Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan viszonyulnál a testvéredhez ha a te érdekedben eltitkolná előled a igazat szüleid halálárol? fórum

Hogyan viszonyulnál a testvéredhez ha a te érdekedben eltitkolná előled a igazat szüleid halálárol? (beszélgetős fórum)

2010. febr. 26. 14:36
Csak igazság van, vagy hazugság!A kegyes hazugság is hazugság!
28. f362c2e392 (válaszként erre: 25. - 0c97fbb607)
2008. júl. 25. 12:06
Szia .Értem hogy mire gondolsz legbelül büszke vagyok rá de amint már mondtam rajta tudtam kitölteni a dühömet és igazábol azért sokaltam be mert ez a információ nagyon hirtelen jött. Ma délelött már beszéltem vele csak annyit tudtam kinyögni hogy ne haragudjon rám hogy ilyen hisztis vagyok majd elbőgtem magam . Erre ő átölelt majd együtt sírtunk ő is alig bírt megszólalni hogy csak amikor elég érett leszek rá akkor mondta volna el. mostmár jobb egy kicsit nem érzek iránta haragot hanem értem már hogy miért csinálta . De Apámnak soha nem tudok megbocsátni Soha. köszönöm a vigasztaló szavakat. szia
2008. júl. 25. 11:35
Most bebizonyosodott az amit sejtettem,hogy imádtad apádat.Gondolj bele ott volt a baleset,ott voltál tolókocsiban,még az kellet volna,hogy elmondja,ezt is.Lehet,hogy még jobban összetöri a lelked,és lehet hogy az életbe nem szálltál volna ki a kocsiból.Ne rá haragudj,ő csak védeni akart a még nagyobb fájdalomtól.
26. álommanó (válaszként erre: 14. - F362c2e392)
2008. júl. 25. 10:21

Szerintem éppen ezért lenne jó, hogy megbocsáss neki, és számíthass rá,nem sokkal vagyok idősebb mint te, de egy szerető testvérre mindenkinek szüksége van, és biztos,hogy ezt azért tette tesód, mert szeret!!!

Gondold el mi lett volna, ha elmondja neked 9 éves korodban. Egy 9 éves lánynak arra van szüksége, h gyerek legyen...vannak dolgok amikről még nem kell tudni. Sok sikert hozzá!


(és a hugodnak is szüksége van arra, hogy ne egymásra haragudó nővéreket lásson)

25. 0c97fbb607 (válaszként erre: 24. - F362c2e392)
2008. júl. 25. 09:30

Akkor még mindig nem értettél meg.

Én úgy gondolom,hogy ha eddig felnéztél rá,most még jobban kellene,és talán még hálát és szeretetet éreznél iránta.

Amit tett az irántad való szeretete ékes bizonyítéka.

Mondom Én ,egy kivül álló:))

De érezz csak ,dühöt ,haragot ,csalódást,ha ezt érzed,az a lényeg,hogy kijöjjön,idővel majd letisztul minden:))

24. f362c2e392 (válaszként erre: 23. - 0c97fbb607)
2008. júl. 25. 09:04
mostanra egy kicsit átpörgettem a dolgot magmban nem is Rá haragszok hanem ezt inkább csalódásnak nevezném . tudod ha gyerekfejjel felnézel valkire azt ilyet kell megtudnom róla az eléggé megviseli az embert ( én imádtam aput) és sajnos tesóm volt itt rajta tudtam kitölteni a dühömet . igaz nem kértem tőle bocsánatot hogy fejéhez vágtam egy tömör réz gyertyatartót.tudom hogy jót akart de ez nagyon rosszul esett hogy így tudtam meg . és mindenkinek köszönöm a véleményét és a biztatást.
23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 24. 23:11

Nagyon nehéz ez az egész dolog.

Egyrészről,igen,jogod lett volna megtudni az igazat.Másrészről láss magd előtt egy 9 éves kislányt,aki tágranyílt szemmel néz és egy csúnya baleset és lábadozás után ,azt kérdi tőled,aki ott állsz megtörve,borzalommal és fájdalommal a szívedbe,hogy hol van anyu és apu?

Te mit felelnél?

Öledbe vennéd és azt mondanád?

"Apu megölte anyut ,egy konyhakést döfött a szívébe utánna öngyilkos lett és minket is meg akar ölni!"


Ha igennel felesz ,hogy te ezt tetted volna,mert jobb tudni ,minden körülmények között az igazságot,akkor jogos a haragod,ha nem,akkor már nincs is miről beszélned,mert megértetted a testvéredet.

Gondolkozz el ezen.

2008. júl. 24. 22:48

Én inkáb hálás lennék neki, hogy nem kelllett gyerekfejjel egy ilyen szörnyűséget megtudnom.

Ezért ne neheztelj rá!

Borzasztó ami a családodban történt, nagyon sajnálom.

21. f362c2e392 (válaszként erre: 20. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 22:42

szia. nem is haragnak nevezném ezt hamem inkább csalódásnak vagy inkább tehetetlen dühnek na jó van benne egy kis harag is .igazábol csak azért haragszok rá mert magamtol jöttem rá, és hidd el egy csomó mindent kipróbáltam hogy emlékezzek de nem sikerült eemlékeznem a "balesetre". valahogy az a érzem hogy óvni akar de képtelen vagyok megbocsátani neki hogy nem mondta el ( pedig bocsánatot kért tőlem)

. De kell egy kis idő hogy átgondoljam a helyzetet .lassan majdcsak túlteszem magam a szitun. szia

20. efa181b264 (válaszként erre: 12. - F362c2e392)
2008. júl. 24. 12:44

Akkor te most kire is haragszol voltaképpen?

A tesódra, hogy megpróbált megóvni, hogy azt ami veletek történt jobb elfelejteni mint élni azzal a tudattal, hogy mi is történt voltaképpen???

Vagy magadra vagy dühös, hogy nem emlékszel arra ami akkor, ott a házban volt?

Vagy tudat alatt emlékszel csak olyan mélyen eltemetted magadban, hogy most szembesülve a ténnyel, miszerint hazugságban voltál tartva, a tesód vagy magad által, haragot vetítsz ki rá.


Tudod ezt nevezik kegyes hazugságnak és meglátásom szerint akár milyen is az életkörülményetek a testvéreknek össze kell tartaniuk és nem hátra kell tekinteni, hanem előre.

Ha ez neked nem megy el kell menni dokihoz aki tud segíteni feldolgozni a vélt vagy valós sérelmedet.

2008. júl. 24. 07:16
Én sem haragudnék rá. Biztosan Neki volt a legnehezebb...
18. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 24. 07:13
Megköszönném, hogy ezekkel a dolgokkal nem kellett gyermekkoromban szembesülnöm, és így nem gátolta az egészséges személyiségfejlődésemet. Felnőttkorban már könnyebb (?) ezeket feldolgozni.... talán....
2008. júl. 24. 07:11
Nem tudom,hány éves a testvéred.De akkor,és ott nyilván az volt a jó döntés.Titeket akart védeni.Csak gondolj bele,nem elég az,hogy meghaltak még azzal is szembe kellet volna nézned,hogy gyilkosság volt?Hogy reagáltál volna?Mindezt úgy hogy te is tolószékben voltál?Nyilván jól ismer,és szeret a testvéred ahhoz hogy ,igy döntött.Lehet,hogy azt várta,hogy elérj egy bizonyos kort,amikor elmeséli ezt az egészet.
16. f362c2e392 (válaszként erre: 15. - Era06)
2008. júl. 23. 23:34
nem hiszem hogy tudja de pillanatnyilag most nem tudok ezen gondolkodni . pont a berendezési tárgyaimon töltöm ki a dühömet :-(.
15. era06 (válaszként erre: 14. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 21:22

Biztosan kiakadnék és dühöngenék egy sort. Miután elmúlt a roham elgondolkodnék rajta, miért tette. Nem rosszindulatból hazudott, nem akart elveszteni téged is. Van amikor muszáj hazudni, hogy védjük a másik ép elméjét.

Most fáj, hogy nem mondta meg az igazat. Te az ő helyében mit tettél volna? Védte azt aki megmaradt neki, téged. Csak egymásra számíthattok. A kisebbik tesód tudja az igazat?

14. f362c2e392 (válaszként erre: 13. - Álommanó)
2008. júl. 23. 21:08
Csak 2 tesóm van 1 hugom és 1 nővérem van ezen kivül senkim sincs .a nagyszüleim közül csak a nagyim él apai ágon .szia
2008. júl. 23. 21:05
A tesódon kívül van olyan ember, akire közeli rokonod?
12. f362c2e392 (válaszként erre: 8. - Efa181b264)
2008. júl. 23. 21:02
szerinted? jó érzés ennyi idő után megtudni az igazat? Hát egyáltalán nem .Nem is tudom hogy mit csináljak most ezt még át kell gondolnom hogy miként is viselkedjek vele . szia
11. 175c71a378 (válaszként erre: 9. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 21:00
Biztos rosszul esik hogy nem tudtál róla, de most gondolj bele. MÉg most is fiatalka vagy. Milyen lett volna 9... 9!!! évesen gyerekfejjel ilyet feldolgozni?
10. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 20:59
szerintem csak jót akart neked a tesód.9évesen ha ezt elmeséli neked,lehet,hogy mégjobban összetörsz.Így legalább szépen tudtál emlékezni a szüleidre,nem dühvel,amiért egyikőjük megölte a másikat...É valjuk be,akármilyen csúnyán is hangzik.Ha elmondta volna neked az iagaz?mi változott volna pozitív irányba?semmi.a tényen,hogy a szüleid meghaltak,sajnos ez sem változtatott volna,viszont neked akkor ott lehet hatalmas törés lett volna az életedben,azon túl is,hogy elhunytak.mert azért az sem mindegy,hogyan,milyen körülmények között.
9. f362c2e392 (válaszként erre: 2. - Mandella)
2008. júl. 23. 20:59
szia .eddig még nem mert tulságosan "fáj" hogy ennyi ideig eltitkolta most is bevagyok zárkózva szobámba . Ehez még kell egy kis idő .és köszi hogy írtál .
8. efa181b264 (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 20:59
Miért te hogy viszonyulsz?
2008. júl. 23. 20:58
Én meg nem haragudnék rá...megkérdezném tőle, hogy miért mondta
6. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 20:58
Ne haragudj rá, szerintem téged akart megóvni az önmarcngolástól. Bizonyára nagyon szeret téged.
5. 175c71a378 (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 20:58
Egyébként szörnyű a történet érthető miért nem akarta hogy tudd...
2008. júl. 23. 20:57
haragudnék rá biztos....
2008. júl. 23. 20:57
Megbecsülném, hgoy meg akart óvni téged...
2. mandella (válaszként erre: 1. - F362c2e392)
2008. júl. 23. 20:56

szia.

ez elég szörnyű.

de én lehet, hogy megpróbálnám megérteni őt, hgy miért titkolta el előtted mindezt. lehet, hogy szégyellte (lehet, hogy nem a legjobb szó ez ide, nem tudom)

lehet, hogy meg akart téged óvni, nem tudom.

el fogsz beszélgetni vele?

vagy már meg is történt?

2008. júl. 23. 20:53
Sziasztok . Eddig ugy tudtam hogy anyuék egy autóbalesetben haltak meg ahol én is megsérültem. a mai napig( 9 éves voltam ) Kb 2 hétre nem emlékszek hogy mi volt velem a két hét alatt.Tegnap Véletlenül a kezembe akadt egy bírósági papír miszerint "soha nem is volt autóbaleset" Hanem Házastársi vitát követően megölte egyetlen késszúrással,majd begyógyszerezte magát és ráivott egy csomó piát majd megpróbálta felgyujtani a lakást és megnyitotta a gázt ami berobbant amikor meggyujtotta és ránk omlott a ház .Engem egy csomó törmelék alol hoztak és a korházban tértem magamhoz 3 heti kóma után. Ezek Után hogyan viszonyulnátok a testvéredhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook