Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
4945. Lili8
2012. júl. 11. 18:16
Dr: Fülöp Istvánról sokat olvastam, ajánljátok? Pcos endokrinológust keresek??!
4944. Lili8
2012. júl. 11. 18:00
Sziasztok! Tudna nekem Pesten vagy környékén ajánlani egy jó pcos orvost? Az alap vizsgálataim megvannak, de sok kérdésem lenne még! Előre is köszönöm.
4943. CsillagTM (válaszként erre: 4942. - Radirroni)
2012. júl. 10. 21:08
pontosan. csak a legtöbb doki hülye (tisztelet a kivételnek). én mikor egyszer abbahagytam a bogyót, lehülyéztek, h ha nem akarok gyereket, akkor miért?! engedelmes kislány módjára újra kezdtem szedni, na frankón rosszabbodott a helyzet, a PCO meg nem múlt el...
4942. radirroni (válaszként erre: 4941. - CsillagTM)
2012. júl. 10. 21:05
Tehát még jobban felerősítené ezeket a "kellemes" tüneteket? (mármint a PCOS-ra utalókat) :S
4941. CsillagTM (válaszként erre: 4940. - Radirroni)
2012. júl. 10. 21:02

hát a foggátló csak összezavarja a hormonrendszered. nincs igazi mensid, csak a gyógyszer által produkált. a progiszinted alacsony, azaz ösztrogéndominancia lesz, ami cisztásít. eltolja a hormonegyensúlyod. ilyesmik...


én az abbahagyása után 1 évig nem menstruáltam. fincsi volt...

4940. radirroni (válaszként erre: 4939. - CsillagTM)
2012. júl. 10. 20:34
Akart írni fogamzásgátlót, mert most épp ciszta amúgy nem volt bennem, de előtte pár héttel meg volt egy 3 cm-s valami, de az felszívódott. Egyébként miért árt? Mert akkor rendeltetés szerűen sem szabad használni? Mert gyerek még nem kell.
4939. CsillagTM (válaszként erre: 4937. - Radirroni)
2012. júl. 10. 19:56
nehogy elfogadj vmi fogamzásgátlót v hasonlót, az csak árt nekünk...
4938. Bcicus (válaszként erre: 4937. - Radirroni)
2012. júl. 10. 18:45
mindenképpen keress egy hozzáértő endokrinológust.
4937. radirroni (válaszként erre: 4935. - Bcicus)
2012. júl. 10. 16:06
Nem kaptam gyógyszert, és igazából a nődoki nagyon "kedves" volt, mi után megállapította, hogy az egyik petefészkem jóval nagyobb a másiknál, meg már többször mondtam neki, hogy fáj, felírt egy antibiot tegnap, és mondta, hogy igen, PCO-s a petefészkem... na köszi, azt eszik vagy isszák... letojta nagy ívben... szóval most itt tartok, hogy sehol, mert annyit mondott, hogy a menzi zavaromat gyógyszerrel rendbe lehetne tenni és ennyi. De semmi további kivizsgálás... meg hasonlók... csak hát...közben én szőrösödök, meg kopaszodok, meg marokszám hullik a hajam...
4936. CsillagTM (válaszként erre: 4934. - Radirroni)
2012. júl. 10. 15:18

gyere ide, ebbe a fórumba:


Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható?


és itt küldenek neked a lányok anyagot!

4935. Bcicus (válaszként erre: 4934. - Radirroni)
2012. júl. 10. 15:09
Gyógyszert kaptál? Hány g ch-s diétát kell tartanod?
4934. radirroni
2012. júl. 10. 15:06
Sziasztok! Én most tudtam meg, hogy PCOS-em van. Nem tudjátok hol érhető el valami jó táblázat a diétához (tiltott ételek, stb)? Mert most még nagyon kínai nekem ez a dolog. Meg javasolni valami táplálékkiegészítőt, vitamint, ami jó lehet az inzulin rendbentartásához??? Gyereket még nagyon nem szeretnék, de sajnos a tünetek nagyon megkeserítik az életemet :S Előre is köszönöm!!!
4933. Borrdi78 (válaszként erre: 4932. - Titamilla86)
2012. júl. 8. 08:06

Jó hír, annyit sikerült elérnem, hogy megpróbál újra beutni a Tűű dokihoz. :) Ha ez sikerül, akkor szerintem megfelelő kezekben lesz a terápiája. :-))))

Köszi a segítségeket.

2012. júl. 7. 19:30

Nézd,ha vacak az inzulinja és rossz a ciklus halálosan felesleges hormonsort csináltatni. Nekem is akkor mondtak először hormonsort mikor már fél éve óraműszerűen megjött, feleztem a súlytöbbletem és az inzulinomat is, valamint a cukrom is lejjebb ment.

A könyv nem rossz megoldás, ha viszont nem javul a diétával és a sporttal akkor a gyógyszer szinte kötelező. És egyébként is jó lenne,ha valaki hozzáértő kontrollálná az ő haladását.

4931. Borrdi78 (válaszként erre: 4930. - Titamilla86)
2012. júl. 7. 06:49

Szia Titamilla!

Nem írtam le mindent, mert a helyzet kicsit komplexebb. Jómagam is IR-es vagyok, ezt nem kell bemutatni (most egyébként 16 hetes ikerterhes lombikkal és már terhességi cukros a szigorú diéta ellenére...) és én is MM-es beteg vagyok, régen Tűűhöz jártam, nagyon szeretem, de most kismamaként átkerültem máshoz, aki szintén jófej amúgy. A bnőm is IR-es és neki anno én javasoltam az MM-et és Tűűt, de sajnos Tűűhöz nem tudott bejutni, nem vett fel akkor új beteget. RR-hez ment és járt hozzá egy darabig, de nem érezte a megfelelő kivizsgálást és törődést. Pl. nem csináltak neki ciklus adott najapin hormonsort, ezt én sem értettem, hogy miért. Szóval ő eljött az MM-ből és én mostmár nehezen győzködhetem, hogy ahol most van, az szerintem nem jó. Amúgy az IR diéát ő tartja nagyon rég óta (gyógyszert mondjuk nem szed szerintem), de diéta+sport az megvan. Még azon filóztam, hogy megveszem neki a PCOS - az ezerarcú boszorkány könyvet - ha leírva látja, hogy egy csomó nődoki hogy kezeli félre a PCOS-eseket, talán elhiszi. :-)

2012. júl. 6. 22:35

Moncza én Jovitalosat szedek ez bőven elég egy hónapra, naponta egyet kb egy ezres egy doboz. Minden gyógyszertárban van vagy meg tudják rendelni. Krómot is olyat szedek, azt az inzulinra.

Bordi, ez nagyon nem jó kezelés jól látjátok. Lehet,hogy más gond is van,de az IR-t normálisan kell kezelni. Anovulációs vérzést indukálhatnak neki, de gyakorlatilag ha most elmegy már holnap egy 3.napi hormonsoros vérvételre akkor vannak olyan dokik akik tudnak vele mit kezdeni. Dr Tűű Lászlót nagyon ajánlom, Ő pesti és magán,de ha már itt tart barátnőd igazán megérne egy kis pénzt belefeccőlni,mert az aki erre fogigátlót ír fel az az Ir-t sem kezeli jól. Endos vagy nődokitól kérjetek beutalót a következőkre:LH,FSH, tesztoszteron, progeszteron, ösztrogén, TSH, T3,T4, ATPO, ATG, az AMH-t is megnézethetitek újra. Emellett,ha tudtok egy terheléses inzulint is csináltassatok Tűű doki 3 hónapnál nem régebbit fog kérni és ne kelljen kétszer fordulni. Érdemes nézetni egy hüvelyi UH-t is, egy hasit a mellékvesekéregre, és esetleg nyakit,hogy pajzsmirigy kontroll is legyen. Tudom,hogy ez rengeteg, de ezzel közelebb lesztek a valós állapotához. Ha kérdés van itt is vannak emberek és az Inzulinrezisztens fórumban, mindenhol segítőkészek.

4929. Borrdi78 (válaszként erre: 4928. - Bcicus)
2012. júl. 6. 22:04
és hogy csinálnak olyankor 3. napit, ha nincs mensi? Erre van vmi trükk? Köszi!
4928. Bcicus (válaszként erre: 4927. - Borrdi78)
2012. júl. 6. 21:41
A 0,8as amh 32 évesen valóban nagyon alacson. A pcos-nek nem feltétele a magas teszto. Kéne egy 3. napi hormonsor.
4927. Borrdi78
2012. júl. 6. 21:39
Sziasztok! Csak "vendég" vagyok itt. Lenne egy kérdésem, egy bnőmről van szó, de ő nem szeret fórumozni. Ti biztos nagyon jól tájékozott csajok vagytok. Évek óta nincs mensije, IR-es és UH-n látszódik a petefeészkeken a PCO... a nőgyógyásza erre azt mondta, nem igazolható, mert a tesztoszteronja alacsony. Kell feltétlenül magasabb tesztoszteron a PCOS-hez? Én eddig úgy tudtam, önmagában az IR is indukálhatja. Amúgy még azt mondta neki a doki, hogy hamar ki fog merülni a petefészke, mert 0.8-as az AMH-ja (32 éves most és szerintem ez még nem vészesen rossz érték) és ezért felírt fogigátlót, hogy tartalékolják a tüszőket akkorra, amikor majd bébit akar (most egyelőre nincs pasi a láthatáron). Szerintem ez nem elég professzionális, de én a PCOSről csak érintőlegesen tudok. Köszi előre is!
4926. f8d3dba714 (válaszként erre: 4925. - Titamilla86)
2012. júl. 6. 20:13
most olvastam a szelénröl,holnap veszek is ,milyet javasolsz gondolom van több fajta és mennyit lehet belöle bevenni?még jó,hogy vannak forumok sokkal többet megtudok így a betegségemről mint ha orvoshoz járnék,nem tudom ezeket miért nem mondják vagy vizsgálják a dokik,csak a pénzre mennek
2012. júl. 6. 20:06
Azt húzni kell le rendesen. A határérték hülyeség. Egy kamasz lánynak és egy klimaxon túli nőnek is ugyanennyi a határ. Szerinted?
4924. f8d3dba714 (válaszként erre: 4923. - Titamilla86)
2012. júl. 6. 19:56
májusban a TSH:5,49 volt és 4,2 az értékhatár,köszi a segítséget
2012. júl. 5. 22:23
Moncza,ha autoimmunos pajzsmirigyes vagy a jód csak olaj a tűzre, azt ne egyél még nem tudod mi van. Nekünk azt nem szabad. A teherbeeséshez 1 körüli TSH kell az IR és a PM pedig húzzák egymást, nagyon valószínű,hogy kialakul mindkettő. Én jód helyet szelént ennék, azt simán gyógyszertárban veszel, és ártalmatlan az autóimmunitásra is.
2012. júl. 5. 18:40
nekem soha nem volt baj a p.zsmel,de szerintem tavaly februárban az 50 db szúri nem tett jot a hormonoknak ami az inszemhez kellett..nekem a budai meddöben vették észre a pco-t 2010-ben addig nem is hallottam ilyen betegségről.8 évig jártam egy dokihoz,majd váltottam és 2 hónap után ő küldött a budaiba,a bm-ben metformintott ís javasolt akaz IR-e,az is katasztrofa volt mirre összejött 3 diabetes is azt mondta nem írhatja fel mert nem vagyok cukorbeteg.Már van egy pár ismerösöm aki ebben a cipőben jár ők lefogytak mégsem lett baba.
4921. kr73 (válaszként erre: 4920. - F8d3dba714)
2012. júl. 5. 18:26

Na ja, ha netán autoimmun pajzsmirigyes vagy, akkor a jód totál tiltott. Erről ennyit. :-(((

Itt mindenki magán intézetet javasol. Nekem nem kellett magánba mennem, viszont pár évem ráment, és tényleg a meddőségiig kellett eljutnom, hogy ott a gyöngyfüzér ciszták és a marha nagy súlyom láttán a doki látatlanba megmondja, hogy IR-em van, míg az alant nevezett endodokiban fel sem merült ez. Ja, és ahogy láttam, f.ngja sincs, hogy milyen értékekkel lehetne menni meddőségi kezelésre, direkt rákérdeztem, hogy a lefelezett, de a megengedetthez képest dupla értékekkel mehetek-e (persze nem mondtam, hogy mi a megengedett, amit itt az IR-es fórumon tanultam, a diétával egyetemben!), és erre megvonta a vállát, csak annyit mondott, hogy még mindig kövér vagyok. Bakker, majdnem a p-fájába vágtam, hogy miattad jutottam el a vágósúlyig évek alatt, mert nem gondoltál az IR-re! Bocsi a kifakadásomért! Szóval én nem mentem a MensMentis-be --- még! Merthogy ez a doki azt mondta, hogy a metet ha összejön a baba, azonnal abba kell hagyni! Persze hozzátette, hogy nincs bizonyíték rá. Az MM pedig elég sokáig nyomatja, úgy, hogy elég sűrűn ellenőrzik a kismamákat. Persze meg kell fizetni. Szóval lehet, hogy én is csak elmegyek oda, főleg, hogy ha összejön a baba, hogy gyógyszerhez jussak legalább.

4920. f8d3dba714 (válaszként erre: 4919. - Kr73)
2012. júl. 5. 18:12
nem ismerem,még nem beszéltem vele csak más sztk-s dokit nem találtam a közelemben,amúgy a Máv kórházban Tóth Katalin diabetes és endro doki telefonon keresztül látatlanba azt mondta fogyak le és egyek jodózott sót.Mindegyik a fogyással jön.Ahelyett,hogy gyógyítanának
4919. kr73 (válaszként erre: 4918. - F8d3dba714)
2012. júl. 5. 18:06
Már bocsánat, de ő lesz.rja az embert. Nekem egyfolytában azt hajtogatta autoimmun pajzsmirigyesként, hogy fogyjak le, és nem volt hajlandó semmi vizsgálatra sem. Meddőségibe kellett eljutnom, hogy kiderüljön a PCOS és az IR, utána már persze felírta a metet. De magától nem jutott volna eszébe. Viszont a PM-hez ért szerintem, csak épp rohadt sokan vannak nála, szinte rá se néz az emberre. Ja, és csak a metet írta fel, semmi egyebet nem mondott, hogy pl. diéta kellene, netán hogy milyen diéta kell...
4918. f8d3dba714 (válaszként erre: 4915. - Felhasználóibecenév)
2012. júl. 5. 17:59
én Konrády András endo. dokit találtam ö a Rókusban és Vácon szt-san is rendel
4917. felhasználóibecenév (válaszként erre: 4916. - CsillagTM)
2012. júl. 5. 14:55
Haha, ugyanezt mondták. Volt valami kutatás, amit fb-on láttam, felhívtam a dokit, hogy lehet, hogy alkalmas lennék, de hiába érem el az alsó kg-határt, 10 centivel magasabb vagyok hozzá, mint kéne, ő maga mondta, hogy az elmondottak alapján nem vagyok elég súlyos beteg. Pedig még a leleteimet sem látta (én sem, mert még nem sikerült megcsináltatni őket). Meg menstruálok is, az orvos peteérést is látott, szóval hazazavart. A cisztákat meg a jóisten varázsolta belém természetesen, nem valami kóros folyamat.. idióták. Szóval nem görcsölök tovább, hogy olcsóbban megússzam, megyek akkor magánlaborba és magánorvoshoz.
4916. CsillagTM (válaszként erre: 4915. - Felhasználóibecenév)
2012. júl. 5. 14:11
Bp-en egyértelműen a MensMentist ajánlom. ha sztk-sat keresel, akkor nemtom, én többnél voltam, de mind hülyeségeket mondott (maga nem PCOS-es, mert nem szőrös és 100kg, stb.)
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook