Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
4405. hiden (válaszként erre: 4403. - Bcicus)
2012. ápr. 27. 23:56

Értem,köszi szépen!:)

és szerinted erre a dietetikai tanácsadásra fontos/vagy jó elmenni?Nem is a pénzt akarom megspórólni,csak ,ha ugyanazokat mondják el,amiket már én is tudok nagyjából a diétáról...nem tudom.

Megkérdezhetem,hogy Te voltál-e ilyenen?

4404. Bcicus (válaszként erre: 4402. - Mayaline)
2012. ápr. 27. 22:28
Keress egy hozzáértő orvost. A pcos-t ir okozza, merckformin tartalmú gyógyszer és speciális diéta és sport kell. A pcos-ok fele vékony vagy normál alkatú. Ne várj a dokidra így nem fogsz teherbe esni és valszeg akkor is csak clostit ír majd fel ami nem segít.
4403. Bcicus (válaszként erre: 4401. - Hiden)
2012. ápr. 27. 22:26
A sima merckformint napi 3szor ajánlott szedni, mert így segít állandó szinten tartani a cukrot és az inzulint. Én 3*1000et szedek.
4402. Mayaline
2012. ápr. 27. 18:49

Sziasztok!


Fél éve diagnosztizáltak nálam PCOS-t ami nagyon meglepett mert mindenhol azt olvasom, hogy általában túlsúlyos nőket érint a dolog de rajtam nincs leadni való plusz kiló. A párommal nagyon szeretnénk babát, már 5. hónapja rajta vagyunk a dolgon de nem akar sikerülni. A menstruációm persze nagyon rendszertelen, 27-40napos ciklusaim vannak és iszonyatos görcsökkel küszködök minden hónapban.Az orvosom azt mondta, hogy gyógyszert csak akkor ír fel rá ha szeptemberig nem sikerül összehozni a bébit. Van köztetek valaki akinek segített valami teherbe esni? Nem szeretnék gyógyszert szedni ha nem muszály. Ha tudtok ajánlani valami homeopátiást vagy teát vagy bármit akkor nagyon megköszönném. Előre is köszönöm a válaszokat.

4401. hiden
2012. ápr. 27. 18:30

Sziasztok!


Na ma voltam,a Mens Mentis-ben Dr. Breyer Helga doktornőnél.:) Tényleg nagyon aranyos volt,meg jófej és látszott,hogy foglalkoznak az emberrel.Igazából sok olyat mondott,amit már én is tudtam,de ,ami nagyon fontos,hogy feírta a metformint.Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek nem furcsa,hogy idővel,ahogy telik-múlik az idő,már napi 3 szemet kell szednem.Az 500 mg-os merckformint írta fel.Azért csodálkozom nagyon,mert anyukám,aki cukorbeteg,ő csak napi egy szemet szed... (Bár tudom,hogy a cukorbetegség nem egyenlő az IR-el,vagy nem tudom.) Meg,amit még kérdezni szeretnék,hogy nagyon "erőltette" ezt a csoportos dietetikai tanácsadást,és nem tudom,mert sok mindenkitől hallottam már,hogy igazából felesleges,és talán egy kicsit csak pénzlehúzás...:/,nem tudom.Ezen kívül azt mondta,hogy ugye tartsam a diétát,és mozogjak ,fokozatosan egyre többet és utána találkozunk 3 hónap múlva és csinálunk egy újabb hormonvizsgálatot.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!:)

4400. Bcicus
2012. ápr. 27. 15:07
SZokták engedni, de jobb ha nem eszel vacsira gyorsat.
4399. 8f3c54052d (válaszként erre: 4386. - Isabelle89)
2012. ápr. 27. 12:25
Igen, kell szénhidrát. Méghozzá mindennap lehetőleg ugyanannyi. Ha fogynod kell, akkor napi 160 g. A diéta lényege az, hogy egy szinten tartsd a cukrodat és ne legyenek kilengések.
4398. 8f3c54052d (válaszként erre: 4397. - Manikácska)
2012. ápr. 27. 12:20
Én is így tudom, hogy max. 10 g gyors mehet vacsira is.
4397. Manikácska (válaszként erre: 4393. - Bcicus)
2012. ápr. 27. 11:49
Én úgy tudom, hogy 1o vacsira is mehet. Rosszul tudom?
4396. CsillagTM (válaszként erre: 4395. - 8af136e5e5)
2012. ápr. 27. 11:49
hát ez furi, én még sose olvastam róla...nem Tűű dokira gondolsz?
4395. 8af136e5e5 (válaszként erre: 4391. - 8af136e5e5)
2012. ápr. 27. 11:29
nögyogyasz es endokrinologus...itt olvastam rola korabban
4394. KittiKata
2012. ápr. 26. 18:25
Én is Péterfys dokihoz mentem ő állapította meg nálam a PCOS! Endost. meg ajánlottak a Szentkirályinál hozzá lehet menni a kórházba és priviben is!
4393. Bcicus (válaszként erre: 4390. - Manikácska)
2012. ápr. 26. 18:08
Nyilván valamennyi fyors lehet, de csak uszira meg tízóraira.
4392. CsillagTM (válaszként erre: 4391. - 8af136e5e5)
2012. ápr. 26. 16:53
az ki?
2012. ápr. 26. 16:37
sziasztok, olyan sok jo dolgot hallottam mar töletek Tüzkö doktorrol, hogy bejelentkezem hozza.Azt szeretnem kerdezni -mert azt nem irtak a honlapon-, hogy mennyibe kerül egy vizsgalat nala? köszi!
4390. Manikácska (válaszként erre: 4389. - Bcicus)
2012. ápr. 26. 12:57
De lehet 1o g gyors is a 3o-ból.
4389. Bcicus (válaszként erre: 4386. - Isabelle89)
2012. ápr. 25. 21:46
Bizony hogy kell, de csak lassút.
4388. Isabelle89 (válaszként erre: 4387. - Manikácska)
2012. ápr. 25. 16:48
Koszi a valaszt! Akkor nem hulyeseg ugye elkezdenem a dokis idopontig is mar igy kajalni?
4387. Manikácska (válaszként erre: 4386. - Isabelle89)
2012. ápr. 25. 13:03
Hát ha IR-ed is van, ami nagyon valószínű, akkor igen, este is kell.
2012. ápr. 25. 09:05

Sziasztok! 1 hete derult ki, hogy pcos-em van, sajnos csak majus vegere kaptam idopontot a dokimtol, igy bovebben csak annyit tudok rola, amennyit neten talaltam.


Nincs tul nagy tulsulyom (dokim szerint), kb 10 kilot akarok fogyni, elkezdtem mozogni minden nap, vagy minden 2. nap.


Neten talaltam pcosoknak szolo dietat, de kicsit elbizonytalanodtam, hogy biztos jo-e ez nekem. Hozza vagyok szokva, hogy ha dieta akkor nincs szenhidrat, itt meg ugye mindig kell valamennyit enni.


Szoval a leneyeg, hogy csak megerositest szeretnek, hogy biztos kell-e meg este iis szenhidratot enni es hogy ettol tenyleg lehet-e fogyni? Bizonytalan vagyok, de nem akarok majus vegeig varni a valtozassal.


Elore is koszi a valaszokat :)

4385. hiden
2012. ápr. 21. 18:35

Sziasztok!


Csinált már valaki esetleg Stevia növényből édesítőt?Én éppen a napokban vettem,és majd most szeretnék csinálni,csak nem tudom,hogy már le szabad-e szedni a leveleket.Mert olyat olvastam,hogy csak késő ősszel.Bocsi,hogy ide írok,tudom,hogy nem egészen ehhez a témához tartozik,csak gondoltam itt többen használatnak Steviát,az IR diétából adódóan is.

köszi előre is.

2012. ápr. 21. 10:43
Frezia,de te pl laktóz és gluténérzékeny vagy az azért pluszban egy más tészta.
4383. KittiKata
2012. ápr. 21. 09:12
Sziasztok! Tegnap teljesen kiakadtam! Kerestem magamnak egy Endokrinológust, kértem időpontot és június 21-re adtak is! A házidoki meg nyugtázta, hogy PCOS vagyok és még vérképre sem küldött el! Azon gondolkozom vissza menjek-e, és kérjek beutalót? Mikre kérjek vizsgálatot? Segítsetek!!!
2012. ápr. 21. 06:37

Sziasztok!

18 vagyok és fél éve hivatalosan PCOS-es és 3 hónapja IR-es. A Met-et fél éve szedem, 3 hónapja diétázom, de a mensim nem rendszeres, januárban volt utoljára egy barnázásom. :( A hajam sincs egész jó állapotban. Nem hull olyan nagyon, mint a gyógyi előtt, de nem is akar dúsulni. A ciszták sem tűntek el. Most voltam ismét nődokinál, de azt mondta, hogy emiatt ne idegesítsem magam, szedjem tovább a gyógyszert, ha kell gyerek, akkor majd változtatunk. Na, ezen kiakadtam. Most mit kellene csinálnom? Mivel kezdődik az érettségiidőszak, ami eltart július közepéig, valószínűleg nem lesz addig semmi. Arra gondoltam, hogy kipróbálom a fűrészpálma kapszulát, eszem tökmagolajat és iszom teákat, hátha az is segít. Meg próbálok napocskán ülni, a D-vit miatt.

Egyéb tanács? Van valaki hasonló helyzetben, hogy nem akar hatni a Metformin?

4381. Frezia1
2012. ápr. 20. 14:55
én is nagyrészt paleo szerint táplálkozom, de egyáltalán nem 100%ban, és hiába mond bárki bármit nekem a lisztes dolgoktól felfújódik a hasam, előjön az ekcémán, és pattanásaim lesznek, kvázi nem érzem jól magam tőle, valószínű glutén érzékeny vagyok és a tejet sem bírtam világ életemben, szóval ha valamitől nem érzem jól magam nem fogom enni,csak mert elő van írva, ennek ellenére én is eszek lisztes dolgokat néha, de rögtön utána elő is jönnek a tünetek, de sajnos nagyon szeretek egy két dolgot, amikről nem tudok egyenlőre leszokni de nagyon minimálisra csökkentettem ezeket az alkalmakat, de legalább ilyenkor csak ritkán van, hogy minden nap felfújódva vagyok, és érzem utána hogyha ezeket nem eszem sokkal könnyebb a gyomrom, de mondom ez nem minden embernek okoz ilyen problémát, csak aki erre érzékeny, és ha valaki tegyük fel glutén és tejcukor érzékeny bizonyítottan / nem magamra gondolok mert én csak kitapasztaltam magamon a tünetek alapján / akkor azoknak sem jó pl a teljes kiörlésű tészta, kenyér sem, persze jóval szélesebb körben lehet gluténmentesen táplálkozni mint a paleo, de tényleg ki kell tapasztalni kinek mi a jó, mitől érzi jobban magát, és annyi féle módszer van, van akinek a norbi update-től is minden okés lesz, pedig ott is kevesebb a ch bevitel, szóval többféle lehetőség van, ami elfér egymás mellett, és ha valaki jól érzi magát az egyiktől az mellett maradjon, csak tudjon róla hogy van más lehetőség is,én is nagyon sokat olvasgattam a témában korábban minden féle diétáról, életmódváltásról korábban, és tapasztalati úton ennél maradtam, de mondom mindenkinek más jön be, egy fórum pont erről kellene szóljon hogy információ csere és tesz valaki kb két hét próbát azon nem múlik szerintem sok, de mondom ez csak az én véleményem, van sok egyéb másik, nem igazán szoktam hozzászólásokat írni, csak gondoltam én is megírom hogy lássák mások is hogy vannak akik nagyrészt / mondom nem a teljesen szigorú szabályok alapján / de emellett a módszer mellett döntöttek
4380. Bcicus (válaszként erre: 4379. - Adorka)
2012. ápr. 16. 22:47
Heti egyszer belefér, de uzsi időbe edd és próbáld meg diabetikusra cserélni.
4379. adorka
2012. ápr. 16. 22:34

Sziasztok, nálam 1,5 éve diagnosztizálták a pcos-t, szedem a meckformint, járok a mensmentisbe, csinálom a diétát. Most már elég rendszeres a mensesem, de a diétával elcsúszom és kb. hetente bűnözöm édességgel, cukrossal sajnos.

Ez nagyon gáz szerintetek? Ez a heti kicsapongás meggátolhatja a gyógyulást?

Köszi

2012. ápr. 16. 15:37
Nem is akartam a zöldségeket egészségtelennek beállítani. Kb egy éve mikor az orvosommal végig vettük a diétát Ő mondta nekem,hogy minden étkezéshez próbáljak meg fehérjét enni, zöldséget, húst illetve tejterméket. Nyilván ez nem mindig megoldható, de azt mondta,hogy ha a 3 nag yétkezésben van zöldség az nagyon jót tesz a szervezetnek. És azt kell mondjam,hogy így,hogy tudatosan figyelek erre valóban jobban érzem magam.
4377. Bcicus (válaszként erre: 4376. - PCOS küzdelem)
2012. ápr. 16. 14:17

Zöldségek jó részében minimális ch mennyiség van.

Az ir diéta lényege pedig pont amegfelelő minőségű és mennyiségű ch bevitele. Ha állandóan éheztél melette, egészen biztosan nem jól csinltad a diétát, mástrészt 2 hónap alatt nem hat. A paleo nem tartható egy életen át, mert az nem egy egészséges táplálkozás.

2012. ápr. 16. 14:12
A zöldségekben, magokban és gyümölcsökben elegendő ch mennyiség van. A zöldség is ch forrás. A magvakban és a tojásban sok a B vitamin, tehát nem igaz, hogy egyáltalán nem viszek be B-vitamint. A glutén rontja a belek felszívóképességét, így hiába eszel vitaminokat, ha azok nagy része nem tud felszívódni. A gyümölcs jó olajos magokkal. Sosem eszem sokat, pontosan azért, mert nem vagyok éhes. Olajos magokból nem mondtam, hogy keveset eszem. Reggelire tojást, mákos muffint, magokat, halakat stb. Számomra bevált. A zöldségek és az enzimek inkább jót tesznek a beleknek, a glutén és a keményítő viszont nem. A zöldségeket szerintem ne próbáljuk meg egészségtelennek beállítani.:) Igen, igazad van, hogy más gondolkodásmódot igényel minden diéta. Nem is az a lényeg minek nevezzük az elvet, amely szerint étkezünk, hanem hogy tudjuk mire hogyan reagál a szervezetünk és a jó tapasztalatokat vegyítsük. Nálam paleo, nyers diéta és a gyümölcsök olajos és zsíros dolgokkal történő együttes adagolása működik. Szendi Gábor könyvében és az ő oldalán rengeteg infó van és magyarázat bizonyos folyamatokra, amelyek a szervezetünkben zajlanak le. Érdemes tanulmányozni.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook