Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
4015. vekvik
2012. jan. 20. 14:25

nekem azt mondta a dietetikus hogy a kenyereknél figyelni kell van e benne maláta, mert azzal szinezik hogy rozsosnak tűnjön.


Az Uh meg... a nőgyógyászatin meg rajta van hogy számos apró folliculus. Gondolom ha apró, akkor a hasi uhn nem feltétlenül látszik... de ez a flegma doki... na inkább hagyom. Amúgy is nekem hátrahajló méhem van és baromira nem is látják sima uhn rendesen ezt minden alkalommal elmondják. Pár éve egy nőgyógyász (sima UH után) már elküldött hüvelyi uhra cysta? feliratú beutalóval, de akkor még szűz voltam és nem tudtak megvizsgálni.

4014. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4012. - Bcicus)
2012. jan. 20. 12:31

pedig már megörültem, h végre valami változatosság.

Igazából csak a tönköly kenyeret eszem a ceresből, azért gondoltam váltani, de akkor megeszi majd más.-)

4013. 1c92396beb (válaszként erre: 4012. - Bcicus)
2012. jan. 20. 12:18
Egyetértek veled.
4012. Bcicus (válaszként erre: 4010. - E33ecb08b8)
2012. jan. 20. 12:17
Én nem venném, szeirntem abban nagyon kevés a graham és nagy rész sima liszt.
4011. Bcicus (válaszként erre: 4009. - Vekvik)
2012. jan. 20. 12:16
Az uh nem jelent semmit.
2012. jan. 20. 10:33

Sziasztok, lányok

A sparban lehet kapni graham zsömlét 7dkg-osat.

Az kb. hány gramm ch-nak felel meg. Mennyit lehet belőle enni egy evésre?

4009. vekvik
2012. jan. 20. 10:16

Újra beillesztem:


Sziasztok. Voltam tegnap hasi és nyaki ultrahangon, ahol az uhs doki szerint nincs semmi bajom. Én ezt már nem értem. szerdán megyek vissza endora. A diétát próbálom tartani, de a cht továbbra se tudom számolni. Még 1 kg és 80 kg alatt leszek. Bár most eléggé lelassult:(

4008. vekvik
2012. jan. 20. 06:09
Bocs csak mobilrol netezek. nem ismeri az ekezetet ezek szerint.
4007. vekvik
2012. jan. 20. 06:06
Sziasztok. Voltam tegnap hasi ĂŠs nyaki ultrahangon, ahol az uhs doki szerint nincs semmi bajom. ĂŠn ezt mĂĄr nem ĂŠrtem. szerdĂĄn megyek vissza endora. A diĂŠtĂĄt prĂłbĂĄlom tartani, de a cht tovĂĄbbra se tudom szĂĄmolni. MĂŠg 1 kg ĂŠs 80 kg alatt leszek. BĂĄr most elĂŠggĂŠ lelassult:(
4006. Bcicus (válaszként erre: 4005. - Szsilvi)
2012. jan. 19. 22:18
A dokid a hülye. Sajnos nem tudok jó sztk-s dokit.
4005. szsilvi
2012. jan. 19. 21:21

Hát CSajok! Az a nem gyenge, amit ma átéltem a dokinál! Gondoltam, h 4 hónap kezelés után visszamegyek, h beszámoljak mire jutottam, meg hátha kellene mégegy vért nézni, h eredményekben is megmutatkozik-e a javulás, vagy bármi. Az endokrinológus eleve másfél órát késett, amin már idegbeteg voltam, m melózni kellett volna mennem. Na utána jól lecseszett, h minek mentem oda? Ha menstruálok már, akkor semmi bajom nincs! Ő részéről megtette amit lehetett, menjek el nőgyógyászhoz, ha akarok gyereket, vagy ha akarok nőgyógy ultrahangot, h a cisztáimmal mi van, ha tudni akarom. Mondom ok, de vmi hormonos vérkép nem kellene, csak hogy lássuk, h tényleg javulok-e vagy sem, mert ok, h menstruáltam kettőt, de egyéb tüneteim nem igen múlnak el... azt mondja nem kell vérkép, minek akarok én olyat! a leletemre ráírta az alábbit: "További kezelést nem igényel!"

Szerintetek most én vagyok teljesen hülye, vagy a doki? Hogy lehet egy PCOS-es beteg leletére ezt írni??? Hát nem fogok soha meggyógyulni, max minden tünet megszüntethető... Ennek okán én kis naiv úgy gondoltam, h a kezelés elején félévente lehetne vért nézni meg egyéb, és mikor már tünetmentes vagyok, akkor elég évente vagy másfél évente nem??? De mi az h további kezelést nem igényel???

Tudtok vki endos dokit itt pesten, sztk-ban? nekem sajnos nagyon nincs pénzem magánorvosra, még egyetlen alkalommal sem, nemhogy állandóan... :(

köszi

4004. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4003. - Brizo)
2012. jan. 19. 11:05
mikor lesz eredményed?
4003. brizo
2012. jan. 18. 19:27
Sziasztok! Szeretnék hozzátok csatlakozni. IR-es vagyok, endometriózissal is műtöttek már kétszer. 4. lombikkal sikerült teherbe esnem, 1,5 éves a kislányom. Készülünk a tesó projektre, mielőtt belevágunk a kövi lombikba, szeretném "rendberakatni" a hormonjaimat. Tegnapelőtt voltam terheléses cukor és inzulin vizsgálaton+ hormonok, eredményt még nem tudok.
2012. jan. 18. 17:34
Rutin lesz. De komolyan, tudatos gondolkodás nélkül fogod csinálni. Én már megfogadtam viszont,hogy 3 havonta 1 hétig újra méricskélek,mert hajlamos vagyok elcsúszni, bár én inkább felfelé.
4001. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4000. - Titamilla86)
2012. jan. 18. 17:28

összeszámmoltam, tényleg kevés a ch. még ha a gyorsat is beleveszem, sincsen 120 g nál több. lehet h az is közre hat.

meg az is, h most eléggé el vagyok fáradva és nyűgösebb vagyok és konkrétan tele van a hócipőm, lehet, h attól is kezelem ezt most ennyira negatívan.


Holnap ha kell, ha nem, betolom a 160 g ch-t és abban a ritmusban ahogyan írva van (lassú-gyors) és adok ennek a dolognak egy hetet h beálljon, aztán meglátom h alakul.


Nem fáradsz el tőle Tit, h mindig ezt figyeld? Nekem mostanra lett elegem belőle. Vagy csak egy hullámvölgy és túljutok rajta?

2012. jan. 18. 17:02
Hát a debreceni diatetikus nem egy nagy durranás,de amugy ugyanott van,mint Valicskó. De hiszem,hogy ha ez nem állandó akkor nálad is ez egy olyan korszak,mint nálam szokott lenni. Ciklus,stressz, időjárás, mióta kezelik az IR-t mind mind hatással van rám, vagy lehet öregszem. De most pl egyáltalán nem vagyok éhes, el is felejtettem uzsonnázni, pedig normál esetben,mint a Messiást úgy várom az uzsonnát. Reggel viszont folyamatosan tudtam volna enni.
3999. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3997. - Titamilla86)
2012. jan. 18. 12:44

ilyet én is csinálok, ha éhes vagyok.

nekem az a zavaró, h éhes vagyok, ennék valamit, de egyszerűen nem tudom h mit, mert szinte semmi nem esne jól, forog tőle a gyomrom. S mellette meg ott van a teltség érzet és ez az égető érzés.

Fogalmam sincs h mit csináljak.

nem voltam még diatetikusnál, lehet h csak elmegyek. Valamit nagyon nem jól csinálok.

Tit, debrecenben kihez kell menni?

3998. Rúzsvirág (válaszként erre: 3987. - Bcicus)
2012. jan. 18. 12:40

Szia!

Épp most vagyok a 2. lombik közepén, és a Tűű doki másfél hete felírta az Eucreas-t. Elmondása szerint a 12. hétig kellene szednem.

Honnan tudod, hogy terhesség alatt nem lehet szedni??

Ez a problémám, hogy sokan azt mondják szedjem, de még többen azt, hogy ne szedjem...

2012. jan. 18. 12:25
Egyébként mint írtam mostanában nekem is vannak ilyen dolgaim. Ma is pl fél 12 k9rül kénytelen voltam enni,mert mr kezdtem rosszul lenni. Pedig reggeliztem is és 10 kor tízóriztam is normálisan.
2012. jan. 18. 12:08
Az a baj, h amikor korpa kekszet eszem almával tízóraira, ugyanúgy érzem ezt az égető szarságot (már bocsánat) a torkomban. Pedig eleinte nem így volt.
3995. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3994. - 3c111cc40f)
2012. jan. 18. 12:07

eszem időben. 3 óránként, és a teljes tönköly kenyérben 15 g ch van egyben, tehát a két szeletben meg van a 30 reggelire.


Jaj nem tudom, most olyan elegem van az egészből.Egyszerűen már utálom, h mindig mindentől rosszul érzem magam és nem tudok egy jó ízűt enni.

2012. jan. 18. 11:51

A rosszulléteid lehetnek a kvés CH beviteltől. Tartod a 3 oránkénti evést? Lehet ingadozik az inzulinod, én is sokszor vagyok emiatt rosszul.

Mikor eszel?


Igy kellene: R 6.30-7

T: 9.30-10

E: 12.30-13

U: 15

V: 18 óra

3993. 3c111cc40f (válaszként erre: 3991. - E33ecb08b8)
2012. jan. 18. 11:49

Szia! Bocsi hogy belekotyogok, de szerintem nem egészen jó a diétád.

Reggelire lehet kevés a 2 sz kenyér. Én Aldisat eszem, abbol 3 szeletben is csak 25 Ch van és ugye 30-at kellene reggelire


Tizorai: kevés és nincs gyors! Pl 5 korpovit keksz és 2 mandarin v 1 alma, v 1 joghurt v kefir, v 1 dl 100%-os narancslé!


Ebédre 50 Ch kell: pl 7 dkg lencse szárazon, vagy 5 dkg durumtészta sajttal-tejföllel, vagy mexikoi köret, valami masszivabb kellene, ez igy kevés


Uzsira ehetsz 20 g gyorsat. Pl. 4 mandarin, 25 g diabetikus Milka vagy Ritter Sport, vagy 4 dl tej, joghurt, kefir, stb ilyenkor nem kell lassu


Vacsi: ugyanaz mint a reggeli csak mellé 1 joghurt v kefir v 2 dl tej vagy 2 mandarin v 1 alma

2012. jan. 18. 11:35
És, amíg semmit nem szedtem, nem diétáztam, nem sportoltam miért nem volt ilyen közérzeti problémám? vagy evés problémám?
3991. e33ecb08b8 (válaszként erre: 3990. - Titamilla86)
2012. jan. 18. 11:34

Köszi, Tit!


Még mindig rosszul ennék? De hogyan?

De akkor mi a fenét egyek? -(((


ez volt a mondjuk a tegnapi evésem:

reggeli:

2 szelet tk. kenyér rámával és savanyú káposzta a tetejére (ezt mondjuk 2x ettem még, tehát nem gondolom h az a baj)

kávé pöttyel és tejszínnel

gyógytea üresen


tízórai

1 tk kenyér


ebéd

srépa és cékla lereszlve nyersen

sült kacsa comb

2 szelet tk. kenyér


uzsi

egy light joghurt


vacsi

2 kenyér szalámival savanyúkáposztával


torna után ( 19 óra) ettem egy kinder tejszeletet

egyedül az után nem volt semmi bajom


Hol a hiba?

2012. jan. 18. 09:59
A teltségérzet és éhségérzet kombó a magas inzulinszinttől van. A met nem csinál semmi extrát,csak a meglévő inzulinodat beengedi, annyit enged be amennyi van. Ha rosszul eszel sok van, ha jól kevesebb. Nekem mostanában gyakorlatilag folyamatos éhségérzetem van, lehet a front, vagy valami, nem tudom,de máskor szenvedek a reggelivel most meg még az utolsó falat lent sincs máris ennék még.
2012. jan. 18. 08:48

Sziasztok lányok, régebben voltam már, de most ismét itt vagyok.

Én változatlanul nem érzem jól magam.

Változtattam az evésen, tényleg több ch-t eszem és igyekszem csak délután lassút, még délelőttre is inkább csak azt. Ebédhez eszem salátát, és mégis gyötör a teljtség érzet, a rossz közérzet.

Már a reggeli után egy órával ezt érzem.

Mi lehet a gond?


Nem lehet az, h egyáltalán sok nekem a meforal már? Hogy javult volna annyit, h kisebb adag kellene?

A doktornőhöz február elején megyek, de az még három hét, és nem tudom, h mit csináljak.

A torkomban érzem ezt az égető érzést, amire először azt gondoltam h esetleg reflux, de utána olvastam, szerintem nem az.

A teltségérzet is ott van és igazából nem kívánom a kaját, de éhség érzetem van. Én, aki mindig imádtam enni. Azt érzem, h ki kell találjam, h a kevés közül is mi az amit meg tudnék enni. Sírhatnékom van ettől az érzéstől.


Szedem a letroxot is, lehet h az is bekavar, de a TSH eredményem is olyan minimálisan tér el (1,98) hogy attól nem gondolom h ennyire szarul kéne lennem, miközben míg nem szedtem is volt már ez a torokban égetős érzés és teltség érzet.

Arra is gondoltam, h egy időre leállok a meforallal és csak diétázom meg sportolok.


Kérlek adjatok valami tippet, vagy ötletet, és ha valaki tapasztalt hasonlót, segítsen, hogy jutott túl rajta.

Előre is köszi

3988. CsillagTM (válaszként erre: 3987. - Bcicus)
2012. jan. 17. 20:31
nem baj, utána vissza a methez.
3987. Bcicus (válaszként erre: 3984. - CsillagTM)
2012. jan. 17. 20:25

Örülök, hogy szimpi volt.

Van akinek az euceras hat egy baj van vele terhesen nem lehet szedni.

3986. CsillagTM (válaszként erre: 3985. - Titamilla86)
2012. jan. 17. 20:11
igen, pont ezt mondta Tűű, h mivel sovány vagyok, azért is kell az Eucreas, mert ha duci lennék, elég lenne a met továbbra is és kész, de így nem...én ezt nem értem, de biztos úgy van :)
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook