Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
4225. CsillagTM (válaszként erre: 4224. - *Királylány*)
2012. márc. 11. 21:39
drukkolok, h minden rendben legyen!
4224. *Királylány* (válaszként erre: 4223. - CsillagTM)
2012. márc. 10. 15:49
Köszi. Akkor megyek uh-ra ellenőriztetni.
4223. CsillagTM (válaszként erre: 4222. - *Királylány*)
2012. márc. 6. 11:00
változó, nem mindenkinek, és a mérettel sem függ össze a dolog.
4222. *Királylány* (válaszként erre: 4221. - CsillagTM)
2012. márc. 5. 20:18
A ciszta szokott fájni?
4221. CsillagTM (válaszként erre: 4220. - *Királylány*)
2012. márc. 5. 17:50
én a cisztát valószínűbbnek tartom, de nem vagyok se orvos, se távolba látó :)
4220. *Királylány* (válaszként erre: 4219. - CsillagTM)
2012. márc. 5. 17:10
Szinte minden nap fáj többször is. Szedek fogi gátlót peteérés lehet? Lindynette 20-at.
4219. CsillagTM (válaszként erre: 4217. - *Királylány*)
2012. márc. 5. 11:24
szurkálás sok mindentől lehet. peteérés, ciszta, endometriózis...járj uh-ra rendszeresen.
4218. hiroko
2012. márc. 4. 16:19

Kedves Fórumozók!


Sáfár Nóra vagyok, a Károli Gáspár Református Egyetem klinikai pszichológia szakának végzős hallgatója. Szakdolgozatom témájul a PCOS kutatását választottam, egészen pontosan ennek nőiséggel, nőiességgel kapcsolatos aspektusát szeretném vizsgálni. Ehhez kérnék segítséget mindenkitől, aki tud 1x30 és 1x kb 20 percet szánni a tesztek kitöltésére. Azért bontottam két részre a tesztcsomagot, hogy akár két napon is lehessen tölteni. Tudom, hogy kevesen tudnának egyben majd' 1 órát szánni a kitöltésre. Nagyon hálás lennék a segítségért!

Bízom abban, hogy a betegség pszichológiai szempontú feltárása sokat segíthetne a kezelésben, amennyiben megismerjük a háttérben zajló lelki tényezőket.

Annak, aki igényli, nagyon szívesen visszajelzek a kutatás eredményeiről! Az e-mail címem, ahol érdeklődni lehet részletekről, eredményekről: safarnora@gmail.com.


Íme, a tesztek:


1.

[link]


2.

[link]

2012. márc. 2. 07:01

Sziasztok


PCOS-em van itt nagyon sok segítséget kaptam anno és diagnosztizálta egy nőgyógyász, de a leletre nem írta h ciszta csak h normálisnál nagyobb petefészek.

Az endo doki ezért leállította amit kaptam a nőgyógyítól metfogamma 850-et.

Híztam is sajna.

Viszont még babát most nem tervezek.

Ha eljön az ideje minden vágyam az, hogy legyenek babócák.

Nyáron voltam magán nőgyógyínál és ő nem látott semmi nagy petefészkeket semmit? (talán felszívódhattak a ciszták a gyógyszer szedés miatt és ahogy fogytam?)

Azóta szoktatom magam vissza a gyógyszerhez és a sporthoz, de csak fokozatosan megy a mellékhatások miatt.

kb 2-3 hónapja a petefészkeim szoktak fájni és néha szúrkálni.

"Normális" ez?

Mitől lehet?

Fogi gátló amit szedek lindynette20.

4216. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4215. - 8f3c54052d)
2012. febr. 29. 13:00

Március közepén megyek vissza a doktornőhöz (akit egyébként nagyra értékelek) és meglátom h mit mond.


Köszönöm az észrevételeket és a hozzászólásaitokat, a fejleményekről beszámolok.

4215. 8f3c54052d (válaszként erre: 4208. - E33ecb08b8)
2012. febr. 29. 12:56

Én is egyetértek a többiekkel és megmondom, hogy miért. Nekem tavaly júniusban derült ki. Tudni kell, hogy nekem cukrom oké, éhgyomri inzulinom oké, csak a terheltem volt gáz.

Októberben kellett kontrolra mennem, ahol az éhgyomri inzulinom lejebb ment a júniusihoz képest. Ha csak ezt nézték volna, akkor úgy tűnt volna, hogy javultam. Viszont a terheltem rosszabb lett októberre, mint júniusban volt. Gyógyszert is kellett cserélnünk. Emiatt írom, hogy sajnos az éhgyomri érték önmagában nem mindig mérvadó.

4214. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4212. - CsillagTM)
2012. febr. 27. 19:41
megértettem, azért nem forszíroztam a témát. ha lesz terhelt, jelzem.
4213. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4212. - CsillagTM)
2012. febr. 27. 15:45
megértettem
4212. CsillagTM (válaszként erre: 4211. - E33ecb08b8)
2012. febr. 27. 12:07
oké, de ehhez meg nem tudunk hozzászólni túl sokat...
2012. febr. 25. 18:25
nos, akkor sincs most terheltem.
4210. 1c92396beb (válaszként erre: 4209. - CsillagTM)
2012. febr. 25. 18:21
Én is egyetértek veled.
4209. CsillagTM (válaszként erre: 4208. - E33ecb08b8)
2012. febr. 25. 17:58
hát amit a dokid mondott, az nagy butaság...tényleg a terhelt a lényeg.
4208. e33ecb08b8 (válaszként erre: 4207. - Bcicus)
2012. febr. 24. 13:47

nem kért most doktornő, csak éhomit. azt mondta, h abból is foga tudni h javult e.

júliusban volt terheltem, akkor így nézett ki:


inzulin 8,6 - 10,2 - 16, 1

cukor 4,6 - 3,1 - 5,0


most

cukor 3,7

inzulin 4,2

4207. Bcicus (válaszként erre: 4205. - E33ecb08b8)
2012. febr. 24. 11:57
mennyi a terhelt erdményed az a lényeg.
4206. 1c92396beb (válaszként erre: 4205. - E33ecb08b8)
2012. febr. 24. 09:36
Mennyi a 60 vagy 120 perces inzulin eredményed?
2012. febr. 24. 07:57

Jó reggelt , sziasztok.

Segítenétek?

Meg jött végre az éhomi inzulin eredményem. 4,2 mmol/l. A cukor (korábban írtam) 3,7 mmol/l.


Mi a véleményetek róla?

Ja, és nem jól írtam a prolactint, helyesen 60,61 mIU/L.


Ha valaki véleményezné, azt megköszönném.

4204. Mbetti2
2012. febr. 23. 17:52

Kedves Fórumozók!


Mohácsi Bernadett kutató pszichológus vagyok. Kutatási területem a policisztás ovarium szindrómával

(PCOS) élő hölgyek pszichés jóllétével kapcsolatos. Munkám fő célja az, hogy a PCOS-es hölgyek

olyan pszichés támogatásban részesülhessenek, amely valós igényekre épül, és tudományos alapokon

nyugszik. Kutatásom igen szerteágazó, melynek egyik igen fontos része az étkezés, a testmozgás,

a saját testtel és étkezéssel kapcsolatos tapasztalatok feltárása. Az alábbi linken elérhető online

kérdőív ezekkel kapcsolatos kérdéseket tartalmaz: [link]

Amennyiben Ön is érintett a PCOS-ben és szeretne

hozzájárulni ehhez a kutatómunkához a kérdőív kitöltésével megteheti ezt. A kérdőív előre láthatóan

2012. áprilisig lesz elérhető, kitöltése körülbelül 20 percet vesz igénybe.

2012. febr. 22. 13:33

Én is kenem a D3 krémmel magam a D vitamin bevitel miatt.


Lányok, megjött a prolactin eredményem:44,17 IU/m (vagy valami ilyesmi a mértékegység)

ahogy olvasom - remélem jól olvasom - ref. értéken belül van (40-500 között) de nem vagyok róla meggyőződve h jó e ez az érték. Valaki hozzáértő tudna e segíteni, h jó e ez az érték?

Én nem értek hozzá. Ja, 11. ciklus napon készült vérkép.

Köszönöm

4202. vekvik
2012. febr. 22. 13:00

Sziasztok!


Na dokit cserélek. A háziorvosom javasolta Budaörsöt. Ma beszéltem velük és Június 22-én mehetek. Ehhez a bolond bunkó nőhöz meg nem megyek vissza.

4201. CsillagTM (válaszként erre: 4200. - Picur12)
2012. febr. 22. 01:02
szívesen!
4200. picur12 (válaszként erre: 4199. - CsillagTM)
2012. febr. 21. 22:58
Szia, ez nagyon hasznos és nagyon köszi :)
4199. CsillagTM
2012. febr. 21. 22:09

cikk a D-vitaminról


"Egy kedves levélíróm a következőket kérdezte:

“Tisztelt Doktor Úr!

Megnézettem a D-vitamin szintemet saját költségemre és 31 nmol/l lett, a labor megcsillagozta, náluk 75-től jó az érték. A háziorvossal felírattam Bioextra D-vitamint, 3000 NE-t. Ön szerint ha napi 6000 NE-t szedek, az sok? A háziorvos csodálkozott, hogy ennyit akarok szedni, de végül felírta. Lehet gond, ha ilyen sokat beszedek? 3 hónap után nézessem majd meg újra a szintet? Köszönettel, Nóra (2012. 02.01.12:53)"


Miután hasonló kérdéssel sokan fordultak hozzám az utóbbi időben, ezért néhány szóban foglalom össze a D vitaminnal kapcsolatos újabb információkat. Sokan ugyanis még mindig arra gondolnak, hogy a D vitaminnak egyedül a csontanyagcserében van meghatározó szerepe. Az utóbbi évek intenzív kutatásai igazolták, hogy a korábban „csak vitaminnak” gondolt biológiailag aktív anyag, lényegében hormonként viselkedik szervezetünkben. Ez nem meglepő, hiszen a D vitamin szerkezete nagy mértékben hasonló a szteroid hormonokhoz (pl. mellékvese hormonjaihoz, a nemi hormonokhoz), amelyek közül többet gyógyszerként használunk már évtizedek óta (ilyenek pl. az immunológiai és gyulladásos, ízületi betegségekben ma is használt prednisolon, medrol készítmények (1. ábra). A sokrétű kutatás bizonyította, hogy a D vitamin több szervünkre, ill. szervrendszerünkre hat és szintjének meghatározása, a hiányzó hormon pótlása meghatározó fontosságú. Tehát ez az anyag a hormonokhoz hasonló módon viselkedik! (Fletcheer JM és mtsai: Therapeutic use of vitamin D its analogous in autoimmunity, Recent Pat Inflamm Allergy Drug Discov, 2011 nov.28).

d_vitamin

1. ábra


D vitamin hiányban szenved, becslések szerint a Föld északi féltekéjén élők legalább 40-50%-a, különösen a téli hónapokban. A D vitamin évszaki ingadozásának komoly egészségügyi hatása van, a nyáron diagnosztizált rákok esetén megfigyelték a kedvezőbb lefolyást, és a hosszabb túlélést. Mivel a napsugárzás az egyik legfontosabb forrása a D vitaminnak, minden olyan faktornak komoly hatása van a D vitaminszintre és így a rákkockázatra, amely befolyásolja a napon töltött időt, ill. a napfény hasznosítását. A napos Ausztráliában és Új-Zélandon végzett vizsgálatok szerint az idős emberek 70-80%-ánál D vitaminhiány mutatható ki. Egy 2006-os holland vizsgálatban több ezer idős férfit és nőt hat éven át követve kiderült, hogy a vizsgálat indulásakor alacsony D vitamin szintet mutatók háromszor valószínűbben kerültek végleges intézeti ellátásba, és 60%-kal többen haltak meg. A bőr pigmentáltsága is sokat számít, aki már lebarnult, kevésbé hasznosítja a napsugarakat. Amerikai feketék körében a D vitaminhiány vészes méreteket öltött és a D vitaminhiánnyal kapcsolatba hozható rákfajták 1,5-2-szer gyakoribbak a körükben. Meglepő módon az elhízás mértékében csökken a D vitaminszint, a legalattomosabb kockázati tényező azonban genetikai eredetű. Kiderült, hogy a testben majd minden sejt tartalmaz receptorokat a D vitamin felvételére, ám ezeknek több változata létezik. Egy elterjedt, a lakosság 35%-ban megfigyelhető változat alacsonyabb D vitaminhasznosítással jár, s az ilyen személyek kétszer valószínűbben kapnak prosztata/ill. mellrákot és a betegség során kétszer valószínűbben alakul ki rákos áttét.


A D vitamin az emberi testben és számos szervünkre van hatással (1. ábra)


A csontrendszerre azért fontos a hatása, mert a D vitamin szabályozza a kalciumfelvételt a belekben, de megakadályozza, hogy a vizelettel túl sok kalcium ürüljön. Érthető, hogy a vitaminhiány a csontritkulás rizikóját növeli.

Javítja a pajzsmirigy működését, csökkenti a gyulladásos folyamatot. Az autoimmun pajzsmirigy betegségekben a D vitamin szint általában alacsonyabb és ezért pótlása előnyös (Tamer és munkatársai: Relative vitamin D insufficiency in Hashimoto’s thyroiditis, Thyroid 21, Number 8, 2011).

Az izomzatra gyakorolt hatása abban rejlik, hogy segíti az izmok összehúzódását, az idegrendszer és az izmok közötti koordinációt, csökkenti ezáltal az elesés kockázatát, tehát ezáltal is csökken a csonttörés veszélye. Fontosa megfigyelés az is, hogy az éjszakai fájdalmas izom összehúzódását is jelentősen mérsékli.

Az immunrendszerre gyakorolt hatása bizonyította, a gyulladásos, reumatikus betegségekben szenvedők többségénél kimutatható a D vitamin hiánya (Ritterhouse LL és mtsai: Vitamin D deficiency is associated with an increased autoimmune response in healthy individuals and in patients with systemic lupus erythematsous, Ann Rheum Dis 2011, 77: 1569-74).

Az elhízottakban a D vitamin szint meglepő módon alacsony. Az elhízással foglalkozó ún. obezitológiai kutatások bizonyították, hogy a D vitamin hiány fontos az elhízás kialakulásában és a megfelelő fogyókúrákban.

A szív- érrendszeri megbetegedések esetén is gyakran kimutatható a D vitamin hiánya. A hiány esetén gyakrabban jelentkeznek krónikus szív- és érrendszeri betegségek. A halálozási arány is magasabb, mint egyébként. A D vitamin kihat az érrendszer belső falának sejtjeire, az erek izomzatára, a vérzsírra és a megfelelő mértékű véralvadásra. A megfelelő D-vitamin-szint ezért védelmet nyújt a trombózis, szívinfarktus és gutaütés ellen.

Rákos megbetegedések is összefüggést mutatnak a krónikus D-vitamin-hiánnyal. A végbélrákban, prosztatarákban, méhrákban, hasnyálmirigyrákban és legfontosabbként a tüdőrákban lényegesen alacsonyabb a D-vitamin-szint.

Az idegrendszer és az agy működését is befolyásolja, gátolja a súlyos D-vitamin-hiány. Az Alzheimer kórosokban a D vitamin pótlással kedvező eredményeket tapasztaltak.


Mit kell tudni a tradicionális nevén D vitaminnak nevezett hormonról?

A D-vitamin zsírban oldódó vitamin, másik elnevezése a kalciferol, mely gyűjtőnév, és azonos biológiai hatású, de kémiailag különböző anyagokat jelöl. Fajtái:


D1-vitamin: kristályformában előállított anyag, mely kalciferolt és lumiszterint tartalmaz

D2-vitamin (ergokalciferol): kalciferol, növényi és állati eredetű élelmiszerek tartalmazzák

D3-vitamin (kolekalciferol): a 7-dehidrokoleszterin, mint provitamin az ultraibolya sugárzás hatására a bőrben alakul át - innen ered a „napfényvitamin” elnevezés -, majd a májban és a vesében tovább alakul 1,25-dihidroxi-D-vitaminná (kalcitriollá). Csak állati eredetű élelmiszerek tartalmazzák. Biológiai hatást nézve ez a legaktívabb.


A D-vitamint táplálékkal is felvehetjük. A 65 év alattiaknak napi 5μg=200 IE (nemzetközi egység), idősebbeknek 400 IE mennyiség javasolt, ha rendszeresen tartózkodunk a szabadban. Télen akár 3-4-szer többre is szükség lehet. Ezt a mennyiséget kizárólag a táplálékból felvenni elég nehéz, kivéve, ha a norvégok vagy az eszkimók táplálkozása szerint élünk. Néhány példa az 1000 IE tartalomra: 7-8 dkg hering, 8 dkg sprotni, 25-30 dkg főtt lazac, 10-15 dkg füstölt lazac, 6-12 l tej.


D-vitamin (kalciferol) hiányában fellépő leggyakoribb tünetek:


Gyermekeknél angolkór (rachitis)

Felnőtteknél csontritkulás, csontlágyulás, csontok deformálódása, rugalmatlansága, törése

Daganatos betegségek kialakulásának vagy kiújulásának esélyét növelheti (egyes vizsgálatok szerint akár 60%-kal is)

Fogak állapotának nagymértékű romlása (fogszuvasodás)

Pajzsmirigygyulladás

Izomgörcsök

Fáradtság, levertség

Haj fokozott hullása

Ízületi gyulladás

Hátfájás


A hiánybetegség veszélye azoknál a legnagyobb, akik kimozdulni képtelenek (csecsemők, öregek, betegek), illetve várandósoknál és azoknál a nőknél, akik az egész testüket elfedő ruhát hordanak.


D-vitamin (kalciferol) túladagolásakor fellépő tünetek:


Étvágytalanság

Székrekedés

Gyengeség

Dehidratáció, szomjúság

Fokozott vizelet kiválasztás

Hányinger, hányás

Bőrviszketés

Lágyszövetek elmeszesedése

Vesék működése károsodhat, vesekő


D-vitamin (kalciferol) természetes forrásai:


Halmájolajok

Halak (tonhal, szardínia, lazac, hering, makréla)

Máj

Virágpor

Méz

Méhpempő

Tojássárgája

Tej és tejtermékek (vaj, tejszín, margarin)

Csiperkegomba

Zabpehely

Búzacsíra

Élesztő


Napi fogyasztási szükséglet:

Az RDA alapján meghatározott mennyiség 100 - 200 NE, gyermekeknek, időseknek 400 - 800 NE, terhesség és szoptatás ideje alatt a nőknek 800 - 1 000 NE fogyasztása ajánlott.


Az újabb kutatási eredmények alapján a legtöbb szakértő napi 1000 - 2000 NE mennyiség bevitelét tartja szükségesnek egy átlagos felnőtt részére. A D-vitamin túladagolás 10 000 NE, vagy ennél több huzamos szedésével fordulhat csak elő, bár ilyen mértékű D-vitamin készítmény Magyarországon nem kapható. A D-vitamin szükségletet befolyásolja az életkor, vagyis a csontosodási folyamatok, így a gyermekeknek és a kamaszkorúaknak 10 µg D-vitamin napi fogyasztása ajánlott. A kimozdulni képtelenek, továbbá várandósok, szoptatós anyák, és idősek számára is a napi 10 µg bevitelét ajánlják.


A D-vitamin (kalciferol formában) jellemző mennyisége 100 g élelmiszerben:1 mikrogram (ug) D vitamin (cholecalciferol) = 40 IU. Tehát 40 IU = 1 ug, ill. 400 IU / 40 = 10 ug. Fontos, hogy a D vitamin szintet a vérben meghatározzuk, ezzel is elkerülhetjük a túladagolást. Könnyebb a helyzet a táplálékkal és étrend-kiegészítőkkel bevitt D vitamin mennyiségére tett ajánlásokkal. A kutatások fényében mára kiderült, hogy a manapság forgalomban lévő napi ajánlott D vitamin mennyiség kevés, legtöbb szakértő egy átlagos felnőtt esetén napi 1000-2000 NE (Nemzetközi Egység) mennyiség bevitelét tartja szükségesnek. 800 NE D vitamin fogyasztása mindössze 6 nanogramm/ml-el emeli meg a vérben a D vitamin szintet, és kutatók egybehangzóan 30-50 nanogramm /ml-ben adják meg a minimálisan szükséges D vitamin vér szintet, de egészen 150 nanogramm /ml-ig még nem jár egészségügyi kockázattal. D vitamin túladagolás egészen extrém mennyiség, 10 000 NE vagy ennél több huzamos szedésével fordulhat csak elő."

4198. Bcicus (válaszként erre: 4197. - Dd874e511d)
2012. febr. 21. 12:33
Ezt bármikor el lehet kezdeni, viszont nem oldja meg a problémáidat egyből. Tartani kell melette a speciális diétát és 3 hónapig védekezni kell hogyha ir-es vagy minimum, mert annyi idő minimum kell a javuláshoz. A diétát egész életedben kell tartani és lehet, hogy a gyógyszer is mindig szedni kell.
2012. febr. 21. 09:00

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha mercformint kell szednem(ma derül ki) akkor ez a gyógyszer is a cilkus adott napjaitól függ, vagy az bármikor elkezdhető?

Stimus hónapom volt, ismét. Closti3-7. napig, majd 6,8,10. nap merional.

Eredmény: jobb o. 30mm tüsző, baj o:14 és 16mm tüsző.

Kaptam két ampulla pregnyl-t tegnap.

Ma megyek az inzulin eredményért.

Olyan jó a helyi kórház, hogy már sokadjára kellett szurassam magam mert nem csinálják meg az inzulin terhelést csak acukort, pedig a vér adott. Szóval ma kiderül, remélem végre megcsinálták.

Most elvileg még igy a repesztővel lehet van reményem erre a hónapra. Csak azt nem tudom, ha ma kiderül hogy IR-em van akkor elkezdhetem e szedni a gyógyszert vagy meg kell várni a mensest ami remélem nem jön meg:)

És még azt szeretném tudni, hogy ha elkezdem a mercformint akkor abban a hónapban nem kell mást szedjek ugye? Mármint nem kell stimuzni meg ilyenek, vagy kell?

Ha jól tudom ez a gyógyszer magában megoldja a vérzéskimaradást és a hormon arány próblémákat. Jól tudom??

Segitenétek kicsit? Köszi

4196. CsillagTM (válaszként erre: 4169. - 1c92396beb)
2012. febr. 19. 15:13

köszi!


én 4000 NE-t szedek, nem volt még D-vitamin szint nézve nálam, de sztem 1-2 hónapon belül elmegyek.

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook