Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. máj. 6. 17:44

Igen. Természetgyógyász-fitoterapeuta vagyok. Egyen tej és cukor-mentes termékeket, pl. jók a növényi tejek , a stevia.Igyon folyamatosan naponta 2-3 pohárnyi kecskeruta teát.

üdv: Antalné Jutka

5484. M0ncsa
2015. máj. 6. 16:11

Sziasztok!


Hugomnal nehany honapja PCOS-t diagnosztizaltak, a standard dietara fogtak, de nem segitett. Terheleses cukorvizsgalaton nem volt, ha jol tudom, csak en gyanitom, hogy nincs nala minden rendben. Mivel teherbe esni nem akar (meg fiatal), annyira nem vettek az orvosok egetonek a problemajat. Ot viszont nagyon zavarja, hogy mar lassan egy eve nem menstrual. Egyebkent nem tulsulyos, sokat mozog, bar nagyon edesszaju, ugyhogy eselyes az IR-ra.

Erdeklodnek, hogy tud-e valaki arrol valamit, hogy az IR a kivalto oka a PCOS-nek, vagy forditva, vagy a kettonek nem feltetlenul van koze egymashoz?


A valaszokat elore is koszonom!

5483. umi86
2015. máj. 5. 12:31

Sziasztok! Ultrahangos vizsgálat szerint van egy 35 mm nagyságú petefészekcisztám bal oldalon, ami nem akar felszívódni (a mérete a ciklus során változik: megnő-összemegy), valamint pár darab kicsi folliculus mindkét petefészkemben. Laparoszkópiás műtétet javasoltak.

Pattanásokkal küzdök, bár már sikerül kordában tartanom őket, és mintha szőrösödött volna az arcom is. Különben nem vagyok elhízott, sportolok és viszonylag figyelek a helyes táplálkozásra is. Szerintetek ezek a PCOS tünetei?

5482. Anita59
2015. márc. 13. 10:44
Nekem is PCOS betegségem volt. Nekem a Mens Mentisben segítettek, azóta jól érzem magam. Sportolok, jó a közérzetem az úszógumik is eltűntek. Nagyon segítőkészek és kedvesek voltak, mindent megtettek a gyógyulásom érdekében! Ajánlom mindenkinek!
5481. Almafa8 (válaszként erre: 5480. - Timike9494)
2014. nov. 30. 09:25
Hármas kezelés javasolt PCOS esetén: Inzulinrezisztencia diéta (lényegében cukor, fehérliszt teljes elhagyása), mozgás (kardio és izomtömeg növelő), valamint metfomin alapú gyógyszer. Ezeknek nézz utána részletesebben. Ez endokrinológiai terület, ő állapítja meg és írja fel a gyógyszer adagot. (Később az ő ajánlása szerint már háziorvos is felírja.) Van inzulinrezisztencia topik itt a hoxán, ott sokat segíthetnek a diétával kapcsolatban.
2014. nov. 29. 19:27

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem. Júliusban voltam endokrinológián, most jött meg az eredmény,magas az inzulinszint, és azt írták a papírra, hogy ez valószínűsíti a PCOS-t. Csak postán küldték ki, ennyit írtak, no meg hogy menjek háziorvoshoz, meg nőgyógyászhoz. Ha gyógyszert kellene szednem, nem neki kellett volna javasolnia? Voltam még októberben nőgyógyásznál, Ő nézett női hormonsort, ahol szintén csak annyit írtak rá, hogy az LH-FSH arány PCOS-re utal, azaz gyakorlatilag minden erre utal, mégse mondják ki, nem mondják el a kezelés menetét. A nőgyógyászaton azt írták a papírra, hogy később nőgyógyászati endokrinológián kontroll. Na én teljesen elvesztettem a fonalat, hogy most akkor "sima" nőgyógyászatra menjek az adatokkal, vagy a nőgy.-endokrinológiára? Titeket kik kezelnek? Endokrinológus(belgyógyászaton voltam) vissza se hívott,csak továbbirányított.Teljesen összezavarodtam már, hogy mit csináljak. Köszi előre is a választ. :)

5479. terez75
2014. nov. 8. 21:21

Sziasztok.

Lányok keresek egy hölgyet aki annó itt sokat hozzászólt a témához. A neve Rena (Fehérné Hári Renáta) Nagyon régóta keresem. Barátnők voltunk és sajnos megszakadt a kapcsolat köztünk. Eltünt. Ha valaki tudja ki az akit keresek írjon nekem Privátban. Szeretném nagyon megtalálni. Köszönöm előre is.

5478. Bettsy... (válaszként erre: 5476. - Eni86)
2014. okt. 18. 16:50
Valamelyikünk valamit félreért. A doki kevesebbet CH-t kér tőlem (120-140), mint tartani tudok (160-170között) ezért írtam, hogy esetleg fogyhatok, ha ezt tartom, arról nem is beszélve, hogy ha betartod a diétát, sportot, megfelelő CH-t, az jellemzően fogyást eredményez az említett gyógyszerek szedése mellett, (kinél több, kinél kevesebbre van ugye szükség). Nálam nincs, sem hízni, sem fogyni nem akarok és nem is indokolt, viszont, a szervezetemnek egyelőre kevés az orvos által "elvárt" CH mennyiség, erre próbáltam utalni. A fehérje ötletet köszönöm, azon már dolgozom :) Zsírral egyelőre hadilábon...
5477. Bettsy... (válaszként erre: 5475. - Eni86)
2014. okt. 18. 16:42
Nálad valóban nem esett vissza a cukor, ez teljesen OK, és én nem azt írtam -emlékeim szerint- hogy ez utal a problémára, hanem az, hogy visszaesett a cukorszint. Az inzulin felső határhoz közelítése önmagában csak nyugtalanító tényező, de a többivel együtt nagy esély van rá. Nekem 5-ről lett 3,5, neki 5,5-ről lett 3,5 a cukor eredménye. De a diagnózis felállítását azt hiszem inkább az orvosra bízom :D
5476. Eni86 (válaszként erre: 5474. - Bettsy...)
2014. okt. 18. 15:03
Már miért fogynál, ha rendesen eszel?? Egyél helyette fehérjét és több zsírt tartalmazó ételt. Ha túl léped a kalória deficited még hízni is tudsz.
5475. Eni86 (válaszként erre: 5473. - Bettsy...)
2014. okt. 18. 14:54

Glükóz 0perc: 4,5mmol/l (3,4-6,1)

Glükóz 120perc: 4,4mmol/l (visszaesett egy kicsit)

inzulin 0perc: 3,6uU/ml (2,6-24,9)

inzulin 120perc: 27,54uU/ml


Nekem erre azt mondta a doki, hogy biztos nem vagyok inzulin rezisztens, mert nem vitte le a 120 perces cukrom. Szóval szerintem nem igaz, hogy 24 felett biztos az IR, a 40 viszont valóban sok, és neki eléggé leesett a cukor szintje.

5474. Bettsy...
2014. okt. 16. 15:15
Segítsetek már nekem is, légyszi! Doki szerint 120-140CH diétát kellene tartanom, (PCOS, PM alulműködés=1x500met+ 1 letrox mellett). Igazság szerint én ezt kevesellem. 165magas és 54kg vagyok, ergo rohadtul nem szeretnék fogyni. 160-nál kevesebbet képtelen vagyok tartani, éhenveszek :) Mondjuk, még az elején tartok a kezelésnek és az első napokban a 160CH mellett is éheztem (de ez már megszűnt), és a legtöbb helyen azt olvastam, hogy 160-at is már azoknak ajánlanak, akik fogyni akarnak..ez nekem valahogy nem fér a fejembe..most akkor hogy is van ez?
5473. Bettsy... (válaszként erre: 5465. - Krisztynna)
2014. okt. 16. 14:52
Szia! Bocs, ha már kaptál érdemleges válaszokat, de friss élménnyel azt mondhatom, hogy nem túl jók az értékek. IR-es vagyok, pajzsmirigy alulműködésem van, mindez megspékelve egy myomával a méhemben. Elég sokat olvastam a témában és endokrinológus is megerősített, hogy a vércukor szint nem jó, ha terhelésesnél visszaesik az éhgyomri érték alá (nem megfelelő inzulin válasz), illetőleg az nagyon nem jó, ha a szám 4 alá esik. Az inzulin érték terhelésnél pedig 24-ig elfogadott (megintcsak az én dokim és illetékes laborom szerint) de nálam már 22-es-re is azt mondta a többi tünet és eredmény alapján, hogy 98% esélyt ad az IR-nek :( Azt nem tudom sajna, mi az endometriozis, de IR-ről sajna egyre többet...HOMA index meg számomra elég zagyva, sok helyen sok félét láttam ezzel kapcs, így én erre nem hagyatkozom. Metforminnal uralható a dolog szerintem. Sok sikert a babához!
5472. Viki77_2 (válaszként erre: 5471. - Eni86)
2014. okt. 5. 14:41

Igen, arra fogják, hogy vagy vas, vagy kortizol gond van, ha nem szívódik fel a T3. Hát, nem tudom, nekem a vasam most már rendben, amúgy mindkettő igaz, látod :D A pm hormon hiány miatt sz.r az emésztés, renyhe, így nem szívódik fel a vas :)

Sztem hülyeség hogy nem kell T4. Ha a pm pusztul, lehet hogy T4 hiány IS van, miért ne lehetne?

A legtöbben mindkettőt szedik, max. alig szednek T4-et. Sztem akkor kell "csak T3", ha átalakítási zavar van.

De, ezt vv-kkel könnyen ellenőrziheted :) TSH ugye nem mérvadó, csak 1 vagy az alatt legyen a gyógyszerekkel is, T4 középhatáron, T3 a felső 25%-ban, ez az ideális összeállítás, de már csak ha megszűntek a tüneteid :)

5471. Eni86 (válaszként erre: 5470. - Viki77_2)
2014. okt. 5. 10:29
És azt is olvastam, hogy el kell hagyni a letroxot. Szerinted? Sőt olvastam, hogy aki vashiányos annak nem úgy szívódik fel. Én viszont az vagyok és mondtam is a dokinak, de ő azt mondta, hogy ez nem igaz, fordítva van, azért vagyok vashiányos, mert nem épül be a t3. Én egyelőre csak D vitamint szedek.
5470. Viki77_2
2014. okt. 5. 10:11
Ja, és kalcium és vas készítmények közt 3-4 óra legyen a T3-mal, meg kávéval is 1 óra (ha koffeinmentes, akkor is)
5469. Viki77_2 (válaszként erre: 5468. - Eni86)
2014. okt. 5. 10:10

Éhomra kell szedni! Min. fél órával evés előtt d ejobb egy.

Az amcsik ajánlják szopogatva-szétrágva, mert hogy úgy jobban felszívódik, és nem kell annyira ügyelni az éhomra. Csak bírd szétrágni :D Én sose hisztizek ilyeneken, de rémes a szaga meg az íze. De ismijeim is úgy szedik többen.

Az elosztást is az amcsik ajánlják, és pár ember is úgy szedi, akit ismerek, sőt most már én is úgy szedem. (ők a szétrágás miatt nem vacillálnak vele, mert szétrágva-elszopogatva így is felszívódik)

5468. Eni86 (válaszként erre: 5464. - Viki77_2)
2014. okt. 5. 09:21
Neked mondott valamit a doki, hogy kell szedni a t3 sandozt? Valahol azt olvastam, hogy szopogatni kell és szét kell törni a tablettát reggel este kell bevenni. De arról abszolút nem olvastam sehol, hogy függ e az étkezéstől a bevétele.
5467. krisztynna (válaszként erre: 5466. - 1adc4677c5)
2014. szept. 30. 10:36
Nem,nekem endometriozisom van. :(
5466. 1adc4677c5 (válaszként erre: 5465. - Krisztynna)
2014. szept. 30. 07:11
Én úgy tudom hogy az inzulin az alapértékhez képest max. 2,5 szerese lehet.De ez nekem is több lett, a Homa IR nekem is 0.7 körül van,nekem azt mondta az endokrinológus hogy nincs inzulinrezisztenciám és hogy a 120 perces inzulin emelkedett de normál tartományban van. (20,2 volt). Szerintem a Homa IR a lényeges az pedig 4,4-ig jó. PCO-d van? Mert nekem azt állapítottak meg.
2014. szept. 29. 23:07

SziasztokTudnatok segiteni?November 25-re kaptam endokrinologushoz idopontot.Addig is el tudnatok igazitani?

Teljes ketsegbeeses van.

Ehgyomri glucose 4.8 mmol/l

60perc glucose 5.5 mmol/l

120perc glucose 3.9 mmol/l

Inzulin 3.4 mlU/l

60perc inzulin 46.7 mlU/l

120perc inzulin 40.2 mlU/l

HOMA Index 0.73


173cm magas es 56kg vagyok,vekony testalkatu.

A 120 perces inzulinom cseszi a szemem...Valahol azt olvastam hogy 45 alatt normalis,valahol pedig azt hogy az alap inzulin ertekenek a 3-4szerese lehet.Elsobe befernek,masodikba mar nem :( Szerintetek?A HOMA indexrol azt olvastam hogy 2 alatt normalis es IR nem all fenn.Nekem ez 0.73,ez alapjan nem vagyok IR-es.De akkor a 120perces 40.2 mlU/l?Megis IR? Babat szeretnenk,és endometriozisom van. :( meg ez megspekelve IR-rel... :((((

Segitsegeteket elore is koszonom

5464. Viki77_2 (válaszként erre: 5463. - Eni86)
2014. szept. 27. 09:55

Igen, az a pé :) Jó neked, rajtam eddig semmi se segített. Se CH diéta, giga mettel, másfél évig, se hormonok, se semmi. Most várom a csodát majd, nem azért mondom, de két év alatt csak 3 magamhoz hasonlóan rossz esetet láttam, és még ők is mensiznek... (extrém hízás, stb., így godnolom a hasonlót) Tavaly húsvét óta semmi, úgyhogy lesz minek hatnia rajtam :)

De most, sok év után, legalább megint van valami épeszű, normális, kecsegtető válasz :)

5463. Eni86 (válaszként erre: 5461. - Viki77_2)
2014. szept. 27. 09:43
Örülök, hogy jobban vagy! :) Nekem magától megjött a diétától és a letroxtól, augusztus 12-én, utána rá 36 napra, ami szerintem egész jó. Alig várom, hogy megjöjjön a t3. :) És ami még jobb, úgy éreztem, rendesen van már peteérésem. Amikor ilyen tojásfehérje állagú a hüvelyváladék, kb 5-6 napig olyan(ugye az az??). Rá 10 napra megjött mind a 2x. Azt mondta a doki, hogy én nem vagyok inzulin rezisztens, ettől függetlenül tartanom kell a 120gr CH diétát.
5462. Viki77_2
2014. szept. 27. 09:27

Lányok akik tanácstalanok vagytok a PCOS-sel: fontos lenne tudni van e pm alulműködés a hátterében. Mert 99,9% hogy van. Akkor pedig azt kell kezelgetni.

PCOS-t magát az inzulin okozza, ha hat nálatok a diéta+ metformin kombó, nagyon szép eredményeket lehet elérni (nálam nem hatott, sőt)

5461. Viki77_2 (válaszként erre: 5460. - Eni86)
2014. szept. 27. 09:20

Naahhh!! Jól van, sínen vagy :)

Én ma 10. nap hogy szedem a T3-t :) Még csak 25 mcg-t, a 100 Letrox 2,5 hónap alatt nem csinált változást, most két napja képzeld annyi történt, hogy pecsételtem :) Nekem ez kb. csoda.

Még egy hétig várok ezzel a dózissal, utána meg úgyis kontrollra megyek pont. A tüneteim miatt biztos vagyok benne hogy felemeli akár 50-re is.

Annyi még, hogy a T3 óta jobb az erőnlétem :) (ami szintén kész csoda)

5460. Eni86 (válaszként erre: 5454. - Viki77_2)
2014. szept. 27. 08:48
Képzeld megjött az eredményem. Az rt3 0,40ng/ml lett, a határérték, pedig 0,3ng/ml. A doki trijodthyronin sandoz 25ug írt fel. Neked azóta kiderült valami?
2014. szept. 26. 12:47
Mi másfél éve próbálkozunk, eddig sajnos még nem sikerült. Closti-ra nem reagálok, az orvosom a műtétet javasolta. Nekem az lenne a kérdésem,hogy mennyire rosszabodhat PCO-sok állapota ha nincs kezelve egy ideig. Most egy darabig nem szeretnék hormon gógyszereket szedni, inkább a természetes dolgokat.
5458. Linduska1982 (válaszként erre: 5457. - Mociul)
2014. szept. 23. 17:16

Sziasztok Lányok!


Csatlakozom az előttem szólóhoz.. Hogyan eshet teherbe egy pco val diagnosztizalt beteg?

5457. mociul
2014. szept. 13. 15:33
Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek PCO-ja van, mennyi idő alatt lehet teherbe esni? Ki meddig próbálkozott?
5456. Viki77_2 (válaszként erre: 5455. - Xy123)
2014. aug. 31. 07:32

Hát normálisnak nem normális, de sajnos előfordulhat ugye.

Én soha nem éreztem semmit, ha megjött nyilván azt igen, de ha nem, annak pont semmi jele.

Talán sajnos nem elég a met és a diéta kombó (nem riogatni akarlak). Nekem 16 hónapja nincs most, de semmit nem éreztem, abszolút, ahogy régen sem ilyenkor.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook