Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2012. jan. 17. 20:04
Örülj! Az Eucreas jobban hat a hormonokra elvileg,mint a met. A met az a metabolikus szindrómát kezeli jobban vagyis inkább azoknak való akiknek fogyniuk kell. Ennyi, a lényege ugyanaz ne aggódj.
3984. CsillagTM
2012. jan. 17. 15:47

na leírom, mi volt az MM-ben:


hát, kb. 45 percet bent voltam, mindenről töviről-hegyire kikérdezett, le a kalappal. (ja igen, amúgy szimpatikus és megbízható, korrekt doki...végre.)


A 2 oldal kapott papíron ez áll többek között:


- egyértelműen PCOS, IR, hiperinzulinémia


- a met eredményes volt (lett ciklusom), de a pecsételés sárgatest-hormon elégtelenségre utal, emiatt felírta az Eucreas-t, napi 2*1 (850g-os) a Merck helyett


- mellette tovább szedhetem a Femibion 800-at, és a 2*1 helyett 3*1 *1000NE D3-vitamin


aztán még ezeket mondta:


- mivel sovány vagyok, napi 180-200g CH kellene


- februárban próbálkozhatunk a babával (akkor lesz 1,5-2 hónapja a műtétnek)


- az endometriózis utókezelését (GNRH, egyéb hormon) ne kérjem, ha babát akarok


- mozognom kell és tartani a diétát (na ez nehéz lesz)


- lehet akár naponta is szexelni


- bármilyen alternatív kezelés (Aviva, teák, progi krém) lehet, a gyógyszer, stb. MELLETT


- nézessek UH-t februárban


és h menjek vissza 3 hónap múlva, laborral:


FSH, LH, ösztradiol, progreszteron, prolaktin, tesztoszteron, TSH



kérdéseim:


- Eucreast ki szed, mit tudtok róla?


- labort hol csináltassak sztetek? mert 3 hónapba nem fér bele sztem, h az SZTK-s endo. dokihoz kapjak időpontot+elmenjek vérvételre+eredménye legyen, ráadásul sztem nem is adna beutalót, mert szte tök jól vagyok



mit gondoltok, örüljek v bánkódjak? :S :)


amúgy annak tuti örülök, h végre vki normális dokival beszéltem. láttam, h tudja, mit beszél (amúgy amint meglátta a cukorterheléses eredményeimet, azonnal rávágta a PCOS-t, és ő sem értette, h miért nem kezdtek már ezzel vmit évekkel ezelőtt...főleg, h az egyik laborleleten +++-os VIZELETI cukrom volt...) szal normális volt nagyon, na.


azt mondta, tök tipikus eset vagyok. de abból, h már februárban próbálkozom, azt szűröm le, h lehet babánk...


no?

3983. CsillagTM (válaszként erre: 3979. - Bcicus)
2012. jan. 17. 14:58
ja értem!
3982. CsillagTM (válaszként erre: 3980. - Szsilvi)
2012. jan. 17. 14:58
igen, meglátszódnak szerencsére. remélem, teljesen egészséges/tünetmentes leszek...most kaptam egy másik gyógyszert a Mensmentisben.
3981. Flamy
2012. jan. 17. 08:47

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Gondolom, hogy majd elküld terhelésesre meg inzulinra is, bár azt nem értem miért nem tudta egyből. Azt hittük ezen a héten már mehetünk is vissza az eredményekkel, erre közölte, hogy jan. utolsó időpontja a miénk, mert épp lemondták, amúgy március lenne... addig igazán elküldhetett volna ilyen vérvételekre is, na mindegy...


Próbálok addig olvasgatni, okosodni...

Köszönöm a segítségeteket! :)

3980. szsilvi (válaszként erre: 3978. - CsillagTM)
2012. jan. 17. 01:57

hát, magamból indultam ki, h nekem 2 hó metszedés után megjött, pedig 2 éve nem menstruáltam...

Neked 7 hó metszedés után gondolom jobban meglátszódnak a dolgok, főleg h írtad h a súlyod is normalizálódik. az azért sztem már több mint jó jel... :) én olvastam amúgy, h min fél, 1 év, mire valóban látható és értékelhető javulás mutatkozik meg nálunk... :S

3979. Bcicus (válaszként erre: 3976. - CsillagTM)
2012. jan. 17. 01:46
hát, hogy már évekkel ezelött elkezdhették volna a kezelést.
3978. CsillagTM (válaszként erre: 3977. - Szsilvi)
2012. jan. 17. 01:31
mire érted a javulást? (terhelésest nem néztek azóta)
3977. szsilvi
2012. jan. 17. 01:22

enyém is egy hülye... :S mondjuk nekem elsőre kiszúrta, h mi a bajom, ezzel nem volt gond. :S de gyébként egy seggfej, semmit nem mondott (sem diétáról, sem semmiről) a dietetikus azt sem tudta, h mi az a pcos, stb... :S szal idióta mindegyik... :S :(((


a lényeg, hogy most már javulsz ezerrel!!! :))) nekem sajnos a fogyásom nagyon nem akar beindulni és nem tudom mit csináljak még... a hajhullásom csitult ugyan, de még mindig elég sok hullik sajnos... :S csütörtökön megyek endos dokihoz, remélem most már hajlandó lesz mondani vmit, nemcsak replikázik, meg hisztizik mint egy fürdős qrva, h neki erre nincs ideje, m fejbe fogom lőni. :D

3976. CsillagTM (válaszként erre: 3975. - Bcicus)
2012. jan. 17. 01:16

költői volt a kérdés :) de valóban. most komolyan, h lehetnek ennyire dilettánsok az orvosok?


(ui.: h érted, h későn kezdték el kezelni?)

3975. Bcicus (válaszként erre: 3974. - CsillagTM)
2012. jan. 17. 01:10
Azt, hogy ired van a javából, de sajnos későn kezték kezelni, de végre jó kezekben vagy.
3974. CsillagTM
2012. jan. 17. 00:39

feltettem egy laboreredményt (vércukor, inzulin) az adatlapomra.


nem tudom, lejön-e, miért lettem rohadt pipa...kis segítség: 2011 tavaszán ezt a leletet kaptam: "az eredmények alapján IR nem állapítható meg"


bónusz: SOHA senkit, egy dokit sem érdekeltek ezek az értékek. néha megjegyzésként odabiggyesztették a lelet aljára, h "magas vércukorszint", de ennyi...ja és éhomi inzulinszint felső határának -azaz ameddig a labor szt jó - 29(!) van a leletemen.


még jó, h most minden létező laboreredményem és leletem előtúrtam, a holnapi mensmentises látogatásom okán...


(amúgy 2006-ban kb. 55, 2008-ban kb. 59, 2011 elején 67 kg voltam. most, 7 hó metszedés után 53 kg vagyok a 172 centimhez - oké, normál állapotban, azaz műtét előtt 55 voltam)


mit gondoltok?!...

3973. szsilvi (válaszként erre: 3971. - Flamy)
2012. jan. 16. 23:03

Szia,

Bcicusnak igaza van, terheléses cukor és inzulin kell ahhoz, h ez kiderüljön. Nekem várnom kellett a terheléses eredményeimre, de a hormonképem már megvolt, meg az UH eredményem, és pl a prolaktinomra ránézett a doki, meg UH és egyből mondta, h tuti PCOS, de azért várjuk meg az inzulint is. Bejött neki. A magas, de még 3200 alatti prolaktin is utalhat PCOS-re, ezt utána olvastam vhol. Koleszterin nem hinném, h pont pcos miatt lehet magas, de erre nem esküszöm, nekem pl egyáltalán nem magas, pedig túlsúlyos is vagyok. A 2 kg hízás sztem nem gáz, egyrészt lehet izom, ha ennyit sportolsz, másrészt lehet több víz van a szervezetdben, stb.

Ha valóban pcos (ami mellett én pl nemhogy egy dekát nem bírtam fogyni - míg nem kezelték- de folyamatosan csak híztam, úgyhogy a Te -25 kg fogyásod igencsak tiszteletet parancsoló) vagy, akkor metformint fogsz kapni, amitől elvileg fogyni fogsz.

Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de nekem sincsenek fájdalmaim. pcos tünetek közül nálam pl megvan a hirtelen hízás, hajhullás, pattanásosodás, magas vérnyomás, stb. gyakorlatilag az összes. :D egyik sem jár fájdalommal sztem... néha a cisztáimat érzem, de ennyi... nekem 2 hónap gyógyszerszedés után megjött a mensim és most 33 napra menstruálok kb, de fogyás meg ilyenek nem indultak be pl. biztos idő. ha megvan a terhelt cukrod és inzulinod, endokrinológus is többet tud majd mondani...

szilvi

3972. Bcicus (válaszként erre: 3971. - Flamy)
2012. jan. 16. 19:10
Terheléses cukos és inzulin vizsgálat kéne azzal lehet megállapítani. A koleszterin nem valószínű, hogy emiatt ilyen magas. A diétát az alapján állítják be hogy hízni vagy figyni kell.
3971. Flamy
2012. jan. 16. 17:12

Sziasztok Lányok!

Sajnos úgy fest, hogy én is aktív lakója leszek a fórumnak. :( Kicsit írnék magamról.

21 éves vagyok, 1,5 évig szedtem fog.gátlót, aminek az abbahagyása után (szeptember) nem jött meg a vérzésem. Decemberben a nődokim elküldött ultrahangra, ahol kiderült, hogy pici ciszták vannak a petefészkeimben... A nődokim adott Norculotot, 5 napig szedtem, de a hatás elmaradt utána sem jött meg. Így kerültem endokrinológushoz, akivel egyelőre csak konzultáción voltam, csinált hormon vérvételt és teljes vérképet. Ez utóbbit a házidoki, annak már megvan az eredménye. Utána olvastam ennek a betegségnek, és nem vagyok nyugodt... Pár év alatt, nagy elhatározással és kitartással figytam 25 kilót. Lehet ez is mozgatta a hormonjaimat... Szeretnék kérdezni tőletek... Egyelőre annyi derült ki a vérképből, hogy a koleszterinem nagyon magas (8,8), ez elvileg betudható a PCO miatt? Mert életmódban nincsem "hibám". Rendszeresen sportolok, nem keveset, és teljesen 100%-san betratom az Update rendszert az evésben, azaz semmi liszt és cukor. A vércukrom 5,5 volt éhgyomorra, ami tuti a stressztől lett magas, mert reggeli és sport után redszeresen 5 alatt szokott lenni.

Eddig szőrösödést nem vettem észre és hízni sem híztam, bár tény, hogy 2 kiló szeptember óta felcsúszott, pedig semmin sem változtattam... Viszont ez lehet csak izom, mert a tükörbe nem mondanám meg azt a 2 kilót. (Viszont 1 évig dekára pontosan uannyi volt a súlyom..)

Olyan kérdésem is van, hogy ezután, vagyis inkább a majd kapott gyógyszerek mellékhatása okozhat -e hízást? Mert olvastam, hogy valaki fogyott tőle. hogy van ez?

Cickafark fű tea segít valamit?

Amúgy (még?) semmim nem fáj, meg nem mondanám, hogy "baj" van velem...

Bocsánat, hogy hosszú lett, de érlelődik bennem egy ideje ez a hozzászólás.

Endokrinológushoz jan 29.-én megyek, addig csak "tippelgetek2 és várom a tanácsaitokat, tapasztalataitokat...

Köszönöm szépen, ha segítetek! :)

3970. Bcicus (válaszként erre: 3969. - 1c92396beb)
2012. jan. 15. 13:53
Én tudok olyat akinek második péből lett babája. Nyilván nem jó ha rendszeresen van de időnként bárkivel előfrodsulhat. Nyilván van nyákom, csak nem jelentősen több mint normál álapotban nem feltünő.
3969. 1c92396beb (válaszként erre: 3964. - Bcicus)
2012. jan. 15. 13:51

A havi két peteérés nem jót jelent. Ott nem fogan meg a baba.

Miután a mettel diétával és sporttal elértük, hogy legyen pé, nekem olyan is volt, hogy egy hónapban 3 volt, mindenesetre egy csak akkor lett, amikor helyrejöttem.

A doki mondta, hogy 2-3-mal nem fogan meg.

A nyák nagyon fontos, mert az vezeti fel a spermiumokat a petesejthez. Ha nem jó a minősége, vagy nincs, akkor nincs ami felvezesse.

A Billings módszert használtuk, és mi nem csalódtunk benne.

Lehet is kapni ezt a könyvet nekem megvan, mert ezt használtuk nagyon sokáig. Először arra, hogy ne legyen, majd arra, hogy legyen.

3968. Bcicus (válaszként erre: 3967. - CsillagTM)
2012. jan. 15. 13:23
Tudom, de ha szedi a metet+diéta+sport akkor lehet szedni fogigátlót ha nagyon muszáj és 1-2 éven belül nem akar gyereket.
3967. CsillagTM (válaszként erre: 3966. - Bcicus)
2012. jan. 15. 10:23
ő hormonra gondol, nem metre.
3966. Bcicus (válaszként erre: 3965. - Szsilvi)
2012. jan. 15. 02:32
ha hámas kezelést rendes tartod lehet szedni gyogyit. Olvas el a pco-szindroma.hu oldalt.
3965. szsilvi (válaszként erre: 3964. - Bcicus)
2012. jan. 15. 00:58

igen, ez nekem sem tetszik. :)

lehet akkor ezek szerint gyógyszer? tudtok vmit, aminek nagyon alacsony a hormon tartalma? igazából 19én megyek endos dokihoz, meg akarom vele beszélni, csak előtte tőletek meg akartam kérdezni, hátha van tapasztalat, nem akarom h a doki totál hülyének nézzen...

esetünkben azért a gyógyszer lenne gazdaságos kb. :S :D

3964. Bcicus
2012. jan. 15. 00:12

Én a nyákfigyelpést nem tartom jó ötletnek a spermák 3 napig is életképesek lehetnek, előfrodulhat hogy 2 peteérés van egy hónaoban és van akinek nincs nyák. Nekem pl semmi nem volt.

SZSilvi akkor marad a gyógyszer valami alacsony hormontartalmú mellette met és nagyon szigorú diéta.

3963. CsillagTM (válaszként erre: 3962. - Szsilvi)
2012. jan. 14. 23:59

igen, ezerrel :)


persze, ahogy érzitek. de a hormonokat semmiképpen sem ajánlom. teljesen taccsra vágja a szervezeted...

3962. szsilvi (válaszként erre: 3961. - CsillagTM)
2012. jan. 14. 23:54

hát igen, nem tudom mi lenne a jó. idővel biztos mi is akarunk majd. de egyrészt nem vagyunk olyan régóta együtt, h ezt most el tudnánk dönteni, másrészt nincs hova! és ez a fő gond! meg ez tényleg nem is téma még nálunk. meg nekem van egy 6 hónapos keresztlányom, minden időmet vele töltöm, és tudom, h a saját majd más lesz, de azt érzem, h beleőrülök, ezt napi 24 órában én tuti nem bírnám, pedig ő egy viszonylag nyugis baba... úgyhogy nem érzem magam még felkészültnek erre, annak ellenére, h amúgy mindketten érettebbek vagyunk a korunknál jóval. de nem menne ez még nekünk. :)

Nektek viszont sok sikert! Ti próbálkoztok akkor?

3961. CsillagTM (válaszként erre: 3960. - Szsilvi)
2012. jan. 14. 23:35

értelek, és ezt mkinek magának kell eldöntenie. én 26 vagyok, a férjem 24, szóval hasonló, mint nálatok, csak mi már akarunk gyereket. de ha nem akarnék csak 32 évesen, akkor is elkezdenénk sztem 30 éves koromban a projektet, mert

1. lehet, h évekbe telik

2. asszem 26, vagy 28 év felett már minden évvel romlanak az esélyeink.

3960. szsilvi (válaszként erre: 3958. - CsillagTM)
2012. jan. 14. 23:26
lehet nem kellene, de egyrészt nagyon nem akarok még, sem anyagilag, sem lelkileg, sem sehogy nem vagyunk felkészülve rá, csak azért nem akarok nekiállni próbálkozni, h időben legyen, mikor közben meg nem is akarunk! :S nem tudom mi lenne a jó, szar ez a betegség, tudom, de nekem (sem) kell még gyerek, na ez a biztos!
3959. szsilvi (válaszként erre: 3957. - 1c92396beb)
2012. jan. 14. 22:31
hát, ez nem tudom, ettől félek kicsit, mert azért a hímivarsejtek több napon keresztül is életképesek bírnak lenni... lehet h ma nem vagyok termékeny, de holnap igen. :S vagy nem tudom, lehet nem jól gondolom. nekem ez a gyerekkérdés nagyon nagy parám, tuti belehalnék, ha most terhes lennék... :S
3958. CsillagTM (válaszként erre: 3955. - Szsilvi)
2012. jan. 14. 22:30
én PCOS mellett tuti nem várnék 33 éves koromig a PRÓBÁLKOZÁSSAL...de te tudod.
3957. 1c92396beb (válaszként erre: 3953. - Szsilvi)
2012. jan. 14. 22:25
A nyák figyelése a legjobb. Ha jól csinálod, akkor 100%-os an tudod, hogy mikor vagy termékeny és mikor nem. Persze minden nap minden egyes WC-s előtt meg kell törölnöd magad és figyelned kell a nyákot. Én soha sem szedtem fogamzásgátlót. Mielőtt nem akartunk volna gyereket mi így védekeztünk.
3956. szsilvi
2012. jan. 14. 22:18
ja, arról nem is beszélve, h a gumitól kb csődbe is mennénk... :S ;)
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook