Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
4765. CsillagTM (válaszként erre: 4763. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 19:28
ja és ha IR-ed van, akkor milyen diétát tartasz?
4764. CsillagTM (válaszként erre: 4762. - Bubu85)
2012. jún. 18. 19:27
hát az sosem jó...
4763. CsillagTM (válaszként erre: 4761. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 19:27

azért még ha nem is most akarsz babát, gondolj arra, h ha majd igen, akkor onnantól minden hónap számítani fog...jobb előtte helyrehozni magadat.


a totál tesztoszteronom 2,38 volt max. a free teszto. indexem (amire már nem emlékszem, h számolódik, az volt 8,65 - azóta negyedelődött)

4762. Bubu85
2012. jún. 18. 19:11
A dohányzásnak mennyire van szerepe ebben a betegségben? Vagy számít egyáltalán, hogy dohányzok?
4761. Gumicsirke (válaszként erre: 4760. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 19:06

Igen-igen, arra már évek óta gyógyszert szedek, csak most újra felborult, és már mindentől híztam, de kezd rendeződni:) a baba gondolata egyelőre nem merül fel:D

És volt, hogy rosszabb volt a tesztod?


Tudoooom, de én húst hússal esetleg sajttal és hagymával típus vagyok..:DDD de igyekszem erőt venni magamon, mert tudom, hogy szükség van rá:D

4760. CsillagTM (válaszként erre: 4759. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 19:04

az 1-2 közti TSH az oké! mondjuk legyen közelebb az 1-hez, ha babát akarsz, de 2 alatt már nem para...

a teszto nekem 1-2 között van.


zöldséget egyél, jót tesz:) uborka, répa, paprika, bármi:)

4759. Gumicsirke (válaszként erre: 4757. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 18:49

Hát, amikor elkezdtem gyógyszert szedni, asszem 7 körül volt, legutóbb 3 volt, de még emeltek a gyógyszeremen, most sztem 1-2 körül lehet. A teszto, ha jól rémlik 3,16 volt.


Köszi:)


Zöldség gyümivel hadilábon..:D bár zöldséget még csak-csak eszem, mert pl a hagymát imádom, meg répát sokat eszem, a gyümiket nem igen szeretem..kivéve a citromot, azt sokat eszem:D

Édességet szinte egyáltalán nem eszem, nem nagyon szeretem őket..a csokik is mindig ránk romlanak:D


Igen, az se sok..:DDD

4758. CsillagTM (válaszként erre: 4756. - Sugibugi85)
2012. jún. 18. 18:44
minden lehetséges :))) de tényleg. drukkolok!
4757. CsillagTM (válaszként erre: 4755. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 18:43

mennyi az a szar tsh? és a teszto?


a mozgásod tök jó, csak így tovább!!


kaja: ezek jó kaják...zöldség-gyümivel h állsz? és az édességgel? innivalód is oké!


a 45 kiló sztem oké 160 centihez...mondjuk én is könnyen beszélek, én is genetikailag vézna vagyok :D (172 cm-hez 55kg volt évekig a normál)

4756. Sugibugi85 (válaszként erre: 4754. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 18:27

hú köszönöm a felvilágosítást, nekem a leletemen pcos van és enyhe ir em is van+ a nőgyógyászati leleten -6-8 mm es tüszök is szerepelnek.

még egy kérdés: ha betartom a diétát és sportolok a tüszők felszívódhatnak?

4755. Gumicsirke (válaszként erre: 4752. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 18:23

Tudom-tudom, csak fekete humoros volt, na:)


Őm, nem tudom..annyit tudok, hogy a tsh-m szar, arra szedek is gyógyszert, ösztrogén,prolaktin rendben, csak a tesztoszteron nem jó már évek óta. Uh-ra majd még most megyek.


A mozgás változó, régebben rendszeresebb volt, most heti 3-4szer mozgok, zumba, séta, rúdtánc, hulahopp, v csak itthoni lábemelgetés..:D


Hát durumtészta, köles, barnarizs, ilyesmit eszem, sima cukrot keveset..inni napi kb 2 litert iszom, ez általában zöldtea, néha víz.


160 cm vagyok, és 68-69 kg voltam, most 45 körül vagyok. Tudom, most mki felhördül, de vékony csontozatú vagyok.:D

A levegőtől hízás ismerős, bár, mióta a tsh-m rendeződni látszik, sokkal jobb a helyzet.

4754. CsillagTM (válaszként erre: 4753. - Sugibugi85)
2012. jún. 18. 18:21

hú, kis kavarban vagy:)


PCO: policisztás ovárium, azaz olyan petefészek, amiben sok (kis) ciszta, azaz ki nem repedt (betokosodott) tüsző van


PCOS: PCO-szindróma. akkor mondunk valakit ilyennek, ha a 3 rotterdami kritériumból minimum 2 fennáll nála:

1. anovuláció v rendszertelen mensi

2. jellemző hormonális elváltozások (magas teszt., eltolódott LH/FSH arány)

3. PCO


az IR: inzulinrezisztencia, gyakorlatilag bizonyított, h a PCOS-sel van összefüggésben.

2012. jún. 18. 18:16

sziasztok!

Valaki egtudná mondani mi a különbség a PCO és a PCOS között? Melyiket okozza az IR és a cisztás petefészek?

4752. CsillagTM (válaszként erre: 4751. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 18:16

tényleg bíztatni akartalak :D hidd el, ha erős vagy és pozitív, az fél siker! erre azért rájöttem az elmúlt 4,5 év alatt, mióta elkezdődtek a gondjaim :( :)


az endó általában kiderül UH-val, igen. mármint az, h cisztád van. h pontosan milyen fajta, az csak laparral derül ki tutibiztosra.


vv eredményeid milyenek? LH, FSH, TSH, progi, ösztrogén, prolaktin, tesztoszteron...? UH oké?


mennyit és mit mozogsz?


mit jelent, h egészségesen étkezel? és mennyit (, mit) iszol?


mennyiből fogytál 23 kilót (hány centihez)?


hát igen, az az alapelképzelés, h a PCOS-esek kövérek/hízékonyak. nekem a "rekord" a 172 centimhez 67 kiló volt (26 éves vagyok amúgy), és az tény, h kb. a levegőtől is híztam, fogyni viszont nem tudtam. most 52-53 kiló vagyok. (na jó, ma reggel 51,5 voltam, ez az elmúlt kb. 12 év negatív rekordja :D)

4751. Gumicsirke (válaszként erre: 4750. - CsillagTM)
2012. jún. 18. 18:11

Hát igazán köszönöm a biztatást:D ez az endo kiderülne uh-val, ugye? Mert oda úgyis kell mennem..


Vérvételre rendszeresen járom, egészségesen eszem, mozgok, fogytam 23 kg-t, szal erre nem lehet panasz szerencsére:D pláne fura, mert ezzel elvben hízni szoktak, nem?

4750. CsillagTM (válaszként erre: 4747. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 18:06

nem a világ vége egyáltalán! mikor én megtudtam, h PCOS-em van, azt hittem, itt a vég...aztán pár év múlva kiderült, h endometriózisom van és kivették csaknem a fél petefészkem...szal van lejjebb, nyugi :P


na jó, bocsi, ez akasztófahumor volt. de a lényeg, h ne lovalld bele magad. nézz utána mindennek, figyeltesd magad rendszeresen (vérvétel, UH), foggátlót ne szedj (ez csak tanács persze), mozogj, étkezz egészségesen, és minden rendben lesz.

4749. Gumicsirke (válaszként erre: 4748. - CoBhc)
2012. jún. 18. 18:03

Szia, köszönöm a választ! Tudom, a pajzsmirigyemre már évek óta gyógyszert szedek.

Köszi, megnyugtattál kicsit..bár utánaolvastam a pcos diétának, és én gyakorlatilag így eszem, tehát ez nem lehet a gond..létezik pcos rendes prolaktin szint mellett is?

4748. CoBhc (válaszként erre: 4747. - Gumicsirke)
2012. jún. 18. 17:50
Ne aggódj, nem ennyire szörnyű. A pajzsmirigy alulműködés nagyon egyszerűen kezelhető egy egyszerű hormonpótlással. A PCOS-ra meg több módszer is van, aki szeretne babát általában sikerül neki, van gyógyszeres kezelés, laparoszkópia, szóval több megoldás is van. A dokik majd biztos megmondják, hogy a te esetedben mi a megfelelő kezelési mód!
2012. jún. 18. 16:36
Sziasztok! Ma voltam bőrgyógyásznál, aki arra gyanakszik, hogy PCOS-em van..már többször is felmerült, tekintve, hogy a tesztoszteronom magas, de a prolaktinom rendben volt a legutóbbi vizsgálat óta. Menstruációm nem igen van, így arra a nőgyógyász fogamzásgátlót írt fel még 3 óva. Pajzsmirigy alulműködésem is van. Igazából ez a dolog azért merült fel újra, mert nagyon hullik a hajam és nem igen tudják, hogy mitől..most eléggé kétségbe vagyok esve, hogy ez a betegségem és gyógyíthatatlan és meddő leszek:( vagy ez nem minden esetben ilyen rettenetes?
4746. Bubu85
2012. jún. 18. 15:39
Egyébként 172 cm a magasságom és 65 kg vagyok. Rendszertelenül eszek és sajnos elég keveset mozgok, de nem hízok bármit eszek. Nagyon várom már hogy hazamenjek és kivizsgáltassam magam.
4745. Bubu85 (válaszként erre: 4744. - Bijabeja)
2012. jún. 18. 11:36
Szia. változékony a hangulatom, a hajam nem hullik nagyon, Hízni csak egy nagyon picit híztam a hasamra. Nem vagyok fáradékony, viszont elég stresszes egy ideje az életem, nagyon sokat idegeskedek. Nem vagyok depis :) Sőt szeretek emberek között lenni, társaságba...
4744. bijabeja (válaszként erre: 4741. - Bubu85)
2012. jún. 18. 07:01
szia:D milyen a közérzeted, hajhullás? hízás? fáradékonyság, idegesség? depi?
4743. Bcicus (válaszként erre: 4740. - Felhasználóibecenév)
2012. jún. 17. 23:37
nődoki is kiírhatja, de nagyon kevés teszi meg.
4742. Bcicus (válaszként erre: 4741. - Bubu85)
2012. jún. 17. 23:36
Keress másik dokit mielőbb. Sanszos nagyon, hogy pcos vagy. Próbálkozni hiába próbálkoztok valóban.
4741. Bubu85
2012. jún. 17. 21:35
Sziasztok! Most írok ide először. :) Azt hiszem PCOS vagyok. Minden jel arra mutat. Pár vastagabb szőrszál az államon, pattanásos bőr, 2011 október óta csak 1-szer menstruáltam, februárba. Hízni, nem híztam, csak a hasamra egy nagyon picit. Egy kicsit kétségbe vagyok esve, mert babát szeretnénk a párommal, próbálkozunk is folyamatosan, de persze hiába. Decemberbe voltam dokinál, és uh-val megnézte a petefészkeimet. Azt mondta, hogy ez teljesen normális a fogamzásgátló abbahagyása után, hogy kimarad a menstruáció. A petefészkeimbe apró, pici cisztákat látott amikre azt mondta, hogy fel szoktak szívódni maguktól, várjunk fél évet és ha addig sem rendeződnek a dolgok, akkor kezelni kell. Kb 2 hét múlva tudok majd menni dokihoz, mert jelenleg külföldön vagyok. Nagyon várom már, hogy valami biztosat tudjak ezzel az egésszel kapcsolatba. Egy kicsit kikészültem... Nagyon szeretnénk egy kisbabát.
2012. jún. 17. 20:16
Még egy kérdésem lenne. Nekem eddig annyi alapján mondtak PCOS-t, hogy gyöngyfüzészerűen elhelyezkedő ciszták vannak a petefészkeimben. A kérdésem az lenne, hogy valahol azt olvastam, csak endokrinológus vagy meddőségi szakorvos küldhet ilyenekre, mint terheléses cukor és inzulin vizsgálat. Én Bp-n vagyok egyetemista, de nincs ide lakcímkártyám. Hazamennék orvoshoz, de ott szinte csak nőgyógy van. Ő lekérheti szerintetek a nekem szükséges vizsgálatokat? Ugye nem csak endokrinológus kérhet ilyen laborvizsgálatokat??
4739. CsillagTM (válaszként erre: 4738. - Bcicus)
2012. jún. 16. 13:26
hát igen, ez relatív, h kinél mi a sok...nekem tényleg csak 1-2 van szerencsére.
4738. Bcicus (válaszként erre: 4736. - CsillagTM)
2012. jún. 16. 13:16
egy egy kósza szőrszál mindenkinél előfordul még makk egészségeseknél is.
4737. felhasználóibecenév (válaszként erre: 4736. - CsillagTM)
2012. jún. 16. 12:46
na, remek. akkor még ez sem egyértelmű, hogy szőr-> magas teszt. :D azért kíváncsi leszek a laboreredményekre..
4736. CsillagTM (válaszként erre: 4732. - Felhasználóibecenév)
2012. jún. 16. 03:17
nekem is vannak néha kósza szőrszálak (szerencsére nem gázos), pedig alacsony a teszto. szintem...
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook