Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5245. Tittike76
2013. febr. 15. 19:34

Ez most éhgyomri inzulin? Mert az max 5 a jó. A 120 perces meg az éhgyomri ötszöröse a jó, tehát max 25.


Azt írtad volt terheléses vizsgálatod. Na az úgynéz ki, hogy leveszik a véred éhgyomorra. Majd megiszol egy 75 g glükóz oldatot. És vért vesznek 1 óra múlva, majd még egy óra múlva. A 2 óra hossza alatt nem lehet semmit enni vagy inni. Magyarul a végén lesz egy 0, egy 60, és egy 120 perces cukor és inzulin értéked. Volt ilyened? Mert ha nem, akkor nagyon nagyon kéne, hogy csináltass egyet.


Ha az éhgyomri inzulin a 9,6, akkor az már nem jó, mert duplája, mint kellene.

5244. Nívea (válaszként erre: 5243. - Tittike76)
2013. febr. 15. 18:43
Tudom :) Köszönöm. Közben előszedtem. Az értékem 9,6 lett. Az inzulinnak. A maximum érték 25, úgyhogy annak még a közelében sincs. Bár nem vagyok orvos, lehet, hogy téved a nődoki.
5243. Tittike76 (válaszként erre: 5242. - Nívea)
2013. febr. 15. 18:28

Oké.

Már írtad, hogy a nőgyogyi azt mondta hogy jó az eredmény. De ő nem endokrinológus. Lehet ért hozzá, de mivan ha nem. Én csak segíteni akarok.

5242. Nívea
2013. febr. 15. 17:39
Most nincs előttem, de majd előszedem és estére megírom. A nőgyógyászom szerint rendben van.
5241. Tittike76 (válaszként erre: 5240. - Nívea)
2013. febr. 15. 17:18
Leírnád az terheléses értékeidet? Ha nem gond persze, csak akkor. Ránéznék. Nem mintha orvos lennék, de egy kicsit már konyítok hozzá.
5240. Nívea (válaszként erre: 5238. - Tittike76)
2013. febr. 15. 15:34
Szia! Köszönöm a választ és a meghívást. Az inzulinomat is nézték. Írtam is azt hiszem. Az is rendben van. A vércukromat is nézték még előtte ujjbegyből, akkor az éhgyomri határon volt, a terheléses pedig pont jó. A doki szerint valószínűleg az előtte való napon elfogyasztott szőlőtől volt az éhgyomri határeset. Az inzulint is terhelték, az rendben van, azt mondta a nődoki.
5239. Tittike76 (válaszként erre: 5238. - Tittike76)
2013. febr. 15. 14:50
És ott nem csak IR-esek, hanem PCOS-esek is vannak. Nekem is PCOS-em van sajnos.
5238. Tittike76 (válaszként erre: 5237. - Nívea)
2013. febr. 15. 14:49

Szia!


Csak azt kérdezném, hogy nem kértek cukor és inzulin terheléses vizsgálatot??? Mert a PCOS betegek majdnem mind inzulin rezisztensek is, sőt, ez a betegség oka. Így ezt kell kezelni. Az egy dolog, hogy a hormonok rendben vannak. Nem minden PCOS betegnél rosszak a hormonok. DE ha az inzulin rezisztenciát nem kezelik, akkor lehet, higy létrejön a terhesség, de nagyon nagy a rizikója a vetélésnek, vagy a terhességi cukorbetegségnek. Sok PCOS betegnek alul működik a pajzsmirigye. Emiatt kértek pajzsmirigy hormonokat is. Teljes képet a TSH, FT3, FT4, és a-TPO ad. A nőgyógyászod is említette a cukorháztartás problémádat, mert ez okozza az összes bajt. Valószínű még nem vagy cukorbeteg, csak inzulin rezisztens (IR).

Tehát szerintem csináltass egy 3 pontos terheléses vizsgálatot (OGTT- orális glükóz tolerancia teszt) amire menned kell az MM-be.


Egyébként ez egy döglött fórum. Gyere át ide:

inzulin rezisztencia, mit tudtok róla, gyógyítható?

Ez egy nagyon jó pörgős fórum. Sok a szakértő csaj, és segítőkészek is vagyunk. Gyere oda, várunk szeretettel :)

5237. Nívea
2013. febr. 15. 14:30

Sziasztok! Írtok még erre a fórumra? Lenne néhány kérdésem. Hátha tud valaki válaszolni.

Még ősszel részt vettem egy hüvelyi ultrahangon, mivel 1 éve próbálkoztunk már a babával és nem sikerült összehozni. A hüvelyi kimutatta, hogy mind a kettő petefészkem tele van cisztával. De telis-tele. Alig volt benne szabad hely.

A nőgyógyász először laparral akart műteni, de aztán meggondolta magát és kijelentette, hogy cukorbeteg vagyok. Amíg az nem jön rendbe, addig nem műthet, mert elvetélnék úgyis. Nem baj.

Elmentem a Mens Mentisbe, ahol anamnézist csináltak. A tüneteim tipikus PCOS (szőrök, hízás, zabarohamok, váltakozó hosszúságú ciklusok és persze a sok ciszta). Javaslatot adott vérvizsgálatra. Első vérvételem ciklus 3-6. napja között volt, a második egy héttel ezelőtt a 23-26. közé esett. Mindkért vizsgálaton jó eredményeket kaptam. Tehát rendben vannak a hormonok, az inzulin és a pajzsmirigy. Egyedül csak a TPO vizsgálatot nem végezték el rajtam, mert a kórházban senki sem tudta mi ez. Utólag kiderült, hogy azért, mert nekik nincs olyan kéncső, amiben azt nézik, így nem tudták megvizsgálni sem.

Kérdésem az lenne, hogy ha a véreredmények rendben vannak, attól még beszélhetünk PCOS-ről, vagy sem? Vagy ez már akkor nem az a "betegség"?

A másik dolog. Ez a TPO (szerintem anti-TPO) a pajzsmiriggyel kapcsolatos betegség? Attól, hogy a többi vele kapcsolatos eredményem jó, okozhatja ez a TPO a meddőséget? Vagy most egyáltalán mi van? Hogyan tovább?

Milyen vizsgálatok várnak még rám, ha visszamegyek az MM-be? Sajnos még messze van a március 5. (akkorra van időpontom), így itt érdeklődök. Csinálnak egy petevezeték átjárhatóságit és kiszurkálják a cisztáimat? Vagy mi lesz? Vagy csak Clostyt, vagy mit fognak felírni, aztán meglátjuk? Egy kissé össze vagyok zavarodva.

Előre is köszönöm a válaszokat (ha kapok)! :)

5236. CsillagTM (válaszként erre: 5235. - Iza79)
2013. febr. 1. 08:47
?
5235. Iza79
2013. jan. 31. 21:47
Egy pénznyelo es allandoan csak az aszisztensevel üzenget
5234. Cat's eye (válaszként erre: 5232. - MosolygoL)
2013. jan. 28. 22:34

Szia!

Én is hozzájárok, eddig nekem csak pozitív véleményem van róla. Eddig minden orvos lekezelő volt velem ebben a témában, úgy kezeltek, mintha egy nátháról lenne szó. De ő már első találkozásra is nagyon barátságos volt, és ami nem utolsó szempont, hogy emberséges...

5233. szsilvi (válaszként erre: 5232. - MosolygoL)
2013. jan. 28. 14:11

Szia.

Májusra?

Hm, én is most beszéltem velük, m nekem is pcos-em van, de félrekezelt eddig a dokim és most akarok hozzá elmenni ezért, de nekem azt mondták, hogy febr 11-én telefonáljak, áprilisra lesz időpont mindenképp. :)

Próbáld meg mégegyszer, hátha.. :)

5232. MosolygoL
2013. jan. 27. 20:56

Sziasztok!


Kb egy honapja derult ki hogy pcom van.

Februarban megyek a mensmentisbe de nem Tuu doktorhoz hanem Nas Katalinhoz.

Mindeki Dr Tuu-t ajalja de hozza csak majusra lesz idopont.(nagyon szeretnenk mar babat a parommal)

Ezert jelentkeztem be Dr Nas Katalinhoz.


Tudtok rola mondani valamit?

O is hasonloan jo mint Dr Tuu?

5231. Cat's eye (válaszként erre: 5222. - Arilari83)
2013. jan. 26. 11:30
Éppen most januárban voltam már, Nas Katalin doktornőnél, most majd csak az eredményekkel megyek vissza. :-)
2013. jan. 21. 10:04
5,4-ről indult a tsh 2012 áprilisban,most 0,7.euthyrox 75 mg-st szedek napi egyet,baba projecten vagyunk ilyen értékel vajon csinálnak inszemet.?(pco,és inzulin rezi is van)
5229. Tittike76 (válaszként erre: 5228. - Edusz81)
2013. jan. 19. 18:11

Szia Edusz :)

Nekem ugyanez.

De ez a fórum kicsit halott.

Gyere át ide:

Inzlin rezisztenia! Mit tudtok róla, gyógyítható?

Ez nagyon jó fórum. Sok a segítőkész csajszi.

Várunk szeretettel.

Gondolom neked is kapcsolódik IR a betegségedhez.

5228. edusz81
2013. jan. 18. 14:48
sziasztok van itt olyan akinek a méhnyálkahátyája vékony nekem az van meg PCO-om.
5227. arilari83
2013. jan. 13. 16:43

Sziasztok,


ismeritek a PCOS Szívügy Alapítványt? Hallottatok már róla?

A kék közösségi oldalon most indult egy zárt csoport, "PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS" címmel, ahová bárki csatlakozhat, akinek kérdése van a PCOS-sel kapcsolatban, vagy csak sorstárs(aka)t keres, vagy diéta, esetleg gyógyszer témában szeretne tanácsot kérni, stb.

Az alapítvány hivatalos fórumaként működik, ahol igyekeznek minden problémára megoldást keresni, úgyhogy kérdezzetek bátran!


Köszönettel:

egy Önkéntes

5226. elkésve? (válaszként erre: 5225. - Bcicus)
2013. jan. 9. 17:17
A páromnak van egy hormonbetegsége már gyermekkora óta.
5225. Bcicus (válaszként erre: 5223. - Elkésve?)
2013. jan. 9. 17:04
Mi az azoospermia oka? Miért nem javaolták a biopsziát?
5224. Bcicus
2013. jan. 9. 17:04
Pcos-edet kezelik? 3as kezelést mióta tartod?
5223. elkésve?
2013. jan. 9. 15:27

Sziasztok!

Tegnap derült ki, hogy a párom meddő, még a herebiopsziát sem javasolják. Helyette donor inseminatiot ajánlott az orvos. Nekem PCOS-em van. Mindketten 40 évesek vagyunk. Szerintetek van esélyünk ilyen módon kisbabára? Tudtok ajánlani olyan klinikát ahol nem kérnek pénzt a tanácsadásért, sem az esetleges kezelésekért? Nem vagyunk gazdagok. A nőgyógyászhoz csak jövő héten tudunk elmenni, nem szeretnénk addig kétségek között lenni. Jobb tudni a biztosat akkor is, ha nem nekünk megfelelő.

Előre is köszönöm a választ.

5222. arilari83 (válaszként erre: 5217. - Cat's eye)
2013. jan. 5. 16:42

Sziasztok!


Kimondottan a PCOS-re szakosodott a Mensmentis, ahogy ivi79 is javasolta, én is őket ajánlom.

Nekem egy laza 3 éves ámokfutásomba került, míg eljutottam hozzájuk, konkrétan a Major doktornőhöz. Addig általában hülyének néztek és fogyókúrára ítéltek, vagy "jobb" esetben kaptam egy (aztán egy másik, majd harmadik, stb.) hormongyógyszert és akkor "boldog" voltam. Nyíregyházi vagyok eredetileg, a körzeti dokim endokrinológus és dietetikus, de mégsem volt képes felismerni, hogy ez PCOS. Megcsináltatta a 3 pontos cukorterhelést, de csak a cukrot nézette, az inzulint nem. Majd a debreceni klinikára mentem kinomban, aztán itt Pesten a Honvédba, de még egy budaörsi magánklinikán is voltam...

Végül fogtam magam és abbahagytam mindenféle bogyószedést, vártam 3 hónapot, hogy kitisztuljon a szervezetem és épp akkor javasolta a Párom munkatársa a Mensmentis-t, mert őt is ott tették jó útra.

Így volt velem is: kiderült a pcos, természetesen IR-rel és még pajzsmirigyalulműködés is mellé. :(

De már jó úton vagyok, lassan, de biztosan fogyok is, úgyhogy én csak őket tudom javasolni!

5221. Viki77_2
2012. dec. 7. 22:40

Na csak nem sikerül egyben, szóval, itt a folytatása az angol bekezdésnek:

Of the nine women with irregular periods prior to vitamin D treatment, seven experienced a more normal cycle within two months and the other two became pregnant. The authors of the study do suggest that abnormalities in calcium
balance may be responsible, in part, for the arrested follicular development in
women with PCOS

5220. Viki77_2
2012. dec. 7. 22:39
Még rengeteg mindent ír, főleg hogy a D vitamin nagyon sok PCOS-es nőben alacsony, meg hogy mennyire segít az inzulinrezisztencián, jó hosszú cikk a link alatt.
5219. Viki77_2
2012. dec. 7. 22:36

Oké, ezt muszáj megosztanom:


In a very small Columbia University study of 13 women with PCOS, five were found to have obvious vitamin D deficiency and three others had borderline-low vitamin D status.(4) All 13 women were treated with vitamin D2 at a dose of 50,000 IU once or twice a week, and also received 1,500 mg of supplemental calcium per day.

(idézet a PCOSdiva-ról)


Linket elküldöm ha kell valakinek, azért ez elég szép... (amit itt ír)

5218. ivi79 (válaszként erre: 5217. - Cat's eye)
2012. dec. 6. 20:44
mensmentis
5217. Cat's eye
2012. dec. 6. 20:20

Sziasztok!


Tudtok valami jó helyet ajánlani Budapesten, ahol PCO-val foglalkoznak?

5216. CsillagTM (válaszként erre: 5215. - CsillagTM)
2012. dec. 6. 14:44

a válasz: igen :D


hát az elsőnél a hőgörbe alapján dec. 2-re tettem volna a tüszőrepit, de a nyák ellentmond neki...nemtom.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook