Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
4345. Bcicus (válaszként erre: 4344. - Málna92)
2012. ápr. 13. 18:12
Keress egy hozzáértő endokrinológust és ezt az orvosodat egy életre felejtsd el.
4344. málna92
2012. ápr. 13. 17:51
ma és tegnap is beszedtem:S de akkor minek írta fel ezt a doki? azt mnodta h ezt a pcos-ra kapom kezelésnek:S most nem tudom mit csináljak...
4343. CsillagTM (válaszként erre: 4337. - Málna92)
2012. ápr. 13. 14:52
a fogamzásgátló csak még jobban elcs.sz mindent, nehogy beszedd!!! semmit nem javít, és mikor abbahagyod, utána majd foghatod a fejed...!!
4342. KittiKata
2012. ápr. 13. 14:16
Jaj lányok, egyre jobban érzem azt, hogy én sehol sem vagyok tudásilag hozzátok képest! Bcicus neked köszönöm amit küldtél. Már alig várom, hogy pozitív legyen a teszt!!! :)
4341. Gabriella1985 (válaszként erre: 4337. - Málna92)
2012. ápr. 13. 13:43
Szia! Nekem is ezt írták fel még 2009 júliusában, de én nagyon megbántam. Elég magas a hormontartalma és én 15-20 kilót híztam is tőle, úgyhogy ha nem akarsz így járni akkor mellette diétázzál is. Persze én teljesen megnyugodtam tőle, hogy végre kaptam valami gyógyszert és igazán akkor kezdett el az egész foglalkoztatni, amikor babát szerettünk volna. Egy évvel ezelőtt hagytam abba, gondoltam sikerülni fog a baba. Fél évig nem történt semmi és elmentem nőgyógyászhoz (mondjuk nekem folyamatosan volt menstruációm, igaz 29-38 napos ciklusaim voltam), azóta minden hónapba járok folyamatosan UH-ra, illetve szedem a Clostybelgyt nevű tablettát. De sajnos a peteéréstől még mindig nagyon messze vagyok. Elküldött vérvizsgálatra is, ahol kiderült hogy nagyon magas az inzulinszintem is, erre pedig Meforalt szedek. De legalább már le sikerült adnom 10 kg-t. Szerintem te is kérjél vérvizsgálatra beutalót! Sőt ráadásul nekem a Meforal a ciklusomat is rendezte, most jelenleg 29-31 naposak csak.
4340. Bcicus (válaszként erre: 4338. - Abarta)
2012. ápr. 13. 13:39
Én már em szoptatok pár hónapja. Kezdd el szedni a merckformint mielött teljesen elszáll az inzulinod, én is szedtem szoptatás alatt, mert nagyon magas lett, már bánom, hoyg nem egyből szülés után kezdtem.
4339. Bcicus (válaszként erre: 4337. - Málna92)
2012. ápr. 13. 13:38
Felejtsd a fogamzságátlót, pláne magában. A pcos-en csak rontani fog. Keress egy fel egy hozzáértő endokrinológust, terheléses inzulinvizgyálatra van szükség majd beállítják a merckformin adagodat, a speciális diétát és sportot, Ha ezze rendbe raktak akkor lehet esetleg fogamzásgátlót kapni védekezés képpen, de amelett nagyon szigorúan kell mindent tartani.
4338. abarta
2012. ápr. 13. 12:17
Van itt valaki esetleg aki szoptat? Én úgy tűnik szülés után visszaestem. Átmegy a magas inzulin az anyatejbe? Aggódom...
4337. málna92
2012. ápr. 13. 10:56
Sziasztok! Nincs időm visszaolvasni minden hozzászólást sajnos. Tegnap voltam nőgyógyásznál és már biztosra megállapította,hogy PCOS vagyok. Cypromix nevű fog.gátlót kellett tegnapn elkezdenem szedni ( nem a cilusom napján kezdtem hanem csak simán, mert már 2 hónapja nem jött meg). Érdeklődni szeretnék, hogy mit kell tudnom ezzel az egésszel kapcsolatban, mert nagyon megijedtem most:S Minden érdekelne ami a PCOS kapcsolatos. 20 éves vagyok gyereket még nem mostanában szeretnék, de most jelenleg az életkedvem is elment:(
4336. 034749ab68 (válaszként erre: 4335. - Bcicus)
2012. ápr. 12. 07:02
köszike a tanácsokat :) Majd elmesélem a fejleményeket.
4335. Bcicus (válaszként erre: 4333. - 034749ab68)
2012. ápr. 11. 13:21
Sikerülni fog, csak elöbb keress egy hozzáértő endo dokit aki kezelib a pcos-t.
4334. CsillagTM (válaszként erre: 4316. - Picur12)
2012. ápr. 11. 13:03
ugye?:)))
4333. 034749ab68 (válaszként erre: 4332. - Bcicus)
2012. ápr. 8. 05:48
Mivel a páromnak olyan kevés a hímivarsejtje, hogy fagyasztásra van szükség, ezért mindenképp lombik lesz. Majd a konzultáción meglátjuk mit mond az orvos. Most elég rendesen megijesztettél, de nekem akkor is sikerülni fog!
4332. Bcicus (válaszként erre: 4330. - 034749ab68)
2012. ápr. 7. 22:23
De ha nem kezelik a pcos-ed akkor minek a lombik minimális az esély a sikerre így. Viszont ha kezelnék rendesen és nincs más gond, simán lehetsz spontán babás.
4331. hiden (válaszként erre: 4328. - 034749ab68)
2012. ápr. 7. 19:24

Értem,én akkor megpróbálom a nagyobb hatóanyag tartalmút,már meg is rendeltem.Nagyon bízom benne,hogy valami minimálisat segít majd a pattanásokban leginkább.de gondolom,meg úgy hallottam,hogy 2-3 hónap legalább kell hozzá...

Neked meg sok sikert kívánok a lombikhoz!:)

4330. 034749ab68 (válaszként erre: 4329. - Bcicus)
2012. ápr. 7. 17:40
Én csak a törpepálmát szedem, gyógyszert nem. Már nem is kezdem el így lombik előtt.
4329. Bcicus (válaszként erre: 4328. - 034749ab68)
2012. ápr. 7. 17:23
ÉS a diéta+gyógyszer+sport mellett sincs rendes ciklusod, nem próbáltál meg a merckformint lecserélni?
4328. 034749ab68 (válaszként erre: 4327. - Hiden)
2012. ápr. 7. 12:59
Azért csökkentettem le, mert már jó ideje babát szeretnénk, csak hát nem jött össze... ezért januártól a Budai Meddőségi Központba járunk, és nem tudom milyen hatása lenne a kezelésekkel együtt. Április 17.-én tudjuk meg, hogy mikor kezdhetjük végre a lombikot :) Addig meg úgy vagyok vele, hogy elég lesz a kevesebb hatóanyag is. Azt sajnos nem tudom, hogy befolyásolná-e a hormon vizsgálatodat.
4327. hiden (válaszként erre: 4324. - 034749ab68)
2012. ápr. 7. 11:40

Szia!

Köszi,hogy írtál!:)

Igen,sajnos gondolom,hogy magát a PCOS-át nem gyógyítja meg...:S

de én már ennek is nagyon örülnék,ha legalább a pattanásosságot enyhítené egy kicsit.Azt megkérdezhetem,hogy miért a Saballo-t szeded,mert abba ugye kevesebb a hatóanyag,én is a gyógynövényeset néztem ki,amibe több van,arra gondoltam ,hogy azt veszem meg.Vagy az nem használna még annyira sem?

köszi előre is! ja és szerinted a mellékvese hormon vuzsgálat eredményeimet mennyiben befolyásolná a szedése?

4326. Boccci
2012. ápr. 7. 10:15
Még annyi kérdésem lenne, csak az előbb ez lemaradt, hogyha valakinek PCOS miatt hullik a haja, az még helyrehozható vagy már sosem nőnek ki a kihullott szálak?
4325. Boccci
2012. ápr. 7. 10:12

Sziasztok!

Új vagyok itt nálatok a fórumon. A pajzsmirigyes fórumon írták a lányok, hogy a tüneteim alapján talán PCOS-m van, ezért gondoltam írok.

Már több endokrinológusnál és nőgyógyásznál megfordultam, eddig eredménytelenül. Illetve legutóbb annyi kiderült, hogy az ATPO-m emelkedett, szóval pajzsmirigy betegség irányába haladok. Igazából ami miatt orvoshoz kezdtem járni az az, hogy hullik a hajam, bőrgyógyászok szerint androgén alopécia, a fejtetőmön ritkul. Már tucatnyi dolgot kaptam rá (Alpicort, Plantur stb) semmi nem segített, egyre láthatóbb a ritkulás. Laboreredményeknél különösebb eltérés nem látszik, ezért minden orvos el is tanécsol, hogy semmi bajom. Menstruációm rendszeres, 25 napos ciklusaim vannak. Peteérésem is van. Van egy 2,5 éves kisfiam, annak idején spontán teherbe is estem és elég gyorsan. Hüvelyi UH-on is voltam többször, nincsenek cisztáim. Kamaszkoromban nagyon pattanásos voltam évekig, bőrgyógyász tudott csak rendbetenni. A hajam kamaszkorom óta nagyon gyorsan zsírosodik, a mai napig 2 naponta meg kell mosnom, hogy kinézzek valahogy. Most meg ez a hullás...... A combom belső oldalán van pluszban szőrnövekedésem, máshol nincs, de ezt is épp eléggé utálom. Érdekelne a véleményetek, hogy ez lehet e valóban PCOS, ha igen tudnátok e jó dokit ajánlani, budapesti vagyok. Tudom, hogy a MM nagyon jó, de jelenleg magándokira nincs pénzem, már a gatyám ráment a vizsgálatokra, mindenféle vitaminokra, hajszeszekre stb. Köszi előre is a véleményeket, segítséget.

4324. 034749ab68 (válaszként erre: 4322. - Hiden)
2012. ápr. 7. 07:32
Szia! Én másfél éve szedem a törpepálmát. Először gyógynövény üzletben vettem magasabb hatóanyagú kapszulát. Az árára már nem emlékszem. Nekem használt, de teljesen nem szűntek meg a pattanások csak enyhültek. Most már kb 1 éve csak a saballo-t szedem, az is törpepálma kivonat. Azért kezdtem el szedni, mert magas volt a tesztoszteron szintem 4,7, és a törpepálma megköti a felesleget a szervezetben. Januárban már csak 1,6 volt a tesztoszteronom. Előtte 6 hónapig menstruációm sem volt... November óta 2 havonta megjön. Tudom, még azért ez sem normális de legalább már van. Ez a törpepálma sajna hónapok múlva fejti ki hatását, és csak a tüneteken segít, magát a pco-t nem gyógyítja.
2012. ápr. 7. 00:49

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége van metforminra, írjon, én anno kiváltottam az összeset, amit nekem felírtak ,de nem sokat szedtem be. Nagyon sok megmaradt.


Egyébként érdekességnek ,tanúságnak írom le, hogy én úgy estem teherbe az első próbálkozós hónapban (!), hogy rólam is, és a férjemről is megállapították korábban (kb. fél éve) a meddőséget!


Szóval az élet csodákat tesz...


Barátcserjém is van korábbról, ha valakit érdekel.


Ne higgyétek el ezt a meddőség dolgot, amit az orvosok mondanak. Jó, persze, ha fizikai eltérés van, nyilván kezelni kell, pl. ha valamit meg kell műteni stb. De például engem már endometriózissal is műteni akartak, de úgy,h már megvolt az időpont, egy másik doki meg valami csokicisztát akart műtéttel kivenni, arra is már megvolt az időpont!!! Ehhez képest semmi bajom nem volt, mint utólag kiderült, még ugyan termékeny voltam.

4322. hiden
2012. ápr. 6. 21:25

Aham,értem...:(

Igen valamelyikről én is hallottam,hogy kifejezetten rossz PCOS-ra.Pedig valamit muszáj találnom a pattanásokra,ez a törpepálma valahogy nekem mégis szimpi,meg egy olyan véleményt is olvastam róla,hogy egy fiúnak segített a kopaszodásban,meg a pattanásokban is.Gondolom,nála ezek azért erőteljesebben jeentkezhettek,mivel ő fiú.Nem tudom,lehet,hogy teszek egy próbát,bárcsak használna...:(

Egyébként,amennyiben elkezdeném szedni,de még nálam szerintem hátra van egy mellékvese hormonvizsgálat is,ez befolyásolhatja az eredményeimet vajon? Ja meg a D-vitamin színtem,sem tudom,hogy áll,azt is megkellene azért nézetnem,de persze nem akarok okoskodni,majd nem tudom mit mondanak a MM-ben.

4321. picur12 (válaszként erre: 4320. - Bcicus)
2012. ápr. 6. 21:13
Szia, miért ártalmas a barátcserje? Még nem szedtem sosem, de ezt még nem hallottam róla
4320. Bcicus (válaszként erre: 4319. - Hiden)
2012. ápr. 6. 20:56
Nem igazán hiszek bennük az az igazság, meg van olyam ami akár árthat is pl barátcserje.
4319. hiden (válaszként erre: 4317. - Bcicus)
2012. ápr. 6. 17:25

Okés,igyekszem,bár még szoknom kell,mert bevallom egész életemben egy zabagép voltam.

de Te hiszel az ilyesmikben(a gyógynövényes cuccokban)? mert mostmár egyre több helyen olvasom,hogy mennyi mindenkinek segített a törpepálma.

4318. Bcicus (válaszként erre: 4315. - CsillagTM)
2012. ápr. 6. 16:28
Szupi
4317. Bcicus (válaszként erre: 4313. - Hiden)
2012. ápr. 6. 16:28
A diétát addig is tartsad az is sokat segíthet.
4316. picur12 (válaszként erre: 4315. - CsillagTM)
2012. ápr. 6. 13:16
De jóóóóóóóóó :)
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook