Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
5275. Nívea
2013. febr. 18. 21:31
Elhiszem! :DD Köszönöm! Csak valahol máshol olvastam, hogy szinte minden PCOS-s "betegnek" csak lombikkal sikerült a baba. Ezért kérdeztem. De örülök, hogy ez csak a véletlen műve, hogy pont olyan emberekkel találkozok, akik lombikos babásak. Mondjuk én nem gondolom, hogy ez baj. Mármint a lombik. Inkább csak attól tartok, hogy úgy sem sikerül és rengeteg pénzt kellene összekaparni valahonnan a sok lombikra :(
5274. Nívea (válaszként erre: 5267. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 21:27

Igen, igen. Tudom, azért írtam, hogy az a része már meg van :) Az első hormonlabor vizsgálatom a ciklus 3-6. napja között volt, a második pedig 23-26. napja között. Ekkor volt az terheléses inzulin is. Ezt kérte a javaslaton. Gondolom akkor már ezt így kérte direkt. Vagy nem? :D

Nem úgy tekintek rá, hogy kell, de végül is kell. Adtunk neki időt rendesen :) Nem csak a munka miatt szeretnénk, de most ez számomra jó mentőöv lenne igazából. Ugyanis nem tudom, hogy merre és hogyan tovább. Ezt már úgyis nagyon régóta szeretnénk, ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás a munka miatt is. De hát erővel nem tudunk segíteni rajta. Majd jön, ha jön. Addig várunk. Mióta tudom, hogy nem sikerülhet csak úgy, azóta a témára sem vagyunk rágörcsölve, úgyhogy ez sem lehet akadály. De a vágy azért nem múlik :(((

Már voltunk kivizsgáltatni a férjemet még októberben. Mielőtt felkerestem volna a nőgyógyászomat, mivel addig engem még egy hülye ultrahangra sem küldött el, míg neki nincs elindítva a vizsgálat.

Mit ne mondjak, nála is lassabbak a fiúk egy picikét a kelleténél. De ő már túl vagy egy jó nagy vitaminkúrán, még most is szedi őket. Lassan neki is kontroll. Bár az orvos szerint neki lehetne más, egészséges nőtől gyereke, csak tőlem nem, mert ketten együtt gyengék vagyunk most így. Hát jó kilátások :D

Most kicsit jobb kedvem lett, hogy írtad ezt az 5 hónapot, 1-2 hónapot. Remélem, hogy nálam azért most nem olyan súlyos a helyzet.

Bár éppen fogyóban vagyok, mert van rajtam 10 kiló felesleg. Mozogni is igyekszem. Remélem, hogy nem haszontalan a dolog.

Köszönöm Nektek a segítséget! Kedvesek vagytok Mindannyian, hogy írtok nekem :)

5273. Borrdi78 (válaszként erre: 5272. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 21:23
és nekünk, öreg rókáknak elhiheted. :-)))
5272. Borrdi78 (válaszként erre: 5270. - Bcicus)
2013. febr. 18. 21:21
na ezt egyszerre írtuk :-))) legalább látod, Nivea, hogy nem a levegőbe beszélünk. :-)
5271. Borrdi78 (válaszként erre: 5269. - Nívea)
2013. febr. 18. 21:20

nekem teljesen más miatt kellett a lombik és talán Bcicust nem bántja meg, ha helyette is megírom a dolgot (ismerjük már egymást másik fórumról :-))) végül kiderült, hogy náluk is más miatt kellett a lombik, miután az IR kezelve volt, neki már lehetne spontán babája.

Szóval, ha IR és PCOS "csak" a gond, akkor minden esély megvan a spontán babóra.

Úgyhogy próbálj pozitív lenni, mindig csak a következő lépésre koncentrálni, de az előtted álló feladatot maximálisan oldd meg! :-)

5270. Bcicus (válaszként erre: 5269. - Nívea)
2013. febr. 18. 21:20
Dehogy nincs. Nekem nem a pcos miatt kellett a lombik, nekem simán lehetne spontán gyerekem, csak sajnos a páromnak nem.
5269. Nívea (válaszként erre: 5266. - Bcicus)
2013. febr. 18. 21:18
Kicsit elkeserít, hogy nagyon sokan csak lombikkal tudtak babát összehozni. Anélkül nem nagy az esély rá?
5268. Nívea (válaszként erre: 5265. - Tittike76)
2013. febr. 18. 21:17
És így sem sikerül teherbe esned? Vagy sikerül, de nem marad meg a baba? Nekem sajnos még egyszer sem fogant meg, pedig már egy ideje próbálkozunk :(
5267. Borrdi78 (válaszként erre: 5262. - Nívea)
2013. febr. 18. 21:13

Köszi szépen.

A TSH a pajzsmirigy. :-) akkor ezekkel már megvagy. A peteérést az uh-val tudják nézni, de az nem egy alkalom, hanem egy cikluskövetés (egy ciklus alatt 2-3 uh minimum), ill. Helga a hormonlaborból látja még, hogy volt-e peteérés, vagy sem. Mondjuk a legjobb a kettő együtt. A labornál viszont nem mindegy, a ciklus hányadik napján vetetted le a vért. Legalábbis néhány homronnál.

A 3 év, az az én esetem volt améhen kívülikkel, műtétekkel szabdalva. Az IR-em nekem rendbejött 5 hónap alatt a kemény munkának hála, de nekem nagyon súlyos volt. Ha nem súlyos, akkor 1-2 hónap alatt is már kézzelfogható eredményt lehet elérni. Az, hogy, ha kezelnek és a megfelelő kontorllok után sem jön a baba, hogy mikor akarsz elmenni átjárhatóságira stb., az kicsit a Te döntésed is. Az mondjuk nehéz lesz, hogy most azt mondod, nyáron terhesnek "kell"lenned, sajnos sokszor ez nem csak rajtunk múlik. Legyél törelmes és ne úgy tekint a projektre, hogy időzítéssel meg minden, hanem, hogy életed ajándékát fogod kapni, csak türelemmel ki kell várni. :-( ez sajna így van, ez az a része a dolognak, amit a lelki oldalon tanultam ezalatt a 4 év alatt. :-) Ezeket nem bántásból, hanem őszinte jótanácsként mondom.

Egyébként, párodat is vizsgáltassátok meg, mert akér mindkét oldalon lehet gond és a férfiak meddőségi vizsgálata messze nem olyan fájdalmas, macerás, mint a nőké.

5266. Bcicus (válaszként erre: 5264. - Nívea)
2013. febr. 18. 21:12
Köszi. Az enyém már azóta igazi nagy fiú, de még mindig aranyos:) Ő is lombikos baba.
5265. Tittike76 (válaszként erre: 5248. - Nívea)
2013. febr. 18. 20:56
Hát ciszta sem kell. Nekem nuku ciszta, mégis pcos-es vagyok. Viszont van hormonbaj és IR. Meg egyéb tünetek is, pl szőrösödés, pattanások, rendszertelen mensi.
5264. Nívea (válaszként erre: 5261. - Bcicus)
2013. febr. 18. 20:51
Neked is aranyos a babád nagyon! :)
5263. Nívea (válaszként erre: 5261. - Bcicus)
2013. febr. 18. 20:48
Az lehet. De hát itt sem csinálták meg tb-re. Itt is fizetős a hormonlabor. Legalábbis nálunk. Ennyi erőből, akkor ott is kifizethettem volna és normálisan elvégzik.
5262. Nívea (válaszként erre: 5260. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 20:47

Ó, nagyon édesek! Irigykedve néztem a fotót :) Én is letudnék szívesen kettőt egyszerre. Mindig is vágytam rá. Ha nem ikrek lennének, akkor csak egyet szeretnénk :) De így kettő jobb lenne, akkor már nincs más választásunk :D

Hüvelyi uh kipipálva, ciszták megvannak.

Hormonra már elküldött, meg erre az inzulinra. Ez is kipipálva. Néztek tsh-t, meg mit tudom én miket. Amiket Helga javasolt, azt csináltattam meg most itt a nőgyógyászaton. Ezekkel megyek vissza. A hormonok referenciaértéken belül vannak. Egyedül ez az inzulin az, ami nem érthető számomra.

Akkor most néznek peteérést? Ah.. Azt sem tudom, hogy itt felénk csinálnak-e ilyet. Annyira elmaradott ez a Nógrád megye.

3 év??? Az marha sok idő. És ha felír gyógyszert, meg diétát, akkor mennyi időnek kell eltelnie, hogy csináljanak egy átjárhatóságit? Mennyi időnek kell eltelnie a lombikig? Úristen!

Nekem most nyáron már terhesnek kellene lennem a munkám megszűnése miatt. Félek, hogy el kell tolni a baba-projektet, ha új munkát kell keresnem :(( Már így is 1,5 éve próbálkozunk, már legalább 8 éve szeretnék gyereket.

5261. Bcicus
2013. febr. 18. 20:43
Szerintem Helga úgy érthette, hogy tb-re nem csinálják meg a labort.
5260. Borrdi78 (válaszként erre: 5259. - Nívea)
2013. febr. 18. 20:35

Oh, Drága Nivea, Te most a legelején jársz annak az útnak, amit én (most egy időre legalábbis) talán befejeztem. Próbálok szép sorjában válaszolgatni:

Én Tűű doki betege voltam, akkor kerültem át Helgához, amikor babás lettem. Először eléggé kivoltam, mert én is a Tűű doki imádók táborát gyarapítottam, de miután megismertem Helgát, rájöttem, hogy még sokkal jobban is jártam vele, mert a szakértelem megvan, viszont Tűű doki sokkal megengedőbb. Ehez a témához (diéta) pedig keménykezű orvos kell. :-))) Szóval én mindkettőjüket ismerem, mindkettő jó, de hidd el, nem jársz rosszul Helgával.

Magamról: itt a PCOS fórumon csak kibic vagyok, de mivel a PCOS összefügg az IR-rel (ami viszont nekem is van) próbálok segíteni újaknak, ha szükséges. Én 4 évet vártam a babára, szerencsére már túl vagyunk életünk ezen szakaszán, egy terhességgel végül "letudtuk" a két gyereket! :-)))) Fotók az adatlapomon.

Szóval IR-em van és emellett a petevezetőim nem szuperáltak (nem voltak elzáródva! csak nem működtek jól), ezért volt két méhen kívülim. Mindkettő műtéttel és petevezetúk eltávolítással járt, így nekünk maradt a lombik. Másodjára összejöttek az ikrek, akik november 19-én születtek. Holnap lesznek 3 hónaposak. Mivel én a makk egészséges vagyoktól a lombikig a teljes skálát bejártam, elég sok infó ragadt rám az évek alatt.

Veled mi lesz? Ezt így nehéz lenne előre megsaccolni. Ha kiderül az IR (amivel szerintem jól járnál, mert akkor tudjuk, mit kell ellene tenni), akkor életmódváltást (szénhidrátszegény diéta és aktív sport)+ gyógyszert fog a doktornő javasolni. Megnézi majd még a pajzsmirigy működésedet is. Ezeket mind szépen lehet kezelni és akár pár hónap alatt komoly javulást lehet elérni, így össze is jöhet majd a spontán baba. Nekem ez sajna kevés volt a petevezetők miatt. :-((( Nekünk is sokba vannak a babók, de ezt nem lehet így nézni. :-))) Nekem 3 műtétem, 3 év MM-be járás és két lombik.

Amúgy igen, UH-t fognak csinálni, mert meg kell nézni a peteérésedet, hogy van-e, de azt nem Helga csinálja, ő csak endokrinológus és belgyógyász, nem nőgyógyász. Nem tudom, még mást néznek-e, Helga tuti fog kérni hormonokat (3. és 21. napi) szerintem, de ez is további vv. Hidd el, ez eltörpül amellett, amit pl. egy lombik előtt megcsináltatnak az emberrel. Persze ez nem tartozik ide, csak gondoltam, vígasztallak azzal, hogy minden relatív. :-)

5259. Nívea (válaszként erre: 5258. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 20:19

Igen :) Ő mondta. Az viszont lehet, hogy ő nem értette meg a kérdést :D Bár kétlem, mert nem volt egy bonyolult kérdés. Annyit válaszolt, hogy sajnos nem tudják, mert ez maszek cég (mármint az MM).

Megnyugtat, hogy azt írod, hogy jó orvos. Mindenki a Tűű dokit javasolta, de nekem nem adtak választási lehetőséget, rögtön hozzá írtak be, mikor időpontot kértem. Most meg már nem akarok variálni.

Na nem ragozom tovább, nem tudom egyszerűbben megfogalmazni :D Ilyen túlbonyolító személyiség vagyok. Viszem, amit kaptam, ha jó doki, akkor eligazodik benne. Ha meg nem jó az amit viszek, akkor oldja meg úgy, hogy jó legyen :D Vegyék le ott a vért. Vagy valami ilyesmi. Majd nem reggelizek, hátha ott leveszik egyből újra. Ha csinálnak olyat. :D Már kínomban, meg idegemben nem is tudok mit csinálni. Jaaaj, még meg sem fogant, de már mennyi baj van ezzel a gyerekkel és milyen sokba kerül :DDD Te is babát szeretnél? Vagy csak véletlenül kerültél oda valami más okból?

Én nem is tudom, hogy milyen vizsgálat kell még, mi vár még rám. A hüvelyi uh és ezen vérvételek után már nincs más? Felír valami bogyót, javasol étrendet, meg sportot és kész? Vagy mi lesz?

5258. Borrdi78 (válaszként erre: 5257. - Nívea)
2013. febr. 18. 18:08
Asszem elvesztettem a fonalat. :))) Helga mondta, h ott nem vesznek le vert? En is hozza jarok amugy, tok jo doki!!!
5257. Nívea (válaszként erre: 5255. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 17:59

Nem értettem félre, mert megkérdeztem, hogy ott nem tudnánk ezeket a vizsgálatokat megcsinálni?! Mivel féltem, hogy itt nem tudom, mert a dokit már kértem a hormonlaborra mielőtt az MM-ben jártam volna(akkor még másik orvosom volt, azután tértem át ehhez, akihez azóta járok), de nem akarta megcsinálni, mert szerinte felesleges. Nem adott beutalót. Tehát attól féltem, hogy most sem tudom elintézni a vérvételt, ezért is mentem másik orvoshoz a javaslattal. Erre mondta a dokinő, hogy nem sajnos, mert ez egy maszek cég. Nem is feszegettem tovább a témát. Gondoltam biztosan oka van, hogy nem ott veszik le a vért, bár láttam a honlapon, hogy csinálnak ott is ilyet.

Még csak egyszer voltam dr. Breyer Helgánál.

5256. Bcicus (válaszként erre: 5255. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 17:42
Én meg már meg sem tudom számolni hányszor.
5255. Borrdi78 (válaszként erre: 5254. - Bcicus)
2013. febr. 18. 16:48

Igen, nekrm mar legalabb 5 terhelest csinaltak ott es szamos hormont is.

Nivea, ki az MMben a dokid? Nem ertettel vmit felre abbol, amit mondott? Pl van vv, csak fizetos, mert az egy magan ceg... Vagy ilyesmi.

5254. Bcicus (válaszként erre: 5253. - Nívea)
2013. febr. 18. 16:39
AZ Mm-ben van vértévtel.
5253. Nívea (válaszként erre: 5251. - Borrdi78)
2013. febr. 18. 14:37

Nem az MM-ben vették le. Azt mondta ott az orvos,hogy ők nem tudják nekem levenni ott a vért, mert az egy maszek cég. Én ezt csodáltam is, mivel ott van a honlapon a vérvétel ára is. Nem is értem, hogy miért nem lehetett ott elvégezni a szükséges vérvételeket. Na mindegy.

Itthon, a körzeti kórházban vették le a vért, aztán fizetnem kellett érte, mert felküldték Pestre a laborba. Onnan küldték le az eredményt a mi kórházunkba. Miért nem adták volna meg, ha egyet megadtak? Ezt nem értem. Szerintem valamit nagyon elszúrtak nálam. Szarrá szurkálták a vénámat, aztán felesleges az egész. Kezdem így érezni.

Én is IR-re gyanakodtam, de most teljesen bizonytalan lettem. Lehet, hogy valami átlagot vettem az inzulinértékeknél? De az nem reális. Én már nem tudom. Na mindegy.

Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat, majd megtudom 2 hét múlva mit rontottak el (ha elrontottak), vagy egyáltalán mi van velem.

Még egyszer köszönöm! Sziasztok!

5252. Nívea (válaszként erre: 5249. - Varga.nora)
2013. febr. 18. 14:30
Lehet, hogy akkor a 9,6 nekem is az éhgyomri, akkor az tényleg magas. Nincs feltüntetve, hogy melyik. Semmi jelzés. Így nem tudom, hogy a dokinő hogy fogja kitalálni :(
5251. Borrdi78 (válaszként erre: 5248. - Nívea)
2013. febr. 18. 09:27

Szia,

azt megkérdezhetem, hol vetetted le a vért? Mert, ha az MM-ben, akkor nem 3, hanem mindjárt 6 számot kellett volna kapnod minimum (3 számot a vércukor értékekhez és 3-at az inzulinhoz). Hogy fogják az MMben ezt az egy számot kiértékelni? vagy van más is, csak azt nem adták meg Neked?

A PCOS egyébként a leggyakrabban valóban IR miatt van, vagy azzal jár együtt (ha ez Neked éhgyomri érték, akkor Nálad is sanszos, hogy IR van, csak látni kellene a terhelt cukor+inzu értékeket is), ill, ha nem IR, akkor az agyalapi mirigy nem megfelelő működése okozhatja még (pl. jóindulatú daganat nyomja stb., de ez nagyon rirtka eset.)

Az általad írt tünetek alapján ez PCOS lesz. A klasszik tünetekből ha megvan legalább 2, az már valószínűleg az sajna. :-( Keress rá a neten a rotterdami kritériumokra.

5250. Bcicus (válaszként erre: 5244. - Nívea)
2013. febr. 18. 08:10
Hát mindenképpen tudni kéne, hgy ez melyik eredmény. Mert éhgyaomri iznulinnak ez már bőven sok.
5249. varga.nora (válaszként erre: 5248. - Nívea)
2013. febr. 18. 08:00

Szia. Nekem sem volt megcsillagozva egyik értékem sem, pedig nekem aztán tényleg katasztrofálisak voltak szerintem.

A referencia tartomány nekem csak az éhgyomorihoz volt írva, a többihez nem, úgyhogy akkor az lehet, hogy neked is az éhgyomori értéked?

5248. Nívea (válaszként erre: 5245. - Tittike76)
2013. febr. 17. 09:39

Ahogy írtad, így csinálták. Éhgyomorra egy, aztán 1 óra múlva és még egy óra múlva vették le. Az éhgyomri után ittam meg a 75 grammos oldatot. A leletemen viszont nincs megcsillagozva semmi (bár nem tudom, hogy itt csillagoznak-e vagy sem, mint egy normál vérvételnél). Nem írták le mind a három vérvétel eredményét, azt sem tudom, hogy ez a 9 melyik. Csak annyit tudok, hogy 9,6, ahogy írtam. És a referencia értékek voltak feltüntetve. Mivel az orvos azt mondta, hogy ez jó, nincs probléma, így mást nem tudok sajnos. Én is azt hittem, hogy itt három számot fogok látni, de nem. Most találgathatok, vagy várok, míg az MM-ben megmondja a doktornő, hogy ez mit jelent. Azért kérdeztelek titeket, mert a leleteim és a nőgyógyászom szerint (aki amúgy is foglalkozik PCOS-es betegekkel) jók az eredményeim. Ő nem akar okoskodni, nem akar semmi biztató mondani, visszaküldött a kiértékelésre az MM-be. Engem meg a fene majd meg eszik itthon, mert nem tudom mi van.

Már most kezdek kissé beidegeskedni, hogy küldözgetnek ide-oda, aztán 3 hónap alatt csak egy rohadt vérvételt sikerül elintézni. De olvastam, hogy a progeszteronszintet is kellett volna nézetni, de nekem ilyet nem írtak a papírra. Most ha emiatt megint kell várnom, akkor végképp be fogok golyózni. Főleg így, hogy azt sem tudom, hogy mi a bajom, nem tudom elkezdeni a kezelést.

Azt szeretném tudni, hogy ha jók az eredményeim (mert most a doki szerint jók), akkor is PCOS-ről beszélhetünk, vagy sem? Mert az interneten, ami nem mindig megbízható úgy olvastam, hogy vagy hormon, vagy inzulinproblémának kell lenni ahhoz, hogy PCOS-ről beszéljünk. Na meg a ciszták.

5247. varga.nora (válaszként erre: 5246. - Koirapopu)
2013. febr. 16. 10:43
Gratulálok :)
5246. koirapopu
2013. febr. 16. 09:56
Sziasztok! Sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e a fórumra. Végül úgy döntöttem, megteszem. Én is ebben a betegségben szenvedtem, de most már mondhatom, hogy gyógyulófélben vagyok. Sok munka van mögöttem, de megérte, mert alapjaiban megváltozott az életem. Nagy segítséget jelentenek a különböző pszichés terápiák, a meditáció, a jóga. Ahogy elkezdtem pszichésen jobban lenni, jobbak lettem a kapcsolataim, fizikailag is gyógyultam. Két hónap alatt visszatért a korábban 10 évig nem jelentkező menstruációm, sokkal kiegyensúlyozottabb lettem, jelenleg semmilyen gyógyszert nem szedek és normális étrenden vagyok. Aki szeretné ezt az utat járni, az írjon bátran. :) Üdv
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook