Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam most 3 és fél hónapos.Két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Kb.egy hete minden éjszaka felébred enni.Miért lehet ez? fórum

A kisfiam most 3 és fél hónapos.Két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Kb.egy hete minden éjszaka felébred enni.Miért lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 22. 13:06

Remelem, azota megoldodott a problema. Azert leirom, hatha v.ki kesobb tala ra a topicra, es segit neki.

Az, hogy ugy erzed, kevesebb a tejcsi estenkent, azert van, mert az anyatej osszetetele nem csak a baba eletkoraval valtozik, hanem a napszakoknak megfeleloen is. Reggel vizesebb, higabb, valoban tobb mennyisegre, mint estenkent. Este surubb, koncentraltabb, zsirosabb, pontosan azert, hogy egy hosszabb periodust at tudjon aludni a baba. Az, hogy hosszabban szopizik, nem azert van, mert nem eleg neki. Az esti szopi nagy resze csak komfort, amire ugyan ugy szuksege van a babadnak, mint a taplalekra. Ez nem feltetlen jelenti azt, hogy atalussza az egesz ejszakat (Sot, tobbnyire nem jelenti azt), hiszen a tejtermeles fenntartasa vegett szukseg van az ejszakai szoptatasokra is. De megeri!:)

Es igen, vannak periodusok, amikor a babanak megno az igenye, es tobbet keretozik mellre. Ilyen ugras szeru novekedes kovetkezik be a 3. honap kornyeken is, lehet hogy ez tortent nalatok is. Persze lehet, hogy fogzas. Az enyemek is tobbet ettek, amikor jott a foguk.

A tej mennyisege csak nagyon ritka esetben csokkenhet, hormonalis hatasra. Pl.: ujabb terhesseg, menstruacio (ekkor csak atmenetileg, tobbszor szoptatsz, utana visszajon). Ha igeny szerint szoptatsz, es nem potolgatod a szoptatasokat tapszerrel, pepekkel es ehhez hasonlokkal, akkor nem apad el.

Ezek a legujabb kutatasok eredmenyei, tanfolyamon tanultam oket szoptatasi tanacsadotol.

Remelem segitek vele v.kinek!:)

2008. nov. 21. 23:27

Lehet növekedési ki ugrás ilyenkor több szopit igényel!

Hamar el múlik!

Egyébként az én kislányom is kb ennyí idős!

Nálunk szinte két hetente változott a rendszer,most megint átalvós időszakban vagyunk!

2008. júl. 21. 21:01

Nem is biztos, hogy enni akar, csak babusgatásra vágyik.

Az is lehet, hogy rossz helyen van az ágya és zavarja valami.

Az én babáim 1 hónapos koruktól átaludták az éjszakát és ha felkeltek éjjel én nem nyomtam a cicit a szájukba, hanem babusgattam kicsit őket és már vissza is aludtak.

9. Leoborta (válaszként erre: 8. - Micsuned)
2008. júl. 21. 20:57
Hát pontosan ez az, velem is ez volt az 1. 2 gyereknél, aztán reggel nem bírták mindet kiszívni, akkora volt mint egy-egy dinnye, estére meg alig csordogált belőle. Most ez így jobb, hogy csa 6 órát pihenek, mert 4-kor utána úgyis visszalszik. Hadd keljen még legalább 3 hónapig. De azért amiatt nem kelteném éjjel, hogy szopjon.
8. micsuned (válaszként erre: 6. - Leoborta)
2008. júl. 21. 09:34
Nekem nyolc óra alvás után majdnem szétreped a mellem annyi tej van benne.
7. micsuned (válaszként erre: 3. - Lexike)
2008. júl. 21. 09:32
Sziasztok!Szerintem elég mert napközben ugyanúgy alszik mint eddig.Viszont azt vettem észre,hogy este már nem akar annyit enni mint eddig.Ez előtt állandóan a cicimen csüngött most meg 10 perc és már nem kell neki.Csak az a baj hogy este annyira nyűgös,hogy csak az a jó neki ha sétálgatok vele.Egyébként meg tekergőzik és majd ki ugrik a kezemből.Napközben meg nyugodt mosolygós baba.
2008. júl. 21. 09:30
3. gyerekemet szoptatom, aki 3 hónapos. A két nagyobbat is 1/2 évig csak szoptattam. Mindegyik átaludta az éjszakát 2-3 hetes korára (7-8 óra), de ez csak azért volt jó, mert kipihenhettem magam, viszont a tejtermelés rovására ment. A picurom hálaégnek csak 6 órát alszik egyhuzamban éjjel, mindig 4 körül kel, így vele nem érzem ezt a tejhiányt. Minél többet van a cicire téve, minél hosszab ideig szívja, annál több tej keletkezik. Tehát azt mondom, nem baj ha kel, míg csak szopik, anyatejtől nincs túltáplálás.
2008. júl. 21. 09:19

Nem biztos, hogy kevés a tejcsid. Lehet, hogy egyszerűen most, hogy nagyobbacska lett, többre van szüksége.

Nálunk is ugyanez volt. Az én kisfiam is átaludta az éjszakát 2 hónapos korától, egészen 4 hónapos koráig. Onnantól kezdve mindig felébredt egyszer az éjszaka folyamán. Megetettem és már aludt is tovább. Pedig biztos nem volt kevesebb a tejcsim, mert továbbra is maradt még kifejni való is a hűtőbe.

4. kathlee (válaszként erre: 3. - Lexike)
2008. júl. 21. 09:12
Ugyan ezt akartam kérdezni. Lehet, hogy csökkent a tejcsi mennyisége és amit ki tud szopizni, az már nem elég neki. Az én lányom tápszeres volt a kezdetektől, de mikor már nem volt elég tápláló, tejpépet kapott vacsira. (Dokinéni javaslatára) Nem is volt gond az alvással. Azután váltottunk erősebb tápszerre és ismét elég volt az. Most Milupa Jó éjszakát tápival bírja ki reggelig.
2008. júl. 21. 09:08
Szia! Elég a tejcsid? Jóllakik vele a babád? Sajnos nekem kevés volt már 1 hónapos kortól pótolnom kellett tápszerrel mert éhes maradt és ezért nem tudott visszaaludni.
2008. júl. 21. 08:49
Szia! Az én kisfiam 4,5 hónapod ő eddig se aludta teljessen végig az ájszakát de este9 és reggel 6között álltalában csak 1* volt fenn enni,most viszont 4 órákat se bír ki és felébredt és ha nem kap hamit akkor addig nem alszik vissza mig nem evett! :( igazság szerint én se tudom hogy nála mi okozta a változást én csak a fogára tudok gyanakodni mivel elaludni is csak nehezen sírva alszik el este!
2008. júl. 21. 08:35
A kisfiam most 3 és fél hónapos.Két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Kb.egy hete minden éjszaka felébred enni.Miért lehet ez?Átalussza

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook