Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
3925. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 3923. - Bcicus)
2012. jan. 11. 19:40
éhgyomori 4,2 terhelt 4,3
3924. CsillagTM (válaszként erre: 3922. - 8f3c54052d)
2012. jan. 11. 16:42
tudom...
3923. Bcicus
2012. jan. 11. 15:56
kisdoca? mennyi lett most az éhgyomri meg a terhelt cukrod?
3922. 8f3c54052d (válaszként erre: 3920. - CsillagTM)
2012. jan. 11. 15:43
Persze, mert referencia tartományon belül van.
3921. 8f3c54052d (válaszként erre: 3916. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 11. 15:41

Helyes, ne hagyd magad, és legfőképpen ne járj így, mint mi itt sokan, hogy évek mentek el a semmire, meg a felesleges stimulációkra.

Igen, az inzulin és a cukor két külön téma. Mindkettőt meg kell nézetni. Ha lehet, magán laborban, mert az sztk-k - hogy úgy mondjam - szoktak ezzel kutyulni. Van olyan, amelyik azt se tudja mi az a terheléses inzulin. Vagy - bár rajta van a beutalón - csak cukrot néznek és mikor hiányolod az inzulint, akkor széttárják a kezüket, hogy hja, ők itt ilyet nem tudnak csinálni.

3920. CsillagTM (válaszként erre: 3919. - Titamilla86)
2012. jan. 11. 15:39
nagyon sok doki mondja azt...nekem asszem 11 v. 12 volt (akkor, tavasszal 67 kg voltam, mondjuk most 53)
2012. jan. 11. 15:34
Oké,de ha a 10-es éhomi inzulinodra (ha jól olvastam) azt mondja korrekt, akkor a diplomáját letépve távozz a rendelőből.
2012. jan. 11. 14:34

az én nőgyógyászom endokrinológus is. külön ilyen rendelést is vezet.

Igen, amit írsz a hormonok-asztma gyógyszer- kavarodás. na hát erre is rá fogok kérdezni.

2012. jan. 11. 14:33

Ezzel csak az a probléma,hogy ez nem nőgyógyászati hanem endokrinológiai betegség.

Egyébként valóban szőrösödhetsz a szteroid tartalmú gyógyszerektől és az asztma gyógyszer elvileg az. És a hormonokat is szedheti szét, tehát nem lehetetlen,hogy valóban ott a hiba,bár én az elősztorit nem ismerem.

3916. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 3915. - 8f3c54052d)
2012. jan. 11. 14:12

Persze, egyértelmű!

Én nem mondtam, hogy kizárom.

Amint a nőgyógyászhoz eljutok, vagyis amint fogad, beszélni fogok vele erről. Ez az első dolog most, amiért mennék hozzá. Nem zártam ki teljesen, úgy ahogy írod, régebbi is elég vacak lett.

Nem hallottam még arról, hogy külön cukor és inzulni érték is van és nézni kell. De erre is rá fogok kérdezni és ha lehet, akkor csak nézzék meg egész nyugodtan.

Abban bízhatsz, hogy nem hagyom magamat, addig megyek és beszélek, míg nem történi meg minden, ami ahhoz szükséges, hogy nyugodtan merjek belevágni egy újabb menetbe.

2012. jan. 11. 13:31
Kisdoca, figyi, ne haragudj, hogy beleszólok, de a cukrom nekem is mindig tökéletes, sőt az éhgyomri inzulinom is. Ettől még lehetsz IR-es, terhelt inzulint is kellett volna nézni, a cukor önmagában kevés. A régebbi értékeidnél ott egy éhgyomri inzulin, ami 10 körül van, az valószínűleg még romlott is azóta, ha nem diétáztál. Értem én, hogy nagyon szeretnél babát, én magam 37 éves vagyok és 5 éve próbálkozunk. Kb. fél éve derült csak ki az IR és úgy, hogy én eröltettem a vizsgálatot. Akárcsak Bcicus, én is lombikoztam úgy, hogy esélyem se volt teherbe esni az értékeimmel. 26 éves vagy, én a helyedben jobban utána járnék ennek a témának. (Mit nem adnék érte, ha nekem ennyi idősen derült volna ki. Sok kellemetlenségtől megkíméltem volna magam.) Zárd ki, mert ha kezeletlen IR-ed van, feleslegesen próbálkozol, vagy korai szakaszban elvetélhetsz. Nem éri meg.
2012. jan. 11. 13:09

Sziasztok!

Voltam a körzetinél. Cukoreredményem jó. Se az éhgyomri se a terhelés után nem éri el még az 5-öt sem.

De mondtam a dokinak a gondom, hátha mond valamit még a nőgyógyász előtt.

fél perc alatt meg volt az ok. Asztmás vagyok, és most kaptam kb. 3 hónapja új gyógyszert a babavállalás miatt. Csak ezt szedhetem. És amiatt szőrösödök. Ez okozza. És képzeljétek! Visszanéztük a 2004-es papírokat és akkor is ugyanezt a gyógyszert szedtem az asztmára.

Tehát ő azt mondja, szinte 99%, hogy ez a gond, de attól megemlíthetem a nőgyógyásznak is.

Most megnyugodtam kicsit. Nagyon.

3913. Bcicus (válaszként erre: 3910. - 3c111cc40f)
2012. jan. 10. 21:13
Nagyon keményen ir vagy. AZ éhgyomri nem lehet 5-6 felett.
2012. jan. 10. 21:02
még annyi h TSH 1.34
2012. jan. 10. 21:02

szerintetek?


Kicsit gusztustalan. ma mensinél mikor wc után kitöröltem, többször darabos, nyálkás cucc volt a wcpapiron. vajon ez mi lehet? lehet hogy igy ürülnének a ciszták? a jobb petefészkem majd szétszakad, sosem volt még mensi alatt ilyen...

2012. jan. 10. 21:00

Sziasztok!


Megvan a terhelésem eredménye:

Glucose 3.7 mmol/L

120 perces glucose 4.7 mmol/L

Inzulin 18.0 mIU/L

Inzulin 120 perc 30.6 mIU/L

2012. jan. 10. 09:04

Oké!

Mégegyszer köszönöm a segítséget. Ma reggel voltam cukorteszten, holnap kész az eredmény. akkor beszélek a témáról a körzeti orvossal , aztán ha lesz valami megírom nektek!


Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget és mindenkinek kitartást és jó egészséget kívánok!

3908. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3903. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 10. 08:30

Figyelj, ezt szerintem mind megjártuk, nekem is mondták 2007-ben h PCO szerű tüneteim vannak, majd felírták minden vizsgálat figyfiriggy nélkül a clostyt és magamra hagytak.

Jó nevű magánorvos, aki biztos, h tud, nem vonom kétségbe a tudását, csak éppen lesza..a, hogy nekem mi a jó.

Utána küldtek meddőségire, ahová már - a lányoknak köszönhetően - nem mentem. És most már rendben vagyok/leszek!!!

Pár hónap és látni fogod a változást, csak légy türelmes. És igazából még időben is vagy az én 35 évemhez képest.

Szóval fel a fejjel, légy hálás, h kiderült, h mi a baj.

Keresss olyan orvost, aki ehhez ért.

Honnan írsz?

3907. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3898. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 10. 08:23
szerintem örülj neki, h kiderült, h mi okozza a bajt s ráadásul ez, mert ez kezelhető.
3906. vekvik
2012. jan. 9. 20:54
látom írjátok a kortizol szintet is, az nekem 392,4nmol/L
3905. Bcicus (válaszként erre: 3901. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 9. 18:08

Én nem akarnék így teherbe esni, mert nagy a vetélés esélye, persze a leiden is vetélést okoz, de én keresnék egy hozzáértő dokit.

Engem egy híres meddőségiben nem kezeltek rendesen és csináltak 3 lombikot, úgyhogy esély nem volt a teherbe esésre.

2012. jan. 9. 17:15

Mióta élek meg van a szőrösödésem, és az egyik országos hírű elismert docens, aki endos doki és klinikán tanít, közölte velem,kivizsgálások után,hogy hát ez genetika szerinte. Szerinte a 90-100 napos ciklus is az volt. Ha én akkor nem kacagok a képébe hanem jó páciensként elhiszem azt amit mond már valószínűleg minimum cukorbeteg lennék. És ettől a ponttól kezdve még el kellett telnie majdnem 4 évnek addig mire végre valaki kimondta a diagnózist. DE azt is úgy,hogy egyszer elmentem a házi orvosomoz, a mezei házi orvosomhoz aki halál jófej doki és közöltem,hogy itt a pont ő is leül a tüneteimmel és én is és keresünk valamit,mert már nagyon nem jó (gyógypedagógus vagyok tudtam hol kell keresni). Találtunk betegségeket, 2 hónapon keresztül ( egyetem után közvetlenül) orvosról orvosra jártam, mire végre valaki diagnosztizált. De kezelni nem tudott jól,mert betartottam az utasításokat,de nem igazán javultam. Ekkor jöttem ide és világosítottak fel arról,hogy mit is kéne tennem. Azóta folyamatosan javulok.

11 éves koromban már klinikán vizsgáltak,mert tökéletes tüneteim voltak, docensek és professzorok nézegettek 3 napig. Terheléses cukrot csináltattak velem elvileg inzulint is,de annak sosem lett meg az eredménye. Az éhomi cukrom 4,2 volt a 120 perces terheltem 3,6 és senki de senki nem tette fel magában azt a kérdést,hogy vajon mekkora inzulinválasz kell ahhoz,hogy az éhomi vércukrom alá vigye a terheltet, ami nem normális. Mindez úgy,hogy apukám cukorbeteg, a tesója is és az abból született gyerkőc is, szőrösödtem, éhségrohamaim voltak, elhízott voltam, hasonlók. Tudnék még mesélni,de ennyit az orvosokról. Mi itt már mind megtaláltuk a jó orvosokat és ha fejlődni akarsz hidd el hozzájuk kell menned,mert a többi mellett jó esetben is csak stagnálsz.

Viszont tényleg türelem kell,mert ez a betegség hormonokról szól, és ez azt jelenti,hogy hónapok alatt javul. És nem gyógyítható csak tünetmentesíthető,de a kezelést mindig tartani kell.

2012. jan. 9. 17:04

Hiszek nekik teljes mértékben. Köszönöm nektek a helyreigazítást! Most nem is az zavar, hogy ők mit mondanak, hanem az, hogy ezt ez az orvos miért nem észlelte. Mikor elmentem hozzá 2008-ban, hogy vizsgáljon ki, akkor is azt írta a papíromra, hogy előző endokrin vizsgálat során nem találtak eltérést. Akkor?

Persze, tudom én, hogy éhgyomori cukornak nem kellene magasnak lennie. Értem én.

Az bosszant a legjobban, hogy nem mentem el hozzá ezzel a szőrösödéssel hozzá korábban. De normálisnak fogtam fel, mert amióta eszemet tudom így van, és azt hittem, hogy azért erősödött, mert a vetélések megkavarták a hormonokat. Meg hát a szégyen..:(

Tudom, hogy nem jelent egyértelmű meddőséget, hiszen kétszer estem már teherbe. De a lényegemen nem változtat. Azon, hogy el vagyok keseredve. Eddig is nehezen éltem túl a várakozást! Akkor most még kitalálnak nekem itt mindenféle kezelést - ha kitalálnak- és még mindig csak várakozzak.

Egyébként 26 éves vagyok, de nem vagyok egészséges ezek mellett sem. Örültem, hogy lehetséges a baba, nem akarok még évekig várni, hiszen ahogy telik az idő, úgy leszek egyre idősebb, a betegségeim nem fognak javulni és ....szóval az idő ellenem dolgozik.


Köszönöm mégegyszer. Tehát akkor hagyjuk ki ezt a hónapot is a próbálkozás terén és kívnjám, hogy ez a jó ember minél hamarabb gyógyuljon meg, hogy beszélni tudjak vele.

2012. jan. 9. 16:20
Higgy a lányoknak engem is vizsgáltak országos hírű docensek és mégis többek között Bcicus volt az aki elmagyarázta a dolgokat, és utána kezdtem javulni. De addigra a terhelt inzulinom 300 felett volt, mindez 7,6-os terhelt cukorral. Hogy a öbbi tünetet ne is említsem. Évikeg jártam orvosról orvosra és összesen milliókat költöttem el. Úgy hogy még lombikozni sem voltam, akkor szerintem egy ház ára már ráment volna. Hidd el itt senki nem riogat feleslegesen. Nekem már 11 éves koromból van olyan leletem ahol látszik az IR, és mégis 24 voltam mikor diagnózist kaptam végre. Az éhomi 10 pont ahogy mondták a duplája a kelletének, nagyon nem jó. Sőt gondolj bele, éhomi, az szinte akármennyire alacsony lehet hiszen alapból a semmire minek termel a szervezet? Ha logikusan belegondolsz látod hogy ez nem természetes, nem jó. A baba miatt nyugodj meg, mindenkinek akinek csak a PCOS illetve az IR a baja és tartja a diétát lesz gyereke, ez nem jelent meddőséget.
2012. jan. 9. 15:40

Aztaaaaa!!!! hú de ideges vagyok!!Mindjárt sírok!

Akkor most mit csináljak??? A héten tudnék babócát összehozni. Hagyjuk??

Pénteken tudom hívni az orvost és valószínű vagy akkor vagy hétvégén fogad.

Különben nekem azt mondta, hogy a cukor miatt éppen a teherbe esés nem megy könnyen.

Nem értem! Elismert szaktudása van, tehát meddőszakrendelést vezet több városban. Én még sosem csalódtam benne, de most nem tudom mit higgyek. És mondom!! Endokrinológus is!

áááááááááá Meg fogok őrülni most míg el nem jutok hozzá.

3900. Bcicus (válaszként erre: 3898. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 9. 15:29
Sajnos a legtöbb ilyen nem ért hozzá. A 2008as éhgyomri inzulinod teljesen egyértelmű, hogy ir.
3899. Bcicus (válaszként erre: 3896. - E33ecb08b8)
2012. jan. 9. 15:29
2008ban 10,5 volt az éhgyomri inzulinja szóval a cukor értékek nélkül is egyértelmű, de a cukra is valóban nagy árulkodó.
2012. jan. 9. 15:28

Bocs! Nem jól írtam.

2004-es FSH: 5,69

2008-as cortizol: 6,01


A mostani éhgyomori cukrom 5,70 ill. 5,80 volt. A 120 perces meg ahogy írtam 6,50


Így is így gondoljátok? Ez biztos?? óóóóó ez elkeserít teljesen. De én nem értem. A nőgyógyászom endokrinológus is. Teljesen megbízható, nagyon emberi és alapos.Meg vagyok elégedve vele teljes mértében. Akkor Hogy a fészkes fenébe nem reagált erre. Az össze leletem többször volt a kezében. Nem értem.

3897. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3894. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 9. 15:26

mármint a 2011-es tsh érték, mert 1 körül kell lennie.

szerintem korábban a tsh miatt vetélhettél.

3896. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3894. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 9. 15:25

mindenképpen kérj 3 pontos inzulin vizsgálatot, az egyértelműen mutatja, bár nekem a 6,2 es éhomi cukorra is kapásból azt mondta a belgyógyász hogy az. mármint IR. utána hiába produkáltam már 4,6 os at is.


Az FSH:LH nak megközelítőleg 1:1 arányban kéne állnia egymással. A prolactinod középérték és a TSH-d jó a babásodáshoz.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook