Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzási fájdalmakra mit tudsz ajánlani? A Dentinox gél nem használ. :( fórum

Fogzási fájdalmakra mit tudsz ajánlani? A Dentinox gél nem használ. :( (tudásbázis kérdés)


1 2
33. ALLICS
2008. okt. 6. 16:00
Közben mi is szenvedünk most a rágófogakkal,de továbbra sem olyan vészes a helyzet.Párszor bekenem Dentinoxal és kész.
2008. aug. 10. 21:55

Még esetleg:


Kin Baby

Gengigel Baby



Nem próbáltam még ezeket, de hátha valakinek beválik.


Amit most adok a lányomnak: Dologél. Még csak néhány alkalommal kentem be neki, de jónak tűnik.


Kamilla, valeriána és propolisz van benne.

31. Dorka29 (válaszként erre: 30. - Édesmandula)
2008. júl. 24. 21:05
ok:)
2008. júl. 24. 20:15

egy kanál vízben is fel lehet oldani az 5 kis golyót és akkor csak gyógyszerbeadósat kell játszani. vagy fel lehet szívni a kimosott gyógyszer-beadóba.

úgy tudom nem csak a higénés okok miatt nem lehet kézzel megfogni.

29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Édesmandula)
2008. júl. 24. 15:13

Nem buggyantam meg, hogy "csak úgy" adjam.:)


Tudom, hogy a 30 CH-t napi 2x5 golyó, de amikor a kicsi még nagyon nehezen tudja elszopogatni, (vagy ahogy te írod, meginni), akkor azért nem mindegy, hogy óránként próbálom beletukmálni, vagy napi kétszer.

De persze nálunk azért tartott sokáig, mert egyenként adtam neki a golyócskákat:), ezért is tértem át a 30 CH-ra és nem magamtól, hanem ajánlás révén.


Abban feltétlenül egyet értek, hogy orvosi ajánál nélkül nagyon kell vigyázni a homeopátiás szerekkel IS.


Arról, hogy kézzel nem lehet megfogni, tőleg hallok először. Gondolom, akkor nem csak higiénés okokból. (Nyilván tiszta kézzel fogdosom.)

28. édesmandula (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. júl. 24. 13:43

oda van írva...és a homeos orvosok is mondják, ami kicsavarós, azt ne fogd meg kézzel :P persze ízlések és...

a 30as pedig nagyon durva! Szerintem nem szabad orvosi ajánlás nélkül adni a gyereknek! Nálunk a 15re is húzzák a szájukat a gyógyszertárban, mert értenek hozzá...minél kisebb a "száma", annál gyakrabban adható és hatékonyabban csillapítja a tünetet. 30ast óránként eszébe ne jusson adni senkinek! Próbáld ki magadon milyen a hatása és hatványozd ezt egy pici szervezetre! jesszummm...

27. pemete
2008. júl. 24. 10:32

Szia!


Nekünk a gyerekorvos szokott felírni egy ecsetelőt, amit a gyógyszertárban kevernek, és nálunk az nagyon bevált, csak bekenem neki és 10 másodperc alatt elzsibbasztja. Tudom, mert kipróbáltam, olyan 20-30 percig hat, ez arra pont elég, hogy addigra elaludjon, nem is szokott felkelni tőle éjjel, max 1szer, de akkor bekenem megint és már alszik is tovább.

2008. júl. 24. 10:14
Én is a chamomillát tudom ajánlani, de nekünk a 9-es hígítású bőven elég volt. Nem ütötte ki, de elmulasztotta a fájdalmat.
25. 7934d1ac97 (válaszként erre: 23. - ALLICS)
2008. júl. 24. 10:14
Olvasd el kérlek az alábbi írásamit, nincs kedvem még egyszer leírni, Köszi.
24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - ALLICS)
2008. júl. 24. 10:09

Nálunk az anyósom is ezt szokta kérdezgetni, hogy honnét tudom, hogy a foga fáj.

Szerintem a tünetekből azért ki lehet találni. Ha a feje fájna, akkor nem hiszem, hogy könyékig a szájában túrkálva ordítana, miközbe tiszta nyál az egész gyerek...:)


szerencsés az a baba és a családja is, akinek nem kell semmilyen készítményt beadni a fogzásra, mert nem viseli meg annyira.


A lányom (és így mi is) sajnos nagyon küszködik vele, és nem csak kicsit sírdogál, hanem akár még a beadott szerek után is képes fél órát üvölteni a fájdalomtól.

23. ALLICS
2008. júl. 24. 10:05

Türelem.

Én nem adok neki semmilyen gyógyszert,néha bekenem neki Dentinoxal,de szerencsére az én fiamat nem viseli meg a fogzás pedig 2 héten belül 3 foga jött ki.

Egyébként honnan tudod,hogy a foga fáj?Ebben a sz@r időben ugyanúgy fájhat a feje stb...

22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. júl. 24. 10:03

Köszönöm, megnézem.



És a többieknek is köszönöm a válaszokat. Próbálkozunk. :)

21. Dorka29 (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2008. júl. 24. 09:52
itt=ott:)
20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2008. júl. 24. 09:52

www.borostyanlanc.hu


Akár másnapra itt van, attól függ, hogy mikor adod le a rendelést és hogy akarod fizetni. (Megbízhatóak, én már többször rendeltem tőlük, Lakner Ildikó a hölgy neve, aki intézi. Azonnal válaszol az e-mailre.)

19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2008. júl. 24. 09:50
és hol vesztek ilyen borostyán nyakláncot?
18. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Édesmandula)
2008. júl. 24. 09:49

Ezek a homeos készítmények "szublingválisak", vagyis a nyálkahártyán keresztül szívódnak fel, akkor hatnak.


Szerintem semmi baja nem lesz, ha hozzáérsz kézzel, én kb. 6 hónapos korától úgy adom/adtam a lányomnak, hogy egyenként betettem a szájába a golyócskákat, amit nagyon ügyesen el is szopogatott. Persze nem hagytam felügyelet nélkül. Nálunk a védőnő is ezt javasolta a fél év feletti csecsemőknél.

2008. júl. 24. 09:46

Én is adtam a lányomnak Chamomillát, ennél nemcsak a 15 CH, de a 30 Ch is erre való. Az utóbbi erősebb, elég hamar kiüti a kicsiket, úgy értem, hogy kába, és álmos lesz tőle a gyerek.

Kb. 7 hónapos kora óta nem tudom adni neki napközben, mert amióta jobban mozog, esett-kelt a hatása miatt, és nem akartam, hogy megüsse magát.

2008. júl. 24. 09:43

A borostyánlánc nálunk is enyhítette a tüneteket, éjjel-nappal hordja, csak a fürdésnél vesszük le róla.


Bár néha megfordul a fejemben, hogy esetleg lelassítja a fogzás folyamatát is... (persze főleg akkor, ha már nagyon kivagyok.. a lányom 14 hós és 2 foga van.)

15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Danica16)
2008. júl. 24. 09:41
Biztos hogy a foga, mert alul van már neki bal 1 és jobb 1, felül pedig van neki már bal 2 és jobb 2, és sztem a felső bal 1 és jobb 1 most készülődhet kifelé, mert baromira meg van neki duzzadva, és két este a vacsiját se eszi meg rendesen, és van egy kis hőemelkedése is. Meg hát persze mindent rág, ami a szája illetve a keze ügyébe kerül.
2008. júl. 24. 09:40
Én rajtam hagytam éjszaka,nem okozott semmi problémát.
2008. júl. 24. 09:39
a borostyán nyaklánc segített, de én azt éjszakára nem mertem rajta hagyni...
2008. júl. 24. 09:38

homeopátia:

chamomillaCH15 akár óránként 3 golyót adtam a fiamnak ha vonyított nagyon. fájdalomcsillapító, bébiknek vízben kell oldani! kézzel ne érj a golyókhoz, kis adagolókupakban érdemes feloldani és úgy megitatni vele, vagy egy korty vízzel cumisüvegben kínálni.

ezenkívül hűtőrágókák ezerrel és nedves pelussarkok a fagyasztóból-rágásra :)

Ha már semmi nem segített a panadolt adtam én is, 8hósan 3ml-t max és heti max. 3x!

2008. júl. 24. 09:38
Nállunk nagyon bevált a borostyán nyaklánc.Utánna tudsz olvasni,ha a googléba beírod.Én ajánlom,mert megszünt az éjszakázás.
10. d@nu
2008. júl. 24. 09:38

Én nem vagyok a gyógyszerezés híve, de amikor már "minden kötél szakadt", Nurofen szirupot adtunk és az bevált.

Esetleg kipróbálhatod a borostyán nyakláncot, nekünk nem volt, de van akinek bevált. :)

2008. júl. 24. 09:36

Nálunk ez vált be, ha nagyon fáj neki:

Viburcol kúp (homeopátiás) + Nurofen szuszpenzió + a Dentinox gél.


Ha még ennél is jobban.. fáj, akkor a Viburcol helyett Germicid C kúpot adok neki. (A sima Germicid csak lázcsillapító, de a Germicid-C fájdalomra is jó, és javasolják a fogzás körüli tünetekre.)

2008. júl. 24. 09:31
Ha mindent a szájába vesz, az ujját is "rágja" állandóan a szájában jár kézzel akkor valószínű.. onnan tudhatod, ha megtapogatod ujjal az inyét, akkor érezni lehet egy kis dudort, vagy ha már a teteje kint van, akkor mintha tű hegyét éreznéd...Rágókát is adhatsz neki... hűtöttet, vagy zseléset, az is maszírozzal.
2008. júl. 24. 09:29
Mi is a nurofent és a panadolt adtuk. Mikor már nagyobb volt, egyszer kétszer cataflan cseppet is adtunk neki. Bár nem emlékszem mennyi idős kortól lehet. Szoval megnéztem, 1 éves kortol ajánlott a cataflan csepp.Az ecsetelőkben nem hiszek, mert pikk-pakk lenyelja, és szerintem nem hat annyi ideig mint a kanalas gyógyszerek.
2008. júl. 24. 09:29
biztos hogy a foga, nem ez a hülye időjárás készíti ki?
2008. júl. 24. 09:26
éjszka alszik, inkább este meg most reggel sírt de nagyon, nem tudok vele mit csinálni, képes 2-3 órás is sírni :(
4. Hoxa
2008. júl. 24. 09:26
Az én dokim a baby panadolt mondta, bár az én fiam már elmúlt 2.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook