Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki körömgomba ellen jól bevált szert? fórum

Tud valaki körömgomba ellen jól bevált szert? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
74. tamsa
2020. ápr. 18. 11:27
És fontos hogy ne csak a körmöd felszínére, de alá és a környező bőrre is kenj Betadint.
73. tamsa (válaszként erre: 71. - Zoli.cs)
2020. ápr. 18. 11:23
Én a helyedben nem tennék ipari oldószert a körmeimre.
72. tamsa
2020. ápr. 18. 11:22

Betadin 2x naponta.

Nekem bevált. Az amorolfin nem.


Cikk a jód hatásosságáról körömgomba ellen (angol):

[link]

[link]

71. zoli.cs (válaszként erre: 1. - E.e.)
2017. júl. 26. 06:33

A gyógyszertárban méregdrágán kapható körömgomba elleni lakkok helyett, a festékboltban literenként 2500 Ft-ért kapható Xylamon impregnáló alapozó a jó megoldás. Kiürült műanyag flakonból kivágott műanyag lapocskával 2-3 naponként bekened a körmeidet, amit előzőleg vékonyra lecsiszoltál. Nem kell leszedni az előzőt. Mindig rá lehet ecsetelni.Színtelen. Gombaölő azol származékot, biocid anyagot tartalmaz, mint a patikai lakkok. Bőrre kenni tilos! Csak körömre!

Ez kb. 15 perc alatt szárad, a patikai 5 perc alatt. Összehasonlításul a patikában 2500 Ft-ért 2-3 ml-t kapsz ami ötszázszor !!! drágább. Hidd el, hogy ez hatékonyabb! :)

70. Armada
2014. nov. 30. 16:17

Sziasztok

Anyumnak csúnyán gombás volt mindkét nagylábujján a körme,van egy szuper pedikűrös bulokk77 a hoxán találtam rá "A mit lehet tenni a körömgomba ellen?"portálján.Fantasztikusan megpedikűrözte,és ajánlott egy szuper német gomba elleni ápoló olajat mellyel reggel és este fürdés után,be kell 1-1 csepp olajjal cseppenteni a beteg körmöket.Alexa a pedikűrös,nagyon kedves barátságos csak ajánlani tudom.Anyu lába szépen javul.Gyógyulást mindenkinek,remélem tudtam segíteni.

69. Mari20 (válaszként erre: 56. - Dobronyitimi)
2012. okt. 29. 09:53

szia drága tyúkszemre van a SHOLL-nak egy ecsetelője, a tiszta tyúkszemre kell kenni, hagyni rászáradni minden nap egyszer, attól függően hogy milyen régen van 10-30 nap alatt egyszer csak a lábmosóvizbe kiesik.


nem kell vágni, csak kenni, és kenni

vigyázz épp bőrre ne csöppenjen, mert kimarja az ép bőrt, ha mégis ... töröld le mielöbb.


nálunk bevált már többször is

kb 1000-1500 között be kerül

ugy kérd drogériába, hogy scholl tyúkszemirtó folyadékot kérsz


legyen szép napod

2012. okt. 29. 09:52
Nálunk elég jó eredményt mutat a levendula olaj.
67. Mari20
2012. okt. 29. 09:43

szia drága

rozskenyérből zsiroskenyér fokhagyma szeletkéket rá, és 4 oldalu reszelővel répát ( mint a sajtot) reszeld rá


reggel este 1-1 szeletet tisztitja a bélflórádat

mert bizonyára nem tudod a körömgomba a felborult bélhártartásról számol be.


ezen kivül 1 liter vizbe fél citromot csabarj bele és óránként 1-1- dl-t igyál meg naponta 1 hónapon keresztül


szeresd meg a grapfruitot naponta 1-et egyél vagy igyál meg


kerüld a cukrot, fehárlisztet, élesztőt, ecetet

kell egy hónap is hogy lásd a gyógyulást


egyébként külsőleg segithet, ha lábmosás után megtörlöd, és egy pumpás flakonba tegyél ecetet, és a gombás körömre 2-3 fuj.. hagyd rászáradni.


kitartást

ha egészséges dolgokat szeretnél nézni most állitottam egy naplót: ÉBRESZTŐ cimmel

ajánlom figyelmedbe.

gyógyulást

66. Fandi3
2012. okt. 29. 09:00

Sziasztok!

Én több mint egy évig szenvedtem a körömgombától. Házilag kezeltem. Körömreszelés után egyik nap almaecetben, következő nap kinyomott fokhagyma lében áztattam. Nem terjedt tovább, de nem is gyógyult meg teljesen. Nyáron mindig napoztattam, kiszáradt, azt hittem teljesen meggyógyult, abbahagytam a kezelést, erre 2 hét múlva kiújult és már nem hatott annyira az eredeti kezelés. Akkor a párom megemlítette, hogy a zöld papayában lévő papain enzim egyedülálló fehérjebontó hatású. Rákellenes hatása is elismert. Külsőleg is használják. Terhes kismamáknak tilos enniük, mert elvetélnek tőle.

Akkor beszereztem zöld papayát. (Minél zöldebb, annál jobb.) Kis szeletkéket vágtam belőle.(Hűtőbe kell tartani, máskülönben beérik, és elveszíti a papain tartalmát.) Nemcsak estére tettem dunsztba a körmömet, de napközben is átdörgöltem vele, és mindig hagytam kiszáradni. Hajszárítóval is rásegítettem, amikor már nem volt jó idő. Abbahagytam a cukor evését, ha mégis édesre vágytam, mézzel pótoltam. 2 hónap múlva gyönyörűen elmúlt a gomba, de nem mertem abbahagyni a kezelést az előző esetből tanulva. Még vagy 1 hónapig folytattam a kúrát. Ez 8 hónapja történt, és azóta is szép a lábkörmöm. Sikeres gyógyulást kívánok mindenkinek!

2012. aug. 16. 10:36

Szia!


A Terbisil tablettát csak ajánlani tudom!Én azzal jöttem helyre gyorsan,és azóta is panaszmentes vagyok.

Írj, ha érdekel!

2012. jún. 19. 14:03
A fejemre alkalmazott nizoral sampon a lábamról is eltüntette (uszodai fert. volt). Mondjuk drága mulatság. Ha tudtam volna a Higeenről! Máris tanultam valamit, köszönöm Nektek!
2012. jún. 19. 13:24

Sziasztok!

Itt olvastam, hogy a körömgombára jó a Higeen nevű kézfertőtlenítő.

Kipróbáltam, minden reggel és este lereszeltem egy kicsit, majd fültisztító pálcikával bekentem és csodák- csodájára 2 hét után leesett a gombás rész! Valahol azt olvastam, hogy miután elmúlik a fertőzés még hónapokig kenegetni kell. Én is ezt fogom tenni!

Azt nem tudom, hogy a durvább fertőzést is elmulasztja e, nekem még kezdetleges volt, de érdemes kipróbálni!

62. yorik
2012. máj. 11. 17:26
Régóta olvasom az itteni hozzászólásokat, nagyon sokat "tanultam" tapasztaltam, gondolom megosztom veletek az én általam "alkalmazott" szereket, és azok hatását. Nekem is hasonló a problémám mint sokatoknak, eleve a lábfejem széles, "sportolói lábfej" - ebből adódóan a nagylábújjam körme egy lefelé állított U-betűre hasonlít, és főleg a jobbik szinte állandóan benőtt, mert nem tudtam rendesen - szakszerűen - levágni. Végül annyit szenvedtem, hogy elmentem egy "tudományos" magán lézeres sebészhez, aki a jobb oldali körömrészt "kilézerezte" és így már nem volt vele gond. (15-ezerért) Igen ám, de kábé két éve ez a körmöm elszíneződött, szarusodott, és szerintem gombás lett, többen írtátok, hogy ez időnként milyen fájdalmat okoz, no én tavaly nyár óta csillagokat láttam időnként annyira fájt - gondolom a begyulladt körömágy, ahogy itt többen írtátok. Én is két éve használni kezdtem a nilner stiftet, nem sokat használt, aztán a kaneszprót vagy három-négyszer, nem használt, most a sol ecsetelőjét akartam megvenni, de itt olvastam a teszkós kézfertőtlenítőt ajánlotta valaki, és tök véletlenül a kezembe került egy "HiGeen" nevű kézfertőtlenítő - fültisztító pálcikával bekentem a körmöm és csodák csodája három napja teljesen megszűntek a szörnyű fájdalmaim, ez a szer valami 4-500 forintba kerül - a gogliban rákereshettek, a hatóanyagai mindenféle gombaölő, antibakteriális, sőt - hab a tortán - még valamiféle vitaminok is vannak benne. Nagyon örülök azóta, délutánonként többször bekenem a körmöm, szerintem nagyon jó, és használ is. (legalább a fájdalmaim megszűntek) Örülök, ha valakinek tudtam adni valami újabb ötletet.
2011. ápr. 25. 19:12

A Canesprot használom ugye, hát mit ne mondjak, nem tudom használ e, de a körmömet úgy lefeszítettem, hogy majd meghalok, ha hozzá nyomódik valami is, vagy ha a kaparóval hozzá érek :S A töve még mindig vastagabb és olyan halvány sárgás... Nem tudom meddig kell még kaparászni, de az egészet úgy sem tudom leszedni. Hogy aztán használ e, jó kérdés. Még a második kenőccsel való kezelést el sem kezdtem.

Ki meddig szenvedett vele?

60. zsuzso100 (válaszként erre: 59. - Balbriggan)
2011. ápr. 17. 00:20
Szerintem jó, használd nyugodtan!
2011. ápr. 16. 21:03

Sziasztok!

Loceryl lakkot kaptam. Használta valaki? Mit tudtok róla?

58. Ailen Zia (válaszként erre: 47. - Kati-Kata)
2011. ápr. 14. 22:15
A Canespro az a becsomagolós fajta amit kipróbált ugye. :) Én is azt használom most, harmadik napja már, de már most unom és a tapasz is gyorsan fogy a két lábujjamra. Tapaszt lehet külön venni, vagy valamit amivel becsomagolhatom?
57. zsuzso100 (válaszként erre: 56. - Dobronyitimi)
2011. febr. 7. 14:37
Vérehulló fecskefű oldat jó tyúkszemre/szemölcsre.
2011. febr. 7. 12:33
sokan írják az ecetet!Kipróbáljuk azt hiszem!!Na és tyúk szemre mint javasoltok??
55. dobronyitimi (válaszként erre: 20. - 9e19dcb0b4)
2011. febr. 7. 12:31
akkor szerencséd van mert a férjemnek 3 olyan vettünk plusz a canesprot is kipróbáltuk és nem vált be!De gondolom ez is mint minden ember függő!!!
54. namama
2011. febr. 7. 12:16
Köszönöm,hogy próbáltok segíteni.A két betűs drog.-ban találtam,de rá van írva,hogy ez nem az igazi teafa olaja,akkor mi lehet??Egyébként a pedikűrösöm ajánlotta,mivel meleg fürdőben összeszedtem egy kis körömgombát. Még mindig várom segítségeteket.Előre is köszike .
53. zsuzso100 (válaszként erre: 50. - Namama)
2010. dec. 29. 20:58
Nézz körül drogériákban!
2010. dec. 29. 18:34
Szerintem keresd meg a fórumot,ott már a srácok nagyon sok mindent kipróbáltak és tanáccsal is ellátnak.
51. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 50. - Namama)
2010. dec. 29. 15:21
szia! ilyet még nem hallottam, hogy erre jó lenne, de lehet hogy én vagyok lemaradva :)))) Különben az avontól lehet ilyet rendelni, legalábbis remélem hogy nem vonták ki a forgalomból mert lassan az enyém is elfogy, igaz már 1-2 éve megvan. Én az arcomra használtam a gyulladásokra, a kozmetikusomtól lestem el :))
50. namama
2010. dec. 28. 11:50
Sziasztok! Teafaolajat szeretnék vásárolni,körömgomba ecsetelésre,de gyógyszertárban,fitotékában a környékünkön nem találtam.Net-en csak méreg drága teafaolajos testápolót dobott ki a keresőm.Tud valaki segíteni? Akár priv.-ben is várom segítségteket.Előre is nagyon köszönöm.
2010. dec. 23. 00:17
Köszi a tanácsot. Megpróbálok ráérezni mit lenne jó kipróbálni. Gyógyszert nem akarok szedni, mert egy ismerősöm fél évig szedte, azután két hónapig volt szép a körme, viszont a gyógyszer mellékhatásait tovább érezte. Ha valami beválik, megírom.
2010. dec. 20. 09:09
Talán a módszerek váltogatása, ami igazán beválik.
2010. dec. 19. 22:11

A férjem sok mindent kipróbált; szedett gyógyszert+körömlakk (többször több hónapig), ez egy ideig hatott aztán nem.Ezután kipróbálta a Nailner-t, ez volt a legkevésbé drasztikus és használt is.Aztán pedig a Canestenből a tapaszos-beburkolós típust(a pontos nevére nem emlékszem), ez is hatásos volt, csak egy kicsit macerásabb, mint a "filctoll".

Szóval, szerintem mindenkinek más lehet a legmegfelelőbb gyógymód. Azt mindenképp érdemes szem előtt tartani, hogy nagyon lassan nő a beteg köröm, és a beteg részt amennyire lehetséges mindig el kell távolítani.

2010. dec. 19. 20:18
Én csak most találtam erre az oldalra, nem ismerem a szereket amikről beszéltek. Az exoderilt és grapefruit cseppet használtam, de egyik sem ért semmit. Attól félek, leesik a körmöm. Már nem is nől igazán. Adjatok tanácsot, Mit használhatnák ami ér is valamit?
45. db4f1eff6b (válaszként erre: 42. - Toni7)
2010. aug. 1. 13:14
Valószínűleg az a Canestenpro
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook