Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
jan. 4. 09:24
ez nagyon rossz tulajdonsag hiszha idegeskedes miatt eszel attol meg a problemad nem oldodik meg!
nov. 24. 07:13
evesnel akkor kell megallni/feluton/amikor meg nem erzed ,hogy jo laktal!ha meg idegeskedes miatt eszed tul magadat ne tedd inkabb keress magadnak vmi elfoglalcsagot,esetleg vmi hobbyt.
820. Bigus2 (válaszként erre: 819. - MissRituska)
nov. 2. 13:02
Nem vagyok a "régiek" közül, de sajna küzdök becsületesen. Én is kíváncsi lennék, a győzteseknek milyen módszerrel sikerült.
nov. 2. 11:56

Sziasztok!


Van olyan, aki még mindig küzd a túlevéssel/kényszerevéssel?


A "régiek" közül, akik több éve írtak és sikerült kimászni az évek alatt, hátha lenne itt valaki. :)


Vagy olyan, aki nem írt régebben, de kilábalt ebből az állapotból?

2017. aug. 3. 20:16
sajnos néha én is idetartozom
2017. aug. 3. 19:36
Szerintem én kényszerevő vagyok ...főleg este jellemző rám , hogy lefekvés előtt tele zabálom magam . El is vagyok hízva kicsit ..
816. c111235bfa (válaszként erre: 811. - Kékkaktusz)
2017. febr. 15. 20:49
masszazs helyett ma egy ora eroteljes gyaloglas volt de ez is jolesett. az nekem is jo ha elfoglalom magam ezert nincs gond napkozben de este mikor leulok rogton eszembe jut hogy mit is kellene enni. a vacsorahoz szoritok neked😊
815. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 814. - Kékkaktusz)
2017. febr. 15. 14:06

Akkor az elso mondatot legyen az iranyelv, ne a korabbi ami "mar elore felek"-kel kezdodik. :)

Menni fog!

En a masik oldalrol jovok, nagyon nehezen merek enni. Latszolag pont ellentetes a problema, de egy biztos, ha nem csupan falanksagrol vagy rossz szokasrol van szo, akkor a tuleves okai is a lelekben, pszicheben keresendok...

814. kékkaktusz (válaszként erre: 813. - 2e137fbcc7)
2017. febr. 15. 13:31

úgy vagyok vele, minél több helyzetben gyakorlom az önuralmat, annál jobban fog menni

és egyébként céges buli lesz, szóval még ha tudnák is, akkor sem várnám el, hogy hozzám igazítsák

813. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 812. - Kékkaktusz)
2017. febr. 15. 13:20

Ez olyan mintha egy jatekfuggot beultetnel egy estere a kaszinoba egy kazal zsetonnal...Akikkel mesz, nem tudnak errol a problemarol?

Egy tulevonek elmenni vacsorazni egy all you can eat-tipusu etterembe kesz mennyorszag/remalom.

2017. febr. 15. 12:36
de sajnos megyünk pénteken trófeába vacsorázni és már előre félek, hogy el fogok gyengülni :/
811. kékkaktusz (válaszként erre: 810. - C111235bfa)
2017. febr. 15. 12:35

Fúú, hát nagyon-nagyon nagy elhatározással, minden óra egy kínszenvedés :D

egyébként imádok sportolni szerencsére, de most sajnos kicsit hanyagoltam...

igazából szerintem az segít, hogy nagyon sokat dolgozom, ami lefáraszt, és kb 8kor már alszom...csak sajnos így meg már hajnali 4kor felébredek az éhségre, de reggel valahogy könnyebben kibírom, hogy várjak az evéssel a reggeliig, mint mondjuk délután

pedig megérdemelnénk szerintem a minden esti masszázst :D

810. c111235bfa (válaszként erre: 809. - Kékkaktusz)
2017. febr. 15. 12:18
ugyes vagy😊 en tegnap az esti evest megelozendo elmentem masszazsra. na de minden este nem mehetek el otthonrol hogy ne egyek... te hogy csinalod es sportolsz is valamit?
2017. febr. 15. 10:09
hali :) én is itt vagyok. nálam ugyanaz a helyzet, mint Eiche-nél...de most február 1 óta tartom magam :)
808. c111235bfa (válaszként erre: 807. - Adel.)
2017. febr. 14. 18:48
tetszett amit irtal kenyazerevo legalabbis diagnosztizalt nem vagyok de neha elkap a gepszij es akkor nincs megallas😊 orokke dietazom vagy tervezem most eppen eddig nagyon jol ment de eszrevettem hogy no az etvagyam es eszek ha n vagyok ehes akkor is. es a tuleves van amikor este 10kor kezdodik addig tartom magam de aztan megkezdodik az ingazas a hutohoz a spajzba...
807. Adel.
2017. febr. 14. 18:25
HAHÓÓÓÓ! Éppen kiabálok :-) Van itt még valaki? :-) Rákattintgattam a hozzászólásokban lévő linkekre, de nincs élet bennük. Nagyon szeretnék barátkozni valaki "hozzám hasonlóval". Vannak persze barátaim, párom, de valaki olyan emberre olyan jó volna rátalálni akivel meglenne valami összhang és hasonló problémával küszködik. Ha meg is hallgatják a problémámat, látom, hogy megértést, átérzést nem kapok. Jó pár év kellett, rájöjjek kényszerevő vagyok. 36 éves, jelenleg 77 kg és szerintem csak a védő angyalomnak köszönhetem, hogy nem több mint egy mázsa, mert ha este elkezdek enni, nincs megállás... Voltam már egyszer pszichológusnál, megállapítottam: hülyébb mint én! :-) Tisztában vagyok a lelki eredetű problémáimmal, de akkor sem annyira egyszerű ha egy kényszerevőnek csak annyit kell tennie, hogy ÖNMEGTARTÓZTATÁS! Kiakadok amikor valaki azt hiszi ez csattintásra működik. Ami meg még rosszabb amikor csak legyintést kapok, hogy nincs nekem semmi bajom, hisz én nem vagyok másfél és két mázsa és képes vagyok koplalni. Aztán hajlamos vagyok sajnos az elmaradott adagjaim többszörösét bepótolni. :-( Képzeletemben olyan ideális kép jelent meg, talán találnék egy barátnőt vagy barátot akivel támogathatnánk, erősíthetnénk egymást. Én miskolci vagyok, ha közelben lennél még jobb lenne. nova_g@freemail.hu
806. Kobrinca (válaszként erre: 804. - Karmellita)
2015. ápr. 7. 09:14
Igen, egyetértek az előttem szólóval. Nálam az edzésem a gyógyszerem. Tulajdonképpen a pihenőnapokon van mindig problémám. Edzés napon általában jól is tudok kajálni, mert maga az edzés miatt nem zabálhatom tele magam napközben, mert akkor nem tudok edzeni; utána meg olyan jól érzem magam, hogy a kívánóság már nem tör elő, kibírom normál kajálással. Nekem a sport örömet okoz, még ha nincs is kedvem, vagy rossza az idő, vagy hulla vagyok, de ennek ellenére is megcsinálom, a kívánósság elmúlik. Tény hogy a nagyon gyenge időszakaim akkor vannak, amikor edzésileg kicsúszik a talaj. De valószínűleg a belemerülő tevékenység mindenkinek más, illetve egy embernél is lehet több minden. Olvasás, házimunka bármelyik ága, kutyázás, beszélgetés, kézimunka, zene, kirándulás, stb.... Szerintem a legfontosabb, hogy őszintén nézz szembe azzal, hogy mire vágy, de legegyszerűbben mi az amit szeretsz csinálni eredendően. Valóban, ha nagyon súlyos a helyzet, nem árt szakemberhez fordulni, már ha találsz olyat. De igazából a megoldás benned van, magától nem múlik el. Ha találsz is valakit, ő is téged fog rávezetni a megoldásra. Nincs ilyen, hogy magától elmúlik. Az időjárás az ilyen. Én pl. múlt héten amikor nagyon kész voltam akkor írtam az előző bejegyzésemet. Aztán összeszedtem magam, és pént-szo már megvolt az edzés. Azóta jobban vagyok, és a héten már a rendszerre és a fejlesztésre koncentrálok. Itt a tavasz, az újjászületés, a megújulás ideje. Hajrá.
805. lolka (válaszként erre: 804. - Karmellita)
2015. ápr. 3. 13:38
Ha ennyire nem tudsz úrrá lenni magadon, menj el egy orvoshoz, szerintem lelki eredetű ez. Mintha az ételben találnád a legfőbb örömöt és ezzel jutalmaznád magad, aztán lelkiismeret furdalásod van.
2015. ápr. 3. 12:51
Minden este úgy fekszem,holnap nem eszem és minden nap szenvedek.Állandóan az evésen jár az eszem.Mi az ebéd,mi legyen a vacsi,hogyan bírom ki édesség nélkül?Ha szabin vagyok kész katasztrófa.Egy darabig tartom a diétát,aztán elszabadul a pokol.Képes vagyok egyszerre akár 6000 kalóriát is bevinni,általában édességből.Aztán persze lelkiismeret furdalás.Nem tudom mi a megoldás.Kitartóan keresem,és küzdök.Hiszem csak magamon tudok segíteni,de még nem tudom hogyan.Remélem egyszer csak elmúlik,és megtapasztalom milyen szép az élet karcsúan,kibékülve önmagammal.
803. Kobrinca (válaszként erre: 802. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 3. 09:43

Igen, már voltam, de az a baj, hogy igazából fogalmuk sem volt a problémámról. Akinek tudom, hogy fogalma van, oda több mint 1 éve várok várólistán, és remélhetőleg fél év múlva bekerülök.


A felismerés nagyon jó, el is kezdek tenni, de valahogy mindig kicsúszik a talaj pár nap után....


Ebbe az a durva szerintem, hogy mitől vagyok kész? Attól, hogy nem tudom kontrollálni az étkezésemet. Ugyanakkor közben állandóan a kajára, annak elkészítésére gondolok, "egészséges" receptekkel kreatívkodok magas fehérje kevés jó zsír és cukor nélkül.... boltba járogat az ember ezt-azt venni. Azon kapja ,agát, hogy állandóan ezzel foglalkozik. Erre jön egy olyan, aki azt mondja "ne zabálj" (ahogyan említették páran korábban), mintha te jókedvedben tennéd, meg hogy 5-6x kell enni (ki mondja, olvasta valahol?), meg tervezd meg előre, stb.... Tehát amit javasolnak az megint mi? Hogy tervezgesd rommá az étkezésedet, készülj fel rá, stb... Tehát megint hol az agyam folyamatosan, a rohadt kajáláson és az ételeken, amiből már elegem van. Ha meg nem készülök, az meg a legrosszabb, az ,meg káosz... Kész vagyok a káosztól és a napi egyszeri reggeltől estig tartó kajálással, és még készebb ha ezen kell agyalnom....

802. Csipkerózsika (válaszként erre: 801. - Kobrinca)
2015. ápr. 2. 23:30

A megoldás nem jöhet kívülről, mert a zabálásra sem kívülről kapsz ösztönzést, hanem belülről. Valamilyen érzések késztetnek rá, amiket ha nem kajával, akkor lehet mással nyomnál el.

Ha nem megy az, hogy figyeled magad, az érzéseidet, érdemes tényleg pszichológushoz/pszichiáterhez fordulni.

2015. ápr. 2. 20:21

Sziasztok,

Nekem is brutálisan elegem van már ebből az egészből. Van aki magától rendbejött? Nektek milyen evési stratégia/módszer/diéta vált be?


Jó volna megoldási páldákat látni, hátha nekünk bajban lévőknek segítene kibillenteni.

2015. márc. 4. 04:08
az nagyon rossz,ne csinald,egyel helyette sokszor keveset.
2015. márc. 3. 19:03

Sziasztok!

Jár még erre valaki? Nekem nagyon kezd elegem lenni ebből a "betegségből". :(

Esetleg Debrecenben nem ismer valaki ilyen klubbot?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 11. 19:32

Sziasztok!


25 éves lány vagyok, aki a szüleinél lakik (majdnem egész életében) és majdnem egész életemben küzdöttem hol jobban, hol kevésbé ezzel a problémával.

10 éves koromban a Harry Potter olvasás közben figyelt be 1-2 szelet dugicsoki, vagy 7days, de minél idősebb vagyok egyre rosszabb a helyzet.

20 évesen 86 kilóról bő 1 év alatt 60-ra fogytam a Candida miatt. A probléma azóta is fenn áll, csak akkor jó, amikor tartom a diétát. Amikor cukrosat eszek, nagyon rossz, viszket, fáj, de az evés pillanatában nem érdekel.

Az a legrosszabb, hogy egyszer-egyszer jól vagyok, aztán észre se veszem és azon kapom magam, h a Tescoban tele van a kosaram, vagy megint kínait rendeltem, amiből a nagy adagot azonnal befalom.


Egyértelműen pót-cselekvés, pedig nagyon szeretjük egymást a családommal! A pasi témában sose voltam szerencsés mondjuk – a nagy szerelem után fogytam le, mert ő nassolós volt, aztán Amerikába mentem bébiszitterkedni és 2 HÓNAP ALATT!!! 30 kilót híztam, a további 4 hónap alatt még 6-ot. 96 kilósan mentem haza, mint egy lufi, pedig jártam edzeni – képzeljétek, ha nem edzettem volna, mekkorára dagadtam volna…

Akkor sikerült egész jól lefogynom, na nem 60 kilóra, de elégedett voltam magammal, akkoriban nem is volt gond, de aztán albérletbe költöztem az akkori pasimmal, akit kidobtam és akkor egyedül laktam a nagy lakásban. Szabadság, magány, evés. Ez volt a trend akkor. Még akkor nem is szaladt el velem a ló, inkább akkor, amikor elmentem hajóra dolgozni, felszolgálni. Folyamatosan kaja mellett voltam, mindig tehettem el magamnak, sose volt olyan, hogy egy étkezés kimarad, ráadásul ott is nyomoroncnak éreztem magam és a kabinomban a függöny mögött, az emeletes ágy tetején nyomtam be a dugi sütit és Cini Minnis-t…

A hajós munkának véget vetettem és most sikeres vállalkozásom van, az diákjaim szeretnek, szívesen járnak hozzám és amikor sok a munka, nincs is gond, alig eszek, energiám sincs titkolózni, de amikor alig van órám… Most is 4-kor letettem a lantot és már benyomtam egy kakóscsigát, egy Twixet, egy 7dayst és erre rendeltem kínait (tudjátok a jó kis sült tésztát – jó olajos – és az egzotikus csirke – bundás, mézes). A hánytatáson gondolkodtam, amikor gyorsan meggugliztam a kényszerevést, így keveredtem ide.

Bőgve olvasom a posztokat, de annak örülök, hogy nem egyedül vagyok ennyire szerencsétlen balek! Már ez sokat segít. Gondoltam több szempontból is, hogy jó lenne dilidokihoz fordulni, de sose mertem belegondolni igazán. A szüleim csak legyintenek, mert nem hízok nagyon és jól titkolom…

Remélem, már csak az, hogy kiírtam magamból, segít! (már nem sírok)

Köszi a bíztató sorokat, még ha nem is nekem szóltak személyre szabottan, akkor is erőt gyűjtök belőlük!


Ez is olyan függőség, mint a drog? Ha igen, akkor nehezebb, mert enned kell, hogy életben maradj, míg a drog, cigi, pia, szerencsejáték nem lételeme az embernek… Mindig ezen gyötrődök.

2014. jún. 25. 13:54
Én itt vagyok :)
2014. jún. 24. 22:04

sziasztok, van itt valaki?


jó lenne ha tudnék valakivel váltani pár szót...

795. otletes
2014. márc. 7. 08:47

overeatershungary@gmail.com


Ez egy zárt levelező magyar csoport a kényszeres túlevőknek, bármikor lehet kapcsolódni, egy "feltétel" a kényszeres túlevésel való szakítás vágya. Ha nem tetszik egy kattintással ki lehet lépni.

2013. okt. 18. 07:29
ne egyel,inkabb foglald le magadat vmi ertelmes dologgal!
793. otletes (válaszként erre: 792. - Tidy)
2013. aug. 10. 16:09

[link]


12 lépésen és hagyományon alapuló Overeaters Anonymous nálunk "Névtelen Túlevők" elnevezésű program.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook