Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
4675. Bcicus (válaszként erre: 4671. - Z.sz.k.)
2012. jún. 6. 12:38
Speciális ir diéta kell. Ha írsz priviben egy mail címet küldök pár diétás anyagot.
4674. hiden
2012. jún. 6. 12:36

Köszi szépen a vákaszokat!Sajnos egyre gyakrabban érzem ezt az érzést a gyomromban...most is pl.:(

Egyszerűen nem tudom mitől lehet ez,remélem nem vmi más baja van a gyomromnak,de csak nem.Kb egy jó évvel ezelőtt voltam gyomortükrözésen és nem találtak semmit.Akkor most kipróbálom úgy,hogy 1általán nem teszek tejet a kenyérbe.

4673. z.sz.k.
2012. jún. 6. 10:57
köszi szépen, akkor felteszem ott a kérdéseimet :)
4672. kr73 (válaszként erre: 4671. - Z.sz.k.)
2012. jún. 6. 10:23
IR-diéta kell rá. Néztek nálad inzulin terhelést? Van itt egy fórum (Tudásbázis - Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható?), ott minden kérdést feltehetsz. Azt tanácsolom, gyere oda!
4671. z.sz.k.
2012. jún. 6. 08:09

Sziasztok!

Sajnos nálam is PCOS-t diagnosztizáltak, és már jártam endokrinológusnál fel is írta nekem a Merkformint, amit már lassan egy hónapja szedek! Érdekelne, hogy ha van olyan aki ezt a gyógyszert szedi, mikor kezdődött meg nála a fogyás? Mivel nálam még pajzsmirigy túltermelést is diagnosztizáltak, ami ugye nagy fokú fogyással jár elvileg, viszont én csak hízok! Fogalmam sincs milyen diétát kell PCOS mellett folytatni, ha esetleg lenne valakinek erre is ötlete, hogy mikor mit és mennyit szabad enni mondjuk egy héti diéta terv, arra is szívesen várok tippeket!Előfordulhat szerintetek hogy a gyógyszertől se fognak lemenni a kilók??? Nagyon rosszul érint lelkileg, mivel egy éven belül majdnem 10 kilót szedtem fel! Kérlek titeket írjatok ha van valakinek jó tanácsa! Előre is köszönöm!

4670. kr73 (válaszként erre: 4664. - Hiden)
2012. jún. 6. 05:41
Ha olyan ételt/sütit csinálsz, amibe kell tej, azt eleve vízzel felesben higítanunk kell (hogy minél kevesebb tej kerüljön a szervezetünkbe). Az egyetlen étkezésünkkor, amikor csak lassú Ch-t ehetünk (azaz reggelire), ne egyél egy pinduri gyorsat se! Próbáld ki csak vízzel a kenyeret (ha nem vagy hajlandó venni, pedig talán a vehető kenyerek közül a spár sajátmárkás tk.kenyerei a legolcsóbbak, ha jól tudom), vagy esetleg tejföllel - merthogy azt nem számoljuk (bár úgy nem tudom, milyen egy kenyér)! Egyébként 2 és fél óránként nyugodtan lehet enni, ha nagyon éhes vagy, de valamikor vissza kéne állnod a megfelelő időpontokra. A vett szeletelt kenyerekből pedig van, hogy 3 szeletet is megehetsz reggelire - mindig figyelni kell a feltüntetett Ch-mennyiségeket.
4669. Bcicus (válaszként erre: 4667. - Hiden)
2012. jún. 6. 01:14
a candida diétát nem ismerem.
4668. Bcicus (válaszként erre: 4666. - Hiden)
2012. jún. 6. 01:14
Hát ezek szerint az is sok neked ha éhes vagy utána.
4667. hiden
2012. jún. 5. 23:53

és,ha még exetlen egyet kérdezhetek:szerinted a candida diéta nem árt az inzulinnnak?

köszönöm!

4666. hiden (válaszként erre: 4665. - Bcicus)
2012. jún. 5. 23:52
Igen,de szerinted az is,ami abba a két szelet kenyérbe jut? Az nem minimális?,mondjuk igaz,hogy pont reggelire...:/
4665. Bcicus (válaszként erre: 4664. - Hiden)
2012. jún. 5. 23:22
Tejet ne rakj a kenyérbe. A tej nagyon megemeli az inzulin szintet.
4664. hiden
2012. jún. 5. 23:19

Sziasztok!


Bocsi,hogy megint én! Tudom,hogy már nagyon uncsi lehetek.de azon kezdtem gondolkodni,hogy nem lehet-e nekem candidám is.:( Mert hiába eszem a 160 grammos étrend szerint,mégis állandó éhségérzetem van.Mintha mindig kongna az ürességtől a gyomrom...nem értem miért. és hát eléggé kellemetlen, de régóta folyásom is van.:S

Viszont nem tudom pl.reggelire,amikor megeszem a két szelet tk. kenyérkémet,meg a zöldséget kb. 2 óra múlva már éhesenek érzem magam ,és azt a nagyon rossz érzést érzem a gyomromban,lehet ez esetleg attól,hogy a kenyeret én egy kis tejjel sütöm ? nem sok van benne mondjuk ,mert kb. olyan 75 dkg.-os kenyérben van 3dl tej. ha candidám van ,akkor IR mellett meglehet vajon csinálni a candida diétát?

előre is köszönöm,és még egyszer bocsi,hogy folyton kérdezősködöm!

4663. CoBhc (válaszként erre: 4662. - Manikácska)
2012. jún. 4. 10:49
Igen, mindkettő a nemzetközi mértékegységet jelenti.
4662. Manikácska (válaszként erre: 4662. - Natur)
2012. jún. 4. 10:45
A NE ugyanaz, mint az UI?
4661. CoBhc (válaszként erre: 4662. - Natur)
2012. jún. 4. 10:32

Én sose mértem :D úgyhogy nem tudom, olvastam, de lehet neked van igazad.

Amúgy nem igazán lehet általánosítani, mert attól is függ melyik évszakban, melyik napszakban, hol /az egyenlítőhöz képest/, a levegő minősége /város v. vidék - szmog pl., vagy hidegfront után - tiszta levegő/, milyen magasan /200m vagy 2000m tengerszint fölött/, illetve az alany bőrszíne is sokat számít. :)

4660. CoBhc (válaszként erre: 4659. - Hiden)
2012. jún. 3. 22:29

Nincs mit, remélem tudtam segíteni.

Ha van már egy jól bevállt vitaminod, akkor az OK, a kálciumot konkrétan nem a legjobb pótolni, csak ha kimondottan hiányod van, túlzott bevitel megdolgoztatja a veséket. De multivitamint vagy egyéb kombinált formában szerintek okés.


Ha az ember mindent számba vesz, akkor igen, csak fényt kéne fogyasztani :D Meg kell próbálni az adott krülmények között a legjobb döntéseket hozni. Ezzel már sokat teszünk magunkért :)

4659. hiden (válaszként erre: 4658. - CoBhc)
2012. jún. 3. 20:56

Szia!


Köszönöm szépen,nagyon kalssz tanácsokat adtál!:)

Kicsit tartok tőle,megmondom őszintén,hogy a végére már szinte semmit nem ehetek...:D de azért csak nem.

A tablettás vitamin dolgon meg még én is töröm a fejemet,mert én egy ideig szedtem egy nagyon erős,jó vitamint.Wellstar alga volt a neve,na attól még a kihullott hajam is kinőtt,plusz az ezer éves vashiányom is megszűnt.Nem tudom abban volt-e cink...Lehet,hogy ezt újra kezdem majd most szedni.

4658. CoBhc (válaszként erre: 4654. - Hiden)
2012. jún. 3. 17:41

Szia!


Én már elég rég elhagytam a tejtermékeket, csak a sajtot tartottam meg. Majd végül azt is elhagytam, és kb 1-2 héten belül látványosan javult az arcom kinézete. A tej csinálhat ilyet. Azóta csak nagyon ritkán van gyulladt pattanás, illetve a gyógyulást napi 30-60 mg cinkkel segítem, az is nagyon hatásos. Kálcium van sok pl a brokkoliban, mákban, dióban, zöldlevelűekben, én nem pótolnám tabbletásan.


Tej pótlásra ajánlom a kókusztejet, mindenhez használható, én nagyon szeretem. Továbbá készíthető tej mindenféle magvakból /mandula, dió, kesu, .../ általában vízzel kell őket turmixolni. Illetve készíthetsz házi kókusztejet kókuszreszelékből vagy kókuszdióból - ez nagyon hasonlít a tehéntejre és kellőképp zsíros is.


Puffadással kapcsolatosan: próbáld meg hogy egy-egy hétre elhagysz bizonyos élelmiszercsoportokat, és megfigyeled, hogy van-e javulás. Pl. gabonák, hüvelyesek, nyers zöldségek, stb. Ha van javulás, akkor valószínű ezek a dolgok okoznak problémát és akkor ezt elhagyva javulnak a tüneteid. Szerény véleményem szerint ha elhagyod a tejet, az csak segít, nemcsak pattanásügyileg. Én a gabonákra tippelek, látom te is úgy sejted. A nyers zöldségeket is nehezebb emészeteni, úgyhogy a párolt/főtt jobb lehet. De ha mégis bírod a nyerset, az jó a vitaminok miatt.

Én azt javaslom próbáld a következőket tesztelni: gabonák, hüvelyesek, keményítő tartalmúak /krumpli, rizs, kukorica/, magok (dió, mogyoró, mandula, tökmag, szezám, stb.), nyers zöldségek.


+ 1 utolsó tipp: hús után min. 3 órát várj, csak utánna jöhet gyümölcs. /a húst sokáig kell emészteni, és ha eszel rá gyümölcsöt, az elkezd közben erjedni - ez okozhat puffadást/. A gyümölcsök amúgy is puffaszthatnak, ezért jó ha teljesen külön eszed őket a többitől, lehetőleg üres gyomorra.


Szóval kísérletezgess! Kitartás, és meglesznek az eredmények!

4657. Bcicus (válaszként erre: 4656. - Hiden)
2012. jún. 3. 14:05
Annyira ebben nem vagyok profi, szerencsére én csak pcos vagyok és ihatok tejet tízóraira. Akára tablettában is pótolhatod a calciumot, fehérjét meg hússal.
4656. hiden (válaszként erre: 4655. - Bcicus)
2012. jún. 3. 13:57

Szia!


Köszönöm szépen,hogy írtál,aranyos vagy!

Még azt megkérdezhetem,hogy pl. mikkel pótoljam? de majd én is utána nézek...még egyszer köszi!

4655. Bcicus (válaszként erre: 4654. - Hiden)
2012. jún. 3. 13:11
A tejet elhagyhatod nem lét fontosságú, csak figyelj, hogy más forrásból elég fehérjét és kalciumot vigyél a szervezetedbe.
4654. hiden
2012. jún. 3. 02:49

Sziasztok!


Bocs,ha már kérdeztem vagy mondtam ezt,de nekem IBS-em is van emelett a csodálatos PCOS mellett..:/

És néha puffadok ezektől a teljeskiörlésű dolgoktól sajnos,nem tudom,hogy esetleg egyek-e ezekből kevesebbett,a másik meg,hogy azon gondolkodtam,hogy teljesen leállok a tejről bár azt sem tudom mennyire egészséges,de én elsősorban a bőröm miatt gondoltam,hogy mellőzöm,mert úgy hallottam,az is okozhat jó néhány pattanást...? Egyébként néha a zölségektől is puffadok,szóval akkor már tul.képpen nem is ehetnék semmmit? :O Meg most arra a következtetésre jutottam,hogy elkezdem magamat tömni mindenféle vitaminnal,persze azért azzal is vigyázni kell,tudom,meg probiotikumokkal,ami segíthet az IBS-ben ,remélem.

Jajh...néha már annyira unom .

Bocsi a rinyálásért... de,ha vkinek van vmilyen ötlete ,azt nagyon szívesen venném,és megköszönném.:)!!

4653. CoBhc
2012. máj. 31. 18:30

Sziasztok!

Hogyan kell átváltani pmol/l -ről mmol/l -re??

Előre is köszi!!

4652. Bcicus (válaszként erre: 4651. - Bijabeja)
2012. máj. 31. 07:35
ez a lényeg.
4651. bijabeja (válaszként erre: 4650. - Bcicus)
2012. máj. 31. 07:33
hát az...de már javul :DD
4650. Bcicus (válaszként erre: 4646. - Bijabeja)
2012. máj. 29. 08:55
hát igen az már durva. Nekem 4,5 körül volt a max mikor kiderült a pcos. Mióta kezelnek szülés után kontrollon volt a legtöbb 2,32.
4649. Bcicus (válaszként erre: 4648. - Sugibugi85)
2012. máj. 29. 08:54
másik fórumon írtam.
2012. máj. 29. 07:51

Leírom a hormonvizsgálatom eredményét, hátha ti többet tudok mondani minta mit az eddigi dokik mondtak. A mensim 3. és a 23-dik napján vettek tőlem vért. Annyit tudiok h peteérésem nem volt. . .

A pajzsmirigym rendben ezért ezt nem írom le. A többi a következő:

3. nap:

LH: 7

FSH:4, 8

Prolaktin 12

Progreszteron: 0, 53

Tesztoszteron:63, 5

Ösztradiol:40, 06

DHEA-S: 189


23. nap:

Progreszteron: 0, 62

Ösztradiol: 55, 74


Ezek az eredménye mit is jelentenek emberi nyelvre lefordítva és melxyik fázisban vették a vért?(Follikuláris, luteális stb??)

És ez mennyire gáz eredmény??

Az ir vizsgálatom holnap lesz meg majd azt is felteszem, mert én nem nem tudom kiértéklni. . .

Előre is köszönöm a segítségeteket!

4647. bijabeja (válaszként erre: 4639. - Kristof2003)
2012. máj. 29. 06:43

szia :D


védekeztünk...de azért csináltam tesztet. de van ir-em, diétázom is. ésmennyi a tsh-d? Gratula a babához :DDD

4646. bijabeja (válaszként erre: 4638. - Bcicus)
2012. máj. 29. 06:40

szia :D


amikor kiderült 27 körül volt...most 3.1...még lejjebb kell vinnem, 2 alá :D

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook