Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5515. fannibaba1214 (válaszként erre: 5511. - Ani..)
2016. júl. 31. 19:08

Ez nem PCOS, hanem pajzsmirigy probléma!!!!


Terhesség utáni pajzsmirigy gyulladásod van... A "ciszták" pedig azt jelentik, hogy tüszőérés van, de repedés nincs, vagyis nem ovulálsz...

5514. Ani..
2016. júl. 21. 22:34
Sajnos beigazolódott a pcos. Kedves doktor úr azzal a kérdéssel nyitott, hogy jelenleg szeretnénk-e babát? Mert ha nem akkor ezzel nem foglalkozunk mert hosszadalmas a kivizsgálás. Mindez magánrendelésen. Írt fel egy gyógyszert amitől lesz menstruációm és szedjek utána fogamzás gátlót. Hát nem is tudom... megyek kérek beutalót. Azt sem tudom hol kezdjem :(
2016. júl. 13. 15:34
Ani.. menj el endokrinológushoz. sok nőgyógyi vmiért nem úgy foglalkozik ezzel, ahogy kell és ha PCOS, akkor viszont kell foglalkozni vele. Kérdezz rá az inofolicra is, ha ott vagy, rengetegen ajánlják azt is. És de, kellett volna szólnia ha baj van :(
5512. Miss Jane (válaszként erre: 5511. - Ani..)
2016. júl. 5. 12:15
Fogamzásgátló nem jó rá... :( endokrinológust keress, aki a problémát kezeli. Mensmentis Bp.
5511. Ani..
2016. jún. 30. 23:23

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok. Fél éve szültem császárral. Ma jártam nőgyógyásznál. Észre vettem, hogy az ultrahang képen a jobb petefészkem akár egy szőlőfürt.Ez már gyanús volt, korábban volt már cisztám. Az orvos mikor meglátta csak annyit kérdezett, hogy hol születem.(A válasz a helyi kórház ahol ő is dolgozott) Nem szólt hogy cisztám van, csak azt mondta, hogy nem jött helyre a petefészkem. Nagyon hízékony vagyok, főleg hasra. Sajnos szőrös is vagyok akár egy gorilla nő léttemre és a hajam ia nagyon hullik. Anyukám is ezektől a tünetektől szenved. Ez lehet PCOS? A doktor felírt fogamzásgátlót és azzal engedett el, hogyha baj van menjek vissza. Szerintetek kérjek beutalót vizsgálatokra? Nem kellett volna szólnia ha baj van?

5510. Broky69
2016. jún. 14. 10:57

Figyelem! Újabb átverés-szagú spam terjed a neten, Fodor Anna "Van kiút a meddőségből" című könyvét lehet megrendelni egy [link] webcímről.

A lapon sem a hirdető személye, sem adószáma sem a kiadvány ISBN száma nem található.

Bár visszaküldési garanciát ígér, de mivel nem tudod, hogy ki az eladó így azt feltehetően beváltani sem lehet. Ne kockáztass 10.000 Ft-ot azzal, hogy egy ilyen bizonytalan jogügyletbe bonyolódsz!

2016. ápr. 4. 16:48

Sziasztok!


30 éves vagyok, kamaszkoromban derült ki a PCO, amit fogigátlóval kezeltek.

Teljes hormonpanel, pajzsmirigy, terheléses cukor vizsgálaton vagyok túl...nincs IR-em, pajzsmirigy hormonok is határértéken belül vannak. Tesztoszteron emelkedett, FSH/LH arány katasztrófa, progi alacsony... :( Nem vagyok túlsúlyos, sőt, okt. óta nem eszem kenyeret, sem liszteset, no cukor, no krumpli, no tészta, napi 5-szöri étkezés...Inozitol+folsav, halolaj, méhpempő kapszula, E-vitamin és még egyéb vitaminok is mennek napi szinten...plusz még elkezdtem Aviva tornázni is.


10 év fogigátló után no menzi. :( Az orvos azt mondta, fogadjam el, hogy ez van, nem lehet ebből kigyógyulni, babám is csak gyógyszerrel lehet (ha lehet), nincs más opció...


Én ebbe nem akarok belenyugodni! :( Nem merem szedni a Clostit, mi van, ha nem egészséges petesejt lesz tőle? Vagy esetleg még több ciszta... :( Meg csak ez az egy lehetőség van, semmi más?


Kérlek, mondjatok pár bíztató szót, annyira el vagyok keseredve... :( Köszönöm!

2016. febr. 19. 19:00
2016. febr. 1. 06:37

Sziasztok!


Szeretném elmesélni a történetemet, hátha reményt adok azoknak akiknek szükségük van rá.


Kb. 3 évvel ezelőtt egy nőgyógyászati rutinvizsgálat közben kiderült, hogy PCOS-em van.

Nagy volt a pánik, hiszen nem tudtam merre induljak el.

Elkeztem a paleolit diétát, megszállottja lettem.

Fél év alatt annyira lerombolta a szervezetem, hogy magas lett a koleszterinem, inzulin rezisztenciát valamint pajzsmirigy alul működést, vese elégtelenséget mutatott a véreredmény.

Teljesen kibuktam, 25 évesen azt hiszem nem ilyen életre számítottam.

Orvostól orvosig jártam, mind labor lapsust írt a papíromra, ez elvileg azt jelenti, hogy valamit elrontottak a laborban vérvételnél.

Nem nagyon hittem az orvosoknak, miszerint nem lehet bajom.

Majd egy év eltelt, ittam az inofolicot, diétáztam, de nem paleoztam.

Nem ettem cukrot, gyümölcsöket reggel, minden nap frissen facsart narancs vagy grapefruit lé, teljes kiörlésű kenyér, kerültem a fehér lisztet, kevesebb tojás, sok - sok zöldség, saláta, napi 3 liter folyadék, gyógyteák, napi 6x kis adagokat ettem, valamint elkezdtem mozogni

Ennek köszönhetően leadtam 7 kg-ot.

Ősszel volt egy vétvételem, meglepődve láttam, hogy SEMMI azaz semmi bajom nincs, mert minden értékem határértéken belül van.

Azaz nincs PCO, sem pajzsmirigy betegség, a koleszterinem sem magas, sőt.., elhagytam közbe a fogamzásgátlómat is.

Egészségesnek érzem magam, jól vagyok!


Remélem mindenkinek erőt ad ez az eset, hogy csodák igenis léteznek! :)

5506. 46f2f563a1 (válaszként erre: 5505. - Snorapszich)
2016. jan. 19. 21:45
Emailben nem elég ha beszélgetünk? Én szívesen beszélnék de Vajdaságban lakom,nem utazom.
5505. snorapszich (válaszként erre: 5504. - Dogoargentino)
2016. jan. 19. 12:10

Sziasztok!

Stefanovits Nóra, végzős pszichológia szakos hallgató vagyok a Károli Gáspár Református Egyetemen klinikai és egészségpszichológiai szakirányán. Diplomamunkámban a Policisztás Ovárium Szindróma kialakulásában szerepet játszó pszichés jellegzetességeket vizsgálom Rorschach-, illetve önkitöltős tesztekkel, interjúval. Amennyiben szívesen segítenétek egy végzős szakdolgozat elkészítésében, és ezáltal hozzájárulnátok a szindróma megértéséhez, szeretnétek egy pszichológiai jellegű interjún részt venni, lélektani tesztekkel megismerkedni, vagy érdeklődtök a betegségében szerepet játszó lelki tényezők iránt, várom jelentkezéseteket.

Egyszeri (természetesen ingyenes) találkozásról lenne szó, ami nagyjából 1,5 órát vesz igénybe, rugalmasan megbeszélt helyen és időpontban, Budapesten, házhoz is szívesen megyek. A vizsgálatban 18. életévüket betöltött nők jelentkezését várom 2016 márciusáig.

Jelentkezni a stefanovits.nora@gmail.com e-mail címen keresztül, vagy a +36 20 988 5703-as telefonszámon lehet.

Köszönettel,

Stefanovits Nóra, végzős pszichológus hallgató

2016. jan. 15. 14:28

SZiasztok!


Megmaradt 2 doboz clostilbegyt és 2 doboz Utrogestan hüvelygolyó. Akit érdekel, írjon emailt: dinoo997@hotmail.com


Szép napot,


D

2015. dec. 30. 11:43

Sziasztok! Most voltam a menzesz 3-dik napján vérvételen.

A prolaktin nagyon magas lett 2090,a felső határ 496.

Ez mitől lehet ha az összes többi hormon jó ?

Megemelkedhetett idegségtől,mert gondok voltak itthon ami nagy stresszel járt?

Melyik fázist kell nézni ha a 3-dik napon nézték?

5502. ildi992
2015. dec. 26. 22:18

Meddőségről is van benne szó. Nagyon jó!

[link]

5501. hiden
2015. nov. 17. 21:20

Sziasztok!


Aki jártas a PCOS-ban adna nekem valamilyen tanácsot? Mert én már nagyon elvagyok keseredve,és nem tudom,kihez is fordulhatnék...

5 éve vannak hormonproblémáim.:/ Vagy van itt esetleg olyan,aki ismeri Dr. Németh Attila endokrinológus?

Előre is nagyon köszönöm!

5500. mvirag
2015. szept. 27. 10:37

Kedves fórumtagok!



Az ELTE pszichológia mesterszakos hallgatójaként Prof. Dr. Rácz József által vezetett szakdolgozati kutatásomhoz keresek kónikus betegséggel élőket. A vizsgálat egy max. 1 órás élettörténeti interjúból áll, amely során a résztvevők annyi információt osztanak meg, amennyit kényelmesnek éreznek. Az adatokat névtelenül, azonosításra alkalmas információk nélkül tároljuk.

A kutatás az ELTE Kutatásetikai bizottságának jóváhagyásával zajlik.


Jelentkezni, illetve kérdezni a vizsgálattal kapcsolatban a virag.mezofi@gmail.com-on lehet.


Nagyon köszönöm az időtöket!


Virág

2015. júl. 27. 16:26

Sziasztok!

Jómagam fél éve tudtam meg,hogy a 23-25 éve jelentkező tüneteim oka:PCO

Mindenkinél más és más tünetegyüttesek jelentkeznek,

nálam nagyon sok tünet megvolt.Ha megengeditek leírnám...és köszönöm ha elolvassátok és tanácsokkal látnátok el...

Tizenkét évesen kezdtem el menstruálni...az első pillanattól kezdve rendszertelen volt...össze-vissza jött meg,5-20 nap közötti intervallumban véreztem.

Anyukám elvitt egy nőgyógyászhoz aki vas tablettát ,németországból rendelt hormontabletátt szedetett velem.Azt ugye tudni kell,hogy mindez több mint húsz éve volt,amikor az orvostudomány és minden más másképp működött.

A tabletátt szedtem 1,5évet aztán abbahagytam..

Átlagnál nagyobb szőrősség,hangulatváltozások,aknés pattanásos,ronda kiűtásek arcon,nyakon,mind mind megvoltak tünetként.,,

KB. 20-22 éves voltam akkor azt monta egy nőgyógyász,hogy számítsak rá nehezen eshetek teherbe,mert fejletlen a méhem és a petefészkeim is...ekkor már volt egy komoly kapcsolatom...gyereket nem akartam,ezért nem is érdekelt...

Aztán megismetem mostani férjem..és társam...

Hat évet voltunk már együtt,és nem szedtem fogamzásgátlót,csak egyszerűen...vigyáztunk...

nem lettem terhes...Pco-ra jellemző súlypróblémám ekkor még nem volt...

Egyszer csak nem tervezetten terhes lettem...

terhesség alatt cukorbetegség,számtalan probléma...

Második terhességem tervezett volt..és a legelső próbálkozásra sikerült...2,5 év van két gyermekem között...

az elmúlt évben fél év alatt 14kg-ot híztam...végül elmentem endokrinológushoz...és így tudtam meg hogy ennyi év alatt jelnekező próblémáim mögött a pco áll..ill.ir inzulin rezisztenciám is van,,,Meforált szedek diétáztam...bár még most is kellene de nem mindig sikerül...10kg-ot fogytam..de még kellene...

5498. HollaxFanni (válaszként erre: 5497. - Bibi22.)
2015. júl. 15. 23:29
Szia Bibi22, én 18 éves vagyok és több mint másfél éve diagnosztizáltak nálam PCOS-t. Én kiskoromban kövér kislány voltam, viszont miután elkezdtem menstruálni iszonyatosan lefogytam. Sosem volt pattanásos az arcom egyedül a szörzetem volt kicsit erősebb mint a többi lánynak. Aztán úgy 15 évesen kezdett kicsit zsíros lenni a bőröm, és kicsit pattanásos az arcom aztán úgy egy évvel később szinte a hajam fele kihullott.. Menstruációm szinte sosem volt rendszeres, kiszámíthatatlan volt, és iszonyatos görcseim voltak. Végül éppen betöltöttem a 17-et mikor édesanyám rávett, hogy menjek el vele nőgyógyászhoz.. Azóta három fajta gyógyszert kaptam. Most Cypromixet szedek ez egy kombinált gyógyszer, antibébi és hormon gyógyszer egyben. Én azt tudom neked tanácsolni ha kiderül, hogy ilyen betegséged van először a lelkedet tedd helyre és "barátkoz meg" a betegséggel addig szerintem hiába kezdesz sportolni,vagy diétázni.. Én most jutottam el odáig, hogy teljes erőmmel belevágok.. A gyógyszer kevés a jó közérzethez sajnos, bár amikor kiderült ez nálam szinte sokk volt számomra, sosem hallottam a PCOS-ről.. Kívánom neked a legjobbakat! :)
5497. Bibi22. (válaszként erre: 5496. - Jullaby)
2015. jún. 30. 19:10

Koszi szepen a valaszt :)

En is szedtem Diana 35-ot, de mar nem ereztem magam jol tole. Aztan abbahagytam, majd itt angliaban adtak egy Marvelon nevu antibebeit, ettol voltam pattanasaim, de nem olyan sok.

Tavaly nyaron hagytam abba, mivel babat szeretnenk, igy ha kiderul nallam, h pcos vagyok, tuti nem anti bebir valasztok. :) a hizas nekem sem baj, hisz 50kg vagyok.

Nekem is arcomon van rengetek pattanas, plusz 6 honapra a bogyo abbahagyss utan lettek a karomon es a vallamon. Borgyogyaszok mind ugyanazt a kenceficey ajanljak, de csak ideig-oraig segit.

Azt megkerdezhetem, h neked volt e mas tuneted? Mensi rendszeres volt?

5496. jullaby (válaszként erre: 5494. - Bibi22.)
2015. jún. 30. 09:23
Szia Bibi, kb 8 évvel ezelőtt én is pattanásokra lettem figyelmes, mind arcon, mind mellkason, és a nőgyógyászhoz érve, sima alhasi UH-val meg is erősítették a PCO-t. Választhattam 2 tabi közül: vagy a pattanásokat tűntetem el, vagy hízás elleni antibébit szedjek. Előbbit választottam, mert hálistennek sosem voltam egy nagy darab. A patik már az első havi szedés után elmúltak, fantasztikusan éreztem magam a bőrömben. Ennek már 7 éve... 30-on túl nem tudom, mennyire teszem jól, hogy szedem, a SOTE-n azt mondta a doktornő, hogy semmi baj nem lesz. (Emiatt kicsit futószalagnak éreztem a dolgot, ezért el is fogok menni nemsokára magándokihoz.) Mivel a PCO-ról csak az elmúlt évtizedben szereztek tudomást az orvosok, így nem sok esélyünk van szimplán homeopátiás szerekkel ezt kikerülni. Az sem biztos, hogy a Diane szedése megoldás. Több véleményt szeretnék majd hallani a következő hónapokban, így, mielőtt leteszem a tabit. Lássuk be, megkönnyíti az életünket, ezért addiktív: kiszámítható havi-lavina, pattanásmentes élet, gondtalan nyaralások...
5495. Bibi22. (válaszként erre: 5494. - Bibi22.)
2015. jún. 29. 16:28
Huvelyi uh*
5494. Bibi22.
2015. jún. 29. 16:26

Sziasztok,

Szeretnek en is csatlakozni hozzatok.

Kulfoldon elek, ezert meg csak nyaron fogok eljutni orvoshoz Magyarorszagon.

Pattanassal kuzdom, miota abbahagytam a gyogyszert, 6 evig szedtem. Most szeretnenk babat, kb 2 honapja probalkozunk, tudom ez nem sok ido, de eddig meg nem sikerult.

Ciklusom rendben van, de a pattanasok miatt pco- ra gyanakszom. Pajzsmirigyem rendben van, nem reg keszitettek nekem vervetelt, de azt is csak magan uton es nagyon sokba kerult.

Van olyan, aki pattanassal kuzdott es kiderult, hogy pco-s?

Nekem ez az egy tunetem van, ami miatt erre gyanakszom es kicsit felek.

Valamint szeretnem meg kerdezni, hogy huvelyi uj soran megtudnak allapitani a pco-t v kellenek hozza mas vizsgalatok is?

Koszonom szepen a valaszokat, 26 eves l.

5493. jullaby
2015. jún. 24. 21:04
Bocsánat, kiahgytam a kérdésemből, hogy én is pco-s vagyok.
5492. jullaby
2015. jún. 24. 21:03

Sziasztok!

Diane 32 tabival kapcsolatban kérdeznélek Titeket. 7 éve szedem, sok olyan cikket olvastam, hogy 30 felett kockázatosabb a használata. Igaz ez szerintetek? Eddig két nőgyógyásznál voltam, azt mondják, nyugodtan szedhetem tovább...

5491. D.11 (válaszként erre: 5489. - Hoan)
2015. jún. 22. 09:51

szia hoan!


Én is PCOS vagyok, ha nem szedek fogamzásgátlót nincsen menstruációm és mindkét petefészekben ciszták vannak. Kb ennyi a tünetem.

Most fogok elmenni Inzulinrezisztenciára hátha mondanak valami... Mi ősszel tervezzük a babyt és előtte rendbe szeretném magamat tenni...

Több, mint egy éve tudjuk, hogy ez abajom, az orvosok azt mondták, hogy ameddig nem szeretnék gyereket, nem kell vele foglalkozni, na de ugye ez azért elég veszélyes lehet hosszú távon, így kezembe vettem az irányítást.

Amit én tudok neked javasolni, az a női gyógyteák, illetve MACA gyökérpor (ez nagyon jó a hormonokra is, meg az immunrendszerre).

Egyébként ismerősöméknek nem jött össze a gyerek, kiderült, hogy a pajzsmirigy nem oké. Kapott gyógyszert és 1-2 hónap után össze jött a baby. Igaz még az elején jár, de siker :)

2015. jún. 22. 09:31
Sziasztok! Én új vagyok a csoportban. 18 éves korom óta pajzsmirigybetegségem van, de ezt rendszeresen kezelik az sztk-ban. Tavaly október körül vettem észre, hogy a hajam egyre ritkul. Nem szimplán hullik, hanem konkrétan a fejtetőn ritkul. Elmentem a körzetihez, aki ezen kiakadt, hogy mit hisztizek kb, egy sima vérvételre adott beutalót, az nem mutatott ki semmi extra eltérést az értékek között. Majd elmentem a pajzsmirigy orvosomhoz, aki szintén nem túl kedvesen közölte, hogy minek oda mentem, a pajzsmirigyem be van állítva, attól nem lehet, mehetek máshoz. Elmentem a nőgyógyászatra, ahol ugyanezt a választ kaptam, felírtak nekem fogamzásgátlót, hátha az segít. Ezt már több, mint fél éve szedem. Semmi hatása. Ráadásul több, mint fél éve nem menstruálok. frown hangulatjel Teljesen kivagyok, hogy senki az ég világon nem mond semmit, és csak küldözgetnek. Ja egyedül a bőrgyógyász az, aki egy nagy vérképet csináltatott, ott az Anti Tpo-t is megnézte és az 1000 szerese a megengedettnek. Nem tudom hova menjek. Tudtok ajánlani egy orvost Budapesten, aki megbízható? Sajnos az orvosok nemtörődömsége miatt magamnak kell felállítanom a diagnózist, és az összes létező tünet alapján a PCOS ami illik rám. Nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz kell menni? Tudnátok egy elérhetőséget adni, aki tényleg kivizsgálna és mondana is valamit? Nagyon köszönöm!
5489. hoan
2015. jún. 17. 20:45

Sziasztok!

Jó ideje szeretnénk babát a párommal, de nem sikerül. Különböző vizsgálatok után, miután a menstruációm kimaradt már 4 hónapja, a következő eredmény született. Pajzsmirigy alulműködésem van, a TSH értékem 6 fölötti. A nőgyógyászom azt mondta, hogy ezt az értéket le kell vinni 2 alá, egyébként nem fog sikerülni a baba. Közben elküldött még terheléses vércukor vizsgálatra ( nem inzulin ), illetve volt egy UHm is. A cukor rendben van, viszont UHn megállapították a PCOS-t. Mindkét petefészek tele van cisztával. Az orvosom annyit mondott, hogy amíg a pajzsmirigyem nincs rendben, addig ezek a ciszták megmaradnak, és a büdös életbe nem leszek terhes. Viszont ha sikerül helyrerakni a TSH értéket, akkor eltűnnek a ciszták. Kerestem egy endokrinológust, aki jelenleg Euthyroxot írt fel. Egy hónap múlva megyek kontrollra. Ez a gyógyszer a pajzsmirigyet "gyógyítja". Nem tudom, hogy ez vajon tényleg elég ahhoz, hogy a PCOS is normalizálódjon és sikerüljön a baba? Van más is hasonló helyzetben? Ki mit szed a PCOSra?

Folyamatosan olvasom vissza a hozzászólásokat, de eltart egy darabig.

2015. jún. 13. 16:19

Sziasztok!

Múlik a múlt heti sokkom, megjöttek az eredményeim: nagyon durva -orvost idéztem- PCOS.... Mi ilyenkor a teendő, hogy ne omoljon össze az ember lánya?

5487. Bucóka20
2015. jún. 4. 22:55

Sziasztok!


Ma voltam endokrinologusnal maganrendelesen,mert jo ideje az arcomon szorosodes jelentkezett,illetve gyulladt akneim vannak,a honom aljan is gyulladt csomo jelenik meg es egyek helyeken is,de ez mar regota,hiztam is ,annak ellenere h sose voltam vekony ,de nem vagyok egy zabagep..es az elmult 2 evbe hiztan 20-3o kg.


Szal ma elmentem a doktorhoz es elvittem egy par regebbi leletemet...megmutattam,de sztem at se nezte igazan...elmondtam a panaszaimat,kerdezte h van e cukor beteg a csaladban? Mondtam h nincs..

Csinalt hasi uh.ot , diktalt vmi mm.ereket amit a leletre is leirtak... Nezte a bokam,a hizasi csikjaimat,a mandulamnal matatott... ,elkuldott vervetelre es ennyi...nem monditt egyenlore semmit... Nem vokt vmi bizalomgerjeszto...nekem olyan futoszalagos jellegu volt.

Annak ellenere h kifizettem 15 percre 15 ezret!!!!



Tudnatok nekem miskolcon normalis endokrinologust mondani??? Vagy esetleg egerbe?? Koszonom

5486. mociul
2015. jún. 1. 12:13
Sziasztok! Rég voltam már itt köztetek mióta elvesztettem a babám. A Kérdésem ,most újra elkezdtünk próbálkozni szedem az inofloicot újra,meg kaptam merkformint xr 500 at van köztetek aki merkormint szed véletlenül? az adagolásal kapcsolatba lenne kérdésem, és hogy ki meddig szedte.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook