Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókurás receptek elkészitése fórum

Fogyókurás receptek elkészitése (beszélgetős fórum)


13. nyanyu
2008. aug. 11. 10:27

Még ide nem írtam! A hétvégi termés:


Mediterrán tepsis csirkecomb


Hozzávalók: 6 darab alsó vagy felső (lehet vegyesen is) csirkecomb, 2-3 db burgonya, 1 nagy fej hagyma, 2-3 gerezd fokhagyma, 2 db paradicsom, 1 db paprika, 2 cső kukorica, provence-i fűszerkeverék, só, bors, ½ dl fehérbor, zöldpetrezselyem, esetleg bazsalikom, olaj.


Elkészítés: Először a megtisztított csirkecombokat bepácoljuk. Két evőkanál olajban teszünk 1 ek provence-i fűszerkeveréket, sót és borst. Ezzel a páccal bekenegetjük a combokat és ha lehetséges egy éjszakát a hűtőbe pihentetjük. Másnap a krumplit megtisztítjuk, szeletekre vágjuk, a két féle hagymát meghámozzuk és szép szeletekre szeljük, a paradicsomokat, a paprikát és a kukoricákat megmossuk és feldaraboljuk. Egy nagyobb méretű jénai tálat vagy tepsit előveszünk, először belerakjuk a krumplit, utána a hagymát, fokhagymát, kukoricát majd a paprikát, megsózzuk és meglocsoljuk olajjal és a csirkecombok alól maradt páccal. A zöldségeket enyhén összekeverjük majd ráhelyezzük a combokat és a paradicsomszeleteket. Újra meghintjük egy kevés provence-i fűszerkeverékkel valamint apróra vágott zöldpetrezselyemmel. Legvégül aláöntjük a bort és fóliával betakarjuk. Előmelegített 200 fokos sütőben 50 percig sütjük, ezután a fóliát levesszük és csirkecombokat egy rácsra áthelyezzük és még tíz percig a sütőben ropogósra pirítjuk. Amikor megpirultak visszatesszük őket a zöldségek közé. Zöldfűszerrel megszórva díszíthetjük.

2008. júl. 27. 07:52

és, ha az még mindig nem lenne elég:

[link]

11. 943ca15687 (válaszként erre: 8. - Kimba1)
2008. júl. 27. 07:51

kimba a kérésed számomra parancs:

[link]


:))

2008. júl. 25. 22:40

Most van a nyári almák szezonja, igy nem lehet kihagyni az almás sütiket a fogyókúrából sem. Próbáljátok ki az Én almásomat, nem bánjátok meg.


Mézes-almás U1


Hozzávalók a tésztához:

- 25 dkg Norbiliszt/30%-ban hígitva tönkölyliszttel/

- folyékony édesítő

- 1 egész tojás

- 1 tk szódabikarbóna

- 2 ek mézpótló/gyógynövényboltban lehet kapni/

- 2 ek 12%-os tejföl

- vaniliás canderel


Töltelék:


- 1,20 kg reszeltalma

- folyékony édesítő

- vaniliás canderel

- 5 dl tej

- 1 cs cukornélküli vaniliapuding

- fahéj


Elkészítés:


Jól összedolgozzuk a tésztáhozvalókat és pihentetés után 3 lapot sütünk belőle.

A krémhez az almát megpárolom az édesítővel, vaniliás canderellel és a fahéjjal. A tejben kikeverem a vaniliapudingot és belefőzöm az almába.

Amikor kihül, megtöltjük vele a lapokat. A tetejére lehet szórni édesítőt, de Én nem szoktam, mert így is finom édes.


Egy egész kis tepsivel lesz, egyenként alufóliába teszem és mehet a fagyóba, mindennap csak 1 db-t veszek ki, amikor rákerül a sor, mert többféle sütim van a fagyóba. Így nem kell szaladgálnom az édesség után, van mihez nyúlni.

2008. júl. 25. 16:33

Sziasztok!Én amit nagyon szeretek és nagyon gyorsan kész van!

8-10 szelet kolbit megpiritok és mikor félig kész rárakok 2 marék savanyúkápit!Tovább piritom !Mikor kész ,rakok rá tejfölt és abonettel szoktam enni!Teljesen olyan mint a székelykáposzt!

2008. júl. 25. 15:28
Roxa....egészséges,finom receptekre vagyok kiváncsi,amit más is szivesen elfogyaszt.Nemcsak zabkorpás:)
2008. júl. 25. 07:54
6. 943ca15687 (válaszként erre: 2. - D553b4d0ba)
2008. júl. 25. 07:53

talán meglehet, hogy azért nem ír senki, mert több hasonló fórum is van már..érdemes benézni a zabkorpás receptek című topika, sok jó receptet találtok:)

Sok sikert a főzőcskéhez:)

2008. júl. 24. 14:44

A levest is leirom,mert nekem az nagyon izlett:

hozzávalók.karfiol, répa ,gomba, zeller, póréhagyma(legalábbis én ezt tettem bele, de még lehet burgonyát és brokkolit is) Ezt vajon kicsit pároltam majd felöntöttem vizzel, delikat, bors. Mikor már jók a zöldségek tejföl és kicsi kapor. Nagyon finom a kaporral, próbáljátok ki, én nem szeretem ezt a füszert de igy levesbe nagyon fini.

2008. júl. 24. 14:42

Én pl ma ezt ettem:

csirkemellet lesütöttem, füszereztem grill füszerkeverékkel, utána tettem bele cukkinit,gombát, lilahagymát,és fokhagymakrémet, vagy igazi fokhagyma is jó, ezt jól megsütöttem és sovány reszelt sajtot szórtam rá. Magában is jó, vagy én ma rozskenyérrel ettem.

2008. júl. 24. 13:43

Sziasztok..egyik kedvencem,nagyon gyorsan el lehet késziteni.

Csirkemell vagy pulykamellet szeletelünk,kevés olajon hirtelen kisütjük.

Egy tepsibe lerakjuk.Én kb.4-6 szeletet szoktam sütni.1 szelet ligh mozzerállát teszek rá,egy kis bazslikommal megszorom,szelet paradicsommal betakarom.2-3 szeletet is lehet tenni,attól függ mekkora a húsi.Erre teszek egy szelet soványsonkát,majd kevés zsirzsegény reszelt sajttal megszórom.

Forró sütőben addig sütöm,amig a sajt szépen rásül.

Salátával vagy bármilyen körettel isteni.

Kb.30 perc alatt minden kész.

Jó étvágyat.:)

2008. júl. 23. 22:25

Szia Kimba! Jó ötlet ez a fórum, de hogy miért nem írt még senki? Na mindegy én írok egy receptet, amit szombaton csináltam, és nagyon nagy volt a sikere. Norbi update 1-es.

Szóval vettem 1,5 kg filézett csirkecombot, és beborsoztam, vegetáztam, és nyomott fokhagymáztam. Éjszakára hűtőbe tettem. Aztán másnap 2 kis tepsiben megsütöttem őket kb 200 fokon, és amikor már átsült, jól egymás mellé tettem őket. A tetejükre hagymaszeleteket, paradicsomszeleteket, gombát tettem, és addig sütöttem, amíg meg nem puhultak. Utána az egyik adag tetejére vegetás tejfölt kentem, a másikra óvári sajtot. Kb 10-15 percig sütöttem őket. Isteni volt. tényleg.

2008. júl. 23. 15:38
Segitsünk egymásnak!!!Főzzünk együtt,fogyokurásan,egészségesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook