Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5125. Borrdi78 (válaszként erre: 5122. - .jucus.)
2012. okt. 29. 23:10

Ez mar majdnem cukorbetegseg, nem? Az ehgyomri

Meg okes, de a terhelt cukor ertekek mar cukorbetegseget mutatnak, nem?

5124. .jucus.
2012. okt. 29. 23:08
Na ezt jól összesűrítette. Szóval a 60 és 120 percnél a második szám az inzulin.
5123. Borrdi78 (válaszként erre: 5119. - .jucus.)
2012. okt. 29. 23:07
:)
5122. .jucus. (válaszként erre: 5121. - Bcicus)
2012. okt. 29. 23:07

Igen, már az sem volt jó.

Szerinted is javult valamennyit?

Egy éve a glükóz:0' 5.8 inzu.: 9.00

60' 11.6 106.4

120' 8.6 123 volt.


Most: 0' 5.2 inzu.: 5.4

60' 8.4 62

120' 7.2 39

5121. Bcicus (válaszként erre: 5120. - .jucus.)
2012. okt. 29. 23:02
AZ igt inkább a cukron látszik. Ha már az is emelkedett akkor szoktak igt-t diagnosztizálni.
5120. .jucus. (válaszként erre: 5117. - Bcicus)
2012. okt. 29. 23:01

Igen, ez valóban így van.

Az enyém egy éve 106 volt, és már azt mondták, hogy IGT.


Most az éves kontrollon 62 lett, és még ebből is van mit ledolgozni.

5119. .jucus. (válaszként erre: 5118. - Borrdi78)
2012. okt. 29. 22:58

Hát, nem fogsz unatkozni a következő 20 évben:)


(mondom ezt egy 20 éves fiúcska anyukájaként:)

5118. Borrdi78 (válaszként erre: 5116. - .jucus.)
2012. okt. 29. 22:46
Koszi! ;) igen ket fiucska..
5117. Bcicus (válaszként erre: 5112. - Hiden)
2012. okt. 29. 22:42
Hülyeséget mondtak. A 160 rettenetesen magas. Akinek nincs ir-je közel nincs ennyi. Nekem igen súlkyos ir-em volt, de még nekem is csak 103 volt a 60 perces. Nem szabadna 40 felett lennie cukor terhelés után.
5116. .jucus. (válaszként erre: 5115. - Borrdi78)
2012. okt. 29. 22:32

Megkukkantottalak! Nagyon édes pocakod van!

És két fiúcska lakik benne?

De jó!

Gratulálok,vigyázz magatokra!

5115. Borrdi78 (válaszként erre: 5114. - Hiden)
2012. okt. 29. 22:23
Hat 25 lenne a felso hatar.
5114. hiden (válaszként erre: 5113. - Borrdi78)
2012. okt. 29. 19:33
Aham,hát igen... Igen a 37-esre is azt mondta egy másik orvos,egy diabetológus,hogy még magas.De miért egyébként annak mennyinek kellett volna lennie? Azt nem is tudom...
5113. Borrdi78 (válaszként erre: 5112. - Hiden)
2012. okt. 29. 17:09

Sajnos Ez ko-kemeny IR, akkor is, ha az elavult korhazi diabetologus nem ezt mmondja. Ok el vannak nagyon maradva. Igen, az mm-ben azt mondjak szinte mindenkire, de sajat magukra us. Szembe kellene nezni vegre azzal, hogy ez kirunk nepbetegsege. Nem is veletlen, eleg csak megnezni, h milyen eletmodot folytattunk az elmult 20-30 evben: ures szenhidratot es mas szemetet eszunk es semmit sem mozgunk. Persze, h neki is felmenne, kb minden masodik embernek van ilyen problemaja.

Azt is tudod ugye, h a szendvicses terhelesnel a 37-es ertek is magas nagyon. :(

5112. hiden
2012. okt. 29. 15:52

Köszönöm,hogy írtatok.Igen ,igazatok van abszolút...a fogamz. gátló nem a legjobb választás.

Egyébként az IR visszatérve.Nekem először cukros vízzel csinálták meg a terhelést,az elég magas lett vmi 160 fölötti a 60 perces,de érdekes ,mert pl. a MensMentisben elvolt tőle ájulva a doktor nő ,(ahol egyébként lássuk be,hogy az IR-t jóformán mindenkire rámondják)hogy ez mennyire magas ,de a kórházban meg a diabetológián a nővér azt mondta,hogy ez teljesen normális,és ,ha ő is meginna éhgyomorra egy ennyire cukros vmit,akkor neki is így kiakadna az érték.Amikor pedig 30gramm szénhidát után vették le a vért akkor már 37,1 volt az inzulin .... szóval nem tudom.

5111. Borrdi78 (válaszként erre: 5110. - .jucus.)
2012. okt. 29. 10:31
:-))) én is a festéket 2 hétig bírom rajta tartani, aztán szevasz...
5110. .jucus. (válaszként erre: 5109. - Borrdi78)
2012. okt. 29. 10:29

Én már nem leszek terhes!

De mikor az voltam, tényleg tök jó volt a hajam.Mondjuk nem tűrt sem festést, sem dauert, még a beszárítás is nehezen ment.


Aztán egyszerre hullattuk a hajunkat a fiammal.

Csak neki nőtt másik:)

5109. Borrdi78 (válaszként erre: 5108. - .jucus.)
2012. okt. 29. 10:07
Hát az nem egyszerű. :-( hajhullás elleni vitamin+sampon? nem tudom... legyél terhes, akkor tuti csökken, sőt, gyorsabban is nő. :-)))))) persze, utána a szoptatáskor meg még rosszabb lesz. Én is kíváncsi vagyok, hogy a 10 szál hajamból mennyi fog megmaradni a szoptatás alatt... lehet, levágatom majd rövidre.
5108. .jucus. (válaszként erre: 5107. - Borrdi78)
2012. okt. 29. 09:19

Köszi:) Még a hajhullásra kéne valami, és nem is lenne több bajom...

Szedek vasat, szilikonmentes samponra váltottam, de csak csökken, nem áll meg:(

5107. Borrdi78 (válaszként erre: 5106. - .jucus.)
2012. okt. 29. 07:39
Ez eleg biztatoan hangzik! :) nagyon ugyes vagy!
5106. .jucus. (válaszként erre: 5104. - Hiden)
2012. okt. 29. 07:16

Szia, Hiden!


Én inkább az Ir fórumon vagyok aktív, de itt is szoktam olvasgatni.

Én annyit tudok Neked mondani, hogy egy éve tudom az Ir-t, és csinálom a diétát. Melette szedem a Meforalt, és heti 2* zumbázom.


Az arcom nem volt vészes, de a karom a vállamnál és a hátam egy egybefüggő pattanásmező volt.

És ez megszűnt.

Nem mertem ujjatlant hordani, de idén nyáron már simán lehetett.


Szóval nem tudom, hogy a hármas kezelésben mennyit segített a diéta, ( én nagyon komolyan vettem-veszem), és mennyit a másik kettő, de hogy segített, az biztos.


És a többi kellemes hatása: fogytam 20 kilót,nem fáradok el, a pajzsmirigy alulműxim sem okoz annyi tünetet, szóval...

5105. Borrdi78 (válaszként erre: 5104. - Hiden)
2012. okt. 29. 07:03

Szia Hidden,

En nem akarok okoskodni es sajnos azt sem tudom, h a patik elmulnanak-e tutira a dietatol, de egy dologban biztos vagyok: meg veletlenul se kezdj el ujra fogigatlot szedni!!!! Ha mar most ir-es es pcos-es vagy, akkor ki tudja meg micsoda rombolast vegezhet nemcsak a hormonrendszeredben, amit kemeny munkaval feljavitottal, de az anyagcseredben is. Es a legfontosabb: most a pattanasok zavar csak, de par ev mulva egy mas elethelyzetben kisbabat akarsz majd, s annal nincs nagyobb tragedia egy no eleteben, ha ez nem sikerul. Ehez kepest a pattanasok eltorpulnek hidd el, akkor is, ha megertem , most csak ez foglalkoztat. Szoval a fogigatlo kizarva!!! Amugy senkinek sem lenne szabad szednie, mert az vag minket tonkre. Nekem is a 10 ev fogigatlo miatt lett ir-em, ez tuti. Egyebkent en a dietadba nem akarok beleszolni, de nem lehet ezt ennyire bagatelizalni, nemcsak a nogyogyaszati bajok nem mulnak el a dieta nelkul, de ez az eletmod sajnos hosszutavon cukorbetegseghez vezet, ha nincs kezelve. Az mulik majd rajtad es a dietan es sporton, jogy 5-10-20, vsgy csak 40 mulva leszel cukorbeteg -akarmit is mond az orvosod... Sajnalom, h a pattanasokra nem tudok mit mondani Neked, de meg sz jutott eszembe, h egy jo borgyogyasz nem tud segiteni? Ezt a vonalat probaltad mar? (gondolom, igen) professzionalis smink?

5104. hiden
2012. okt. 29. 03:20

Sziasztok !


Kérdezni szeretnék:

Pcos vagyok én is.Viszont a hormonjaim mostanra jóformán teljesen rendbe jöttek.Most nem írnám le,ha nem baj,de tényleg minden a határérték alá ment,és ráadásul még olyan szerencsém is volt,hogy a menzim 5. napján sikerült levennia vért.És az LH FSH arány is ok volt.

Ennek ellenére viszont külső nyomait nem tapasztalom ennek a változásnak ,és leginkább most a pattanásokra gondolok.Ez bánt engem nagyon, még mindig:( ,hogy vannak.

A Met-et szedem úgy 2 és fél hónapja ,viszont töredelmesen bevallom,hogy nem csinálom a diétát ,sőt eszem rendesen.és tudom,hogy itt mindenki azt mondja,hogy ez az egész enélkül nem megy,de pl. az én orvosom nem foglalkozik abszolút az IR -el ,ami tudom,hogy most nagyon gáznak és felelőtlennek hangozhat ,(azt mondja,hogy ez az egész egy tévhit,hogy számít a diéta) de vhol én is elgondolkodtam azon,hogy hogy lehet az,hogy nem tartom a diétát ,és mégis visszabillentek a hormonok ...

viszont külső jeleket mondom nem látok ,és ez lehet ,hogy azért van ,mert nem tartom a diétát ,ki tudja ,én már nem ...

(mondjuk a diétát ,azért sem bírom tartani ,mert nem bírja a gyomrom a túl sok glutént,erre rájöttem és a teljeskiörlésűtől ,meg pláne nagyon rosszul leszek...

Az lehetséges szerintetek,hogy később elfognak a múlni a pattanások pl.? hogy most jó a hormon ,de csak később lesz ennek látványa is?

Nagyon elvagyok már keseredve ,bár nálam ez nem újdonság ugye...

de már azon gondolkodom,hogy újra szedem a figgátlót ,mert addog legalább pattanásom nem volt és már ott tartok,hogy nem érdekel,hogy közben mit okozom magamnak ezzel ,pedog tudom,hogy elég rosszat ,és már annyira jó ,hogy elértem így ,hogy term.úton legyen pl. menstruációm.És,ha újra kezdem a tabblettát ,az azt jelentené,hogy ez a több mint egy év szenvedés,mióta abba hagytam teljesen felesleges volt.:(

CSak már az arcom teljesen megkeseríti az életemet,és bármit megtennék érte.

Van esetleg vki ,aki ezzel kapcsolatban tudna nekem tanácsot adni?

Biztos sokan fogják azt mondani,hogy azért nem javul az arcom,mert nem tartom a diétát ,és bevallom én is félek ettől egy kicsit,

Én azt hittem egyébként,hogy a totál tesztoszteron felelős a pattanásokért ,és az nekem most jócskán lement ,és jó "értékben"van.

Előre is köszönöm! és bocs,ha siránkoztam,vagy ilyesmi!

5103. lindy
2012. okt. 25. 18:40
SZiasztok! (Borrdi,idetaláltam :-) ) Segítséget szeretnék kérni gyakorlott IR diétázóktól. Mit hogyan kell? Mit szabad, mit egyáltalán nem, mit tilos, mi kötelező? Mi az, ami igazán hatásos? Eredményem még nincs, hogy mennyire erős az IR, mert alacsony BMI miatt nem csinálták meg a tesztet. Rajta vagyok az ügyön, jövő hónapban lombikunk lesz, és addig is szeretném ezzel segíteni az ikreket :-D. Előre is köszönöm a válaszokat!
5102. 8f3c54052d (válaszként erre: 5101. - Asdfghjkl)
2012. okt. 18. 11:23
A kezelése tulajdonképpen 3 részből áll. A gyógyszer csak segíti a másik kettőt. Szóval ha IR-ed is van, ami esélyes, akkor mellette IR-diéta és mozgás + metformin tartalmú gyógyszer. Így együtt hatásos a kezelés. A szőrősödés, hát... nem hitegetlek, az javul a leglassabban, ha javul egyáltalán. Viszont a fogyás a megfelelő diéta hatására hamar beindul és ami fontos, tartós marad.
5101. asdfghjkl
2012. okt. 15. 18:52

Sziasztok!


Pár napja jártam egy endokrinológusnál mert erős gyanúm volt h PCO-m van. Erős hajhullás, pattanásos bőr, hízás, szőrösödés...

Még az augusztusi vérképemből megállapította h fogamzóképes nőnél ez a pajzsmirigy eredmény nem normális (háziorvosnál jártam akkor, tőle kértem h nézessük meg, de ő azt mondta ez rendben van. :S)


Szóval most elkell mennem kismedence vagy hüvely UH-ra és 2 órás vércukor terhelésre. Bár addig is kaptam gyógyszert: Euthyrox 50mg és ajánlott egy bizonyos alga tablettát.


Menstruációm vagy, de mindig csúszik 1-2 hetet.

Igazából most nem gyerekvállalás szempontjából érdekel a dolog, de várható vmiféle javulás?

Úgy értem szőrösödés és hízás tekintetében?


Leginkább most ezek zavarnak... :(

5100. Borrdi78 (válaszként erre: 5099. - 0f45a6d169)
2012. okt. 5. 14:22
ok, írhatsz privit is nyugodtan. November végéig rá fogok érni, utána egy darabig nem nagyon... nem tudom, mennyire tudok majd feljönni. :-)
5099. 0f45a6d169 (válaszként erre: 5098. - Borrdi78)
2012. okt. 5. 14:16
jol van!felirtam amit irtal es mondani fogom a dokinal! olyan cukorterhelesen is voltam mar de, nem ugy csinaltak ahogy te leitad. reggel odamentem megittam a lotyit 10 perc utan levettek,es utanna 2ora mulva es kesz!de ha jol emlekszem az is o volt!de lehet koze van ebben is a fogamzasgatlonak.. nem tudom !minden esetre nagyon rendes vagy ;hogy igy leirtal mindent es segitettel!!mar irtam parszor a hoxara de nem igazan segitettek!koszonom szepen!szep napot!ha nem ertek valamit akkor irok!szia
5098. Borrdi78 (válaszként erre: 5097. - 0f45a6d169)
2012. okt. 4. 17:43

Az meg inkabb megint a pcos. :( sajnos talalkoztam mar olyannal is, akinek mindketto volt, de remeljuk, te nem ilyen leszel. Ha a fogigstlot elhagytad, utana eloszor 3. Es 21. Nspi hormonsort, tsh-t, szabad t3-at es t4-et nezess, ill uh-n legyen cikluskivetes, ebbol latszik, van-e rendes peteeresed. Aztan kellene egy inzulinrezisztencia vizsgalat. Ezt jo mielobb kizarni. Ha pcos lenne, akkor nagyon valoszinu, h ir is van, de endonal is igen gyakori. Az ir-t min 3 pontis terheleses cukor+inzulin vizsgalattal kell megnezetni. 0 perces: ehgyomor (cukor+inzulin mindharomnal), utana 75 g cukros lotty, 60 es 90 perc mulva ujra. Kerdezz nyugodtan, ha olvasgatas utan is kerdesed van meg. Persze azt nem

Tudom, h Franciao-ban hogy nezik ezeket.

2012. okt. 4. 17:16
Bocsi,meg valami!:) hajhullàst is okozhat? mert mostanaba rengeteg kihullik hajmosas kozben es nem csak par szàll.. koszike :)
2012. okt. 4. 17:04
hàt a baratom segit nekem ilyen dolgokba! megprobalom itt Franciaba hàtha okosabbak! nem ertem az otthoni orvosokat miert nem kuldtek el sehova!pedig egy evig jartam folyton ide oda vittem a pairokat! aztan ugyan azt csinalta mindegyik ultrahang meg egy kis fajdalomcsillapito es majd elmuli.. ugy akartuk ;hogy otthon elintezni mindet es ugy kijonni de sajnos keves volt ez az egy ev ra es nem tudtunk tobbet varni!Elolvasok mindent rola ;aztan irany a doki!nem semmi milyen vizsgalatok szuksegesek!minden esetre nagyon szepen koszonom a segitseged :)
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook