenképpen javasolnám!

2008. júl. 30. 13:00
sziasztok erre kérnék vélaszt aki tud segitsen. tavaj junius ban átáltam eggy másik fogamzás gátlóra elötte novinetét szedtem mellékhatás nélkül, elmentem nögyogyászhoz kinek mondtam hogy anyagilag nem megy tovább a szedése igy irjo valami mást irt is valami olcso inekciót mej 1000ft és 3 honapig véd igen ám de havim se jött meg töle teljesen felborut minden 20 kiloval lettem nehezebb.visszamentem az orvoshoz adott valami tabletát hogy visszaáljon mostmár eggy év telt el és még mindég nem ugy müködik ahogy kéne alvadt cucos jön reggelröl 1 napig és kész a ciklus Természetesen melléfüzve már tavaj oktoberban abbahagytam azt a inekciot visszatértem a novinetére aszthitem jobb lessz de semmi most akarok visszamenni az orvoshoz hogy mostmár tényleg csináljunk valamit mert nekem senki ne mondja hogy ez a vérzés havonta normális. ha valakinek volt hasnló panasza kérem válaszoljon adjon tanácsot mit tegyek
18. Nefertiti. (válaszként erre: 17. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 29. 08:57

Előfordulhat, hogy a ciszta is bekavart.

A nődoki valószínű elküld hormonvizsgálatra. Vagy ő is javasol valamilyen homos készítményt. Elég sokféle van. Ha bírod a gyógyteákat azzal is jól lehet ciklust rendezni. Pl cickafarfű tea, valaki mindig ezt issza, napi 1-2 csészéval. Illetve cickafark + palástfűtea, azt mondják, hogy 14 napig cickafark, utána 14 napig palástfű, de ez elméletileg peteérést serkent, de persze ettől beálla a cilkus is. Nekem ez nehezen alkalmazható mivel 40 napos ciklusnál nagyon nemtudom ,hogy van a pepetérés. De a nagykönyv szerint a mensi napja elött 14 nappal van peteérés.

2008. júl. 28. 19:00

hát nem örölök, h most állt be. mióta gyerekorom óta rendesen beállt azóta 28nap szabadnapom van!!!

márciusról áprilisra változott meg!!

előtte egy héttel fáj.... most hehát alig 2 hetem van amikor tök jó

és most úgy érzem örökké menstruálok...

nem gazdaságos sehogy sem.


fogamzásgátlót nem szedhetek mert anno problémáim akadtak...

akkor a doki azt fogja mondani most rendeben van és kész elküld a fenébe?

ma akartam menni hozzás de sztabin van.

ja még vmi!!! ami talán fontos!!áprilisban vettem észre egy czisztát amit a hüvely mellett könnyű kitapintani - már le is szívta egyszer...

lehet, h e miatt is borult fel a ciklus?

16. Nefertiti. (válaszként erre: 15. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 28. 16:01

Akkor most állt be a ciklusod, eddig 34 naposak voltak.

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor is 3 hét lesz a mensi, 21 nap a gyógyi és 2-3 napra rá megjön, tehát kb 25 napos ciklusiad lesznek.

7 évig szedem fogamzásgátód, tehát azért ebbe nvan tapasztalatom. Egyébként jó dolog, de ha utána nemtud vissza álln ia szervezet az elég nagy szívás. Én most tartok a 29 napon Premens tabival, kiváncsi leszek kihúzom-e 40 napig vagy segit és előrébb hozza.

15. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 14. - Nefertiti.)
2008. júl. 28. 12:14

de akkor is két vérzés között eddig nekem 28nap volt

percre és napra pontosa....

és most lerövidült. 3hét van amikor nincs menszesz.

14. Nefertiti. (válaszként erre: 12. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 28. 09:54

Szia Judit0916!


Akkor nem jól számolod!


A ciklus a mensi első napjától tart, tehát neked gyakorlatilag tankönyvi 28 napos ciklusaid vannak!

13. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 6. - Nefertiti.)
2008. júl. 26. 14:35

szia

nem nem az első napjától számítom.

mikor elmúlik a vérzés onnantól 22 napra jön meg.

tudom ez másnak talán normális de nekem mindig 28napra jött meg.

vki felvetette az endokrinológust: na az is volt és rendben

mert volt ilyen problémám.1x nagyon rendszertelen volt és elküldtek vizsgálatra és alul termelt a pajzsmirigyem.


ez rendeződött és azóta is évenként ellenőrizve van vérképpel.

12. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 10. - Mongi)
2008. júl. 26. 14:31

szia

tehát itt vki írja honnan számolom a 22napot?!

6 napig mart a vérzés és az első vérzés nélküli naptól számítva 22napra jön mindig meg.

tehát 3 hét múlva megint kezdődik minden és ez olyan rövid!!!

már megszoktam a28napos ciklusokat.

de a kérdésedre válaszolva: igen történ akkor változás az életemben öröm és nem bánat hála isten de azóta is ha elmúlik a vérzés rá 22napra megjön megint és úgy gyűlölöm!!

fogamzásgátlót nem veszek be többé az életben!

de megyek hétfőn vagy kedden nőgyógyhoz!!!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook