Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Száraz fulladás fórum

Száraz fulladás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Száraz fulladás

9. Jk
2010. júl. 28. 23:49
amióta ezt a cikket olvastam folyton aggodok fürdetésnél mikor a gyerek bolondozik a vizzel és véletlenül félrenyel. ma esti fürdetésnél a kicsi mászni akart a kádban és persze elmerült. egy másodpercet sem töltött viz alatt mert a párom rögtön megfogta. Viszont most nagyon aggodom emiatt a száraz fulladásos dolog miatt. lehet jobb lett volna nekem ha el se olvasom.
2008. dec. 12. 09:32
Köszönjük a cikket. Én például még sosem hallottam erről a dologról. Már pedig mindig örülök, ha tanulok valamit. Így legalább tudom mit kell tennem, ha ne adj Isten történik valami a kicsikémmel.
7. 84bd502862 (válaszként erre: 6. - 8d17011552)
2008. júl. 28. 16:47
Szerintem nem szabad így általánosítani...Melyik nép figyel jobban a gyerekére és melyik nem....ettől függetlenül köszönjük a cikket.
2008. júl. 20. 09:38
Természetesen így van amit leírtál a cikk szerint,csak azt ne felejtsük el,hogy mi Magyar anyukák 1000*szer jobban oda figyelünk gyermekeinkre,hála istennek,hiszen Amerika bolondabb nép mint mi vagyunk,sok mindenben jók,de ne felejtsük el,hogy csak anyagiakban erősebbek nálunk hiába él kint sok magyar orvos még mindig lelki ismeretesebbek vagyunk,persze sorolhatnám a tényeket,de nem teszem.
2008. júl. 19. 21:30

Ezt találtam még a témával kapcsolatban:

Száraz fulladás rendszerint a balesetet követő 1-24 órán belül fordul elő. Különösen veszélyeztetettek a rosszul, vagy épp először úszó gyermekek. Egyéb tüdőprobléma esetén, például asztmás gyermekek és felnőttek számára szintén kiemelten fontos állandó felügyeletet biztosítanunk vízben való tartózkodásuk idejére.


Természetesen nem kell lemondanunk a strandolásról ezen a nyáron sem, hiszen egy kis odafigyeléssel elkerülhetjük az esetleges komolyabb szövődményeket. Azonban akkor sem kell kétségbe esnünk, ha mégis megtörtént a baj, amennyiben ugyanis a baleset után folytonos köhögés, légszomj, vagy mellkasi fájdalom jelentkezne, úgy haladéktalanul forduljunk orvoshoz. Az idejében kezelt szövődmények a tüdők oxigén ellátásának normalizálásával teljes mértékben gyógyíthatóak.


A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben a Budai Tüdőközpontban.

web: www.tudokozpont.hu

email: info@tudokozpont.hu

tel: 06 30 6319309

2008. júl. 19. 21:25
Ha valaki - legyen az gyerek, vagy nem gyerek - vizet nyel a tüdejébe, nem az a reakció, hogy fuldokolva köhög, mintha köhögné onnan kifelé? Vagy ez csak a félrenyelés esete?
2008. júl. 19. 20:05
Ez szörnyű!
2008. júl. 19. 19:30

64 évet megértem, de ilyen esetről még nem hallottam, ha a fulladásos halál közül 15%-ék ilyen, akkor az Orvosok, Eü dolgozók ezt jól elhallgatták.


A vízben történő kis és nagydolog elvégzésnek sem hiszem, hogy ilyen összefüggést kellene adni.

A fáradság és a légzés probléma már inkább jelezheti, hogy gond van.

Köszönöm, hogy megosztottad ezt az esetet, mert talán egy kis odafigyeléssel a nagybaj megelőzhető lenne.

Olyan bölcsöhalál féle jelenség, de 10 évesen más lehet a kiindulási pont.

2008. júl. 19. 17:03
Szeretnek megosztani egy nagyon tanulságos történetet minden édesanyával, édesapával és leendő anyukával. Minél többen tudnak, hallanak róla, annál kevesebb az esélye, hogy mással is megtörténjen!

Ugrás a teljes írásra: Száraz fulladás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook