Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

25. Bcicus
2007. szept. 26. 17:28

Sziasztok!

Én nagyon elkeseredtem, ma derült ki, hogy pco-m van. Már évek óta szenvedek a különböző gondokkal, de csak most csináltak hüvelyi uh-t. A doki megcsinálta, lediktálta az aszisztnesnek a dolgokat, majd mire felöltöztem eltűnt, én elhoztam a papírt, persze gőzöm nem volt mi van ráírva. Így utána néztem a neten és mikor megláttam mi az a PCO ami a papíromon van sírógörcsöt kaptam. Életem egyetlen vágya egy baba és biztos, hogy enm élem túl, ha nem lehet.

Nem tudom mit csináljak. Ja uh után még egy labor beutaló is adott ßhcg-re (semmi mást nem kért most) illetve alig több mint egy hónapja volt vérvizsgálaton, ahol minden féle hormonokat néztek (hcg-t nem ), de az teljesen normális volt.

Nem tudom mit tegyek, a dokiban megbízom, mert jó doki, egyszer már helyre rakta amit más elcseszett, csak az a baj, hogy soha nem mondd semmi, csak vizsgál, meg receptet ír, eddig el is voltam ezzel, de most nagyon kétségbe vagyok esve.

24. Nikice
2007. szept. 21. 07:03
Köszönöm szépen, elolvaslak benneteket!
23. lecso*
2007. szept. 20. 17:05

Sziasztok!


Ebben a topikban én még új vagyok!Én is pcos!Ajánlanék egy fórumot,ahol nagyon sok lelkes babás,vagy még babára váró pcos csaj van,akik segítségetekre lehet!

[link]

Várunk szeretettel!!!!

22. Nikice
2007. szept. 20. 13:44
Még annyit, akkor sem tartom helyesnek, hogy azt súlykolják a nőkbe, elég 3 évente megnézetniük magukat. Szerintem a régi évenete egyszer emberbarátabb volt!
21. Nikice (válaszként erre: 20. - Komolyka)
2007. szept. 20. 13:43

Szia!


Köszönöm, hogy ezeket leírtad nekem! Nem volt kiugróan magas az ösztrogénem, ezért nem tartottam tőle, de rákérdezek majd a dokimtól. Tipikus pco-jel, a hormonok alattomosan, alig-alig térnek el a "normálistól", mégis hihetetlen galibát okoznak. (pcos.hu-sokat lehet tanulni belőle, róla)

20. komolyka (válaszként erre: 18. - Nikice)
2007. szept. 20. 13:36

Szia Nikice!

Hasonló cipőben járunk, én is évek óta a PCO-val bajlódom (és én is gyereket szeretnék).

A terhesség előtti kivizsgálást én is fontosnak tartottam, amikor évekkel ezelőtt eldöntöttük, hogy jöhet a gyerek; engem sem küldtek laborba, hanem egy sima nőgyógyászati vizsgálat derítette ki, hogy baj van (PCOS).

A vitamint illetően megoszlanak a vélemények, velem az Elevitet elkezdte szedetni az akkori orvosom rögtön a fogamzásgátló abbahagyása után - szedtem is vagy 1 évig, aztán abbahagytam, mert baba még sehol sem volt (nem a vitamin miatt). A terhesség előtti 3 hónapban is ajánlják szedni a magzatvédő vitamint, én így tudom.

A metmorfinról meg azt hallottam, nagyon megoszlik róla az orvostársadalom véleméyne, van, aki javasolja, van, aki nagyon rossznak tartja.

A méhnyakrák szűrés a citológiai vizsgálat, nem tudom, mikor kötelező, mikor nem - magánorvos bármikor megcsinálja. Én úgy tudom, évente tanácsos elmenni rá, akkor még nem késő (a méhnyakrák több év alatt válik menthetetlenné, az éves szűréssel biztosan, de még talán a 3 évenkéntivel is időben fel tudják ismerni).

A cickafark teával vigyázz! Az ösztrogénhez hasonló vegyület van benne, márpedig a PCOS-oknak éppen az a bajuk, hogy az ösztrogén túl sok.

Na hirtelen ennyi.

Sok sikert a próbálkozáshoz!

19. Nikice
2007. szept. 19. 18:39
Vettem cickafarkfű teát. Remélem, használni fog.
18. Nikice (válaszként erre: 17. - Via77)
2007. aug. 28. 11:44

Rátapintottál a lényegre! papolnak a megelőzásről, és mikor odaállítottam másfél éve, hogy babát szeretnénk, szeretném tudni minden "ideális"-e kenet, vérkép..stb rendben lehet-e, akkor szinte hülyének néztek, nincs is baja, és idejön? Azt mondták egészséges vagyok...aha...csak éppen voltam már akkor is cisztával(akkor még csak megérzés volt, most már diagnózis). Semmi kivizsgálás nem volt. Azt is kérdeztem, szedjek-e "előre" vitamint, mire az orvos kérdezte, minek szednék..majd ha terhes leszek.

Emellett egyre kevesebb pénz jut a daganatos betegségek megelőzésére, 40 év alatt nem csinálnak éves tüdőszűrést, a méhnyakrák kötelező éves vizsgálata, már csak 3 évente kötelező!!!!!Rákban "hányszor lehet meghalni 3 év alatt"????

17. via77 (válaszként erre: 16. - Nikice)
2007. aug. 28. 11:38
Nagyon remélem én is.4 Endokrinológusnál jártam az utobbi időben.3 belgyógyász volt 1 nőgyógyász.Egyik sem írta fel.Mindez Pécsett,egyetemi klinika..orvos képzés folyik...ugye nem kell részleteznem.Elkeserítő.Háziorvosnál is próbálkoztam.Vigyek szakorvosi véleményt akkor felírja.Na puff neki.És ráadásul még hülyeségeket is beszélt.Most újabb orvos felkutatásán dolgozom:)Amit tanácsoltak az életmóváltás.Igen,megtörtént, 49kilót fogytam..mozgás is van,illetve volt de most estem át 2 műtéten, fizikailag terhelni magam ezekben a hónapokban nem lehetett.És amit nem egy orvos közölt velem,szedjem a Diane35-öt és akkor menjek vissza ha gyereket akarok...és ecsetelte ha biztos hogy teherbeesési problémáim vannak, jöhetnek különféle gyógyszerek és a műtét..akkor már lehet, hogy késő lesz minden.Elébe lehetne menni a dolgoknak de sajnos ez a hozzá állás.Elszomorízó az egész
16. Nikice (válaszként erre: 10. - Via77)
2007. aug. 28. 10:49
Remélem, kapsz választ, engem is érdekelne!!!
15. Nikice (válaszként erre: 11. - Zsuzsa74)
2007. aug. 28. 10:49

Upsz, két kérdés még:

Choragont vagy Gynevac-ot kapsz closti mellé, ill. mióta clostizol.

Másik: mivel vetted rá a dokidat, hogy metformint írjon fel?!


Katasztrófa, hogy 50 éves idén a gyógyi, tudják is, hogy használ pcos esetén(kb 20éve!!!), de csak cukrosoknak hajlandóak felírni!

14. Nikice (válaszként erre: 11. - Zsuzsa74)
2007. aug. 28. 10:46

Sziasztok!

Nálam is pcos van, és a második-harmadik hozzászólásnál elbőgtem magam. babát szeretnék. Olvastam szakvéleményt, pcos.hu-t és mindent összevetve nem sok jóval kecsegtetnek. Igaz, hogy kezelhető, de nem gyógyítható? Azt írják a ciszták olyan hormont bocsájtanak ki, maik újabb cisztákat növesztenek (röviden a lényeg ennyi volt).Anyukám cukorbeteg, dehát már két hónapja tudom, hogy igen jó eséllyel indulok. Életmódváltoztatás(hosszú távon), meg ha sikerülne a bébi, utána fogigátlóval elég jól kordában tudják tartani. Néha nagyon nekikeseredem, néha bizakodó vagyok, lehet vele együtt élni. De GYEREKET AKAROK! És ha sikerül is (Closti-kúrán vagyok), megtartani is nagyon nehéz, a vetélési arány 45%. Az imént leírtakból szerintetek vannak téveszméim?

13. via77
2007. aug. 27. 17:42
Igen,ismerem a honlapot.Ott sem találtam Endokrinologust.Illetve olyat,aki fel is írná a Metformint
2007. aug. 27. 17:31
Van direkt egy ilyen honlap ami a PCO-va foglalkozik. www.pcos.hu
2007. aug. 27. 17:31

Sziasztok!

Az én jobb petefészkem is PCO-s. Ez tavaly a vetélésem után derült ki. Azóta küzdünk újra a harmadik babáért. Én nem kaptam metformint. A peteérés elősegítése érdekében clostilbegytet kaptam, de ebben a ciklusban nem segített. A következő ciklusban injekciókkal egészíti ki a doki a clostilbegitet. Felhívta a figyelmemet, hogy nagy az előfordulási esélye az ikerterhességnek a PCOS betegeknél, mert serkentéssel több tüsző is megnőhet. Annak ellenére, hogy van két nagy lányom bevállalom a kockázatot.

10. via77
2007. aug. 27. 16:39

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Tőletek.Ha valaki tudna Pécs vagy Kaposvár környékén olyan orvost(Belgyógyász-Endokrinologust) ajánlani ,aki Metformin párti,megköszönném

9. Rekus (válaszként erre: 8. - Szika)
2007. júl. 6. 10:35

Hali!


Salgótarján, Szeged, Békéscsaba vagy Budapest gondolom messze van:(


Próbáltam utánnanézni, hátha akad valaki Miskolcon, de csak ezt találtam:

Debrecen

Dr. Valicskó Viktória belgyógyász - diabetológus

Sajnos átmenetileg nem rendel!

Kenézy Gyula Kórház - Rendelőintézet

Diabetes Szakrendelés (hétfőn 9-15-ig)

Bartók Béla u. 2-26.

52 - 511 - 873


Ha tudsz járj utánna, hátha már rendel. Ő ír fel metformint. Milyen fogamzásgátlót írtak fel? Diane-35-öt lenne jó.

2007. jún. 1. 12:03

Sziasztok!


A barátnőm nevében írok, ő nem hoxás...de nla is kiderült ez a betegség. A gond az, hogy már majdnem egy éve. A leletein találta meg a diagnózist, miután az egyik női lapban felismerte a tüneteit. Akkoriban orvotól orvosig rohangált - kezelést nem kapott. Végül kérésre legalább fogamzásgátlót felírtak neki, hogy megússza az egy hónapos vérzés, fél év semmiket.


Ő miskolci. A környéken tudtok olyan orvost, aki foglalkozik ezzel, vagy kezelni tudná? Mert most már mindannyian komolyan aggódunk érte.

Köszi előre is.

2007. jún. 1. 11:50

Macus!


Huvelyi UH, hormonok, inzulin rezisztecia. Nekem csak az UH-ot es a hormonokat neztek, abbol derult ki.

6. macus17 (válaszként erre: 3. - Bendal)
2007. máj. 31. 14:45
Sziasztok!És ezt a PCO-t milyen vizsgálattal mutatják ki???
5. Kolibri (válaszként erre: 2. - 40f60d5136)
2007. ápr. 7. 18:38
Andy! Tul vagy mar a vizsgalaton? Mit mondott a doki? Milyen kezelest ajanlott?
4. Kolibri (válaszként erre: 3. - Bendal)
2007. ápr. 7. 18:37

Bendal!


Kezelik is valamivel a PCOS-t? En sem vagyok kover, sot, sehogy sem sikerult hiznom. Nekem is volt rendszeres mensim, de peteeresem megsem. Metforminnal kezelte a nogyogyasz a PCOS-t, es amikor mar nagyon el voltam keseredve, osszejott a baba.

Az osszes PCOS-el kapcsolatos forumon a Metformint kapta mindenki es szerencsere legtobbszor eredmenyesnek bizonyult a kezeles.

Ha esetleg meg nem ajanlotta a nogyogyaszod, kerdezz ra. Sok sikert kivanok es drukkolok, hogy osszejojjon a baboka!

2007. ápr. 7. 18:18
NEKEM volt pcos MŰTÉTEM nem vagyok pattanásos nem vagyok kövér rendszeres a menseszem 7éve nem szedek antibébit most 2inszeminációm még sem sikerült.
2007. ápr. 3. 22:05

Köszönöm ezt a ciket nagyon sokat tanultam elolvasása után és segitett tisztában látni a dolgokat.éppen ma volta a dokinál és nálam is PCOS-T állapitot meg holnap egy vizsgálat után irja fel a gyógyszert amit kell szednem.Nagyon reménykedem hogy sikeres legyen a kezelés.


köszönöm

Andy

2006. aug. 2. 15:24
A PCOS (policisztás ovárium szindróma) az egyik leggyakoribb oka a női meddőségnek. A nők tizedét (más statisztikák szerint 5%-át) érinti ez a betegség, de nagy részük nem tud róla. A PCO hátterében egy igen összetett anyagcsere-zavar áll. Amennyiben nem foglalkoznak vele, idősebb korban vérnyomás-problémákat, a vérkeringés zavaraokat, elhízást, magas koleszterinszintet és főleg másodlagos diabéteszt okozva.

Ugrás a teljes írásra: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook