Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) fórum

Szerintetek két hónapos csecsemőnek mit lehet adni tápszer mellé táplálék pótlásra? ( a tápszertől nagyon gyarapszik a súlya) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. nov. 1. 09:30
Mi is jártunk ebben a cipőben.A doktornéni szerint,hozzátáplálásról egy ilyen pici baba esetében szó sem lehet,mi tápszert váltottunk.Bevált.Egyébként később,minél többet mozog,annál kevésbé drasztikusan fog nőni a súlya.
79. danama
2009. nov. 1. 06:20
szerintem ne adj neki semmit sem, maximum iktass be nála egy kis vizecskét is
78. tkgabi
2008. okt. 2. 23:05

Szia,Ildikó!

Gondolom,eddig már a hozzátáplálás megkezdődött,hiszen 4hónapos a kicsi.Megnéztem a képen,nagyon szép és nem kövér.Biztos,a hossza is sokat nőtt,nem csak a súlya,ezért teljesen olyan,amilyennek lennie kell.

Mint gyermekápolónő,jegyzem meg,saját lányom születése után jöttem rá igazán,minden gyermek más...más igényekkel,másképp reagálnak dolgokra...

Sajnos,mi is tápszeresek voltunk első perctől,de nálunk meg az volt a gond,hogy alig nőtt a súlya.Igaz,hasfájástól,korai fogzástól elkezdve minden bajunk volt.

Lényeg,hogy mi Humana HA 1-est kaptunk.Ezt csak azért írom,mert valószínűleg a hipoallergén kevesebb kalóriát is tartalmaz.De szerintem már váltani a ti esetetekben nem lehetséges.

Én 4hós kortól a gyümölcsöket(alma,őszibarack,banán)lassan,elején csak kóstoltatva bevezetni javasolnám,sőt,szintén elején kóstoltatva a sárgarépa-krumplipürét,sütőtököt.Fokozatosan 6hós korára megehet egy-egy teljes adag zöldség-,és gyümölcspürét.Én sárgarépa-almalevet is centrifugáltam és adtam neki.De biztos,semmi újat nem írtam.

77. 39f5f6877d (válaszként erre: 76. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 3. 14:04

Szia.

Köszönöm Bence nevében is.

76. 1eb84e4bad (válaszként erre: 72. - 39f5f6877d)
2008. aug. 3. 08:27
Dehogy túlsúlyos! Egy édi-bédi nagoyn cuki kissrác! Akit nem szabad éheztetni!!! És mi van azokkal, akik 6 kiló felet születnek? 3 hónapig nem kapnak enni, vagy mi?
75. pemete
2008. aug. 1. 20:16
Egyáltalán nem is kövér a picurid! Nagyon szép kisbaba!!! Jó húsban van, ennyi! De egy csecsemőnek az sosem árt ha jó húsban van! Örülök, hogy jobban van!
74. 39f5f6877d (válaszként erre: 73. - 70feba11fd)
2008. aug. 1. 19:33
Igen olvastam amit irtál. Nem tudom melyik anyuka tudná, hagyni sírni a babáját. Én biztos nem tudnék ilyen lenni. Most a kórházban nem modták, hogy adjak neki kevesebbet, vagy, hogy túlsúlyos lenne. Egyébként időközben már eggyel csökkent az etetések száma, mert szinte átalussza az egész éjszakát már.
2008. aug. 1. 13:12

Szia Ildikó!


Nem tudom olvastad e amit Én írtam (62), de Nekem is azt mondta a dokinő hogy ne adjak annyit enni az ikreimnek, mert Ők is nagyon híztak! Ja amúgy Ők tejesek voltak! Nem fogadtam szót, nem tudtam volna megtenni, meg nem tudom a dokinő mit tenne ha a saját gyereke sírna mert éhes! Ja amúgy Én nem látom túlsúlyosnak a babád! Tündéri kislegény!:)

2008. aug. 1. 10:30
A kórházban azt mondták, majd később lelassul a súlygyarapodása. Nem túltáplált, de jó kis húsika. Van kép róla az adatlapomon, nézd meg. Most 11 hetes 5640 gramm és 58 cm. A kép alapján szerinted túlsúlyos?
71. 1eb84e4bad (válaszként erre: 70. - 39f5f6877d)
2008. aug. 1. 09:48
A kórházban nem tettek utalást a súlyára? Menniy idős most, és hány kg? hány cm?
70. 39f5f6877d (válaszként erre: 67. - Pemete)
2008. júl. 31. 23:24
Megkapta a kéthónapos védőoltást és ez gyulladásos reakciót váltott ki nála ami tartós 40°-os lázban nyilvánult meg. 5 nap antibiotikumos kórházi kezelés után már jól vagyunk.
2008. júl. 31. 23:21
Sajnos már nem tudunk tápszert váltani, mert már ez az ötödik 1,5 hónap alatt. Tudomásom szerint azt sem jó mindig váltogatni. Ez most úgy néz ki bevált, most talán ettől már nem hízik olyan ütemben. tudom , hogy Ők mindenért sirnak. De nem a szomjúság, nem a hasfájás miatt sir, hanem azért mert éhes. Olyankor máshogy sirnak. Az wtwtési időt már nem tudom húzni. 3 óránként eszik de az utolsó fél óra igy is néha már hisztivel telik. Kap elegendő szeretetet, nem hiszem, hogy tőlem valaki foglalkozik többet a gyerekével. A ragaszkodás sem hiányzik, és nem kell ahoz levetkőzni meztelenre ha eleget foglalkoznak a babával. Amig volt tejem akkor sem cicizett, mert a kórházba nem engedték és annyira megszokta a cumisüveget, hogy nem volt hajlandó cicizni. Sajnos még a cumi sem kell neki.
68. 39f5f6877d (válaszként erre: 47. - Csillus78.06.27)
2008. júl. 31. 22:18
Köszönöm szépen a tanácsaidat. Mivel tudok olvasni,ezért a tápszer adagot is ki tudom mérni. Igaz, hogy kezdő anyuka vagyok, de azért nem vagyok teljesen hülye. A kicsi súlygyarapodása 2 hónap alatt 3200 gr. A korának megfelelő tápszert eszi. Ez már a sokadik amit kipróbáltunk, de ez úgy néz ki bevált ( MILUMIL 1 ). A teát nem issza meg, csak bébivizet kap szomjoltásra.
67. pemete
2008. júl. 31. 09:36
Jaj szegényke! Mi történt? Szegény picibabuka!!!
2008. júl. 30. 23:14
Bocsánat, hogy napok ótam reagáltam a tanácsaitokra és a véleményekre. Sajnos kórházban voltunk a picivel. Már túl fáradt vagyok, de holnap igérem visszatérek és addig is mindenkinek köszönöm a segítőszándékot. Bocsi
65. 1eb84e4bad (válaszként erre: 62. - 14775640c4)
2008. júl. 30. 20:57
de lesz tőle baja, mégpedig pont azért, mert elveszi a helyet, és a szükséges tápanyagok, vitaminok nem kerülnek be a szervezetébe.
2008. júl. 30. 14:14
Jesszusom! Hogy milyen orvosok vannak....Az en kisfiam is szinte ugyanazzal a sullyal szuletett, kb ugyanannyit evett, mint a tied, ugyanolyan idokozokkent, es kb ugyanolyan sulyos volt 2 honaposan, mint a tied. Es egyaltalan nem dundi, o nagy baba, szepen fejlodik, a vedono, meg a gyerekorvos meg veletlenul se mondott olyat, h fogynia kene....egyszeruen csak nagyobb az atlagnal( hosszabb es sulyosabb). Ja es az enyem is tapszeres. A hozzataplalast hagyd kesobbre!!!
2008. júl. 25. 12:36

Szia Ildikó!


Ne adj a babádnak mást mellé, nem tudom mennyi a súlya, de biztos nem lehet olyan vészes! Nekem mikor az ikreim pár hetesek voltak, nagyon sokat híztak egy héten (tejesek voltak)! Mikor a dokinő lejött azt mondta ne adjak Nekik annyit enni! Mondtam jó! De persze továbbra is úgy csináltam ahogy addig! Ha éhesek voltak megszoptattam Őket! Két hónaposan mint két görögdinnye olyanok voltak! Nem is tudom hogy mondhatta hogy ne adjak Nekik annyit, de mennyit? Hagytam volna sírni Őket , hát azt nem! Mára már gyönyörű szép nagy babák-gyerekek és nincsenek elhízva pedig 15 kg-osak! 4 hónapos kortól viszont ha akarod elkezdheted a hozzátáplálást, tápszer helyettesítését reszelt pépes almával és a levével! 1 almának a negyedét ha megeszi de lehet még az is sok lesz! Egyre ügyelj soha ne eröltess semmit! Ja lehet tudod, de leírom ha kifele tuszkolja a szájából nem azért mert esetleg nem kell Neki az étel, hanem mert a szopómozgással próbálja enni, rákell még majd éreznie hogy kell kanállal enni! Elnézést ha hosszúra sikeredett!

62. 14775640c4 (válaszként erre: 61. - Dbf7854bce)
2008. júl. 25. 10:17

igazából arról van itt szó hogy azért nem ajánlott mert nincs értelme. éppen baja nem lesz tőle,csak elveszi a helyet a gyomrában a táp, vagy az anyatej elől.

igy kevesebbet eszik mert ha előtte teletömték mással már nem eszik annyit mint ha üres lenne a hasa.

igy nincs értelme. meg aztán mindennek megvan a maga ideje.


és még annyi hogy aki írta annak viszont azért van némi igaza hogy egy gyerek sír sokszor nem azért sír mert éhes. mégis sokszor azt hiszik, ezért mindig adnak, aztán már attól sir mert fáj a hasa.

ez sem jó.

megvan a megadott hogy úgy mondjam táblázat szerinti tápszer mennyiség, ezt be kell tartani akkor is ha többet hízik a gyerek. max tápot vált.

de ettől többet viszont nem szabad adni. de kevesebbet sem

61. dbf7854bce (válaszként erre: 59. - 14775640c4)
2008. júl. 25. 09:48
Itt nem arrol van szo hogy tápos-e vagy nem hanem arrol hogy 2 honapos. Ilyen koru babának nem adhato semmi az anyatejen vagy a tápszeren kivül.
2008. júl. 25. 09:26

de tény hogy mint mondtam, semmi esetre ne tápláljon hozzá.

mert semmi értelme. emésztetlen fogja kikakálni.

csak átmegy rajta az összes hasznosanyaggal együtt.

59. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Dbf7854bce)
2008. júl. 25. 09:25
nem tudom hogy tápos babánál lehet-e adni mást táp mellé én csak az anyatejest tudom. ott viszont erősen nem ajánlott hogy anyatej mellé akár még vizet is. baja nem lesz tőle de a gyomra nem tud mit kezdeni vele
58. b46d5f17a9 (válaszként erre: 57. - Dbf7854bce)
2008. júl. 24. 21:51
megbocsájtva :))
57. dbf7854bce (válaszként erre: 54. - B46d5f17a9)
2008. júl. 24. 18:12
Lilia! Ne haragudj most regisztráltam és elnéztem egy kissé a dolgokat azt hittem hogy te tetted fel az alap kérdést. Még1x bocsi,a válasz nem neked szolt:)
2008. júl. 24. 16:43

Tápszerrel könnyű túletetni a babákat. Ez tapasztalat... Amikor hazakerültünk a kórházból, első nap 90 grammot csináltunk minden étkezéskor Lucának. (Ez volt legkissebb adagolásnak írva a dobozon. Meg is ette a gyerek) Másnap jött a védőnő, és megnézte a táplálási naplónkat. Mondta, hogy lehet, hogy megeszik ennyit, de nem szabad, mert a tápszert a súlyhoz mérten kell adagolni nekik. Vissza is vettük az adagját, és annyi is bőven elég volt neki, gyarapodott rendesen, bírta a 3-4 órát.

Egy ismerősünk viszont azt hitte minél többet eszik a gyereke annál jobb... Pár hetesen már 200 grammokat adott neki, fél évesen már 300 felett vannak. A gyerek nem kövér, de a feje akkora mint egy méretes lufi.

55. b46d5f17a9 (válaszként erre: 54. - B46d5f17a9)
2008. júl. 24. 15:44
még annyit, a csecsemők sírnak mindenért, mert másként nem tudják kifejezni magukat, még nem tudják elmondani mi a gondjuk, lehet, hogy nem is éhes, csak kézben akar lenni, esetleg fáj a hasa a tápszertől, vagy a legrosszabb esetben nem a neki megfelelőt kapja - az egyik kisbarátnőm lányát úgy elkapatták az állandó sírdogálás és hasfájás miatt, hogy a végén csak kézben volt hajlandó megmaradni és még éjszaka is csak úgy aludt - kimerítő lehetett
54. b46d5f17a9 (válaszként erre: 45. - Dbf7854bce)
2008. júl. 24. 15:40

én meg vissza üzenem, ha már így üzengetünk, hogy nekem is van gyerekem


és hála az égnek soha ilyen gondom nem volt velük, egyikkel sem, pedig ikrek :) és tápszeren voltak, de mint írtam láttam már nagyon csúnyát is, ezért megértem, ha aggodalomra ad okot a túlzott gyarapodás

53. csillus78.06.27 (válaszként erre: 30. - 39f5f6877d)
2008. júl. 24. 13:52

A 3 óránkénti evés normális.

A 130grammot se találom soknak.

Persze a tápszer hízlalóbb sokszor mint az anyatej, a tökéletes összetettsége miatt. Meg ugye minden anyatej más, minden babának más az igénye. A tápszer, az csak egy áldásos dolog, de nem minden babára van testre szabva. Valaki jobban hízik tőle.

Az etetést esetleg egy kis becsapással, cumival nem lehet pótolni?

Amúhy nem mindig az éhésg miatt sír a baba. Ha tápszeres, akkor ugye nincs meg az a kontaktus a mamával, hogy szopizzon, és a bőröd illatától megnyugodjon. lehet, hogy sokszor még fél-1 órát ki tudod húzni, szeretgetéssel.

Ugyan nem szopizik, de csak cumizni nem tudod odaadni a cicid?

Nem a legjobb megoldás, de hátha. Vagy, ha meztelenre vetkőzöl felól, és magadhoz öleled?

Sokszor a ragaszkodás hiányzik a tápszeres babóknak,

Ja, és még mindig állítom, szerintem teljesen jó még a kicsid gyarapodása. Ha majd 1 hónap múlva is 1,5kg-ot hízik, akkor kérj megint itt tanácsokat.:)

52. csillus78.06.27 (válaszként erre: 27. - 39f5f6877d)
2008. júl. 24. 13:47

Ildiko!


Ez a hízás, teljesen normális. A hízás lefog csökkeni, hűnaprűl hűnapra.

Meg ugye nőni is fog a baba, és 2 fejlődési folyamatot nem csinál egyszerre, Ha cm-ben nő, nem fog addig hízni.

Egyébként, a kis súlyú babák, nagyon hamar összeszedoik magukat.

Sokkal hamarabb, mint a nagyobb súlyúak.

Nekem 3730-al született a 2. és 6 hetesn 4,5kg volt "csak".

Szűval ne aggűdj, ebből az első 2 hóból, én nem vonnék le következtetést. A heti 200 gramm, hülyeség. Első hűnapban gyakori, az 1-1.5kg gyarapodás, majd ez lesz, egyre kevesebb, 6 hós korukra, ez kb. havi 600-800 gramm lesz, de egyénenként változó.

51. Lexike
2008. júl. 24. 13:44
A Milumil Ha tápszer nálunk is bevált. Hízott. De a babák nagyon sokat mozognak. Legalább az enyém nagyon sokat mozgott egészen kicsi korától kezdve.Nem volt kövér de vékony sem. Amikor meg elkezdtem a hozzátáplálást nagyon lelassult a súly gyarapodása és egyáltalán nem duci szerintem most sem pedig rengeteget eszik. Én nem tudtam volna nem betartani a 3 óránkénti etetést ,mert sírás lett volna belőle.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook