Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
4705. CoBhc (válaszként erre: 4704. - A305cbacd8)
2012. jún. 7. 17:39

Én nem nézettem meg, önszántamból mondtam le a gabonákról :)

A felszívódási zavar mindenképp utalhat gluténérzékenységre, így hiába viszel be mindent, nem tudnak felszívódni a szükséges anyagok. Ennek érdemes a végére járni.

Ha más ok nincs, amiért nem tudsz teherbe esni, ez is lehet a baj. Volt olyan eset, hogy már évek óta vártak a babára, már a lombik előtt voltak, és miután a nő átállt gluténmentesre, spontán teherbe esett, azóta 3 gyerek van :) Ő még a kozmetikumomra is nagyon figyel, állítólag azokban is lehet glutén, és bőrön keresztül felszívódik (?) - de ennek nem néztem utánna ...lehet hogy butaság, nem tudom :)


Na de nekem is van egy elméletem: a terhesség első trimeszterében a magzat az anya tartalékait használja fel - ergo nem azt amit épp akkor visz be, hanem az számít hogyan étkezett a teherbeesés előtt. Ha viszont a te szervezetedben nincsenek meg a szükséges vitaminok, nyomelemek, stb., sőt - gyakorlatilag alultáplát vagy (!!)- a szervezet automatikusan leállítja a szaporodási projektet, mert ő úgy érzékeli hogy éhínség van! /ilyenkor nem lenne előnyös utódot hozni a világra/ Hiába eszel te eleget, a szervezet éhezik, hisz nem kapja meg a számára nélkülözhetetlen anyagokat!!

4704. a305cbacd8 (válaszként erre: 4696. - CoBhc)
2012. jún. 7. 16:50

Nálad diagnosztizálták? Ti is babát szeretnétek?

Megnéztem a műsort, nagyon érdekes.

Közben arra jöttem rá, hogy nálam valami okól kifolyólag gond van a felszívódással, mert vashiányos, vérszegény vagyok, CA, MG hiányt már diagnosztizáltak nálam. Vajon ez lehet-e az ok. Az biztosan, hogy anyagcsere zavar, és sokkal jobb amióta nem eszek annyi kenyeret. Ja és ami eszembe jutott: egyik Triglicerin vizsgálat alkalmával a nekem nem érte el a megadott értéket, ami alultápláltságra utal. HÁt az nem vagyok. Megfelelően étkezem, de ezekszerint a vitaminok nem szívódnak fel...valószínű ennek kell utánna járnom, mert aggaszt a dolog, nembeszélve arró, hogy két és fél éve próbálkozunk a kistesóval.

4703. CsillagTM
2012. jún. 7. 15:16

női hormonokhoz értő csajok, erről mit gondoltok? (Utrót szedek 2*1-et hüvelyben, ma van a 7. dpo)

ez tök jó, nem??


Prolaktin 503, 3 mIU/L 70, 8 - 566, 5


Ösztradiol 656, 1 pmol/L


follikuláris fázis : 99, 1 - 447, 9 pmol/l


ovuláció fázis : 348, 7 - 1589, 5 pmol/l


luteális fázis : 179, 9 - 1068, 3 pmol/l


posztmenopauza : <73, 42 - 146, 8 pmol/l


Progeszteron 62, 5 nmol/L


follikuláris fázis : 0, 98 - 4, 83 nmol/l


luteális fázis : 16, 40 - 59, 02 nmol/l


posztmenopauza : <0, 25 - 2, 48 nmol/l


I. trimeszter : 15, 04 - 161, 35 nmol/l


II. trimeszter : 61, 72 - 144, 05 nmol/l


Tesztoszteron 1, 3 nmol/L 0, 4 - 2, 6

4702. Bcicus (válaszként erre: 4701. - Manikácska)
2012. jún. 7. 14:25
Nem tudom. D mindenképpen nézesd meg.
4701. Manikácska (válaszként erre: 4700. - Bcicus)
2012. jún. 7. 14:21
Akkor ezen vajon segít a halmájolaj? Az állítólag segíti a D-vitamin felszívódását.
4700. Bcicus (válaszként erre: 4699. - Manikácska)
2012. jún. 7. 14:19
Legyen inkább 220 a ch amit eszel. Hát ha nem hasznosítja a szervezeted akkor hiába napozol nekem semmit nem változott az értékem úgy hogy napon is vagyok meg gyogyót is szedtem.
4699. Manikácska (válaszként erre: 4698. - Bcicus)
2012. jún. 7. 14:10
Most igyekszem napi 2oo g-ot enni. Eddig napi 16o volt, így fogytam 4 kg-t, mert nem tudtam, hogy a fogyis változatot csinálom. De a napozásból mégiscsak több D-vitamin jön, mint a gyógyszerből, nem?
4698. Bcicus (válaszként erre: 4697. - Manikácska)
2012. jún. 7. 14:00

Ha netán kórosan alacsony akkor nem fog segíteni a napsütés. Nekem épp hogy alsó határon van, de még gyógyszerrel sem megy feljebb, most kaptam másik gyógyszert.

Hány g ch-t eszel egy nap?

4697. Manikácska (válaszként erre: 4695. - Bcicus)
2012. jún. 7. 13:51
A diétát tartom, de mindent nem mérek, ráadásul híznom kéne. 4o kg vagyok. Talán ez a gond. A D-vitamin szintemet nem nézték. Ha napozok, az hozhat változást?
4696. CoBhc (válaszként erre: 4693. - A305cbacd8)
2012. jún. 7. 13:39
Ártani nem árthat, legalább tudod, hogy mi a helyzet. /Már ha kimutatja a teszt ... :)/
4695. Bcicus (válaszként erre: 4694. - Manikácska)
2012. jún. 7. 13:19
Szigorúan tartod az ir diétát? Esetleg gyógyszer váltás. d vitamin szinted milyen?
2012. jún. 7. 13:07
Ha a diéta és a Metformin nem segít, akkor mi a teendő?
4693. a305cbacd8 (válaszként erre: 4691. - CoBhc)
2012. jún. 7. 12:19
Köszönöm, hát a felsoroltak közül mindegyikkel küszködök, és nekem már az első héten javulást mutatott az, hogy nagyon kevés kenyere ettem. Tejet ritkán iszom. Valószínű megcsináltatom a tesztet...
4692. hiden (válaszként erre: 4690. - CoBhc)
2012. jún. 6. 22:33
Jaj nagyon-nagyon szépen köszönöm,kedves tőled!:-)
4691. CoBhc (válaszként erre: 4689. - A305cbacd8)
2012. jún. 6. 21:42

Amennyire én emlékszem gluténérzékenységre utalhat: emésztési problémák /székrekedés, puffadás, ../, különböző bőrproblémák, kálciumhiány, vashiány, vagy egyéb felszívódási gondok, különböző gyulladások ... nincs olyan konkrét tünet, ami egyértelműen rámutat, ezért is nehéz felismerni. De sokan azt állítják, hogy ettől függetlenül mindenkinek csak jót tehet a gluténmentesség, mert tehermentesíti a szervezetet.

Tesztelhetsz úgy, hogy kipróbálod a glutémentes étrendet egy ideig, aztán eszel megint gluténosat, és ha visszajönnek a problémák, akkor valószínűleg az lesz a mumus. Van akinek pár napon/héten belül érzékelhető javulást vált ki, de elviekben ha károsodás van, az csak hónapok múltán gyógyul meg teljes mértékeben. A tejmentes étrendet is javasolják mellé, mert az segíti a gyógyulás folyamatát.

Ha érdekel, van erről egy videó guglizd be: Fajcsács Zsuzsanna a glutén és a stressz kapcsolata.

4690. CoBhc (válaszként erre: 4688. - Hiden)
2012. jún. 6. 21:32
Holnap összeírok neked pár dolgot, okés? :)
4689. a305cbacd8 (válaszként erre: 4685. - CoBhc)
2012. jún. 6. 20:43
Nálad miben nyilvánul meg az, hogy érzékenyebb vagy a gluténes dolgokra. Mert nekem erős székrekedésem van, de amióta nagyon keozs kevés teljeskiörlésű vagy rozs kenyeret eszem és tartózkodom mástól,azóta jobb. Ez lehet glutén érzékenyzég?
4688. hiden (válaszként erre: 4687. - CoBhc)
2012. jún. 6. 20:39

Megtaláltam,hurrá!:D

ha nem lenne nagy kérés valamikor leírnál nekem ott egy minta étrendet,egy napra? de bármikor jó,ha nem fáradság neked! ...csak,mert annyira nem tudom még elképzelni,hogy is néz ki egy nap paleo diétával.

előre is köszönöm:)

4687. CoBhc (válaszként erre: 4686. - Hiden)
2012. jún. 6. 20:08
Szerintem igen, "Paleolit táplálkozás" néven fut. Gyere, várunk szeretettel :)
4686. hiden (válaszként erre: 4685. - CoBhc)
2012. jún. 6. 20:04

Köszi szépen a receptet!:)

Okés,átmegyek a paleoós fórumra,csak az megkeresem:D csak be kell itt írni a keresőbe?

4685. CoBhc (válaszként erre: 4681. - Hiden)
2012. jún. 6. 19:17

Elvileg elég sokan lehetünk rejtett glutén érzékenyek, de ezt csak tippelni lehet. Elvileg a vérteszt sem mutatja ki minden esetben, sőt olyat is hallottam, hogy biopszia sem mutatta ki, mert a bélfalat foltokban károsítja, és ha épp egy egészséges részből vesznek mintát, ott minden ok. Szóval érdekes, de ha már érzed, hogy nem tesz jót neked, akkor lehet meg kéne próbálnod a gluténmentes diétát.

Glutén van minden gabonában, elvileg csak a zab kivétel, de mivel egy üzemben dolgozzák fel a többivel, így abban is lehet. Kivéve ha direkt rá van írva, hogy mentes. /ha van egyáltalán ilyen/

Ez egy alattomos betegség, van akinél évek múltán diagnosztizálják ...addig meg van mindenféle baja, és nem tudja mitől.

Ha nem érzed jól magad ezektől a kajktól, akkor nem kell ezeket enni. Tudok adni ötleteket helyettesítésre, ha érdekel.

Ha már felhoztad, én a paleot csinálom már január óta. Tudom, hogy sokan úgy gondolják az nem jó IR esetén, de nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak. Én kb 3 hónapig csináltam az IR diétát, de nekem nem jött be. Sajnos nincsenek előtte/utánna leleteim, de a mostani eredmények bíztatóak. Szóval ha érdekel írjál privátban, vagy gyere át a paleo topikra, mert nem akarom itt nagyon szét-off-olni a topikot :)

4684. CoBhc (válaszként erre: 4680. - Hiden)
2012. jún. 6. 19:08
Érdekes az a tk dolog, van aki úgy gondolja, hogy ez sem túl lassú felszívódású ... erre a vizsgálatra kíváncsi leszek, ebből ki fog elvileg derülni, mert látszik majd hogy mennyire emelte meg és milyen gyorsan a vércukrot. Mindenképp számolj be róla :)
4683. CoBhc (válaszként erre: 4679. - Hiden)
2012. jún. 6. 19:05

Szóval házi pástétom:

- 1 fej hagyma felkockázva, kis zsiradékon megfonnyasztani, só, bors, paprika, majoránna +

- bármilyen sült vagy főtt hús maradék - felkockázva +

- kis víz - fedő alatt kis lángon pároljuk, kb 15 perc.

- aprítóba/turmixba készítek 1 hagymát, fokhagymát (2-3 gerezd is mehet), mustárt és zsírt /kb 1-1 ek - attól függ mennyi hús van/ +

- kb 2 főtt tojás +

- ízlés szerint só, bors, zöldfűszer +

- jöhet a husi (ha kicsit már hűlt) a levével együtt.

Krémesre kell turmixolni, ha esetleg túl száraz /nálam még nem volt ilyen/ mehet bele pici víz, vagy mustár vagy zsír.

Nagyon finom, akár nyers zöldségekkel, sóskeksszel, kaporral megszórva is isteni.

4682. hiden
2012. jún. 6. 18:50
na aztán mostmár befejeztem a sopánkodást! Bocsánat,az egész fórum velem van tele!:)
4681. hiden
2012. jún. 6. 18:50

meg még az jutott eszembe,hogy szerinted,ha tul. képpen elhagyom ezeket a tk. dolgokat(nem tudom,ezek is gluténnak számítanak,ugye?)bocsi,ha hülyeséget kérdezek,akkor ugye én végül is glutén érzékenynek számítok? mert nekem ezt a gyomortükrözés alkalmával nem állapították meg,de attól még talán rejtetten lehetek az.

Arra gondoltam,mi lenne,ha a paleolit diétával próbálkoznék,bár tudom itt már volt róla szó,hogy az nem kifejezetten IR-eknek lett kitalálva.

Nem tudom...most is,pl. eszem a korpovit kekszet és egyre rosszabbul érzem magamat tőle...

4680. hiden (válaszként erre: 4678. - CoBhc)
2012. jún. 6. 18:40

ja,és ez tényleg nagyon dúrva,amit mondtál,hogy a kenyér is viszonylag ennyire "hamar" felszívódik...

majd mennem kell augusztusban megint terhelésesre,hogy megnézzük milyen lett a vércukrom.de nem úgy,hogy cukros lötyit kell innom(hál Istennek),hanem meg kell reggeliznem mondjuk tk. kenyeret és utána nézik 60 ,meg 120 perc múlva a vércukrot.de ez majd csak augusztus végén lenne,viszont,most annyira kíváncsi vok,hogy miért lehetnek ezek az éhség ,rohamok,hogy véletlenül 2 beutalót adott az orvosom,és lehet elmegyek előbb megnézetni.

4679. hiden (válaszként erre: 4678. - CoBhc)
2012. jún. 6. 18:18

Jajj, nagyon aranyos vagy! A recepteknek,nagyon örülnék és megköszöném!:)mert mondom,sajnos nem sok mindent tudok kitalálni,hogy miket is ehetnék...

még egyszer köszönöm!

4678. CoBhc (válaszként erre: 4677. - Hiden)
2012. jún. 6. 17:28

Az lehet, hogy túl sok a savad, nekem nem volt ilyen, úgyhogy nem tudom milyen érzés :) Állítólag arra a citromlé a jó, próbáld ki, hátha segít!


A szervezet kb 2 óra alatt dolgozza fel a bevitt szénhidrátot (ezért is 2 órás a terheléses cukorteszt), ha kb akkor leszel éhes, akkor tuti azért van, mert leesik a vércukorszinted. Ennyi idő kell a 75g glükóznak is, de ha a kenyér is ennyit tart, akkor ezek szerint nem sokkal jobb a szőlőcukornál, nem?


Tojást egyél nyugodtan, nem tudom honnan jön ez az 5 db/hét. Van aki ennyit eszik minden nap. Én is 2-3 darabot eszem naponta. Az jól laktat, meg van benne mindenféle vitamin, nyomelem.

A felvágott tényleg nem a legjobb, ha nem tudsz házi minőségűt venni. Meg kell nézni a címkéket, talán van azért elfogadható szalonna, kolbász ami szóba jöhet. De sült húsokat is tudsz csinálni, az hidegen is jó zöldségekkel - én szoktam vegyes salálát készíteni és arra kockázom fel a sült husit hidegen, nagyon laktató, reggiler meg vacsorára is jó. Ugyanezt főtt tojással is lehet.


Nem ismerem ezeket a cseppeket, ha nincs benne cukor vagy ilyesmi, akkor nem sokat kavar a cukorszintedbe.


Szerintem próbálj meg 1-2 napot kenyér nélkül, hátha mégis azzal van a baj!

Ja, és tudsz csinálni magadnak pl házi pástétomot is, főtt vagy sült husiból, ha érdekel, írok receptet.

4677. hiden (válaszként erre: 4676. - CoBhc)
2012. jún. 6. 17:03

Szia!


Hát annyira nem tudom körül írni,csak azt ,hogy iszonyatosan éhesnek érzem magam,a torkomon át a gyomromig érzem ezt az ürességet,és mintha még égne is a torkom-gyomrom.Csak nem reflux?? Nem közvetlenül étkezés után érzem ezt,hanem kb. úgy 1,5-2-2,5 órával kajálás után.Igazából most tényleg szinte csak kenyeret ,meg zöldséget eszem,de egszerűen már nem tudom,hogy mi mást ehetnék,mert a tojásból pl.csak 5db szabad enni egy héten, nem? Húst,meg szoktam enni,de felvágottakat pl. már egyre kevésé,mert azokról meg úgy tudom,hogy tele vannak tartósítószerrel,meg egészségtelen dolgokkal.Gondoltam erre a grapefruite cseppekre is,hogy kipróbálom,mert candidára állítólag jó,csak azt meg nem tudom,hogy a vércukorszintet nem emeli meg.

Egyszerűen már tényleg nem tudom,hogy mit ehetnék...persze igentudom,hogy nekem kell rájönnöm.:(

köszönöm,hogy írtál!

4676. CoBhc (válaszként erre: 4674. - Hiden)
2012. jún. 6. 13:03

Pontosan mi az amit érzel a gyomorodban? Körül tudod írni? Ez mindig étkezés után következik be?


Ha már candida körül tapogatózol, akkor talán az élesztőre kéne gyanakodni. Kenyeret lehet tej nélkül is sütni, én régebben mindig vízzel sütöttem és kovásszal. És ha nem eszel keneret pl? Ezt próbáltad már? Lehet a gabonától is.


Az éhség valószínűleg a vércukor ingadozása miatt van. Ha csak kenyeret meg zöldséget eszel, akkor ne számíts másra. Kéne enned legalább tojást, kolbászt, vagy egyéb hús/zsír tartalmú dolgot is, attól laksz jól.


Emésztésed amúgy rendben van? Probiotikumot is ki lehet próbálni, lehet segít.


Sajnos amíg nem tudod, hogy mi a baj, addig csak tippelni lehet. Szóval próbált meg kisakkozni, hogy mi okozza!

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook