Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
5095. Borrdi78 (válaszként erre: 5094. - 0f45a6d169)
2012. okt. 4. 16:18
ja, hogy külföldön vagy. :-( úgy kicsit nehezebb lesz. A sex közbeni és köztes időbeni fájdalom is sajnos inkább az endometriózis felé mozdítja a valószínűséget, ha viszont ez lenne, akkor annak a diagnosztizálása mégis nőgyógyászra tartozik elsődlegesen. :-( Az a baj, hogy 10 nőgyógyászból 2-3 tudja felismerni, ezért a betegek átlag 8 évig bolyonganak orvostól orvosig. Azt javasolm, kicsit olvass utána az endometriózisnak és keress ahol most vagy egy olyan nőgyógyászt is, aki erre szakosodott. Magyart tudok többet is mondani, ha vmikor hazajössz és tudod akkorra időzíteni a vizsgálatokat, bár ez azért nehéz ügy, mert az endót csak nagyon sok és speciális vizsgálatból tudják tutira diagnosztizálni. :-( MR, speciális UH, speciális orvossal és/vagy laparoszkópiás feltárás. Szóval ez nem egy vérvétel, vagy egy UH és már meg is van. :-(
2012. okt. 4. 16:12
Szia!koszonom szepen a valaszod! igen sajnos nem kuldtek at sehova csak ilyen vizsgalat kell meg olyan....aztan mindig minden jo volt es furcsa volt mar nekem !amugy a hasfajas az a akkor is van amikor nincs mensesem. es a sex is fajdalmas szokott lenni!a baratom is mar nagyon aggodik!hogy miert faj folyton a hasam!most kikoltoztem hozza kulfoldre es meg nincs kesz az egeszsegugyi kartyam de,jovoheten mar fogok tudni menni es akkor felkeresek egy endokrinologust es akkor ehet tud segiteni a problemamon vegre!meg akkor kikerem a velemenyet ;hogy meddig ne szedjek fogamzasgatlot! Szep napot neked :)
5093. Borrdi78 (válaszként erre: 5090. - 0f45a6d169)
2012. okt. 4. 15:52

Szia Wieder,

Sajnos ez az álatalános, ha valakinek a mensijével bmi gond van a nődokik nem vizsgálnak ki, hanem gyorsan felírják a fogamzásgátlót, aztán mehetsz isten hírével. Így maradnak sok éven át rejtve a PCOS és az endometriózis vagy más anyagcsere és nőgyógyászati betegségek, amiknél ráadásul a legrosszabb, hogy a fogamzásgátló csak olaj a tűzre. Ezen betegségeknek ugyanis anyagcsere probléma áll a hátterében, ami felborítja a hormonháztartást.

Ma már sokkal okosabb vagyok, hiszen én mögötem is 4 év küzdelem áll és tájákozódom barátoktól - nagyon sok érintett lány van, vagy akár itt a fórumon. Tehát a tapasztlataim alapján én a helyedben a következőt tenném: leállnék a fogigátlóval és, amint van már "rendes" - nem fogigátlós ciklusom, elmennék egy jó endokrinológushoz megfelelő és alapos kivizsgálásra. Ők sokkal inkább értenek ehez, mint a nőgyógyászok, csak a nők tök logikusan azt feltátlezik, hogy, ha a ciklussal van gond, akkor nődokihoz mennek. Ezért piszkosul gáz, hogy a nődoki, nem ismeri fel, hogy most át kellene küldeni egy endokrinológushoz, aki szakértője ennek. Én ide mennék, mert itt jó szakemberek vannak, naprakész a tudásuk, folyamatosan bújják az új nemzetk-i kutatsi eredményeket és ez a szakterületük: Mens Mentis.

A tüneteid alapján egyébként sajnos a fent említett két betegés bmelyike snaszos lehet, mindkettőt ki kellene vizsgáltatni, hogy kizárható-e. A szőrszállak valóban PCOS-re utalhatnak, a nagyon fájdalmas menzesz viszont endometriózisra. Szerintem jól érzed, hogy máshol kell keresni a megoldást, nem nődokiknál. :-( Sok sikert kívánok Neked és mielőbbi gyógyulást!

2012. okt. 4. 15:43
Koszi szepen ;hogy irtal:)!hat en is ezen agyaltam hogy az befolyasolja a hormontermelesem! de egyik doki se mondta ;hogy hagyjam abba es ugy menjek el de a penzt elkerik mindenre!senki nem foglalkozik a problemammal!
5091. Bcicus (válaszként erre: 5090. - 0f45a6d169)
2012. okt. 4. 15:04
fogamzásgátló szedése mellett nincs értelme hormons sort nézetni. Hagyd abba a fogigátlót várj pár hónapot és akkor nézesd meg.
2012. okt. 4. 14:22

Sziasztok! Szeretnem a segitsegeteket kerni:) mar egy eve ;hogy folyton faj a hasam hol gyenge hol erosebb szuro gorcsos sugarzo fajdalm az alhasamnal petefeszkem korul mar voltam 4 orvosnal es egyik se tudja mi a bajom!22 eves vagyok nem vagyok tulsulyos

voltam teljes verkepen palyzsmirigy szint meresen de minden rendben volt !de eszrevetem ;hogy a mellbimbom korul fekete szor nott ami eddig nem volt es megerosodott mas reszken is es nagyon zavar mert nem volt ilyen!mondtam az orvosoknak de nem mondtak semmit!nm tudm miert de ez nem normalis szerintem! mar 7 honapja szedek fogamzasgatlot a hasi panaszokra irta fel egy doki amikor elkuldtek hormonszint meresre akkor is szedtem rendesen es a szunetbe mentem azt mondtak eleg ez a par nap ;hogy ne befolyasolja!a problemam meg mindig nem szunt meg sot a hasam meg jobban szokott fajni neha olyan erzes van benne mikor megjon az elott! kihez tudnek fodulni milyen orvoshoz ezzel?? mert ugy erzem felesleges elmennem meg egy nogyogyaszhoz! 2 nagyon jo orvosnal voltam rengeteget fozettem a vizsgalatokert aztan elmentem 2 masikhoz is akik olcson megvizsgaltak de senki nem tudott semmit!megkoszonnem ha tudnatok mondani valamit a problemamra biztos volt mar ilyen valakinek!koszonom

5089. eruska83
2012. szept. 28. 08:12
Sziasztok! Sajnos én is erősítem a pcosok táborát :(( Sajnos egy két tünet nálam is megjelent (cisztás petefészek, kövérség, pattanások, meddőség.) Jó lenne, ha nem lenne ez a betegség. A cikkben olvastam, hogy öröklődik, de nálunk nagymamáig bezárólag nem volt meddő nő, vagy olyan akinél feltételezni lehetne a pco-t.
5088. Kantarella (válaszként erre: 5087. - Manikácska)
2012. szept. 27. 13:01
Rendben! Köszii! :))
5087. Manikácska (válaszként erre: 5086. - Kantarella)
2012. szept. 27. 12:41
Szerintem az Inzulin rezisztencia fórumon kérj segítséget. Ott segítenek majd. Nekem is sok jó tanácsot adtak annak idején.
2012. szept. 27. 11:22
Ja, e-mail címem kimaradt: tabbykitten@freemail.hu
2012. szept. 27. 11:21

Sziasztok!

Új vagyok itt. :) Körülbelül egy hónapja, miután befestettem a hajam, vettem észre, hogy hullik. Elmentem bőrgyógyászhoz, azt mondta, festéktől nem hullhat. Elküldött vérvételre, miegymás. De a dolog csak nem hagyott nyugodni, mert itt- ott a szőröm is erősebbnek tűnt a kelleténél. Elmentem egy nőgyógyász- endokrinológushoz. Ő hüvelyultrahang után azt mondta „PCOS- ra emlékeztető a petefészkem szerkezete”, elküldött hormon vizsgálatra, amin még nem voltam, mert nem jött még meg. Valószínű, hogy ez van nekem is, mivel, bár nem vagyok túlsúlyos édesanyám és édesapám igen, valamint apai ági nagymamám cukorbetegségben szenvedett. Egyébként a hajhulláson meg szőrösödésen kívül semmi tünet, pedig szerintem többek között ez a két tünet tudja legjobban padlóra tenni az ember idegeit. :( Azt szeretném kérni, hogy aki tud, küldjön egy jó kis diétát, mert azt mondják, ez is elég fontos a kezelésben, én meg minél előbb kezdeni akarok már valamit. :( Valamint azt is kérdezném, hogy a kezelés hatására valakinek enyhültek e a tünetei, esetleg a hajhullása. Előre is köszönöm!

5084. ani ani (válaszként erre: 5081. - F8d3dba714)
2012. szept. 21. 16:28

Szia,

Vèlemènyem szerint Lehet, de az a legbiztosabb, ha az aviva oktatót kèrdezed meg. Udv, Ani

2012. szept. 19. 14:17
ok .köszi
5082. 8f3c54052d (válaszként erre: 5081. - F8d3dba714)
2012. szept. 19. 11:55
Moncza, privit írj Aninak és válaszol.
5081. f8d3dba714 (válaszként erre: 5080. - Ani ani)
2012. szept. 17. 21:44

Kedves Ani!


Én erröl a módszerről most hétvégén hallotam az aviva oktatotól és ő is dicsérte.Szívesen kipróbálnám de nem tudom lehet-e a ketöt együtt csinálni?

5080. ani ani
2012. szept. 17. 12:12

Kedves Fórumozók,


Egy felhívást szeretnék közzétenni, remélem semmiféle szabályt ezzel nem szegek meg.

Kineziológus vagyok, több egyéb terápia mellett foglalkozom "Erőtér Terápiával", erre szeretném felhívni a figyelmeteket.

A kezelés lényege, hogy kezeléssorozat segítségével megszabadítjuk a testet az embereket érintő fizikai állapotok létrehozásáért és fenntartásáért felelős energiamezőktől.

Az Erőtér terápia is egy alternatív gyógymód.

PCOS-t is lehet konkrétan gyógyítani a terápiával.

Mivel személyes tapasztalatom nincsen a PCOS gyógyítására vonatkozóan, szeretnék önkénteseket keresni, hogy mindezt alá is tudjam támasztani.

Szívesen írok többet is magáról a módszerről, akár a kezelésről, aki erre nyitott - privát levél formájában.


A kezelés menetéről:

a kínai akupunktúrából ismert meridiánok rendkívüli mértékben érzékenyek a gondolataink energiájára. Valójában ezek a meridiánok alkotják a test és elme közötti kapcsolatot. A test bizonyos pontjainak finom ütögetése az energiamintákban olyan hatást indukál, ami destabilizálja a betegségek, fájdalom és a szenvedés energiamintáit. A megfelelő sorrendben és megfelelő helyen végzett finom ütögetéssel megváltoztathatjuk energiamintánkat.

A PCOS esetében egy 35 napos kezelésről lenne szó.

Én betanítom a 35 napon keresztül végzendő "feladatot" azaz az ütögetés módját, helyét és számát, az önkéntesek otthon elvégzik, cserébe megosztják velem a tapasztalatokat. Itt fontos kiemelnem: a kezelésnek semmiféle mellékhatása nincsen, hiszen "csak" finoman ütögetjük a fejen, kézen, mellkason lévő meridián pontokat, egyéb beavatkozásról nincsen szó.


Minden érdeklődő kérdésre örömmel válaszolok.


Elnézést, ha túl hosszú levelemmel bárkit is zavartam. NEM reklámozom magam, öncélú segítés és kölcsönös tapasztalatszerzés a célom.


Üdvözlettel,


Anita


(ui: magam is PCOS-el küzdöttem, ma egy 4 éves gyönyörű kislány boldog anyukája vagyok)

2012. szept. 7. 07:25
Étvágyatcsinál,de nem kezelhetetlen mértékben. Étvágyat csinál nálam pl a peteérés is,mégis tudom kontrollálni.
5078. hiden (válaszként erre: 5077. - Bcicus)
2012. szept. 7. 01:19
Köszönöm,akkor megnyugodtam.!:)
5077. Bcicus (válaszként erre: 5076. - Hiden)
2012. szept. 6. 23:14
én különszedtem b vitamin komplexet doki javaslatára tuti nem árt.
5076. hiden
2012. szept. 6. 23:10

Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok!

Ez ilyen hajhullás elleni vitamin ,amiben cink,meg mondjuk b vitaminok vannak...nem tudom ,az nem baj-e ,mert úgy hallottam,a b vitamin étvágyat csinál ,de remélem így azért nem kavar be az inzulinba,csak nem.

(Nem bírtam már a hajhullást elviselni és azért gondoltam,hogy kipróbálok vmilyen vitamint.)

2012. szept. 6. 22:17
Én uzsi környékén szoktam akkor tuti nem kavar be, de emellett bármi ilyesmit bevehetsz.
5074. Bcicus (válaszként erre: 5073. - Hiden)
2012. szept. 6. 21:40
vitamint nyugodtan szedhetsz mellette.
5073. hiden
2012. szept. 6. 21:20

sziasztok!


Csak egy gyors kérdés: A met bevétele után mennyivel,-vagy 1általán szabad-e szedni mellette-lehet bevenni ,étrend-kiegészítőnek minősülő vitamint?


Köszönöm szépen előre is!

5072. Bcicus
2012. szept. 4. 14:22
nyugodtan mond meg neki.
5071. hiden (válaszként erre: 5070. - Borrdi78)
2012. szept. 4. 13:35
Igen,igazad van,valószínűleg megmondom neki őszinténa dolgot,az lesz a legjobb.Köszi!:)
5070. Borrdi78 (válaszként erre: 5069. - Hiden)
2012. szept. 4. 12:55
Ez necces ügy picit. Nem tudom, milyen tanácsot adjak. Vagy visszamész hozzá és, ha szükséges, őszintén beszélsz vele, ő szerintem értékeli az egyenes beszédet (saját tapasztalat), vagy kerülöd a konfliktus lehetőséget és másik orvoshoz mész ott (Rencz Rita v Tűű doki). Rájuk többet kell várni, hogy bejuss. Nem tudom. Vagy kitalálsz valami mesét, hogy azért mentél a másikhoz, mert kiderült, hogy családi barát/rokon stb.
5069. hiden
2012. szept. 4. 12:37

Köszi a válaszokat!

Csak azért félek hozzá vissza menni ,mert ugye elég hülye voltam,és közben elpártoltam egy másik orvoshoz ,a Flór Ferenc kórházban Dr. Németh Attilához,akit jó orvosnak tartok,csak az a baj,hogy velem ne közöl semmit...:( Csak odaadja a receptet,aláiratja velem a papírokat és már küld is ki.Breyer doktronőnél áprilisban voltam,és akkor mondta ,hogy kezdjem el szedni a Merckformint,de közben elmentem a másik orevoshoz,és ő azt mondta ,ne szedjek még semmit.Aztán ,most augusztusban ,amikor megint mentem hozzá ,csak felírta ő is a Merckformint...

Nem tudom,ezt hogy mondjam meg a doktornőnek ,mert ez úgy néz ki,mintha nem bíztam volna meg benne...és hát végül is így is volt.:/

5068. Borrdi78 (válaszként erre: 5066. - Hiden)
2012. szept. 4. 12:16
Ezt nem tudom sajnos, de megertem, h nem akarsz nem foglalkozni vele. Szerintem nyugodtan emlitsd meg, ha nem tud segiteni e temaban, meg fogja mondani. Amugy azt is megkerdezheted, h nem jarhatnal-e hozza tavkonzultacioban, ha kulfoldon vagy. E-mailben kinzultaltok, a recepteket feladjak postan. Elvileg kulfoldon is kivalthato... A laborikat nem tudom, hogy csinaljak ilyenkor... :(
5067. Bcicus (válaszként erre: 5066. - Hiden)
2012. szept. 4. 12:09
Látom közben kaptál választ, de megkérdeztem és rendel. Októberre vannak hozzá időpontok.
5066. hiden (válaszként erre: 5065. - Borrdi78)
2012. szept. 4. 12:08

Köszönöm!:)

És szerintetek,ha neki megemlítem a göböket a pajzsmirigyemben,tud vele valamit kezdeni?

Mert nagyon nyugatalanít ez az egész...az egyik lebenyben 9mm-es a göb ,ki tudja mikor lesz 10 ,meg azt sem értem,hogy akkor az most jól van így...?

Az is nagyon zavar,hogy emiatt vastag a nyakam.:S

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook