Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvilág fórum

Gyermekvilág (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermekvilág

2008. aug. 24. 21:24

sziasztok!

Lehet h nem ide vág, nem olvastam vissza, segítséget szeretnék kérni, ha vki tud olyan játékot, ami letölthető, vagy megvehető és számítógépes, és kb 4-5 éves gyereknek a szintjén van kérem szóljon és segítsen, küldjön linket v nevet.egy kisfiunak kéne aki szeretne néha kicsit gépen játszani de sajna internet nics ugyh nehéz. Nem találok olyan tami letölthető.

Köszönöm!

20. maya80 (válaszként erre: 18. - Klendi)
2008. aug. 4. 21:06
Nem is tudtam, hogy Halász Judit énekli a verseit, úgyhogy most nagy örömet szereztél nekem! Amint lehet, megszerzem!
19. Klendi (válaszként erre: 15. - Helenbereg)
2008. aug. 3. 20:38
Akkor már egy karácsonyi ajándék megvan!:)
18. Klendi
2008. aug. 3. 20:36
Én is Weöres Sándor versein nőttem fel, és az én gyermekeim is ezen (is) fognak! A 3 éves lányom, már majdnem az egész Bóbitás könyvet tudja kívűlről! És a Halász Judit által elénekelt verseket is énekli!
17. maya80 (válaszként erre: 15. - Helenbereg)
2008. júl. 29. 21:56

van már kiadód is?! Gratulálok! :)

Mindenképp meg fogom venni, csak majd áruld el a szerző nevét is, ha máshogy nem, hát priviben!

Sok sikert!

16. maya80 (válaszként erre: 14. - 0461ed8f75)
2008. júl. 29. 21:55
Nincs mit! :)
15. helenbereg (válaszként erre: 13. - Maya80)
2008. júl. 26. 05:26
Ha minden jól megy karácsonyra ott lesz a könyvesboltokban. Mesék a teknősbékáról lesz a címe.
2008. júl. 25. 20:28
Köszi a verseket, már nem mindegyikre emlékeztem. :))
13. maya80 (válaszként erre: 11. - Helenbereg)
2008. júl. 25. 13:05

Gratulálok!

Mikor fog megjelenni a mesekönyved?

12. maya80 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2008. júl. 25. 07:53
Igazad van, és jó, hogy erre is felhívtad a figyelmet!
2008. júl. 25. 06:23

Imádom Weöres Sándor gyerekverseit. Ő a szótaghangsúlyos verselés nagymestere. Mivel én is elkövetek verseket, így megihletett a verselési formája. Most készülő mesekönyvem történetébe bele is szövöm ezeket a verseket. Ide teszek hármat ízelítőnek a szótaghanghúlyos gyerekverseimből:


Éjszaka


Csillagos éjszaka fénye

Holdruha ráncain csillan.

Fellegek ménese lépdel,

Hold szeme mérgesen villan.


Csillagos éjszaka árnya

Pajkosan táncol az égen,

Játszik a Hold sugarával,

Ráül a Föld peremére.


Csillagos éjszaka fénye

Elveszik függönyöd árnyán.

Két szemed égi sötétje

Álomra koppan a párnán.


....


Hópihe


Hűvös a reggel fagy szele karcol

Hópihe libben orrodon landol

Nézed a pöttyöt mint olvad vízzé

Föld pora issza tél kicsi könnyét.


Jön zivatarban hullik a többi

Rőt avar színét fehérre festi

Lábad előtt már gyűlik a sok hó

Pelyhes fehérség dunyhának pont jó.


......


Reggel


lópata koppan

port ver az éjben

ostora alszik

fent a szekéren


lópata dobban

ébred a város

hajnali fényben

száz szeme álmos


lópata koppan

pezsdül az élet

pirkadat árnya

bíboron ébred


lópata dobban

indul a reggel

felkelek én is

lópata sem kell


.....


Szerintem minél több gyereket kell Weöres Sándor verseivel megismertetni, mert nemcsak mesék, hanem zenélnek is. Ica

2008. júl. 24. 15:22
Fecskeköszöntő a címe egy könyvnek, sok-sok verssel. Aki szereti ezeket a verseket, tanítson a gyermekének amennyit bír magába szívni. Az oviba meg úgyis azt tanítják amit akarnak. Szerintem nem igazán szólhatunk bele a "tantervbe". De ha mégis, Ti fiatal szülők fogjatok össze és kérjétek az oviba milyen tipusú verseket szeretnétek hallani a kicsik szájából.! A mostani eszemmel biztosan rákérdeznék. Max kikérik maguknak, de ha okosak finoman hárítják...( az enyém 20 éves, de még szülhetnék ha nem lenne 1 rakás akadája )
2008. júl. 24. 15:14
Imádom a verseket,köszi mert kelemes perceket szereztél.Szépek!
2008. júl. 24. 13:43
Kiegészítésképpen megjegyezném, hogy Weöres Sándor a gyerekverseken kívül rengeteg csodás, felnőtteknek szóló verset is hagyott ránk, csak sajnos a múlt rendszerben vallásossága miatt csak a gyerekversei váltak ismertté. Persze ezek is gyönyörűek, de csak egy kicsi részét képezik életművének.
7. maya80 (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2008. júl. 24. 12:58
Hasonló az ízlésünk... :)
6. maya80 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. júl. 24. 12:57
Gratulálok! Sajnos az a tapasztalatom, hogy az anyukák többsége (és aztán az ovikban is) "szeméttel" tömi a gyermekét... Ritka az olyan édesanya, mint te, de csak így tovább!
5. maya80 (válaszként erre: 2. - 127f14054c)
2008. júl. 24. 12:56
Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem!
2008. júl. 24. 11:32

A kedvenc költőm:))

Sok versét kívülről tudom,nagyon szeretem:)

2008. júl. 24. 11:31
Az én fiam még csak 3 lesz, de a versek felét már kivűlről fúja (némi segítséggel). De azért köszi.
2008. júl. 24. 11:23

kosziiiiiiiiiiiii..:-))


Eskuszom eppen tegnap ota kezdtem el keresgelni ilyesmiket de nem sokra mentem:-))

2008. júl. 24. 11:03
Weöres Sándor a magyar gyermeklíra egyik legkiemelkedőbb alakja, és véleményem szerint minden édesanyának „kötelessége” megismertetni gyermekével ezeket a rövidke versikéket, megidézve ezáltal egy teljesen más világot.
Ehhez nyújtok némi segítséget:

Ugrás a teljes írásra: Gyermekvilág

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook