Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Te gyermeked ismerte már a betűket és számokat amikor kezdte az iskolát? fórum

A Te gyermeked ismerte már a betűket és számokat amikor kezdte az iskolát? (beszélgetős fórum)


1 2
37. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2009. aug. 21. 11:59
Senki nem indul hátránnyal, mert nem olvas óvodásan. Az én lányom is most kezdi a sulit. Tudja a betűket, egyszerű szavakat elolvas szótagolva, de nem mondanám, hogy tud olvasni, pedig megtaníthattam volna. Nem akarta, ezt a maga erejéből szedte fel..:)
2009. aug. 10. 08:14
Az enyém is úgy ment elsőbe,hogy tudott írni nyomtatott betűkkel és számolt is.Mégis odafigyelt órákon ,érdekelte és osztályelső lett év végén.Az óvónénik szerintem azért mondják azt,hogy ez nem jó,mert akkor ők nem tudják lekötni már az egyszerűbb feladatokkal a gyerek figyelmét.Semmi hátránya nem származik ebből egyetlen gyereknek sem.-szerintem-
2009. jan. 2. 19:15
Az én lányom minicsoportban elszámolt 30ig,most még van 2 év az iskoláig,elég sokat tud.irja a betüket,ezért már az oviban is szóltak.....bár mikor meglátták,hogy magától másolja a könyvekröl,nem szoltak utánna semmit,meg azóta se....annyiban rossz,hogy nem fogja érdekelni az iskolában ez a téma,mert már azt hiszi tudja:((((
2008. dec. 2. 12:18

Az én fiam kiscsoportos korában a lányom matekkönyvével ment az oviba, meg is ijedtem kicsit. Az óvónénik kis géniusznak hívták, állandóan zaklatta őket a számokkal.

Most 5 éves lesz, a betűk és a számok izgatják, ismeri az összes betűt, 10 alatti számokat összeadja, a kb. 20 tagú családnak tudja, ki hány éves, mert ez érdekli.

Viszont utál rajzolni, gyurmázni, kreatívkodni stb.

33. kerinezsuzsi (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2008. aug. 6. 13:07
Én úgy gondolom,hogy amíg játéknak tekinti "tanulást" a nagyobbikkal semmi hátránya nem lehet! Az iskolába menők szívesen játszanak már iskolást,nagyon szeretnek a nagyobbaktól ellesni dolgokat! Az, hogy nem tudja a kivonást? nem olyan borzasztó, neki még nehéz az, hogy elvenni! Lehet olyan játékokat játszani, hogy eldugunk egy tizes játék sorból valamit, és ki kell találni, mi hiányzik.Először egyet, később kettőt és így tovább!Amit nem érdemes, hogy mennyi ötből négy! Amíg nincs meg a rakosgatással, úgyis csak megtanulja, mint egy verset, de az összefüggéseit nem! Remélem tudtam segíteni!
2008. aug. 6. 09:21

Sziasztok!

Az én kisebbik fiam is most ősszel kezdi az iskolát. Olvasni már valamennyire tud, meg összeadni is. A kivonás az nem megy neki, meg az írás is nehezen(leír egy szót de kis és nagybetűk váltakozásával pl. KuTyA). A nagyobbik fiam semmit nem tudott amikor kezdte az iskolát, és megjegyzem ő is felváltva írta a kis és nagybetűs szavakat. Ő jó tanuló, bár speciális (kisegítő) iskolába tanul. A kicsi rendes suliba megy.Én nem erőltettem soha egyiknek sem a tanulást, talán az oviba a színfelismerést a nagyobbiknál, mert azzal voltak egy kis gondok neki. Most a kicsi meg a nagytól tanul. Van, hogy leülnek egymás mellé, és kezdik a tanulást. Remélem nem lesz ebből gond majd a kicsinek az iskolába.

2008. júl. 26. 21:56

Sokszor nem is vesszük észre mert játszva is tanulnak ha nem is tanítják a szülők, mert nem minden esetbe ráerőltetésről van szó.Pl. lányom németes oviba jár ott is játszva tanulnak és ami rájuk ragad nem biztos hogy mindenki ugyanannyit tud majd ha suliba kerül.Pl.ha mennek ki udvarra elmondják németül is mit húznak fel pl.nadrág,cipő,pilcsi stb, ha esznek mi van a levesbe-németül és magyarul is hallják és tanulnak is közbe belőle.

Meg ha kinn krétáznak játszótéren a lányom nagyobb lányokkal jobban eljátszik és tőlük is tanul mert ők is leírják a nevüket, ha ugróiskoláznak abba számokat(gondolom enyém is ezért kezdett el érdeklődni mert látja másoktól),meg a nagyoktól tanul jót is rosszat is.

2008. júl. 26. 21:48

Az én lányom most lesz agusztus 10.-én 4 éves. Nem igen akartam tanítani írni, olvasni (igaz belevégtunk a doman módszerbe aztán abba is hagytam hátha suliba nem ugy tanulják vagy unatkozna stb..)Most a játszótéren megy az aszfaltkrétázás és mindig arra kért írjam le a nevét-és már nagyon szépen leírja ő is.Meg egyszerű szavakat cica, cápa simán lemásolja. Sokszor kérdezgeti a betűket mi micsoda.Ma pont mutatta a nagyszülőknek hogyan másolja le a szavakat.(az R betűt az elején fordítva írta de hamar rájött).

Érdekli a napok is van naptára a szobájába és lassan itt a szülinapja és matricát ragasztottunk oda és odaírtam Dorina 4 éves-napközbe többször odamegy és lapoz és számolja mennyit kell még szülinapig aludni.

2008. júl. 26. 20:06
A hat-hét éveseknek még fontos ,hogy személyhez kötődjenek. Egy elfogadó, ráfigyelő pedagógus sokkal többet ér el, mint aki lehet, hogy jó szakember, de nem tud a gyerekhez közel kerülni. Ma nem sok idejét hagynak a tanító néniknek arra, hogy megismerje a gyerekeket, de vannak izig-vérig pedagógusok akik az akár harminc gyerek mindegyikével el tudják hitetni, hogy Ő a legfontosabb! Kívánok minden most iskolába kerülő kisgyereknek ilyent!
2008. júl. 26. 19:53
Nagyjából.
27. szucs741121 (válaszként erre: 26. - Kerinezsuzsi)
2008. júl. 25. 21:57
Úgy gondolom én is, hogy egy jó tanitónéni nagyon sok mindenben befolyásolhatja a gyerekeket.F
26. kerinezsuzsi (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2008. júl. 23. 17:28
Kifelejtettem, hogy a most iskolába menőnek ne iskolát, hanem Tanítónénit kell választani ha erre lehetőség van!
25. JUL17
2008. júl. 22. 19:44
Miért nem hagyjuk a gyermeket addig játszani amíg lehet, ne akarjunk mi szülők egymás fölé licitálni :......"az én gyermekem már ezt tudja meg azt......".Elég lesz nekik suliba szépen megtanulni minden olyan dolgot amit kell ,
24. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - Kerinezsuzsi)
2008. júl. 22. 19:31
Ez nagyon bölcs megállapítás a részedről.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - Szucs741121)
2008. júl. 22. 19:29

Nem tartod jó ötletnek....Nekem meg eleve hihetetlen, hogy egy nagycsoportos szorozzon és osszon, az meg eleve kizárt, hogy magától tanulta meg.

Igaza volt annak az anyukának aki itt említette, hogy főleg a szülők versengéséről szól az egész.

2008. júl. 22. 16:03
Kedves Izgulósok! Nem az a lényeg, hogy a gyerek tud-e, és meddig tud elszámolni, hanem az, hogy el tud-e igazodni térben, és a síkban! Eljutott-e arra a szintre, hogy tudja rakosgatással eldönteni, hogy melyik a több, kevesebb, mikor lesz valami ugyanannyi? Ha már mindenáron a számolása kérdés!Ismerje elsősorban saját magát, fontos, hogy sokat játszon, ahol a képességeit tudja csiszolni! A betüket úgyis elkérdezgeti, de erőltetni, vagy megtanítani, mert"Erős" iskolába megy, tapasztalataim szerint nem visz sehova! Ugyanis ha jók az alapjai pillanatok alatt behozza az előre stresszelt pajtásait.
2008. júl. 22. 15:57

Az én gyerekeim már elolvasták a rövidebb szavakat,20-ig elszámoltak,összeolvastak két-,háromjegyű számokat,úgy,hogy én soha nem tanítottam őket.Ha kérdezgettek,válaszoltam,de én nem erőltettem rájuk semmit.A kisfiam sokat játszott a lányommal "tanítónéniset",de csak olyankor,amikor neki volt kedve hozzá.

Az iskolában nem volt egyáltalán gond,nagyon jó tanítónéniket kaptunk.Azok a gyerekek,akik már ennyivel előrébb jártak,az órákon mindig kaptak külön feladatokat,így nem unatkoztak ők sem.

20. szucs741121 (válaszként erre: 13. - Korcsolya)
2008. júl. 22. 15:41

HELLÓ!

Az mondjuk nem baj ha a gyerek eltud számolni a kezén mondjuk 20-30-ig ,meg hogy a nevét letudja irni de hogy szorozni meg osztani tud azt már nem tartom jó ötletnek!

2008. júl. 22. 15:38

SZIASZTOK!

AZ ÉN FIAM IS MOST MEGY ŐSSZEL AZ ELSŐBE,DE Ő MÉG NEM TUD SE IRNI SE OLVASNI ÉS VALAHOL NEM IS BÁNOM .MERT AKKOR HA A TÖBBI TANULJA AKKOR Ő MIT FOG CSINÁLNI? KÉRDEZEM ÉN.AZÉRT VAN AZ ISKOLA,HOGY OTT TANULJA MEG MINDEZT!NEM?

ÜDVÖZLETTEL!

2008. júl. 22. 11:29

Sziasztok!

Nekem a középső fiam folyékonyan olvasott nagycsoportban. Számolni, osztani, szorozni szinte mindent. Csináltak is nála pár tesztet, hogy ilyen okos.

Semmi gond nem volt vele a suliban. Szerintem ez tanárfüggő. Kapott plusz feladatokat és kész. A nagyfiam nem tudott még olvasni mikor ment suliba, de mégis kitűnő tanuló ő is.

17. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - Korcsolya)
2008. júl. 19. 13:15
Mindenképpen írok.
16. korcsolya (válaszként erre: 14. - Tücsimücsi)
2008. júl. 19. 13:00

Esetleg majd írhatnál hogy zajlott az iskolakezdés nálatok,hiszen hamarosan sor kerül rá.

Tanítónénik véleményére én is kiváncsi lennék.

15. lily3
2008. júl. 19. 12:34
Az én lányom 5 éves minden betűt ismer, 10-ig összead- kivon.Előbb örültem neki,de beszéltem egy tanár ismerősömmel ő azt mondta az iskolában unatkozni fog és nem biztos hogy ők ugy fogják tanítani és akkor neki lesz nehezebb.Nem tudom majd kiderűl.Olvasni nem tud és nem is fogom megtanítani iskola előtt.
2008. júl. 19. 12:34

Aranyosak vagytok, hogy így biztattok!

Korcsolya!

Én is jobban izgulok, mint a lányom. Ráadásul elég erős iskolába megy.


Myly!

Olyat is hallotam amit Te írtál,hogy nem szeretik, ha már tud a gyerek valamit, a barátnőm szerint pedig nem bánják egyáltalán, kevesebbet kell velük "kínlódni". Én ezt csak hallottam, halkan jegyzem meg, még mielőtt egy illetékes írna rá valamit, mert tudom ez nagyon "kemény" volt.


Kíváncsi lennék még 1-2 tanítónéni véleményére is.

Ha vannak közöttetek alsós tanítónénik, írjatok!

2008. júl. 19. 12:22

Sziasztok!

Nekem is most megy a fiam iskolába,most lesz 7 éves.

Nálunk sajna vagy nem sajnos,már az oviban elkezdtek velük számoltatni,tizes számkörben,sőt sokszor szólt az ovónőnk,hogy gyakoroljak minden nap a gyerekkel,sőt volt egy füzetük is amibe vonalakat huzogattak.Tiszta iskola volt.

Én ennek nem örültem,mert két évig másik oviba járt ahol kimondottan tiltották,hogy írni,számolni tanítsuk őket.

Szóval most úgy kezdi a sulit,hogy a kezén számolgat (összeadást persze csak kis számokkal)felismeri a számokat,

meg leírja a nevét nyomtatott nagy betükkel.

Hogy ez most jó lesz-e neki azt nem tudom.

Én mindenesetre jobban izgulok mint ő az iskolakezdéstől.

12. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2008. júl. 19. 12:06

Ne aggódj,majd megtanúlja a suliban.

1 év alatt simán kiegyenlítődnek a külömbségek.

A tanárnénik nem is szeretik ,ha "valamit" tud már a gyerek,mert a szülők nem úgy tanítják őket ahogy az iskolai módszer.

Nekem ez a tapasztalatom.

11. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - Lilyely)
2008. júl. 19. 11:17

Köszi a biztatást!

Elég nagy gyermekeid lehetnek már, és ez régen nem volt annyira "divat", mint most.

10. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Szanád)
2008. júl. 19. 11:15

Én is ezt vettem észre.


A lányom elszámol kb 50-ig, de összeadni-kivonni még nem tud.

A betűkből 3-4-et ismer, slussz.

9. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Kecskemama)
2008. júl. 19. 11:12
Igen most kezdi, méghozzá 6 és 1/2 évesen. Vegyescsoportos oviba járt, és csak hátránya lett volna, ha visszatartom és az óvoda nem is készítette fel a gyerekeket kellőképpen a sulira nem sokat fogalalkoztak velük. Én azért itthon próbáltam bepótolni.
8. szanád (válaszként erre: 4. - Tücsimücsi)
2008. júl. 19. 11:06

nem volt hátránya...


sajnos mostanában ez a menő hogy az én gyerekem már ezt vagy azt csinálja.....a szülők ezen versengnek..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook