Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2012. ápr. 16. 11:39
Egyetértek Bcicussal, a szédülés, fáradékonyság,éhség az azért volt mert nem jól ettél. És 2 hónap az semmi a hormonoknak, nagyon rövid idő ahhoz,hogy változást érj el. És pl ha dolgozol reggelire mit eszel amit magaddal is tudsz vinni? Mert ugye gyümölcs még olajos magvakkal sem jó. Szénhidrátnak akkor te csak gyorsan felszívódót eszel? A mákos muffint ismerem, egyik barátnőm csinált egyszer isteni finom. És az,hogy mandulatej,meg egyéb magörleményekből készült liszt hasonló az nem terheli meg a gyomrot illetve a beleket? A rengeteg cellulóz a zöldségekben a májat? Meg engem az rémiszt ettől igazán, hogy ha én nem eszem szénhidrátot leesik a cukrom, nyilván nem mindegy,hogy mekkora inzulinértékekről indulsz. És őszintén szólva az is riasztó,hogy lassú ch beviteled nincs, a zöldséget és a húst ne tekintsük ch forrásnak mert nem az. Tejtermékekből amit eszel szintén nem igazán számolandó ch, az a kevés olajos mag amit eszel lassúnak az meg elenyésző mennyiség. Tehát maradt a gyümölcs, de az meg gyors. Tudom,hogy a paleo más gondolkodásmódot is kíván,mint az IR es diéta,de én valahogy egészségesebbnek tartom azt,ha minden tápanyagcsoportból,kiegyensúlyozottan eszünk,nem pedig bizonyos dolgokból sokat, bizonyosokból meg egyáltalán nem. Pl a lisztek, lisztből készült ételek tele vannak B-vitaminnal,te az egyáltalán nem viszel be a szervezetedbe.
4374. PCOS küzdelem (válaszként erre: 4373. - Bcicus)
2012. ápr. 16. 07:43
Miért gondolod, hogy a gabonára alapvető szükség van? Mi történik a gabona elhagyása esetén? Amennyiben jól érzed magad az IR diétától és fogysz tőle,valamint elmúlnak a tüneteid és a gyógyszer alhagyását is idővel lehetővé teszi, teljes mértékben támogatom! Nekem sokkal nehezebb volt ez az út, s ha jól is tartottam a diétát, mert azért nyilvánvalóként ne jelntsünk ki semmit :), én nem éreztem jól magam.
4373. Bcicus (válaszként erre: 4372. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 16. 00:12

Szerencsés vagy, de alapvetően egy ir-esnek és mindenkinek szüksége van gabonára, nyilván aki nem bírja a glutént az egy külön kategória.

Az is nyilván való, hogy az ir diétát nem jól tartottad, mert ha helyen csinálod tuti, hogy fogysz mellette és javulnak a tüneteid.

4372. PCOS küzdelem (válaszként erre: 4366. - Titamilla86)
2012. ápr. 16. 00:08

Teljesen rendben van, hogy nem értesz egyet mindennel és könnyen előfordulhat az is, hogy a Te szervezeted másként reagálna a diétára, mint az enyém.

Az én történetem:

kezdetekkor a menzeszem sosem volt rendszeres. 17 éves koromban fél évig egyáltalán nem mutatkozott. Az akkori orvosom, hivatkozva a cisztáimra, amit egyébként teljesen normálisnak tekintett, fogamzásgátló tablettát írt fel. Nem mondom, hogy nem jött jól, ezért kb 6 évig megszakítás nélkül szedtem. A vége felé aztán nagyon rossz volt a közérzetem és rettenetesen sokszor előjött a candidám, így abbahagytam. Ekkor kezdtem hízni. 170 cm vagyok. Tablettaszedés alatt a legkevesebb sulyom 58kg volt, majd fokozatosan felhíztam 68-ra, a tabletta letétele után + újabb 7kg. 8 hónapig egyáltalán nem menstruáltam, ekkor kerestem fel egy pesti orvost, aki közölte, hogy tele van cisztákkal a petefészkem és van egy 1 cm-es homogén cisztám is. Vércukor terheléses vizsgálaton vettem részt, ami rendben volt, terhelés előtt 5,1, azt követően 4,8 volt az érték. A családban több cukros van, így miután minden jel IR-re utalt,inzulinra nem kértem viszgálatot. Az orvos felírta a metformin tablettát és közölte, hogy diéta és testmozgás nélkül csodára ne is számítsak. Napi 2x 500 mg-osat szedtem, elkezdtem heti 4-5 alkalommal tornázni (aerobic), illetve IR-es diétára fogtam magam. Nem fogytam semmit. A menstruációm 2 hónap után beindult, de a többi tünet nem múlott és ami a legrosszabb,állandóan rossz volt a közérzetem, fáradékony voltam,kedvtelen, depressziós, pattanásos és egyre szőrösebb. :( A tablettaszedés gondolata is kőkeményen frusztrált. Állandóan éhes voltam és szinte minden evésnél puffadtam. Elkezdtem kutakodni. Rábukkantam a Paleora, ahol PCOS nők gyógyszer nélküli sikertörténeteit olvastam. Paleo mellett találkoztam a nyers diéta elveivel is. Szintén hasonló sztorikat olvashattam IR-es betegekről. Gondoltam adok magamnak egy esélyt és kipróbálom. Bevallom, hozzátok hasonlóan, mocskosul szkeptikus voltam az elején, de elkeseredésem egyre erősebb lett a sikersztorik pedig egyre inkább motiváltak. Már a diéta kezdetekor rohamosan elkezdtem érezni a változásokat. Az érzés olyan, mintha a vércukrom állandóan egyenletes lenne. Nincsenek hangulatingadozásaim, jó az emésztésem, nem puffadok és a szőrösödés is enyhült. Nekem ez olyannyira erőteljes és megerősítő tapasztalás, hogy ma már lelkileg sem lennék képes újra pl. egy szelet kenyeret megenni. :) Ráadásul a tablettából is csak egyet szedek, de végleg le akarok állni vele. A mozgást szigoruan betartom, de azt gondolom a diéta önmagában is hatásos lehet sokak számára.

Amit nem szabad enni:

gabonák (glutén miatt)

tejtermékek (tudjuk, hogy az inzulinnak sem tesz jót)

hüvelyesek (lektin miatt, ami a beleket áteresztővé teszi, nem szívódik fel az étel optimálisan )

semmi cukor (nyírfacukor megengedett)

gyümölcsöknél: banán, szőlő, dinnye

többi gyümölcsnél pedig jó, ha olajos magokkal, sajttal eszed, mert az lassítja az emésztésüket, nem jelent túl nagy cukorterhelést a vérnek


A nyers diéta is a lassabb emésztési folyamat miatt jó,továbbá fontos, hogy főzés nélkül a zöldségekben található enzimek megmaradnak, amelyek jó hatással vannak az emésztésre. Én a paleo és nyers diéta elveit vegyítem és figyelek a gyümölcs mennyiségére. Nem szoktam főzni, max húsokat sütök. Nagyon egyszerű az élet így és egészséges is. Nem mérem az adagokat és nem nézem az időt sem.


Általában hust eszem zöldségekkel. A zöldségekkel nem lehet sok ch-t bevinni egyszerre, így sokkal többre mész vele, mint a gabonák és egyéb köretek ch tartalmának állandó mérésével. A tojáshoz nem eszem kenyeret, csak zöldségeket. Sajtot eszem, ezt is általában gyümölcsökkell, sok mandulát, diót, olajos magokat. Aszalt gyümölcsöket is mértékkel, ezeket is inkább olajos magokkal. Szalonnát, sonkát eszem, szintén zöldségekkel. A zsírtól nem kell megijedni. Eredményképpen sosem esik le gyorsan a cukrom, ebből adódóan nem vagyok gyakran éhes. Élvezem az ízeket. A gluténmentességnek más egyéb nagyon jó hatásai is vannak.


Eredmények, ahogyan már írtam:

jó közérzet, fogytam 3-4 kg-t, melleimből és hasamból nagyon sokat. Izmosodtam is, ami kb 3-4 kg + súlyt is jelenthet. Inkább átalakulásnak nevezném a változást. Nagyon kellemes érzés. Elmúltak a pattanásaim. Nem zsíros az orrom sem, pedig mindig az volt. Nincs székrekedés, nincs gázosodás, komfortérzet van a gyomromban. Menstruálok...


Összességében ennyit tudnék írni egyelőre.


Paleo mákos muffint próbáljátok ki, nagyon finom! ;)


Jó éjt!

2012. ápr. 15. 23:08
Egyetértek, én jelenleg úgy gondolom,hogy a paleo egy nagyon jó megelőző étrend,ha tisztalappal kezdesz neki, már Ir-esként szerintem sem jó. Arról nem is beszélve,hogy nincs benne egyensúly,aránytalan,hosszútávon tartatatlan, és véleményem szerint nem is az egészséges táplálkozást testesíti meg.
4370. CsillagTM (válaszként erre: 4365. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 15. 23:01
köszi a gratulációt, nem dicsekedni akartam. azt hiszem, kicsit elvetettem a sulykot (elég sz@r napom van, nem mentség, csak magyarázat). nem is szeretnék veled vitatkozni - én úgy tudom, ahogy azt már írtam is, h a paleo nem jó az IR-re. de mindenkinek magának kell kitapasztalnia, h mi válik be neki (persze ettől még vannak aranyszabályok).
2012. ápr. 15. 22:39
Vizicsikó, töltögetve a tesztedet ( némi pszichológiai tanulmánnyal a hátam mögött ) rájöttem,hogy egy szakpszichológus mind a 10 ujját megnyalná néha a kis agyam meg lelkem láttán.
2012. ápr. 15. 22:23

Hát nagyon úgy néz ki Ninett. Majdnem mindennap tornázom Rékára január közepe óta és 75kg-ról 82-re híztam, úgy,hogy a diétát folyamatosan tartottam és tényleg tornáztam. Az a szép ebben,hogy a ruháimon meg nem érzem,pedig azért ennyinek már érződnie kéne nadrágban is,mert nem sátorban járok és a farmer szerintem nem enged ennyit. Úgyhogy igen kipróbálom, veszteni valóm nincs. És ha jó tempóban, alacsony intenzitással tekersz 50-60 perceket akkor kardiosabb mozgás,mint egy Rékás Alakreform óra.


Bcicus, te hogy állsz a fogyással? Halad már rendesen,mint anno?

4367. ninett079 (válaszként erre: 4366. - Titamilla86)
2012. ápr. 15. 22:17
Tita! Visszatérsz a fogyás miatt a szobabiciklire. Az jobban fogyaszt, mit Rékára tornázni?
2012. ápr. 15. 21:54

Vizicsikó,nekem ez az elmúlt a betegségem is olyan furcsa. A tünetmentes,mert oda van rá figyelve, nem egyenlő az elmúlttal, és persze az sem mindegy,hogy honnan indulsz.


Pcos küzdelem,( valami rövidebb nevet mondhatnál,mert ez baromi hosszú és becézhetetlen)én alapjában véve nyitott vagyok a témára csak sok mindennel nem értek egyet. De ettől függetlenül nyilván ez is egy megoldás. De nem ismerem részletesen a dolgot. És igazából szerintem Csillag is arra gondolt,hogy konkrét tényeket írj nekünk. Honnan indult a súlyod, inzulinod, hova jutottál. Mit és hogyan eszel egy nap. Hormonjaid hogyan reagáltak rá. Időpontokat vagy ch-t vagy egyáltalán arányokat tartasz-e. Mondjuk pl ha leírnád hogy egy nap mit eszel az nagy segítség lenne. TSH-d esetleg, egyéb tünetek. Tudod a szokásos. Az a baj,hogy így csak mi állítjuk,hogy nem jó,te állítod hogy igen, aztán a konkrétumok meg elmaradnak így tényleg meddő lesz a vita ráadásul átmegy egymás sértegetésébe. Én pl csináltam Norbit sokáig, nem igazán fogytam tőle, pedig az is a minél kevesebb ch bevitelről szól.

Én leírom neked honnan hová jutottam a mi diétánkkal. Sőt segítséget is várok,mert nyitott vagyok mindenre,mivel most hogy elkezdtem erőteljesebben tornázni szépen visszahíztam 6 kilót, kb 1 hónap alatt aminek nagyon nem örülök és sehogy sem akar mozdulni. Na szóval:

2010 decemberében 06-án kaptam diagnózist,akkor voltam 105,5kg, az éhomi cukrom 4,6kb, a terhelt 7,6 az éhomi inzulinom 46 a terhelt 309, menzi évszakonként, 156centihez ez elég komoly elhízás, kezelt pajzsmirigy alulműködés, bőröm száraz (még mindig megvan) szőrösödés ( még mindig meg van,de sokat javult, most már gyakorlatilag nem kell epilállni sem a legtöbb helyen), hajam száraz volt de nem hullott (mostanában nem akar nőni kicsit gyér,de ez lehet a tél hatása is). Most 3x850mg metformint szedek, 75mg (a mikro jelét nem tudom leírni) tiroxint a pajzsmirigyre, napi 1 krómot,szelént, magnéziumot, és kúraszerűen c-vitamint. A súlyom 80kg, a TSH-m 1,6 (ezt most sokallom,volt már 0,9 is, sőt) az éhomi cukrom 4,2 a terhelt 6,4, az éhomi inzulinom 13 a terhelt 105 még mindig rettenetesen sok,de azért már szép javulás. Hetente legalább 5x 60 perceket tornázom, leginkább Rubint Rékára,bár lehet a fogyás miatt visszatérek a szobabiciklire, Réka csak azért van,mert le is izzaszt, én bírom a csajt, és nem unom meg a tornáját. 160g-os Ir-es diétán vagyok, amit nyilván ismersz, 5 étkezés, oszott szénhidráttal, kötött glikémiás/inzulin indexxel.

Na, azt magyarázd el nekem,hogy te miben vagy más? Mit hogy csinálsz?


Ui.: Épp a hétvégén csináltam egy palos sütit, Pocak Panna raffaelos kekszét,ami teljesen finom és jó lett szóval hidd el nem zárkózom el. Annyit változtattam a dolgon,hogy 10dkg méz helyett én csak 2dkg-ot tettem bele, nekem így is elég édes volt és páromnak is.

4365. PCOS küzdelem (válaszként erre: 4363. - CsillagTM)
2012. ápr. 15. 21:14

Nem igyekszem szépen fogalmazni, csal leírom, amit gondolok. Gratulálok újságírói karrieredhez! Az is igaz, hogy üres szavakkal nem lehet embereken segíteni. Úgy érzem egyre több dolog van, amiben egyetértünk.

Majd ha nyitott leszel a témára, vagy akár az én üres szavaimra is, biztos vagyok benne, hogy az információ megtalál, s ha nem hát nem. Élmény volt. :) Köszönöm.

4364. vizicsiko
2012. ápr. 15. 19:34

Sziasztok!

A PCOS-sel kapcsolatosan végzek egy egyetemi kutatást. Szükségem lenne hozzá olyanokra, akiknek ilyen betegsége van, és kitöltene nekem egy kb. 15 perces kérdőívet, ami teljesen ANONIM, tehát senki nem fogja tudni, ki töltötte ki. A kérdőív itt tölthető ki:

[link]

Nagyon megköszönöm mindenkinek, aki kitölti.


U.i.: Tudom, min mentek keresztül, én 15 évig küzdöttem a PCOS-sel, de végül is sikerült legyőznöm, most van 3 gyönyörű gyermekem és már az első terhesség után elmúlt a betegségem. Mindenkinek fel a fejjel, és kitartás, sikerül legyőzni, higgyetek benne!!!

4363. CsillagTM (válaszként erre: 4356. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 15. 18:02

kedves Hivatalos Weboldal!:)

nem kell kipróbálnom a drogokat, h tudjam, nem jó. ez persze sarkított példa. (a "baromira nem jó"-t amúgy nem én írtam, más kérdés, hogy egyetértek-e vele:))

nagyon szépen igyekszel fogalmazni (bár mint ex-újságíró, nekem néhol döcögős :P), de ettől még üres szavakkal nem lehet embereken segíteni. "hitelesség ott vész el, ahol nincsenek érvek" írod - te mivel érvelsz, miért jó a paleolit a PCOS-re vagy az IR-re? érdekelne.

2012. ápr. 15. 17:42
Nem vagyok ijedős típus ne félj :) Na de látod ezért is jó,hogy itt vagy mert legalább felhomályosítasz minket is ,hogy hogyan is kell ezt kezelni. Időpontokra ch bevitelre figyelsz? Vagy ahogy esik úgy puffan. És az inzulinértékeid mennyit javultak?
4361. PCOS küzdelem (válaszként erre: 4359. - Titamilla86)
2012. ápr. 15. 17:10

:) természetesen oda kell figyelni paleónál is, de egy szóval nem mondtam, hogy én ezt vallásként kezelem, és nem hiszem, hogy ettől hiteltelenné válnék.


Visszatérve, örülök hogy érdekel. Először én is a ch méricskéléssel kezdtem + gyógyszer napi 2 db+ edzés majdnem 4-5 aerobic/ hét és azt leszámítva hogy elkezdtem menstruálni, ugyanolyan rossz volt a közérzetem és feszülő, fájó pattanások jöttek ki a homlokomon folyamatosan stb... Mióta paleozom:

nem hullik a hajam, elmultak a pattanások,nem vagyok fáradt, nem vagyok éhes, mensturálok és jó a kedvem. Fogytam is kb 3 kg úgy, hogy közben a mozgásnak köszönhetően teljesen átalakult testem izom-zsír összetétele. Eddig sehogy nem jöt össze a fogyás. Nem kell számolni g-ket, nem zihálok, jól alszom.

Paleonál nekünk IR-eseknek arra kell figyelni, ha gyümölcsöt eszünk, akkor menjen mellé némi olajos mag, mert az lassítja a cukor felszívódását.Husokat eszek, de nem többet mint normál esetben, csak gabona helyett mindenféle zöldséget köretnek. Jobban érzem a zöldségek ízét és cukortartalmát. Én azért is paleozom, mert régen sokat puffadtam, vélhetően a gluténtól. Ezt azért is gondolom, mert mióta nem eszem, semmi bajom.

Nem akarok rávenni senkit a diétára, nem ezért jöttem ide, de biztos vagyok benne, hogy egy próbát megér és a siker garantált.


"Buddha"- ez a másik dolog, hiszek abban, hogy lelki eredete is van a témának és hiszek abban is, hogy fontos, hogy az ember őszinte legyen magához az élet minden terén. Lehet ezt érezted az írásomból, de emiatt nem kell megijedni. :)

4360. hiden (válaszként erre: 4358. - Titamilla86)
2012. ápr. 15. 16:31
Köszönöm szépen!:)
4359. titamilla86 (válaszként erre: 4356. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 15. 16:29
Baszki, mintha Buddhát olvasnám. Ha te nem akarsz minket meggyőzni akkor minek vitázol!? Én elhiszem,hogy a palo jó,sőt szoktam is paleos recepteket csinálni, de vannak benne hülyeségek amik kifejezetten ártanak az inzulinnak és ebből fogva a PCOS-nak is. Nem veled van a baj, sőt én kifejezetten örülök neki,hogy itt vagy,mert tényleg kíváncsi vagyok rá,hogy a paleo hogy működik a gyakorlatban és hogyan hat az inzulinra. Pl. ezt leírhatnád.
2012. ápr. 15. 16:25
Nyugi, előbb vegyél vissza a cukorból lisztből és próbálj meg 5x enni egy nap, utána térj át az alapanyagainkra, utána kezdd el azt hogy az időt próbálod tartani, utána jön a ch mennyiség számolása és arányok, utána a tánclépések. Nem mindenkinek megy ez egyik pillanatról a másikra. Így, szépen, lépésenként egy bő hónap alatt átszoksz.
4357. hiden
2012. ápr. 15. 15:29

Lányok,szeritetek az is segít valamennyire,ha első lépésként teljesen visszaveszek a cukor,fehér liszt fogyasztásából?Úgy értem,hogy kb. két hete próbálom tartani a diétát,de annyira nagyon ponosan még nem megy,próbálok 3 óránként enni,de van,hogy 2,5 óra lesz belúle:S mert az élet ritmusom is picit más. A mennyiseégekre is nagyon próbálok odafigyelni,de mivel sajnos egyenlőre még mérlegem sincsen,így van,hogy egy picivel többet eszem,a megengedettnél.Meg néha még picit éhes vagyok...:/ de már egyre ritkábban,szerencsére.Talán ez azért is lehet,mert előtte nagyon sokat ettem.Szerinetetek azért ez is segít már valamennyire,hogy gyógyúlgassak ki ebből a betegségből? Persze majd gondolom a metformin is segít,hogyha elkezdem szedni.

köszi előre is!:)

4356. PCOS küzdelem (válaszként erre: 4353. - CsillagTM)
2012. ápr. 15. 15:10

Kedves CsillagTM!


Hidd el, engem hozzásegített ahhoz, hogy meggyógyuljak és a közérztem is állandó egyensúlyban van, mióta életmódot váltottam. Alapelvem, hogy eredmények nélkül nem hirdetek semmit. Ezen megfontolásból csak ajánlani tudom és ezért van az oldalamon is. Ugyanakkor nagyon fontos az életszemlélet is, a megértés és egymás, valamint önmagunk elfogadása. Én mielőtt kijelentem valamiről, hogy nem jó, vagy adott esetben esetleg azt is, hgoy "baromira nem jó", előbb kipróbálom, megtapasztalom. További meggyőződésem az is, hogy a gyógyulás nem kezdődhet el egy ellenséges attitűd és korlátozott gondolkodás szintjén.Hitelesség ott vész el, ahol nincsenek érvek. Cél egymás segítése. Nekem ez a célom és eredmények vannak mögötte. Továbbá egy szóval nem mondtam, hogy egyetlen megoldás létezik csupán, viszont a lelki harmónia és megértés előfeltétel.


Köszi.

4355. málna92 (válaszként erre: 4352. - Bcicus)
2012. ápr. 15. 10:21
Veszprém
4354. Bcicus (válaszként erre: 4353. - CsillagTM)
2012. ápr. 15. 00:34
Igen ez nagyon igaz. A paleloit fogyókúra baromira nem jó ir-re.
4353. CsillagTM (válaszként erre: 4350. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 15. 00:21
kissé hitelesebb lenne, ha nem lenne fb-n a kedvencek között a paleolit táplálkozás...
4352. Bcicus (válaszként erre: 4351. - Málna92)
2012. ápr. 14. 22:29
Merre laksz?
4351. málna92 (válaszként erre: 4349. - Bcicus)
2012. ápr. 14. 16:42
vidéki vagyok...nem tudok pestre járkálni:S
2012. ápr. 14. 16:22

Sziasztok!


23 éves vagyok és októberben diagnosztizálták a PCOS-em. Azóta nagyon sok változáson mentem át és nagyon sok dolgot megértettem azokkal a problémákkal kapcsolatosan, amelyekkel évekig, szinte serdülő korom óta küzdöttem. Jelenleg kiegyensúlyozottabb vagyok mint valaha, elmúltak a pattanásaim és a menzeszem is rendzsereződött. Elszomorít azonban, hogy egyre több olyan nővel találkozom a hétközapokban, akik ugyanezzel a problémával küzdenek és nem tudják, mi a valódi ok. Tapasztalatom szerint a betegség még rendkívül gyerekcipőben jár,főleg ami a legtöbb orvos felkészülségét illeti, ugyanakkor rohamosan terjed. Bevallom betegségnek sem nevezném mára már, inkább egy bizonytalansággal teli állapotnak. Mivel sokan nem értik és nem tudják mi az oka betegségüknek, úgy döntöttem megosztom tudásom, tapasztalatom, az életről és a betegségről alkotott nézeteimet, mindennapi küzdelmeimet. Szívesen várok minden érdeklődőt és igyekezni fogok mindig hasznos infókkal szolgálni:


[link]


Segítségeteket főkéntkutatásom kapcsán kérném majd, amelynek témája a betegség okainak, összefüggéseinek legszélesebb spektrumon történő megvilágítása lesz, annak érdekében, hogy minél több érintettnek felnyithassuk a szemét.


[link]


A betegségtől ne riadjatok vissza, sokmindenre megtanít és rengeteg lehetőséget kínál egy jobb és minőségibb életre.


Szép napot Nektek Lányok! :)

4349. Bcicus (válaszként erre: 4347. - Málna92)
2012. ápr. 14. 14:45
Bizony meddőséget okoz és a fogigátló csak méginkább ront rajta. Ezt az adagot már szedd be, de a 2-kat már ne. Ehhez a dokihoz ne menj többet, nem fog elküldeni sehova, mert fingja nincs a betegségről. keress egy pcos specialista endokrinológust. Ajánlom a mensmentist ott értenek hozzá a legjobban.
4348. CsillagTM (válaszként erre: 4347. - Málna92)
2012. ápr. 14. 14:35
ha a húgom lennél, győzködnélek...de így, te tudod...továbbra sem ajánlom, de a te tested. azért olvass sztem utána...a foggátló NEM HATÁSOS PCO-RA, ennyire egyszerű és egyértelmű.
4347. málna92
2012. ápr. 14. 14:25
Hát most már ha elkezdtem beszedem a 2 havit amit mondott. Aztán utána megmondom neki hogy küldjön el rendes vizsgálatra. De amúgy abból mi igaz, hogy meddőséget okoz? Már most ezen agyalok pedig 10 évig még tuti nem tervezem a babát. De ha nem lehetne tuti h élni sem akarnék:(
4346. CsillagTM (válaszként erre: 4344. - Málna92)
2012. ápr. 13. 20:24
én egy szemet nem vennék be ezután...de neked kell tudnod. csak mi azért mondjuk ezt, mert már több éve tart a saját kálváriánk, és nagyobb rálátásunk van.
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook