Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te hogy viseled a menstruációs napokat? fórum

Te hogy viseled a menstruációs napokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. márc. 5. 11:43
Én is nagyon szenvedtem főleg az első második napban, de úgy, hogy a görcs mellett hánytam is. Hiába szedtem be a sok szemét fájdalomcsillapítót, nem hatottak. Kb. 3 hónapja líciumot eszek, és azóta teljesen jól elvagyok. Nem mondom, hogy beveszek egy szemet és csodát művel, de rendszeres fogyasztása nekem nagyon segített. Már előre féltem azoktól a napoktól, most meg mintha elvágták volna, és hónapról hónapra jobb lett tőle. Egyébként meg nagyon gyógyszerellenes vagyok, hiszen a fájdalomcsillapító nem szünteti meg a problémát, csak elvágja az agy és az idegek közötti kapcsolatot, így maximum nem érzed a fájdalmat, de az valójában nagyon is ott van. Persze egyszerűbb ilyenkor az orvosnak is felírni egy olyan szert, ami még a lovat is kiüti, de a probléma attól még ugyanúgy fennáll. Én hiszek a természetes gyógymódokban, illetve abban, hogy lehet kezelni a tüneteket, de az semmit nem ér, ha nem tudjuk, hogy mi okozza őket. És ez nem csak a menstruációra, hanem az egész szervezetre vonatkozik. Mikor megfáztam (ami egyébként 5 évente, ha egyszer előfordul ) elmentem az orvoshoz, hogy adjon igazolást, de eszem ágában sem volt a sok antibiotikumot magamba tömni, amit felírt. Felemeltem a C-vitamin adagomat napi 3000 mg-ra, és lássanak csodát ugyanúgy meggyógyultam, és még a gyomromat, meg a bélflórámat sem terheltem meg a sok gyógyszerrel. Úgyhogy én azt mondom, mindig érdemes ilyenkor a természethez visszafordulni az embernek, mert mint a líciumos példa is mutatja: Fűben, fában az orvosság.
138. illusch (válaszként erre: 130. - *Katica*)
2012. nov. 21. 20:10
Nekem is szokott fájni, de csak az elején, a melegítés pedig mindig hat!
137. katica62 (válaszként erre: 130. - *Katica*)
2012. nov. 21. 19:01
szólj ha megint ilyen bajod lenne, megmasszírozlak én bármikor!!
136. júliusi (válaszként erre: 126. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 21. 18:56

De jó neked! Szerencsés vagy!:)

Nekem egyre erősebb a vérzésem ,ahogy korosodom.És hisztisebb is vagyok, tudom...:(

135. Júlia12342 (válaszként erre: 130. - *Katica*)
2012. nov. 21. 18:44
Ez teljesen normális. A lányok többségének fáj a dereka, amikor menstruál. Főleg az erős napokon. A legjobb, ha AlgoflexM-et veszel be rá, mert a többi fájdalomcsillapító megterheli a szervezeted, függővé is tehet.
2012. nov. 21. 18:33

PMS tipikus tünete a mellfeszülés....arra sztem igen jó tud lenni a B6vitamin. Meg van az a bizonyos barátcserje kivonat, ezt patikában is lehet kapni ilyen olyan néven. A rendszertelen vérzést is bírja rendezni. Nekem tényleg használt.

Viszont ha görcsölök mégis, akkor az általában első nap, mikor tényleg vérfürdő van, és akkor nekem csak a kőkemény fájdalomcsillapító válik be (flector por formában). Az használ. Semmi erre ajánlott gyógyszer nem szokott.

2012. nov. 21. 18:29

Sziasztok!

A nagyon szenvedős mensest PMS-nek hivják.

A tűneteket okozhatja a nem megfelelő táplálozás is,ha kibirjátok próbáljátok ki,h kerülitek a cukrot,csokit,fehérlisztes és élesztős ételeket.Egy próbát megér,nekem bejött.:)

Üdv:Maja

132. Noarashi (válaszként erre: 130. - *Katica*)
2012. nov. 21. 18:23

Barátném szerint ahogy öregszünk, úgy egyre sz-rabb. Amúgy derékfájás volt nekem is, bár ritkán.

Viszont ami feltűnt, rendszeres nemi élet mellett sokkal könnyedebben vészelem át ezeket a napokat.

Van összehasonlítási alapom,bár tudományosan nem tudom bizonyítani. Viszont mikor sokat kellett böjtölni (magányos korszak), akkor kínlódtam.

2012. nov. 21. 18:16
Szia! Nálam még nem fordult elő a derékfájás, csak a görcsölés. Gondolom próbáltad a klasszikus módszereket, mint pl. a melegvizes palack a hasra/derékra, maszírozás. Ha nem működnek, akkor a voltaren gél szerintem elég jó a derékfájásra.
2012. nov. 18. 17:22
nekem mindig nagyon fáj olyankor a derekam, ez normális? miért van ez?
129. timycat
2012. márc. 1. 18:44
Tök jól, sokkal jobban bírom a strapát, mint a normál napokon, edzésen is kevésbé fáradok, lényegesen jobb időket hozok, jobban terhelhető vagyok menzeszkor
128. 342402de6d (válaszként erre: 123. - Céda)
2012. márc. 1. 18:19
mintha csak én írtam volna:)
127. Hitta
2012. márc. 1. 16:52

Én szerencsére "csak" első nap görcsölök, viszont első 2-3 napban nagyon vérzek :S Ezt utálom benne a legjobban. Meg nagyon kívánom a csokit :D

Egyébként a cickafark vagy a palástfű tea tényleg csökkenti a menstruációs görcsöket és rendszerezi a ciklust, én is iszom (mikor melyiket)és teljesen szabályos a ciklusom :)

2012. márc. 1. 16:20
Ahogy a többit.Semmi bajom.Nem fáj semmim,nem vagyok hisztis sem.
125. mkjudit
2012. febr. 24. 16:29
Nekem kamasz koromban fájt nagyon egészen addig míg meg nem szültem az első kisfiamat. Aztán teljesen elmúltak a görcsök, de addig első nap általában 6 gyógyszert kellett beszednem , hogy valahogy átvészeljem. Akkoriban még Algopiryn-t szedtem Meristinnel. Ez vált be nálam. Ma már semmi bajom, se lelkileg, se testileg, bár nagyon utálom az egészet. Ha nem lenne annyi mellékhatása annak, hogy elmúlik, már azt se bánnám, ha korai klímaxom lenne.
2012. febr. 24. 16:17

-Mi a különbség a menstruáló nő és a terrorista között? - A terroristával lehet tárgyalni



:-))))

123. Céda
2012. febr. 24. 16:07
Szarul. Depis, sírós vagyok egész nap. Minden rossz, semmi sem jó, pesszimista vagyok olyankor. Másnap persze ok nélkül megváltozik minden, pozitívra fordul minden. Teljesen irreálissak az érzéseim, nem a körülményeim változnak, hanem ÉN. Néha azt hiszem megbolondultam, pedig csak a menstruációm közeleg...
2011. márc. 22. 15:38
Néha nyűgös vagyok,vagy fáj a derekam mikor megvan,inkább előtte vagyok türelmetlen.
2011. márc. 18. 18:55
én az előtte lévő napokban szörnyű gyengeséggel, fejfájással és szédüléssel szenvedek, de szülés előtt nem voltak ilyen gondjaim.szülés után 2 évvel meg előjöttek ezek a nyavaják:(
2011. márc. 14. 09:16
hisztisen
2011. febr. 23. 10:35
Mikor, hogy..de nem görcsölök rá
2011. jan. 16. 08:43
minden gond nélkül,teljesen olyan napok,mint az összes többi...
117. borosk
2011. jan. 15. 22:38
bocs, az előző hozzászólásomban az "eljárulni" az elájulni akart lenni
116. borosk
2011. jan. 15. 22:37

Sziasztok,

leírom ide is a tapasztalataimat, hátha segítenek valakinek. Én nagyon sokat szenvedtem régen, kamaszkoromtól egészen 4-5 évvel ezelőttig, szinte szülési fájdalmaim voltak. Aztán elkezdtem megfigyelni néhány dolgot, és sok véletlennek is köszönhetem a "felfedezéseimet". Íme néhány:


- magnéziumpótlás (naponta 1-et, menzesz alatt többet is, segít a görcsök megelőzésében és a vér is egyenletesebben távozik)

- a nagy dózisú (1000 mg) C-vitamin csökkenti a fájdalmat

- a ligetszépe kapszula (naponta 1000 mg, menzesz előtti 2 hétben 2000 mg, nekem) nagyon sokat segített, nincsenek akkora fájdalmaim és csökkent a vér mennyisége is, valamint ájulásközelbe sem jutok

- ezek mellett alig kell görcsoldót szednem, szinte csak első nap vagy max. még 2. nap délelőtt. Nekem az Algoflex M vált be (ennek hiányában a sima Algoflex is megteszi)

- megfigyeltem, hogy a frontok közeledtével nem igazán használ semmi. Van egy B... Antifront nevű gyógynövényes kapszula, amit migrénes és frontérzékeny barátaim szednek migrénre és anyukám front esetén. Kipróbáltam, és nagyon nagyon hatásos elviselhetetlen menzesz-fájdalom esetén, amit valószínű frontok okoznak!! (egyébként nem vagyok frontérzékeny, ezért nem is hittem volna, hogy emiatt van, csak észrevettem, hogy pl. a szülési fájdalom-szerű nagyon erős fájdalmaim idején általában vihar van... ha belegondoltok, a szülések is megindulnak frontok esetén, tehát valamilyen hatással biztos van a női szervek folyamataira a front)

- azt is észrevettem, hogy ha sokat eszem, javítja a helyzetet, kevésbé akarok eljárulni (még ha a kaja ki is kívánkozik elsőre) valószínűleg a vérnyomást emeli, és az alacsony vérnoymás meg a fájdalmat növeli

- ezeken kívül nagyon egészségtelen, de a kóla (nem zero, hanem a cukros) szintén nagyon jó fájdalomcsillapító, pont a cukor és koffein miatt, mert emeli a vércukorszintet és vérnyomást, ami ilyenkor a vérzés miatt eléggé leesik (a nagyon erős kávé szintén ezért jó)


Remélem, tudtam valakinek segíteni. Sok sikert!

2010. ápr. 23. 15:28
most már nem annyira rosszul , mielőtt nem szedtem fogamzásgátlót akkor nagyon görcsöltem de most már nem
114. Mindzsi
2010. ápr. 23. 15:28
mindíg más.. van amikor nem is érzek semmit, tök normális minden. de van amikor piszkosul görcsölök... és ettől ingerült is leszek :((
113. Leonka
2010. ápr. 23. 10:24
Nagyon nehezen. Tizenévesen nem szenvedtem ennyit mint az utóbbi években. Egy hétig tartó fejfájás előzi meg kis idegbajjal vegyítve és amikor meg itt az idő alig tudok elmenni itthonról, mert az első 3 napban ömlik belőlem, az erős görcsökről nem is beszélve. :(
2010. jan. 21. 05:20
nekem ,már egy héttel előtte fáj a mellem ,de utána semmi ,csak alig várom vége legyen:))
2009. szept. 17. 19:32
na most a falnak mennék olyan görcseim vannak
2009. szept. 16. 08:19
Nekem szerencsére 1-2 nap. Az első nap szokott nagyon rossz lenni. A második nap már jóval enyhébb, a harmadik napon meg már alig van vérzés, mondhatni nincs... :-) Legalább ennyi jó van benne...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook