Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
5215. CsillagTM (válaszként erre: 5214. - Márta82)
2012. dec. 6. 14:42
tudom, h szokott bele tenni szünetet, de a tiedben pont nem láttam, mégsem tudtam megnyitni...vagy ennyire vaksi lennék?:)
5214. Márta82 (válaszként erre: 5213. - CsillagTM)
2012. dec. 6. 12:01
Az elsőnél a számok közzé a két 5 közzé tesz egy szünetet azt kell kitörölni hogy beadja, a másodiknál is van szünet, azt mindig ki kell törölni, nem tudom de még eddig bárkinek néztem a görbéjét mindig volt benne szünet úgy másolja be.
5213. CsillagTM (válaszként erre: 5211. - Márta82)
2012. dec. 6. 11:38
nem tudom megnézni a görbéidet:(
5212. CsillagTM (válaszként erre: 5210. - Viki77_2)
2012. dec. 6. 11:38
értem...akkor ezek szt az enyém jó.
5211. Márta82 (válaszként erre: 5209. - CsillagTM)
2012. dec. 6. 08:28

Szia, mi már ismerjük egymást egy másik itteni fórumról.

Hőgörbém alapján feltételezem hogy ebben a hónapban volt peteérésem de nem szabadulhatott ki mert nem emelkedett a hőm. Múlt hónapban bár ott is lépcsősen de felemelkedett a hőm most viszont semmi, sőt ma még csökkent egy kicsit.

Elhízott vagyok de nem szőrösödöm, nem marad ki ciklus, pontosan jön meg, nincs pattanásom, szóval amiket olvasgattam tüneteket csak a hízás illik bele de az nem feltétlenül attól lehet, viszont most hogy látom hogy lehet nem szabadult ki a petém, tartok tőlle hogy tényleg baj lehet mert így alakulnak ki a ciszták ha jól tudom.

Érdekes hogy aznap mikorra szerintem peteérésem volt, volt egy kis rozsaszínes-barnás folyásom kicsi csak és csak 1-szer, gondolom a pterérés miatt,de ha nem szabadult ki a pete akkor mitől lehetett a foltozás? Ja és ami még tünet, hogy peteérés alatt fájt a petefészkem, mellfájdalom ez ok de ez most sem múlt el, nem erősen de van. Lehetnek ezek is tünetek?

Feltenném a 2 havi görbém esetleg ha valaki megnézné a külömbséget a múlt hónap és ez a hónap között. A mostani:

[link]

és a múlt havi:

[link]

Bocsi hogy hosszú voltam, de rövidebben nem ment, szerintetek kell félnem hogy baj van?

5210. Viki77_2 (válaszként erre: 5209. - CsillagTM)
2012. dec. 5. 17:45
Nekem 692, és a ref. tartomány úgy van hogy 7-10 óráig 171-536-ig normál, 16-20 órától már csak 64-327 a normál. Reggel 7kor volt a vérvétel, szal magas. De mindig is magas volt, 13 éve is, plusz volt vizeletgyűjtéses, abból is erősen fokozott volt a katekolamin meg a VMA. Szal ez valami mellékvese túlműködés nálam, amit a jó isten tudja hogy mi okoz. (Bár már találtam erre is okot valami tanulmányban, mert mellékvese CT meg semmi kórosat nem mutatott ki).
5209. CsillagTM (válaszként erre: 5207. - Viki77_2)
2012. dec. 5. 17:10
neked mennyi a kortizol? mennyitől magas?
5208. CsillagTM (válaszként erre: 5205. - Tejkaramella)
2012. dec. 5. 17:09

nekem


DHEA-S: 3,5-4,6 közötti (ref: 2,6-13,9)

tesztoszteron: 2,38 volt a max., fél éve 1,3 lett (ref: 3,75 alatt)

kortizol: 239,6 (ehhez nem látok ref. tartományt, de senki nem mondta, h para lenne)


szóval elvileg minden oké.

5207. Viki77_2 (válaszként erre: 5205. - Tejkaramella)
2012. dec. 5. 15:19

De jó hogy újra szóba került, nekem az LH-m csak egy hangyányit magas az FSH-mhoz képest (1,15 az arány) a 3. napon. DHEAS-t most nem néztek, tesztóm normális, minden más normális.

Csak a progeszteronom alacsony a 23. napon, nincs mensim már mondhatjuk évek óta, az inzulinjaim toronymagasak, és a kortizolom is magas, az is mindig is az volt. (Cushingot nekem kizártak)

Most komolyan, akkor a diéta+mozgás+metforminon túl, hogy tudnék szerintetek segíteni?

LH csökkentés, progeszteronnövelés, kortizol csökkentés? SGBG-m is alacsony, de gonodlom az nőne hogyha nem cs.sztetné az inzulin?

Valakinek tipp? Endós dokimat imádom de nem adott tanácsot, és januárig nem akarja firtatni a hormonjaim :((( És a nőgyógyászomnak meg fogalma se volt 2 éve se az IR-ről, csak olyanokat kérdezett fizetett rendelésen hogy hogy megy ekkora hassal a szex :(((( Úgyhogy muszáj leszek másikat keresni.

5206. Viki77_2 (válaszként erre: 5204. - Viki77_2)
2012. dec. 5. 15:15
Úgy értem egy ATGB-t erőltess ki. Igazán semmi nekik, és ha megvan, totál nyugi neked.
5205. Tejkaramella (válaszként erre: 5203. - CsillagTM)
2012. dec. 5. 15:13
Én azt olvastam, hogy Cushingnál magas a DHEA-S, és a tesztoszteron, no meg a kortizol. Nekem mindhárom magas volt, így gyanús...Anti-TGB-m jó volt majdnem egy éve, azóta nem nézték. Cisztáim nincsenek, LH (6,75)-FSH (5,3) majdnem jó a 3. napon.
5204. Viki77_2 (válaszként erre: 5203. - CsillagTM)
2012. dec. 5. 15:13

Nem, bocsi, az ACTH ha magas, az utal agyalapi mirigy daganatra, ami túlserkenti ugye a mellékvesében így akortizolt is. Nézd meg a referenciatartományt, ami meg van ott adva, gonodlom azon belül van, akkor meg nincs gond.

ATPO-nál szintén nem tudom a referenciatartományod, nézd meg ott a papíron, gondolom az is normális.

Nem tudom hogy akkor a Hashimotóról önmagában informatív e, de orvos tuti mondta volna. Bár ki tudja, de sztem erőltesd ki kövi vérvételnél, biztos ami zicher.

Nem riogatni akartalak tényleg, csak szeretek mindennek utánajárni, meg eddig is tettem :)

5203. CsillagTM (válaszként erre: 5201. - Viki77_2)
2012. dec. 5. 15:02

most visszakerestem. nekem eddig csak ATPO-t néztek, az 0,42 volt 2011 február végén. ja meg ACTH-t, az 1,6 alatt volt akkor is, és 2011 novemberben is.

akkor még érdemes lenne ezt az ATGB-t is nézetni? vagy az ACTH-ból látszik, h egyik betegség se áll fenn?

5202. Viki77_2 (válaszként erre: 5201. - Viki77_2)
2012. dec. 5. 13:46
Bocs, helyesen Anti-TGB. (thieroglobulin antitest)
5201. Viki77_2 (válaszként erre: 5200. - CsillagTM)
2012. dec. 5. 13:42

A Hashimoto kór = autoimmun (asszem gyulladásos) pajzsmirigy betegség, az Anti-TPO és az Anti-TBG mutatja ki, ha magasabbak a normálisnál. (Csak 2 plusz érték vérvételnél)

A Cushing kór meg hiperkortizolizmus, kortizol túltermelés, úgy olvastam hogy 80%-ban mellékvese -kéreg daganat okozza, bár nagyon jellegzetes tünetei vannak (holdvilág arc, zsírpúp a háton, magas vérnyomás, lila striák, stb., a kortizol túltermelés okozza a tüneteket).

4 vagy 5 féle teszt is van rá, az egyik az overnight dexamethazon teszt, mikor éjfélkor beveszel néhány bogyót és reggel vért vesznek, tulképpen úgy tudom ez is egyfajta terheléses vizsgálat, a kortizol szint változását mutatja ki, ebből tudják hogy van e Cushing kór.

Plusz, biztos néztek sokatoknak ACTH szintet, na ha az normális, akkor nincs gáz elvileg :) (Mivel az agyalapi mirigy termeli, és az értéke mutatja ha baj van).

PCOS-eseknél ajánlott mindkettőt ellenőriztetni, azt mondják.

5200. CsillagTM (válaszként erre: 5198. - Viki77_2)
2012. dec. 5. 13:22
mi ez a két betegség, és honnan derül ki?
5199. Borrdi78 (válaszként erre: 5197. - Tejkaramella)
2012. dec. 5. 12:18

jaj, bocs, ez a zombilétem miatt van, bekavartam a két várost! valóban a konvergencia kritériumok jöttek fel a tudatalattimból. Természetesen a rotterdámira gondoltam. :-))))))))))


asszem, megpróbálok aludni egyet délután, kissé megvisel, hogy hónapok óta nem tudtam 5 órát egyben aludni.

5198. Viki77_2 (válaszként erre: 5197. - Tejkaramella)
2012. dec. 5. 12:14

De a Cushingot nem szokták ellenőrizni rögtön ha PCOS felmerül? Vagy csak nekem volt ilyen szerencsém? Meg a Hashimoto ugyanígy?

Esetleg mi mást említett még a doki, más bajt?

5197. Tejkaramella (válaszként erre: 5182. - Borrdi78)
2012. dec. 5. 10:48

A maastrichti konvengergencia kritériumok egy kicsit más tészta :P A PCOS-nél rotterdami kritériumok vannak.


Nekem most mondta a doki, hogy sok PCOS kinézetű (magas androgén hormonnal rendelkező) Hölgyet elkezelnek, hiszen lehet hogy pl. Cushing szindrómás

5196. Borrdi78 (válaszként erre: 5195. - Tess88)
2012. dec. 5. 07:30

Szia, en inkabb csak az IR-hez ertek, de vegulis ez az ok, tehat ezt kell megszuntetni, ez mar hozza magaval a pco javulasat is... Szoval: az aviva bizti jo solog, de, ha az ir ellen kuzdesz, szerintem mindenkeppen kardio kizgas (is) kell. Legslabb heti 3 alkalommal, alkalmankent egy ora.

Jelenleg nincs hatekonyabb kezeles, mint az un. Harmas kezeles: dieta, metformin hatoanyagu gyogyszer es sport. Ennek a harmasnak tutira hatnia kell!

5195. Tess88
2012. dec. 4. 21:01

Sziasztok!

24 éves vékony lány vagyok és nekem is azt mondják PCOS-em és IR-em van. Nálam 14 éves éves korom óta tart a probléma, de nem úgy hogy nem jön meg, hanem folyamatosan gyengén vérzek, ha nem szedek fogamzásgátlót. Van ill volt köztetek olyan akinél így jelentkezett a betegség?

A diéta és a mozgás tényleg segít? Az AVIVA torna az ilyen típusnál is segíthet?

Köszi a segítséget előre is.

5194. Jacques (válaszként erre: 5191. - Babára_várva)
2012. dec. 4. 14:15

Pontosan, ahogy Borrdi78 is írta.

Ha a PCO-d hátterében inzulinrezisztancia áll, akkor inkább kezeljék, minthogy gond legyen a lombiknál. Az IR okozhat olyan hormonális elváltozásokat, amik miatt már a terhesség elején elmehet a baba.


Többet majd a doki után.

5193. Babára_várva (válaszként erre: 5192. - Borrdi78)
2012. dec. 4. 13:22
Csak már ott tartanánk!!!!!!!
5192. Borrdi78 (válaszként erre: 5191. - Babára_várva)
2012. dec. 4. 12:17
Szepen felkeszulsz a lombikra es igy az elso sikerulni fog! :)
5191. Babára_várva (válaszként erre: 5190. - Borrdi78)
2012. dec. 4. 11:13

Köszönöm szépen.


Abban igazad van, hogy inkább csússzon pár hónapot a lombik, mint két-három babát elveszítsek majd emiatt. :(

5190. Borrdi78 (válaszként erre: 5189. - Babára_várva)
2012. dec. 4. 11:05

Sajnalom es gondolom, h nagyon elszomorit a dolog, de hidd el, ha mar sajnos gond van, akkor az a jo, ha minel elobb tudsz rola es nem ugy mesz lombikra, h nincs kezelve. :)

Szurkolok!!!

5189. Babára_várva (válaszként erre: 5188. - Jacques)
2012. dec. 4. 10:55

Végre-végre köszönöm.

Ezt így miért nem lehet máshol egyértelműen kiolvasni a sok bla-bla között?!?!

Most már legalább tudom mi a különbség kettő között.


Köszönöm szépen.


Kíváncsi leszek mint mond az endokrinológus... Jó lenne ha semmi extrát nem találna, mert már nagyon szeretnék menni lombikozni, és az, hogy nálam gondok vannak nem volt tervbe véve. :(

5188. Jacques (válaszként erre: 5186. - Babára_várva)
2012. dec. 4. 10:39

Eskü, nem akarok hülyeséget írni, de amit én tudok: mindkét esetben lehet peteérésed. A PCO és PCOS azért alakul ki, mert a petefészek körül egy burok képződik (ennek az eltávolítására használják a drasztikus drilling műtétet). Ez a burok nem engedi a tűszőrepedést, és így a petesejt nem tud távozni a petefészekből, ott cisztává alakul. Ha sok kis cisztád van, akkor ez a sokcisztás petefészek (PCO). Szóval ettől lehet peteérés, csak a burok miatt a megérett petesejt nem tud távozni a petefészekből.


Ha viszont a 3 kritériumból 2 jelen van, akkor az már a szindróma, és kicsit komplikáltabb a helyzet:

1. Peteérési vagy menstruációs zavar (rendszertelen a havi vérzés vagy a ciklus során nem figyelhető meg peteérés)

2. Férfihormon-túlsúly tünetei (aknés bőr, erőteljesebb szőrnövekedés, hajhullás, hasra történő hízás) vagy laboratóriumi jelei (pl. emelkedett tesztoszteron szint)

3. Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal (mindkét petefészekben 8-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el), és más endokrin betegség kizárható.



Ismétlem: én így tudom (és próbáltam eléggé utánanéztem ennek a betegségnek), de ha hibáztam, javítsatok ki.

5187. Babára_várva (válaszként erre: 5186. - Babára_várva)
2012. dec. 4. 10:24
Csakmert külön sehol nem találtam róla semmit, hogy ez akkor mit jelent, mivel jár, csak azt amikor a hormonokkal is gáz van. :(
5186. Babára_várva (válaszként erre: 5185. - Jacques)
2012. dec. 4. 10:21

Akkor a PCO nem ugyanaz mint a PCOS???

Tehát ha "csak" PCO-m van, attól még lehet peteérés meg ilyenek???

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook